2021-10-17   08:59:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Rema 1000 Cup Horsens - indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
rg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
rg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Rasmussen  2000    547  1:05.26  2:20.70  3:45.38    4:47.85   
  Horsens Svmmeklub  4:41.16                 
                     
Mads Srensen  2001    546  1:03.48  2:17.27  3:41.55    4:48.02   
  Vejle Svmmeklub  4:37.70                 
                     
Anders Rasmussen  2001    485  1:05.16  2:21.46  3:51.07    4:59.57   
  Vejle Svmmeklub  4:48.79                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
rg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
rg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    632  1:02.55  2:15.16  3:33.43    4:34.40  17-18 Aldersgruppe Rekord 
  Vejle Svmmeklub  4:35.50                 
                     
Alexander L. Bjrn  2003    586  1:02.90  2:14.96  3:40.71    4:41.30   
  Vejle Svmmeklub  4:40.58                 
                     
Oliver Fenger  2003    541  1:06.31  2:20.15  3:41.06    4:48.91   
  Vejle Svmmeklub  4:44.13                 
                     
Ole Hovmand  2003    479  1:05.46  2:22.79  3:51.71    5:00.85   
  Vejle Svmmeklub  4:55.74                 
                     
Jacob Lyse Se  2003    436  1:06.38  2:23.48  3:57.73    5:10.56   
  Horsens Svmmeklub  5:06.28                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
rg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
rg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    527  1:03.67  2:20.29  3:40.90    4:51.47   
  Esbjerg Svmmeklub  4:44.01                 
                     
Matti Andersen  2005    427  1:05.02  2:29.65  4:01.39    5:12.59   
  Brdstrup Svmmeklub  5:26.49                 
                     
Kristian Sabroe Srensen  2005    351  1:07.88  2:41.03  4:17.06    5:33.73   
  Horsens Svmmeklub  6:35.89                 
                     
Johan Erdmann Christensen  2005    349  1:15.55  2:41.54  4:19.25    5:34.25   
  DeltaSwim  5:31.55                 
                     
Bastian Stausholm Larsen  2005    345  1:13.09  2:39.48  4:22.15    5:35.76   
  Aabybro Idrtsforening  5:46.76                 
                     
 
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
rg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
rg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bisgaard  2006    294  1:19.53  2:47.44  4:32.43    5:54.07   
  Skanderborg Svmmeklub  6:03.14                 
                     
Kasper Lisberg  2007    241  1:31.62  3:02.79  4:52.49    6:18.07   
  Odder Svmmeklub                   
                     
 
Lb 1, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2002-2003: Magnus Dyg Holme (2002) 4:36.93 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 
rg. 2006-2007: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 
rg. 2008-2020: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Breinholt  2008    130  1:47.69  3:42.55  6:02.82    7:44.29   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 2, 400m Medley Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 
rg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 
rg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    653  1:09.80  2:23.47  3:48.17    4:58.38  18-999 Aldersgruppe Rekord 
  JGI Svmning  4:53.51                 
                     
Frederikke Skau Hansen  2002    562  1:10.31  2:30.61  4:00.81    5:13.67   
  Kolding SK  5:20.16                 
                     
Caroline Liboriussen  2002    495  1:13.37  2:38.22  4:11.57    5:27.14   
  Vejle Svmmeklub  5:20.49                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 
rg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 
rg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annika Hausgaard Godt  2003    605  1:11.67  2:32.23  3:54.30    5:06.12   
  Vejle Svmmeklub  5:09.84                 
                     
Sofie Le Fevre  2004    530  1:09.05  2:30.86  4:04.69    5:19.84   
  Horsens Svmmeklub  5:22.70                 
                     
Anne Terp  2004    453  1:15.46  2:43.69  4:18.25    5:36.93   
  Skive Svmmeklub Poseidon  5:31.16                 
                     
Ella Christiansen  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  5:26.67                 
                     
Dicte Skov Forsberg  2004              DSQ  Afslut ryg p mave 
  Skive Svmmeklub Poseidon  5:26.26                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 
rg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 
rg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Kristensen  2005    427  1:17.84  2:46.26  4:24.76    5:43.61   
  Kolding SK  5:46.26                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    419  1:21.68  2:45.36  4:28.50    5:45.82   
  Aabybro Idrtsforening  5:44.15                 
                     
Julie Merl Larsen  2005    374  1:26.18  2:59.13  4:39.42    5:59.20   
  JGI Svmning  6:05.66                 
                     
Anna Dietrichsen  2006    353  1:24.06  2:57.80  4:42.11    6:06.31   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
Clara Wesselhoff  2006    250  1:31.70  3:17.70  5:22.67    6:50.70   
  Haderslev Svmme Klub  7:19.23                 
                     
Victoria Frhr Piihl  2005              DNS   
  Kolding SK  5:46.63                 
                     
 
Lb 2, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2003-2004: Mia Borgensgaard (2003) 5:00.95 
rg. 2005-2006: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 
rg. 2007-2008: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Hi Greve  2007    434  1:18.14  2:46.55  4:24.57    5:41.85  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
Nanna Hjstrm  2007    310  1:29.40  3:06.39  4:53.33    6:22.54   
  Kolding SK  6:22.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: Boller Auto 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    606          26.25   
  Esbjerg Svmmeklub  25.38                 
Nicolaj Lth Andersen  2001    585          26.56   
  Horsens Svmmeklub  27.01                 
Kristoffer Desmareth  2000    494          28.10   
  Ringe Svmme Klub  27.31                 
Mads Srensen  2001              DNS   
  Vejle Svmmeklub  28.02                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Boller Auto 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    577          26.68  17-18 Aldersgruppe Rekord 
  Horsens Svmmeklub  26.51                 
Magnus Dyg Holme  2002    501          27.97   
  Vejle Svmmeklub  28.22                 
Jonas Kjr  2003    496          28.06   
  Esbjerg Svmmeklub  27.46                 
Andreas Egemose Gregersen  2003    444          29.11   
  Horsens Svmmeklub  32.82                 
Malthe Elkjr  2003    444          29.12   
  Vejle Svmmeklub  29.22                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    441          29.19   
  H2Odense  28.32                 
Gustav Stahl  2002    422          29.62   
  H2Odense  28.94                 
Mads Stamholt  2003    404          30.04   
  Haderslev Svmme Klub  29.58                 
Rasmus Petersen  2002    403          30.08   
  Haderslev Svmme Klub  30.39                 
10  Aske Sommerlund Pedersen  2003    402          30.10   
  Esbjerg Svmmeklub  33.28                 
11  Sander Linde  2002    397          30.22   
  Ringe Svmme Klub  31.87                 
12  Jonas Krammer Knudsen  2003    368          30.99   
  Esbjerg Svmmeklub  30.54                 
13  Arthur Rytter Jacobsen  2003    346          31.65   
  Horsens Svmmeklub  32.07                 
14  Christian Johannesen  2003    319          32.49   
  Horsens Svmmeklub  33.27                 
15  Rasmus Rank Nrgaard  2003    318          32.54   
  Aabybro Idrtsforening  32.28                 
16  Sune Schaarup  2003    316          32.62   
  Vejle Svmmeklub  32.71                 
17  Kasper Christiansen  2003    290          33.55   
  Haderslev Svmme Klub  59.58                 
18  Sophus Lund e  2003    289          33.57   
  Skanderborg Svmmeklub  34.60                 
19  Mathias Jelle Thomsen  2002    167          40.28   
  Svmmeklubben Shesten  38.07                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Boller Auto 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Damborg Thomsen  2005    438          29.24   
  DeltaSwim  29.63                 
Mads Iversen  2004    396          30.24   
  Vejle Svmmeklub  29.11                 
Anton Poulsen  2004    344          31.71   
  Skive Svmmeklub Poseidon  31.74                 
Daniel Busk  2005    343          31.72   
  Kolding SK  33.28                 
Mathias Marbk Nielsen  2004    315          32.63   
  Esbjerg Svmmeklub  34.65                 
Sander Mller Jrgensen  2004    310          32.83   
  Odder Svmmeklub  32.27                 
Nichlas Nordlund Hansen  2004    306          32.94   
  Kolding SK  32.26                 
Simon Kruse Holm  2004    299          33.20   
  Odder Svmmeklub  36.86                 
Nikolaj Jensen  2004    281          33.90   
  Aars Svmmeklub  35.86                 
10  Rasmus Kabel  2004    273          34.25   
  Kolding SK  34.51                 
11  Marcus Kjr Nielsen  2004    227          36.39   
  Haderslev Svmme Klub  39.19                 
12  Alexander Mogensen  2005    226          36.47   
  Horsens Svmmeklub  36.80                 
13  Andreas Bahnsen  2005    223          36.61   
  Haderslev Svmme Klub  35.55                 
14  Daniel Horns  2004    178          39.50   
  Haderslev Svmme Klub  41.70                 
15  Christoffer Rose Skaastru  2005    134          43.39   
  Ringe Svmme Klub  43.07                 
16  Andreas Visby Hansen  2004    127          44.17   
  Horsens Svmmeklub  45.12                 
Mads Emil R. Hermansen  2005              DNS   
  Odder Svmmeklub  31.40                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Boller Auto 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    356          31.33   
  Ringe Svmme Klub  30.91                 
Sren Graul  2007    302          33.11   
  Sc Hellas Salzgitter  35.88                 
Jonatan Lyck Falk  2006    255          35.01   
  DeltaSwim  34.72                 
Mads Mlgaard  2006    243          35.56   
  Aabybro Idrtsforening  36.25                 
Julius Schier  2006    229          36.30   
  Ringe Svmme Klub  36.89                 
Jacob Uldall-Jessen  2007    226          36.43   
  JGI Svmning  36.46                 
Tobias Wemmelund  2006    218          36.89   
  Horsens Svmmeklub  38.10                 
Christian N. Christensen  2006    204          37.72   
  Kolding SK  43.21                 
David Hansen Hobolth  2006    202          37.82   
  Haderslev Svmme Klub  40.89                 
10  Mathias Lth Andersen  2007    202          37.85   
  Horsens Svmmeklub  39.43                 
11  Magne Andersen  2007    191          38.54   
  Brdstrup Svmmeklub  39.70                 
12  Tobias Damsgaard  2006    189          38.66   
  Ringe Svmme Klub  38.95                 
13  Peter Borg Kristensen  2007    182          39.18   
  Ringe Svmme Klub  42.26                 
14  Alexandru Ignat  2006    174          39.76   
  Horsens Svmmeklub  40.83                 
15  Tristan Bjerre  2007    169          40.15   
  Vejle Svmmeklub  42.58                 
16  Marcus Berg  2007    165          40.50   
  Svendborg Svmme Klub  48.73                 
17  Marcus Diego Bach  2006    153          41.50   
  Horsens Svmmeklub                   
18  Sebastian Holt Poulsen  2007    144          42.38   
  Vejle Svmmeklub  42.88                 
19  Laurits Damsted Lund  2007    134          43.36   
  Ringe Svmme Klub  47.06                 
20  Bastian Ladekjr  2007    134          43.40   
  DeltaSwim  42.25                 
21  Simon Juel  2006    131          43.65   
  Vejle Svmmeklub  45.38                 
22  Ulf K. L. Jensen  2006    126          44.30   
  DeltaSwim  47.16                 
23  Jacob Taudorf  2007    119          45.13   
  Skanderborg Svmmeklub  45.51                 
Anders Yde  2007              DNS   
  Horsens Svmmeklub  53.01                 
Noah Fltti Thomsen  2007              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svmme Klub  44.59                 
 
