Tulokset Hillerød Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 35.38 | 1:15.03 | 1:56.68 | 2:36.10 | |||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 37.11 | 1:20.80 | 2:07.05 | 2:48.73 | |||
3 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 41.71 | 1:29.82 | 2:16.15 | 2:56.75 | |||
4 | Victor Kühl | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 40.98 | 1:28.46 | 2:16.56 | 3:00.05 | |||
5 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 44.98 | 1:35.62 | 2:28.71 | 3:16.10 | |||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 48.20 | 1:41.93 | 2:35.18 | 3:25.49 | |||
7 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.49 | 1:40.41 | 2:35.87 | 3:29.39 | |||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 30.69 | 1:05.20 | 1:39.67 | 2:13.03 | |||
2 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.30 | 1:04.81 | 1:39.65 | 2:13.54 | |||
3 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.40 | 1:06.46 | 1:42.75 | 2:16.76 | |||
4 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.83 | 1:06.24 | 1:41.67 | 2:16.84 | |||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.06 | 1:07.70 | 1:46.25 | 2:23.03 | |||
6 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.59 | 1:11.16 | 1:49.71 | 2:26.47 | |||
7 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.48 | 1:12.03 | 1:49.91 | 2:27.95 | |||
8 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.25 | 1:17.98 | 2:00.05 | 2:40.13 | |||
9 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 37.68 | 1:20.73 | 2:05.45 | 2:48.19 | |||
10 | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.13 | 1:21.01 | 2:04.42 | 2:49.30 | |||
11 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.98 | 1:25.02 | 2:10.66 | 2:56.34 | |||
12 | Thomas Green | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 43.29 | 1:32.40 | 2:23.04 | 3:10.84 | |||
13 | Rasmus Hansen | 2007 | Karlslunde Triatlon Klub | 44.22 | 1:36.86 | 2:31.38 | 3:23.11 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Konrad Clausen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 28.80 | 1:00.03 | 1:32.60 | 2:05.26 | |||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.73 | 1:01.97 | 1:35.02 | 2:07.68 | |||
3 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 29.29 | 1:02.02 | 1:35.82 | 2:07.73 | |||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.13 | 1:02.38 | 1:36.32 | 2:08.43 | |||
5 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.08 | 1:01.51 | 1:35.63 | 2:09.65 | |||
6 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 29.92 | 1:03.61 | 1:37.75 | 2:11.12 | |||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 30.33 | 1:03.71 | 1:38.55 | 2:12.35 | |||
8 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.06 | 1:05.49 | 1:40.29 | 2:14.59 | |||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.99 | 1:07.50 | 1:43.93 | 2:18.59 | |||
10 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.70 | 1:08.32 | 1:45.51 | 2:21.20 | |||
11 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.27 | 1:12.13 | 1:51.57 | 2:30.71 | |||
12 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 35.64 | 1:16.85 | 1:59.58 | 2:40.88 | |||
13 | Kasper Nielander | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 37.21 | 1:17.67 | 2:00.98 | 2:43.83 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.98 | 59.19 | 1:30.88 | 2:00.71 | |||
2 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 28.63 | 59.17 | 1:31.04 | 2:01.74 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.08 | 1:00.12 | 1:31.42 | 2:01.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |