Results for Sigma Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 117, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:19.78 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | |||||||||
Alberte Stub | 2008 | 2:19.78 | 2:19.78 | |||||||
2 | Lyngby Unicorns 1 | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.55 | ||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | |||||||||
Wilma Berg | 2008 | |||||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 2:25.55 | 2:25.55 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.79 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 40.07 | 40.07 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | |||||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | |||||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 2:27.79 | 2:27.79 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:31.47 | ||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | |||||||||
Isabella Flach | 2008 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | 2:31.47 | 2:31.47 | |||||||
5 | A6 Piger 1 | 2008 | A6 | 2:32.57 | ||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | |||||||||
Sofie Lykke | 2008 | |||||||||
Johanne Højer | 2008 | 2:32.57 | 2:32.57 | |||||||
6 | Gsc Piger 2 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.35 | ||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | |||||||||
Freya Valentin | 2008 | |||||||||
Emma Mcpherran | 2009 | 2:37.35 | 2:37.35 | |||||||
7 | Helsingør Piger 1 | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.21 | ||||||
Filippa Redestam | 2008 | 43.06 | 43.06 | |||||||
Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | |||||||||
Amelia Eriksen | 2008 | |||||||||
Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 2:38.21 | 2:38.21 | |||||||
8 | Lyngby Unicorns 2 | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.35 | ||||||
Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Ellen Textor-Broch | 2009 | |||||||||
Caroline Madsen | 2008 | |||||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 2:42.35 | 2:42.35 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:43.09 | ||||||
Anja Englert | 2008 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | |||||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | |||||||||
Alma Lanng Geneser | 2008 | 2:43.09 | 2:43.09 | |||||||
10 | Lyngby Unicorns 3 | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.30 | ||||||
Sara Ljusheva | 2009 | 43.19 | 43.19 | |||||||
Laura Emilie Hoegh | 2008 | |||||||||
Sofie Ross | 2008 | |||||||||
Sophia Zøllner | 2008 | 2:49.30 | 2:49.30 | |||||||
11 | Ronnie 1 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:52.55 | ||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | |||||||||
Victoria Pedersen | 2008 | |||||||||
Therese Dommer | 2009 | 2:52.55 | 2:52.55 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2008 | A6 | 2:53.28 | ||||||
Signe Grynnerup | 2009 | 44.63 | 44.63 | |||||||
Dyveke Larsen | 2009 | |||||||||
Liv Frost Juhler | 2008 | |||||||||
Caja Basler Abildgaard | 2009 | 2:53.28 | 2:53.28 | |||||||
13 | Sigma Piger 5 | 2009 | Sigma Swim | 2:55.12 | ||||||
Liv Peters | 2009 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Ida Langseth | 2010 | |||||||||
Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | |||||||||
Sofie Clemmensen | 2009 | 2:55.12 | 2:55.12 | |||||||
14 | Sigma Piger 4 | 2008 | Sigma Swim | 2:55.74 | ||||||
Liva Dugbæk | 2009 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Madicken Markussen | 2010 | |||||||||
Anna Staal | 2009 | 2:55.74 | 2:55.74 | |||||||
15 | Gsc Piger 3 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.36 | ||||||
Mathilde Fallenkamp | 2009 | 48.43 | 48.43 | |||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | |||||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | |||||||||
Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 2:56.36 | 2:56.36 | |||||||
16 | Sigma Piger 6 | 2009 | Sigma Swim | 3:10.11 | ||||||
Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 48.51 | 48.51 | |||||||
Silja Sofia Linderoth | 2011 | |||||||||
Alberte K. Jacobsen | 2010 | |||||||||
Silke Holtz | 2010 | 3:10.11 | 3:10.11 | |||||||
17 | Sigma Piger 7 | 2009 | Sigma Swim | 3:32.15 | ||||||
Ida Svinth Thommesen | 2009 | 58.01 | 58.01 | |||||||
Siri Egholm Høgh | 2010 | |||||||||
Ella Wolffbrandt | 2010 | |||||||||
Maria Hou | 2010 | 3:32.15 | 3:32.15 | |||||||
18 | Ronnie 2 | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 3:48.26 | ||||||
Carmen Victoria Hansen | 2008 | 50.64 | 50.64 | |||||||
Anna Hjuler Britze | 2010 | |||||||||
Filippa Siim | 2008 | |||||||||
Rosa May Franco-Koed | 2009 | 3:48.26 | 3:48.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:53 |