Lb 3, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
Sponsor: Boller Auto 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 26.86 
rg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jrgensen  2008    160          40.91   
  Vejle Svmmeklub  39.77                 
Malthe Le Fevre  2008    157          41.15   
  Brdstrup Svmmeklub  43.28                 
Mathias Mller Madsen  2008    152          41.55   
  DeltaSwim  45.04                 
Mads Emil Schwartz  2008    150          41.77   
  Vejle Svmmeklub  39.61                 
Marius Lundsfryd  2008    150          41.80   
  Ringe Svmme Klub  42.21                 
Anes Hajrovic  2008    134          43.41   
  Horsens Svmmeklub  43.47                 
Mathias Mller Nielsen  2008    130          43.84   
  Ringe Svmme Klub  42.58                 
Hektor Bjerre  2008    127          44.14   
  Vejle Svmmeklub  43.44                 
Benjamin Grann Madsen  2008    127          44.18   
  Ringe Svmme Klub  46.25                 
10  Johannes Ravn  2008    102          47.41   
  Horsens Svmmeklub  50.40                 
11  Rasmus Bjerre  2008    95          48.62   
  Ringe Svmme Klub  48.82                 
12  Jacob Wemmelund  2008    91          49.36   
  Horsens Svmmeklub  48.80                 
13  Benjamin Kolding Srensen  2008    89          49.66   
  Vejle Svmmeklub  49.58                 
14  Adrian Gjdsbl  2008    86          50.33   
  Horsens Svmmeklub  55.51                 
15  Victor Thor Kryer  2008    79          51.77   
  Odder Svmmeklub  51.39                 
16  Berthram Byskov  2009    75          52.50   
  DeltaSwim  54.77                 
17  Johannes Brixen  2009    71          53.42   
  Odder Svmmeklub  59.32                 
18  Julius Schumann Thrane  2008    71          53.48   
  Odder Svmmeklub                   
19  Anton Dybbl Monberg  2008    70          53.78   
  Brdstrup Svmmeklub  55.44                 
20  Vincent James Brice  2010    61          56.29   
  Horsens Svmmeklub                   
21  Darius Ignat  2010    58          57.08   
  Horsens Svmmeklub                   
22  Benjamin Bijedic  2008    56          57.76   
  Horsens Svmmeklub  58.45                 
23  Marius Mldrup Hansen  2009    53          58.96   
  Horsens Svmmeklub                   
24  Sren Yde  2009    46          1:01.99   
  Horsens Svmmeklub                   
25  Kristian Pors Rasmussen  2009    34          1:08.23   
  Horsens Svmmeklub                   
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:03.45                 
Teodor Julius Psorn  2010              DNS   
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  20:19   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Nortvig 
rg. 2003-2004: Cecilie Grndal (2002) 29.82 
rg. 2005-2006: Mia T. Klver-Kristensen (2004) 31.91 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 43.25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Grndal  2002    660          29.47  18-999 Aldersgruppe Rekord 
  Horsens Svmmeklub  29.11                 
Amalie Bach Nielsen  1999    659          29.49   
  Horsens Svmmeklub  28.87                 
Mille C. Berg  2001    554          31.24   
  Horsens Svmmeklub  31.27                 
Cecilie Wiuff  2000    542          31.47   
  JGI Svmning  31.62                 
Isabel Mass  1998    511          32.10   
  JGI Svmning  30.05                 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    508          32.16   
  JGI Svmning  32.36                 
Katja Korbo Petersson  2001    476          32.86   
  JGI Svmning  30.80                 
Katrine Sofie Wienberg  2002    425          34.14   
  Horsens Svmmeklub  33.93                 
Thilde Timmermand  2002    416          34.38   
  Esbjerg Svmmeklub  36.77                 
10  Maibritt Skjoldborg  2002    411          34.51   
  H2Odense  34.72                 
11  Trine Johansen  2002    366          35.87   
  Ringe Svmme Klub  35.38                 
12  Signe Schwartz  2002    349          36.46   
  Vejle Svmmeklub  38.62                 
13  Cecilie Ahrentsen  1998    347          36.51   
  Ringe Svmme Klub  35.99                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Nortvig 
rg. 2003-2004: Cecilie Grndal (2002) 29.82 
rg. 2005-2006: Mia T. Klver-Kristensen (2004) 31.91 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 43.25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Jensen  2003    574          30.88   
  Vejle Svmmeklub  29.37                 
Nele Schulze  2004    568          30.98   
  Haderslev Svmme Klub  31.22                 
Sofie Trekr Klausen  2003    555          31.23   
  Horsens Svmmeklub  30.51                 
Marlene Reitan  2003    545          31.41   
  Vejle Svmmeklub  30.59                 
Mia T. Klver-Kristensen  2004    532          31.67   
  H2Odense  30.71                 
Nikoline Andersen  2003    524          31.83   
  H2Odense  31.32                 
Christina M. Glargaard  2004    511          32.10   
  Esbjerg Svmmeklub  30.91                 
Alberte Hedevang Petersen  2003    495          32.45   
  Haderslev Svmme Klub  31.93                 
Emilie Podiss Petersen  2004    480          32.77   
  H2Odense  32.40                 
10  Kathrine Weide  2004    474          32.90   
  Esbjerg Svmmeklub  31.94                 
11  Caroline Madsen  2004    471          32.97   
  Horsens Svmmeklub  32.22                 
12  My Phuong Bui  2003    466          33.11   
  H2Odense  31.49                 
13  Cecilie Batz  2003    460          33.24   
  DeltaSwim  33.12                 
14  Anna Bjerrum Mller  2004    459          33.27   
  Esbjerg Svmmeklub  32.61                 
15  Cecilie Hingebjerg  2004    454          33.39   
  Vejle Svmmeklub  32.90                 
16  Pernille Thastrup Hansen  2003    453          33.41   
  Haderslev Svmme Klub  32.53                 
17  Kathrine Sofie Jensen  2003    451          33.46   
  Vejle Svmmeklub  33.02                 
18  Josefine Risum Jrgensen  2004    447          33.57   
  H2Odense  33.68                 
19  Sofie Bach Nielsen  2003    433          33.92   
  Horsens Svmmeklub  32.66                 
20  Melanie Petersen  2004    432          33.95   
  Kolding SK  33.78                 
21  Elma Gabela  2004    421          34.25   
  Kolding SK  32.51                 
22  Kathrine Bech Nielsen  2004    413          34.46   
  Odder Svmmeklub  32.18                 
23  Clara Matilde Carstensen  2004    411          34.51   
  Horsens Svmmeklub  35.04                 
24  Victoria Broch  2004    410          34.53   
  Vejle Svmmeklub  34.04                 
25  Signe Thomsen  2003    407          34.62   
  Svmmeklubben SMUT Terndrup  33.82                 
26  Ida Juul Grnning  2004    406          34.66   
  H2Odense  35.04                 
27  Amalie Holst  2004    403          34.73   
  Skanderborg Svmmeklub  33.22                 
28  Natalie Da Silva Jensen  2004    390          35.12   
  Esbjerg Svmmeklub  49.48                 
29  Katrine S. Kristensen  2004    388          35.17   
  Haderslev Svmme Klub  33.80                 
30  Katrine Bech Poulsen  2004    378          35.48   
  Esbjerg Svmmeklub  38.02                 
31  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    370          35.74   
  Ringe Svmme Klub  33.14                 
32  Aurelia Pedersen  2004    364          35.92   
  Vejle Svmmeklub  34.51                 
33  Kirstine Buus Bendixen  2003    353          36.30   
  Hobro Svmmeklub  36.23                 
34  Victoria Underbjerg  2004    320          37.51   
  Esbjerg Svmmeklub  36.73                 
35  Nete Kirial  2003    314          37.75   
  Swim Team Neptun  37.00                 
36  Mathilde Thomsen  2004    286          38.94   
  Aarhus Idrtsforening Af 1900  38.20                 
37  Jasmina K. Jacobsen  2003    276          39.42   
  Esbjerg Svmmeklub  38.12                 
38  Emma Brdsgaard  2004    213          42.96   
  Svmmeklubben Koral  43.70                 
Svava Kj. Gregersen  2004              DNS   
  Vejle Svmmeklub  32.47                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Nortvig 
rg. 2003-2004: Cecilie Grndal (2002) 29.82 
rg. 2005-2006: Mia T. Klver-Kristensen (2004) 31.91 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 43.25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    582          30.73  14-15 Aldersgruppe Rekord 
  Esbjerg Svmmeklub  30.72                 
Ida Skov Kragh  2006    535          31.61  14-15 Aldersgruppe Rekord 
  Slangerup Svmmeklub  31.68                 
SIF Bramm  2006    461          33.21   
  JGI Svmning  34.20                 
Katrine Stoltenhoff  2006    451          33.45   
  Brdstrup Svmmeklub  37.05                 
Freja Obert  2006    451          33.47   
  Odder Svmmeklub  34.51                 
Femke Iris Keulen  2005    446          33.58   
  Esbjerg Svmmeklub  35.95                 
Mathilde Linnet Nrgaard  2005    446          33.59   
  DeltaSwim  33.74                 
Amanda Busk Olesen  2005    443          33.65   
  Esbjerg Svmmeklub  33.46                 
Laura G. Nedergaard  2005    434          33.88   
  Odder Svmmeklub  34.52                 
10  Sophie Kronborg  2005    433          33.91   
  Vejle Svmmeklub  33.65                 
11  Emilie Moberg  2005    427          34.08   
  Vejle Svmmeklub  33.97                 
12  Johanne Heilmann  2005    413          34.46   
  Kolding SK  33.41                 
13  Anna Dietrichsen  2006    394          35.00   
  Slangerup Svmmeklub  34.43                 
14  Sophie Mller Madsen  2005    392          35.05   
  DeltaSwim  36.86                 
15  Annemone Rasmussen  2006    373          35.64   
  Brdstrup Svmmeklub  34.97                 
16  Anne Stamholt  2006    372          35.69   
  Haderslev Svmme Klub  36.66                 
17  Mathilde Hedekr Mischorr  2005    368          35.80   
  Esbjerg Svmmeklub  35.11                 
18  Signe Kristensen  2006    367          35.83   
  Horsens Svmmeklub  36.85                 
19  Anne Thastrup-Hansen  2006    359          36.09   
  Haderslev Svmme Klub  36.68                 
20  Jasmin Kjrsgaard  2006    354          36.27   
  Slangerup Svmmeklub  36.81                 
21  Freja Bjrn  2005    349          36.45   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  37.12                 
22  Caden Halle  2005    330          37.12   
  Odder Svmmeklub  34.80                 
23  Carla Brix Rasmussen  2006    330          37.13   
  Aabybro Idrtsforening  39.25                 
24  Amalie Marie Wienberg  2005    326          37.29   
  Horsens Svmmeklub  37.73                 
24  Therese J Helt  2006    326          37.29   
  Aabybro Idrtsforening  38.20                 
26  Victoria Richards  2005    322          37.44   
  DeltaSwim  40.31                 
27  Lrke Rosen Lundsfryd  2006    321          37.46   
  Ringe Svmme Klub  36.96                 
28  Anna Merl Larsen  2006    308          38.01   
  JGI Svmning  37.78                 
29  Kirstine Buch  2005    300          38.34   
  Svmmeklubben Koral  37.94                 
30  Julie Merl Larsen  2005    297          38.47   
  JGI Svmning  38.51                 
31  Christine Mols  2006    296          38.50   
  Ringe Svmme Klub  41.62                 
32  Anna Ryet  2005    285          38.99   
  Ringe Svmme Klub  38.84                 
33  Dicte Westphal  2005    283          39.08   
  Horsens Svmmeklub  38.71                 
34  Julie Mller  2005    270          39.71   
  Skanderborg Svmmeklub  41.45                 
35  Thea Kvejborg  2006    269          39.75   
  Svmmeklubben Koral  43.23                 
36  Sara Holst Gregersen  2006    260          40.19   
  Svmmeklubben Koral  41.36                 
37  Ane K. Zachariassen  2005    255          40.47   
  Brdstrup Svmmeklub  40.62                 
38  Mathilde Olesen  2005    245          40.99   
  Horsens Svmmeklub  41.94                 
39  Maja Kirstine Karlsen  2005    244          41.04   
  Haderslev Svmme Klub  41.31                 
40  Caroline Marx  2006    238          41.37   
  Odder Svmmeklub  40.66                 
41  Emma Bergene Hansen  2005    198          44.03   
  Horsens Svmmeklub  41.85                 
42  Penelope Kamp Teglgrd  2006    194          44.31   
  Horsens Svmmeklub  46.93                 
43  Ea Gram Mller  2006    194          44.32   
  Vejle Svmmeklub  43.46                 
44  Marie V. Petersen  2006    188          44.80   
  Odder Svmmeklub  47.70                 
45  Tilde Lindeblad  2006    185          45.00   
  DeltaSwim  42.63                 
46  Caroline Sgaard  2006    145          48.81   
  Ringe Svmme Klub  48.84                 
Anna Lis Kristensen  2005              DNS   
  Brdstrup Svmmeklub  45.10                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  37.12                 
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Nortvig 
rg. 2003-2004: Cecilie Grndal (2002) 29.82 
rg. 2005-2006: Mia T. Klver-Kristensen (2004) 31.91 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 43.25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    402          34.78  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Ringe Svmme Klub  35.54                 
Kattja Daniella Aggersbl  2007    393          35.04   
  Slangerup Svmmeklub  34.15                 
Nanna Hjstrm  2007    305          38.10   
  Kolding SK  37.75                 
Emilie Hemmelff  2008    302          38.24   
  Ringe Svmme Klub  37.93                 
Simone Trekr Klausen  2007    275          39.45   
  Brdstrup Svmmeklub  39.08                 
Caroline Petersen  2008    272          39.58   
  Skanderborg Svmmeklub  40.07                 
Sille Augustesen  2008    260          40.21   
  Brdstrup Svmmeklub  40.95                 
Frida Gode Agersbk  2007    258          40.28   
  Horsens Svmmeklub  41.29                 
Alberte Andersen  2008    258          40.32   
  Vejle Svmmeklub  43.19                 
10  Alma Ehrenreich-Birn  2008    254          40.52   
  Vejle Svmmeklub  39.87                 
11  Jasmin Haaning  2007    248          40.82   
  Skive Svmmeklub Poseidon  41.77                 
12  Emilia Spangsberg  2007    241          41.23   
  Kolding SK  39.40                 
13  Karoline Christiansen  2007    235          41.56   
  Svmmeklubben Koral                   
14  Gabrielle Haahr Uhd  2007    231          41.83   
  Vejle Svmmeklub  44.15                 
15  Ida K. Laursen  2007    223          42.30   
  Skanderborg Svmmeklub  42.63                 
16  Frida Ploug  2007    222          42.37   
  Ringe Svmme Klub  43.47                 
17  Olivia Josefine Brice  2007    206          43.40   
  Horsens Svmmeklub  45.39                 
18  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007    199          43.92   
  Svmmeklubben Koral  46.56                 
19  Anna Kjr Nielsen  2008    197          44.09   
  Odder Svmmeklub  44.22                 
20  Sarah Lyse Se  2007    187          44.87   
  Odder Svmmeklub  47.29                 
21  Karen Klarskov Henriksen  2008    184          45.11   
  Horsens Svmmeklub  48.43                 
22  Kira Wolter  2007    182          45.27   
  Vejle Svmmeklub  44.75                 
23  Karla Nhr Rixen  2008    180          45.42   
  Vejle Svmmeklub  46.87                 
24  Filippa Juul Jensen  2007    176          45.80   
  Horsens Svmmeklub  44.66                 
25  Zenia Lneborg  2008    171          46.19   
  Skanderborg Svmmeklub  47.07                 
26  Ella Krogager Jensen  2008    163          46.96   
  Svendborg Svmme Klub  51.71                 
27  Kirstine Knudsen  2007    160          47.19   
  Brdstrup Svmmeklub  44.44                 
28  Asta Sofia Lauridsen  2008    153          47.96   
  Vejle Svmmeklub  47.24                 
29  Trine Pors Rasmussen  2007    153          47.99   
  Horsens Svmmeklub  48.18                 
30  Liv Emilie Poulsen  2007    120          51.90   
  Svendborg Svmme Klub  55.72                 
31  Anastacia Celina Nielsen  2007    113          53.02   
  DeltaSwim  52.03                 
32  Lisbeth Seidler Madsen  2007    112          53.23   
  Vejle Svmmeklub  1:01.87                 
33  Thilde Tinggaard Truelsen  2008    108          53.86   
  Horsens Svmmeklub                   
34  Hannah Truelsen Duevig  2008    95          56.12   
  Horsens Svmmeklub  53.56                 
35  Ayla Elise Ancher  2008    78          59.92   
  DeltaSwim  1:12.10                 
36  Nicoline H. Ridings  2007    71          1:01.83   
  Horsens Svmmeklub  54.31                 
Alberte Broeng Leig  2007              DNS   
  Horsens Svmmeklub  53.23                 
Kirstine Sabroe Srensen  2008              DNS   
  Horsens Svmmeklub  44.63                 
Asta Dragnes Brix  2008              DSQ  Brystvendt eft 25m 
  Horsens Svmmeklub  1:12.81                 
Tilde Hilkjr  2007              DSQ  Ej forts bev 25m 
  Vejle Svmmeklub                   
 
