Tulokset Hillerød Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 47.12 | 1:38.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 49.21 | 1:45.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:59.07 | |||||||||
3 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 49.75 | 1:45.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.42 | |||||||||
4 | Victor Kühl | 2009 | 53.35 | 1:50.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
5 | Eran Akar | 2008 | 53.18 | 1:55.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Malte Scott Jensen | 2009 | 1:03.97 | 2:14.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:27.97 | |||||||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.92 | |||||||||
- | Tristan Nygaard | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 36.52 | 1:17.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.25 | |||||||||
2 | Elias Jensen | 2006 | 37.80 | 1:18.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.34 | |||||||||
3 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 37.36 | 1:19.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
4 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 38.55 | 1:22.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.01 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.33 | 1:23.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.35 | |||||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 42.38 | 1:29.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.49 | |||||||||
7 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 44.13 | 1:33.85 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.07 | |||||||||
8 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 47.47 | 1:41.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.00 | |||||||||
9 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 48.34 | 1:42.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.65 | |||||||||
10 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 53.21 | 1:53.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
11 | Jacob Hwaiz | 2007 | 52.79 | 1:54.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.38 | |||||||||
- | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:37.36 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 34.04 | 1:12.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 34.72 | 1:13.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.15 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.65 | 1:13.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.36 | |||||||||
4 | Bertram Olesen | 2005 | 36.55 | 1:18.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 38.98 | 1:20.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.52 | |||||||||
6 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 42.83 | 1:32.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.19 | |||||||||
- | Scott Foged | 2005 | DSQ | Ej samt berør v afsl | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 34.65 | 1:13.72 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.51 | 1:04.74 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 32.01 | 1:07.86 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
3 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 33.17 | 1:11.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 34.06 | 1:11.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.60 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 34.35 | 1:12.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |