Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stvne by | Nstved | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangr | Region Sjlland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 26 oktober 2019 |
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjrnsteen | 2005 | 769 | 4:09.14 | ||||||
Svmmeklubben Syd | 4:13.72 | |||||||||
2 | Daniel Bastholm | 2005 | 619 | 4:27.75 | ||||||
Greve Svmmeklub | 4:30.44 | |||||||||
3 | Cilas Madsen | 2005 | 583 | 4:33.20 | ||||||
Greve Svmmeklub | 4:41.38 | |||||||||
4 | Malthe Foged | 2005 | 558 | 4:37.25 | ||||||
Nstved IF | 4:34.09 | |||||||||
5 | Mads Srensen | 2005 | 539 | 4:40.42 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.77 | |||||||||
6 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 531 | 4:41.73 | ||||||
Svmmeklubben Syd | 4:52.72 | |||||||||
7 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 527 | 4:42.53 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | 4:58.41 | |||||||||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 523 | 4:43.17 | ||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.37 | |||||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 460 | 4:55.53 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | 4:54.20 | |||||||||
10 | Frederik Rasmussen | 2005 | 412 | 5:06.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:05.41 | |||||||||
11 | Mauritz Otzen | 2005 | 397 | 5:10.47 | ||||||
Vest-Brndby | 5:08.14 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 4:56.78 | |||||||||
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 675 | 4:20.14 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 4:27.83 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 635 | 4:25.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:38.27 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 571 | 4:35.06 | ||||||
Vest-Brndby | 4:46.38 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 517 | 4:44.32 | ||||||
Vest-Brndby | 4:53.37 | |||||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 473 | 4:52.83 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 4:45.09 | |||||||||
6 | Emil Olsen | 2006 | 456 | 4:56.50 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:18.75 | |||||||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 432 | 5:01.91 | ||||||
Vest-Brndby | 5:18.70 | |||||||||
8 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 420 | 5:04.71 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 5:22.99 | |||||||||
9 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 415 | 5:05.94 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | 5:11.52 | |||||||||
10 | Victor Hemmingsen | 2006 | 409 | 5:07.46 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | 5:10.62 | |||||||||
11 | Xander Ravn Grnholt | 2006 | 406 | 5:08.22 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 5:19.51 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 385 | 5:13.63 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | 5:24.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:54 |