Lb 4, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2020 
Sponsor: Nortvig 
rg. 2003-2004: Cecilie Grndal (2002) 29.82 
rg. 2005-2006: Mia T. Klver-Kristensen (2004) 31.91 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 43.25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Bkskov Tomzak  2009    203          43.63   
  Horsens Svmmeklub  43.73                 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    194          44.29   
  Vejle Svmmeklub  50.67                 
Vigga Rasmussen  2009    191          44.50   
  Horsens Svmmeklub  46.72                 
Astrid Dindler  2009    182          45.29   
  Odder Svmmeklub  49.75                 
Alberte Knudsen  2009    160          47.26   
  Vejle Svmmeklub  43.74                 
Andrea Grndal  2009    155          47.69   
  Horsens Svmmeklub  49.03                 
Anne Caroline Dahl Reher  2009    150          48.28   
  Horsens Svmmeklub  52.57                 
Freya Magnussen  2009    132          50.33   
  Horsens Svmmeklub  51.61                 
Olivia Holmberg  2009    130          50.65   
  Vejle Svmmeklub  52.99                 
10  Sofia Cecilia Dam Lisby  2009    122          51.71   
  Horsens Svmmeklub                   
11  Helene Seidler Madsen  2009    118          52.22   
  Vejle Svmmeklub  51.95                 
12  Ella Brederode  2009    115          52.74   
  Vejle Svmmeklub  59.94                 
13  Astrid Pedersen  2009    113          53.00   
  Horsens Svmmeklub  56.89                 
14  Malou Bjerre  2010    100          55.14   
  Vejle Svmmeklub  57.21                 
15  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    97          55.68   
  Vejle Svmmeklub  57.13                 
16  Sommer Maj Andersen  2009    95          56.13   
  Odder Svmmeklub  1:10.00                 
17  Signe Madsen  2009    94          56.40   
  Horsens Svmmeklub  53.45                 
18  Sofie Hartmann  2011    86          57.98   
  Vejle Svmmeklub  59.53                 
19  Naja Marie Dam Lisby  2010    74          1:00.88   
  Horsens Svmmeklub                   
20  Freja Kawa  2010    69          1:02.51   
  DeltaSwim                   
21  Clara Rose Christensen  2009    61          1:05.02   
  Horsens Svmmeklub                   
22  Anna Nortvig  2010    59          1:05.63   
  Horsens Svmmeklub  1:06.83                 
23  Sofie Jerlv  2009    58          1:06.15   
  DeltaSwim  1:17.39                 
Malou Bach Jensen  2010              DSQ  Ej ryglig ved afslut 
  Horsens Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: Huset no 10 
rg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
rg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 
rg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
rg. 2008-2020: Sren Graul (2007) 3:03.21 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esben Vad Arentoft  1999    601  32.34  1:08.69  1:45.16    2:22.70   
  Horsens Svmmeklub  2:18.37                 
                     
Emil Kragh  2001    583  32.57  1:08.77  1:46.10    2:24.12   
  Vejle Svmmeklub  2:23.38                 
                     
Krestian Gelmark-Srensen  2001    556  32.19  1:08.82  1:47.01    2:26.44   
  Horsens Svmmeklub  2:20.35                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    530  33.57  1:11.57  1:49.73    2:28.76   
  Vejle Svmmeklub  2:19.78                 
                     
Oliver Phil Langsted  1999    447  34.93  1:14.48  1:56.25    2:37.43   
  Ringe Svmme Klub  2:28.59                 
                     
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Huset no 10 
rg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
rg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 
rg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
rg. 2008-2020: Sren Graul (2007) 3:03.21 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    588  32.58  1:09.10  1:46.51    2:23.73   
  H2Odense  2:20.75                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    520  33.40  1:11.74  1:50.72    2:29.70   
  H2Odense  2:21.29                 
                     
Sune Schaarup  2003    509  34.80  1:13.52  1:51.60    2:30.76   
  Vejle Svmmeklub  2:33.87                 
                     
Jacob Christensen  2002    507  34.19  1:12.69  1:51.81    2:30.95   
  Vejle Svmmeklub  2:27.96                 
                     
Tobias Svenningsen  2003    485  35.39  1:14.83  1:53.96    2:33.25   
  Esbjerg Svmmeklub  2:34.82                 
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    471  34.65  1:13.97  1:54.05    2:34.76   
  Horsens Svmmeklub  2:31.73                 
                     
Lasse Skyt Frederiksen  2002    345  37.93  1:20.56  2:06.02    2:51.71   
  Kolding SK  2:48.02                 
                     
Nikolaj Kiel Johansen  2003    210  42.98  1:35.47  2:29.45    3:22.47   
  Ringe Svmme Klub  3:55.04                 
                     
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Huset no 10 
rg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
rg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 
rg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
rg. 2008-2020: Sren Graul (2007) 3:03.21 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    425  35.94  1:16.27  1:57.76    2:40.08   
  Vejle Svmmeklub  2:43.32                 
                     
Asger Als Olsen  2004    423  35.97  1:17.22  1:58.89    2:40.34   
  Kolding SK  2:46.32                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    417  35.99  1:17.10  1:59.04    2:41.11   
  Kolding SK  2:42.58                 
                     
Kresten Skau Hansen  2005    354  37.38  1:20.57  2:04.54    2:50.19   
  DeltaSwim  2:54.64                 
                     
Frej Liltorp  2004    305  39.34  1:26.66  2:14.05    2:58.76   
  Skanderborg Svmmeklub  3:07.32                 
                     
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Huset no 10 
rg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
rg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 
rg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
rg. 2008-2020: Sren Graul (2007) 3:03.21 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sren Graul  2007    349  38.19  1:21.65  2:06.40    2:51.03   
  Sc Hellas Salzgitter  2:53.26                 
                     
Kasper Cludts  2006    329  40.23  1:24.81  2:09.65    2:54.35   
  Ringe Svmme Klub  3:13.31                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    270  42.32  1:30.40  2:18.32    3:06.12   
  Aabybro Idrtsforening  3:05.88                 
                     
David Hansen Hobolth  2006    232  44.38  1:34.22  2:25.02    3:15.93   
  Haderslev Svmme Klub  3:23.21                 
                     
Emil Askov Mller Peterse  2007    209  44.31  1:38.18  2:31.84    3:22.63   
  Skanderborg Svmmeklub  3:24.48                 
                     
Kasper Lisberg  2007    206  46.82  1:39.32  2:32.21    3:23.81   
  Odder Svmmeklub  3:31.12                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007    182  48.88  1:42.69  2:37.43    3:32.49   
  Vejle Svmmeklub  3:40.37                 
                     
Jacob Taudorf  2007    133  53.37  1:54.12  2:55.88    3:55.64   
  Skanderborg Svmmeklub  4:03.54                 
                     
Tristan Bjerre  2007    129  52.36  1:54.44  2:58.22    3:58.12   
  Vejle Svmmeklub  4:26.76                 
                     
10  Laurits Damsted Lund  2007    122  54.34  1:57.61  3:01.38    4:02.56   
  Ringe Svmme Klub  4:11.66                 
                     
11  Ulf K. L. Jensen  2006    119  53.75  1:58.46  3:04.05    4:04.27   
  DeltaSwim                   
                     
12  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    117  57.22  2:01.34  3:04.90    4:05.60   
  Vejle Svmmeklub  4:27.39                 
                     
13  Fedor Akulov  2007    78  1:02.19  2:14.28  3:29.07    4:40.91   
  Vejle Svmmeklub  4:37.67                 
                     
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
Sponsor: Huset no 10 
rg. 2002-2003: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 
rg. 2004-2005: Oliver Fenger (2003) 2:28.93 
rg. 2006-2007: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 
rg. 2008-2020: Sren Graul (2007) 3:03.21 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Buch  2008    151  50.90  1:49.81  2:48.85    3:46.09   
  Svmmeklubben Koral  4:02.94                 
                     
Simon Christensen  2009    130  53.55  1:53.33  2:55.83    3:57.39   
  Vejle Svmmeklub  4:15.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: OK Plast 
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
rg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
rg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 
rg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabel Mass  1998    558  38.15  1:19.36  2:01.25    2:43.45   
  JGI Svmning  2:35.58                 
                     
Kristine Hlsen  2002    507  38.19  1:20.92  2:04.62    2:48.76   
  Vejle Svmmeklub  2:43.80                 
                     
Katrine Hvistendal Hansen  1997    306  44.00  1:35.24  2:27.32    3:19.67   
  Ringe Svmme Klub  3:31.07                 
                     
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: OK Plast 
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
rg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
rg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 
rg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annika Hausgaard Godt  2003    611  37.26  1:17.30  1:57.35    2:38.53  16-17 Aldersgruppe Rekord 
  Vejle Svmmeklub  2:33.65                 
                     
Freja Sndergaard  2004    569  37.39  1:18.73  1:58.30    2:42.39   
  Vejle Svmmeklub  2:40.58                 
                     
Louise Sjrup Jensen  2003    539  38.62  1:20.58  2:02.92    2:45.30   
  Vejle Svmmeklub  2:38.30                 
                     
Stine Bendixen Nissen  2004    464  38.40  1:23.25  2:08.90    2:53.76   
  Horsens Svmmeklub  2:51.97                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003    463  39.59  1:24.49  2:10.46    2:53.86   
  Haderslev Svmme Klub  2:58.87                 
                     
Iben Schnwandt  2003    439  40.60  1:25.84  2:11.69    2:56.93   
  Hobro Svmmeklub  3:01.35                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    438  39.21  1:24.38  2:11.23    2:57.12   
  Vejle Svmmeklub  2:55.20                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003    375  41.05  1:27.66  2:16.51    3:06.57   
  Haderslev Svmme Klub  2:57.84                 
                     
Amalie Antonsen  2003    371  41.75  1:29.76  2:18.81    3:07.24   
  Horsens Svmmeklub  3:02.80                 
                     
10  Leonora Holst Jensen  2004    274  46.96  1:39.55  2:33.38    3:27.04   
  Odder Svmmeklub  3:28.46                 
                     
11  Josefine Lassen  2003    157  55.38  1:58.85  3:03.74    4:09.26   
  Haderslev Svmme Klub  4:12.70                 
                     
Luna Holm Mller  2004              DNS   
  Kolding SK  2:44.38                 
                     
Sophia Keren-Klaris  2004              DSQ  flere flyben v 50 m 
  Vejle Svmmeklub  2:57.35                 
                     
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: OK Plast 
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
rg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
rg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 
rg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Skov Kragh  2006    553  36.44  1:18.14  2:01.19    2:43.94  14-15 Aldersgruppe Rekord 
  Slangerup Svmmeklub  2:41.05                 
                     
Anna Rnn  2005    514  38.16  1:20.69  2:04.07    2:47.96   
  Ringe Svmme Klub  2:45.83                 
                     
Sofie Dyg Holme  2005    507  39.46  1:22.97  2:05.91    2:48.74   
  Vejle Svmmeklub  2:54.18                 
                     
Olivia Hemmelff  2006    506  38.84  1:21.87  2:05.39    2:48.87   
  Ringe Svmme Klub  2:49.24                 
                     
Stella Harpth  2006    422  40.48  1:26.95  2:13.44    2:59.30   
  Brdstrup Svmmeklub  3:10.88                 
                     
Johanne Heilmann  2005    413  41.05  1:27.30  2:14.40    3:00.62   
  Kolding SK  2:58.46                 
                     
Lrke Stenholt Rpke  2006    399  41.06  1:26.70  2:14.32    3:02.79   
  JGI Svmning  3:06.58                 
                     
Emilie Moberg  2005    384  41.08  1:27.93  2:16.12    3:05.10   
  Vejle Svmmeklub  2:59.65                 
                     
Rosa Marie Schousboe  2005    382  41.32  1:29.22  2:18.74    3:05.33   
  Svmmeklubben Koral  3:06.76                 
                     
10  Anne Stamholt  2006    379  42.63  1:29.82  2:18.31    3:05.88   
  Haderslev Svmme Klub  3:05.93                 
                     
11  Freya Thorsgaard  2006    351  43.23  1:31.49  2:20.72    3:10.65   
  Svmmeklubben Koral  3:08.42                 
                     
12  Nanna Vestergrd Johansen  2006    321  43.99  1:34.23  2:25.73    3:16.45   
  Odder Svmmeklub  4:10.35                 
                     
13  Emilie Boulund  2006    319  45.51  1:35.40  2:26.03    3:16.82   
  Kolding SK  3:19.94                 
                     
14  Anna Merl Larsen  2006    295  46.04  1:37.81  2:30.05    3:22.12   
  JGI Svmning  3:39.53                 
                     
15  Penelope Kamp Teglgrd  2006    246  48.20  1:43.57  2:38.86    3:34.60   
  Horsens Svmmeklub  3:39.47                 
                     
Mette Barfoot  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  3:00.46                 
                     
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: OK Plast 
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
rg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
rg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 
rg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Hi Greve  2007    437  39.84  1:25.09  2:11.18    2:57.23  12-13 Aldersgruppe Rekord 
  Slangerup Svmmeklub  3:19.34                 
                     
Mira Capito  2007    362  43.10  1:31.64  2:20.89    3:08.70   
  Slangerup Svmmeklub  3:11.97                 
                     
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    356  42.37  1:31.36  2:20.80    3:09.84   
  Ringe Svmme Klub  3:17.79                 
                     
Alberte Kirk Langschwager  2007    329  43.45  1:34.23  2:25.30    3:14.79   
  Kolding SK  3:15.33                 
                     
Andrea Skjelmose  2007    311  45.42  1:36.07  2:27.40    3:18.52   
  Horsens Svmmeklub  3:30.57                 
                     
Filippa Juul Jensen  2007    300  44.77  1:36.03  2:29.08    3:21.00   
  Horsens Svmmeklub  3:27.68                 
                     
Anne Sthr  2008    286  47.35  1:40.00  2:32.75    3:24.10   
  Vejle Svmmeklub  3:37.62                 
                     
Agnes Wissing  2007    248  46.55  1:42.30  2:40.56    3:33.99   
  Kolding SK                   
                     
Anna Kjr Nielsen  2008    229  49.45  1:44.63  2:42.93    3:39.65   
  Odder Svmmeklub  3:51.31                 
                     
10  Alberte Andersen  2008    218  51.37  1:48.09  2:46.38    3:43.44   
  Vejle Svmmeklub  3:57.35                 
                     
11  Karla Nhr Rixen  2008    189  54.50  1:54.81  2:55.68    3:54.38   
  Vejle Svmmeklub  4:00.01                 
                     
12  Olivia Josefine Brice  2007    183  53.93  1:54.79  2:57.50    3:56.96   
  Horsens Svmmeklub  4:06.98                 
                     
13  Lisbeth Seidler Madsen  2007    172  54.60  1:56.47  2:59.42    4:01.76   
  Vejle Svmmeklub  4:45.06                 
                     
14  Asta Sofia Lauridsen  2008    159  55.63  1:59.38  3:03.71    4:08.16   
  Vejle Svmmeklub  4:13.98                 
                     
15  Frida Nielsen Skytte  2008    151  55.90  2:01.56  3:08.78    4:12.49   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
16  Tilde Hilkjr  2007    150  57.14  2:02.37  3:08.94    4:12.78   
  Vejle Svmmeklub  4:49.59                 
                     
17  Sara Lund Larsen  2008    150  59.38  2:06.17  3:10.78    4:13.12   
  Ringe Svmme Klub  4:23.76                 
                     
18  Liv K. L. Jensen  2008    122  1:01.55  2:11.72  3:22.24    4:30.63   
  DeltaSwim                   
                     
Alista Maslobojeva  2007              DNS   
  Vejle Svmmeklub  3:16.66                 
                     
 
Lb 6, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2020 
Sponsor: OK Plast 
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 
rg. 2005-2006: Christina Christensen (2000) 2:46.20 
rg. 2007-2008: Ann-Katrine Windfeld (2006) 3:05.66 
rg. 2009-2020: Olivia Holmberg (2009) 3:52.36 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009    233  50.48  1:46.89  2:43.57    3:38.45  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vejle Svmmeklub  3:42.97                 
                     
Alberte Knudsen  2009    161  57.76  2:01.84  3:05.47    4:06.94   
  Vejle Svmmeklub  4:16.92                 
                     
Asta-Marie Rasmussen  2009    156  57.87  2:02.57  3:07.46    4:09.52   
  Vejle Svmmeklub  4:09.78                 
                     
Meiko Nakatani  2010    153  57.38  2:03.41  3:08.26    4:11.49   
  Vejle Svmmeklub  4:05.17                 
                     
Freya Magnussen  2009    126  1:01.06  2:08.64  3:19.04    4:28.17   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
Malou Bjerre  2010    86  1:07.09    3:42.90    5:03.75   
  Vejle Svmmeklub                   
                     
Astrid V. Petersen  2009              DSQ  en hnd i vend 25 m 
  Odder Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Horsens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: Becosan 
rg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
rg. 2004-2005: Johannes Kjrgaard (1998) 27.49 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    618          25.58   
  Esbjerg Svmmeklub  23.93                 
Nicolaj Lth Andersen  2001    561          26.43   
  Horsens Svmmeklub  26.72                 
Mathias Bech  1996    556          26.50   
  H2Odense  24.87                 
Maris Lencevics  1986    529          26.94   
  Horsens Svmmeklub  24.89                 
Mads Srensen  2001    522          27.06   
  Vejle Svmmeklub  26.30                 
Tais Andkjr Kristensen  1999    521          27.09   
  Horsens Svmmeklub  25.01                 
Krestian Gelmark-Srensen  2001    485          27.73   
  Horsens Svmmeklub  27.46                 
Kristoffer Desmareth  2000    469          28.04   
  Ringe Svmme Klub  26.93                 
Robert Versteegen  2001    414          29.24   
  Brdstrup Svmmeklub  28.91                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Becosan 
rg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
rg. 2004-2005: Johannes Kjrgaard (1998) 27.49 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Bendixen Nissen  2002    553          26.55   
  Horsens Svmmeklub  25.88                 
Andreas Kronborg  2002    542          26.73   
  Vejle Svmmeklub  25.71                 
Rasmus Petersen  2002    537          26.81   
  Haderslev Svmme Klub  25.69                 
Malthe Elkjr  2003    523          27.05   
  Vejle Svmmeklub  25.72                 
Andreas Egemose Gregersen  2003    521          27.08   
  Horsens Svmmeklub  28.02                 
Tobias Bostrm  2002    521          27.09   
  Esbjerg Svmmeklub  26.24                 
Mads Stamholt  2003    501          27.44   
  Haderslev Svmme Klub  26.60                 
Aske Sommerlund Pedersen  2003    478          27.88   
  Esbjerg Svmmeklub  26.44                 
Jonas Krammer Knudsen  2003    425          28.99   
  Esbjerg Svmmeklub  28.16                 
10  Arthur Rytter Jacobsen  2003    418          29.14   
  Horsens Svmmeklub  28.09                 
11  Kasper Christiansen  2003    402          29.53   
  Haderslev Svmme Klub  31.33                 
12  Lasse Skyt Frederiksen  2002    398          29.62   
  Kolding SK  29.56                 
12  Simon Sandal  2003    398          29.62   
  Vejle Svmmeklub  29.17                 
14  Mathias Jelle Thomsen  2002    244          34.86   
  Svmmeklubben Shesten  34.69                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Becosan 
rg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
rg. 2004-2005: Johannes Kjrgaard (1998) 27.49 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    506          27.35  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Ringe Svmme Klub  27.54                 
Mads Iversen  2004    492          27.60   
  Vejle Svmmeklub  27.38                 
Christian Damborg Thomsen  2005    468          28.07   
  DeltaSwim  28.03                 
Anton Poulsen  2004    400          29.58   
  Skive Svmmeklub Poseidon  28.72                 
Anders Mose  2004    381          30.06   
  Esbjerg Svmmeklub  30.43                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    364          30.51   
  Svendborg Svmme Klub  31.75                 
Vania Danilkin  2004    364          30.51   
  Kolding SK  29.95                 
Sander Mller Jrgensen  2004    364          30.52   
  Odder Svmmeklub  29.46                 
Simon Kruse Holm  2004    343          31.13   
  Odder Svmmeklub  32.21                 
10  Sebastian Neesgaard  2004    339          31.24   
  Vejle Svmmeklub  30.70                 
11  Johan Erdmann Christensen  2005    318          31.92   
  DeltaSwim  31.72                 
12  Bastian Stausholm Larsen  2005    284          33.14   
  Aabybro Idrtsforening  34.23                 
13  Frej Liltorp  2004    280          33.29   
  Skanderborg Svmmeklub  33.75                 
14  Daniel Horns  2004    278          33.39   
  Haderslev Svmme Klub  33.35                 
15  William Romer Jrgensen  2005    264          33.97   
  Svendborg Svmme Klub  34.24                 
16  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    262          34.03   
  Vejle Svmmeklub  34.32                 
17  Andreas Bahnsen  2005    250          34.56   
  Haderslev Svmme Klub  33.84                 
18  Mads Kristensen  2005    245          34.81   
  Svendborg Svmme Klub  35.30                 
19  Marcus Kjr Nielsen  2004    239          35.10   
  Haderslev Svmme Klub  34.67                 
20  Daniel Landbo  2005    227          35.69   
  Horsens Svmmeklub  37.56                 
21  Alexander Mogensen  2005    214          36.44   
  Horsens Svmmeklub  36.31                 
22  Mateusz Majewski  2005    209          36.72   
  Horsens Svmmeklub  44.66                 
23  Bjrn W. H. Nielsen  2004    173          39.06   
  Kolding SK  41.30                 
24  Patrick Dam Mller  2005    167          39.53   
  Horsens Svmmeklub  40.37                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Becosan 
rg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
rg. 2004-2005: Johannes Kjrgaard (1998) 27.49 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sren Graul  2007    336          31.34   
  Sc Hellas Salzgitter  31.04                 
Kasper Petersen  2006    286          33.07   
  Skanderborg Svmmeklub  34.11                 
Harald Rasmus Svendsen  2007    283          33.17   
  Slangerup Svmmeklub  33.03                 
Julius Schier  2006    278          33.37   
  Ringe Svmme Klub  33.83                 
Tobias Damsgaard  2006    237          35.21   
  Ringe Svmme Klub  34.87                 
Tobias Wemmelund  2006    230          35.54   
  Horsens Svmmeklub  35.67                 
Elliott Mitaine  2006    225          35.82   
  Skanderborg Svmmeklub  36.86                 
Marcus Diego Bach  2006    193          37.66   
  Horsens Svmmeklub  42.83                 
Angus Halle  2007    187          38.09   
  Odder Svmmeklub  39.15                 
10  Lasse Knudsgaard  2007    183          38.35   
  Horsens Svmmeklub  49.41                 
11  Terkel Klinkowsky  2007    165          39.73   
  Vejle Svmmeklub  39.62                 
12  Tristan Bjerre  2007    154          40.59   
  Vejle Svmmeklub  40.25                 
13  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    143          41.62   
  Ringe Svmme Klub  44.25                 
14  Thor Aaskoven Jrgensen  2007    124          43.66   
  Horsens Svmmeklub  42.20                 
15  Sebastian Holt Poulsen  2007    102          46.59   
  Vejle Svmmeklub  48.25                 
16  Christian Christensen  2007    83          49.95   
  Vejle Svmmeklub                   
17  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    75          51.58   
  Vejle Svmmeklub  55.50                 
18  Anders Yde  2007    54          57.42   
  Horsens Svmmeklub                   
Marcus Rnning  2006              DNS   
  Horsens Svmmeklub  1:04.87                 
Jacob Uldall-Jessen  2007              DSQ  tyvstart 
  JGI Svmning  35.70                 
 
Lb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
Sponsor: Becosan 
rg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 
rg. 2004-2005: Johannes Kjrgaard (1998) 27.49 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 
rg. 2008-2020: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Le Fevre  2008    210          36.66   
  Brdstrup Svmmeklub  37.98                 
Frederik Jrgensen  2008    173          39.06   
  Vejle Svmmeklub  38.21                 
Mathias Mller Madsen  2008    146          41.39   
  DeltaSwim  45.36                 
Dany Valiu Nielsen  2008    138          42.18   
  DeltaSwim  41.04                 
Rasmus Bjerre  2008    115          44.82   
  Ringe Svmme Klub  41.74                 
Oliver Se  2009    97          47.31   
  DeltaSwim  48.92                 
Alexander Breinholt  2008    86          49.37   
  Vejle Svmmeklub  44.30                 
Mathias Mller Nielsen  2008    81          50.37   
  Ringe Svmme Klub  44.01                 
Johannes Ravn  2008    75          51.67   
  Horsens Svmmeklub  47.16                 
10  Simon Christensen  2009    71          52.42   
  Vejle Svmmeklub                   
11  Jacob Wemmelund  2008    57          56.34   
  Horsens Svmmeklub                   
12  Kristian Pors Rasmussen  2009    22          1:16.66   
  Horsens Svmmeklub                   
Villads Vestergaard Ahm  2008              DNS   
  Horsens Svmmeklub  45.17                 
Benjamin Kolding Srensen  2008              DSQ  Crawlben v 45 m 
  Vejle Svmmeklub  51.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Horsens Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2002 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
rg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 42.45 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Bach Nielsen  1999    629          28.44  18-999 Aldersgruppe Rekord 
  Horsens Svmmeklub  27.95                 
Cecilie Grndal  2002    614          28.68   
  Horsens Svmmeklub  28.49                 
Cecilie Wiuff  2000    601          28.88   
  JGI Svmning  26.91                 
Line J. V. Hededal  2001    591          29.04   
  Vejle Svmmeklub  27.82                 
Thilde Timmermand  2002    570          29.40   
  Esbjerg Svmmeklub  28.86                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    565          29.49   
  H2Odense  29.03                 
Katja Korbo Petersson  2001    526          30.20   
  JGI Svmning  29.94                 
Freya Ellehus  2000    502          30.67   
  H2Odense  29.59                 
Frederikke Skau Hansen  2002    479          31.14   
  Kolding SK  32.53                 
10  Trine Johansen  2002    457          31.63   
  Ringe Svmme Klub  30.89                 
11  Louise Hvarre  2001    443          31.97   
  Vejle Svmmeklub  30.11                 
12  Julia Harpth  2002    432          32.25   
  Horsens Svmmeklub  32.63                 
13  Maibritt Skjoldborg  2002    408          32.85   
  H2Odense  32.58                 
14  Julie Krog Christensen  2001    343          34.82   
  Ringe Svmme Klub  33.97                 
15  Katrine Hvistendal Hansen  1997    311          35.95   
  Ringe Svmme Klub  33.64                 
Andrea Paaske  2001              DNS   
  JGI Svmning  27.66                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2004 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
rg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 42.45 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    614          28.67  16-17 Aldersgruppe Rekord 
  Haderslev Svmme Klub  29.14                 
Nikoline Andersen  2003    591          29.05   
  H2Odense  28.48                 
Sofie Le Fevre  2004    571          29.38   
  Horsens Svmmeklub  28.99                 
Dicte Skov Forsberg  2004    531          30.10   
  Skive Svmmeklub Poseidon  29.36                 
Pernille Thastrup Hansen  2003    527          30.18   
  Haderslev Svmme Klub  29.44                 
Emilie Podiss Petersen  2004    517          30.36   
  H2Odense  29.69                 
Kathrine Weide  2004    512          30.47   
  Esbjerg Svmmeklub  29.93                 
Kathrine Sofie Jensen  2003    498          30.74   
  Vejle Svmmeklub  29.62                 
Ida Juul Grnning  2004    478          31.18   
  H2Odense  30.09                 
10  Caroline Gttrup Bagge  2003    477          31.19   
  Vejle Svmmeklub  30.71                 
11  Feline Flytkjr Broersma  2004    473          31.27   
  Horsens Svmmeklub  30.35                 
12  Sofie Bach Nielsen  2003    471          31.33   
  Horsens Svmmeklub  30.31                 
13  Aurelia Pedersen  2004    468          31.38   
  Vejle Svmmeklub  31.31                 
14  Natalie Da Silva Jensen  2004    448          31.84   
  Esbjerg Svmmeklub  31.48                 
15  Nicoline Dyrman  2004    443          31.96   
  Vejle Svmmeklub  31.43                 
16  Anne Terp  2004    435          32.17   
  Skive Svmmeklub Poseidon  31.82                 
17  Louise Sjrup Jensen  2003    402          33.01   
  Vejle Svmmeklub  32.82                 
18  Cecilie Hingebjerg  2004    386          33.46   
  Vejle Svmmeklub  33.37                 
19  Kathrine Bech Nielsen  2004    380          33.63   
  Odder Svmmeklub  31.95                 
20  Victoria Underbjerg  2004    379          33.68   
  Esbjerg Svmmeklub  31.14                 
21  Victoria Broch  2004    378          33.70   
  Vejle Svmmeklub  34.72                 
22  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    352          34.52   
  Ringe Svmme Klub  33.81                 
23  Katrine S. Kristensen  2004    349          34.62   
  Haderslev Svmme Klub  34.11                 
24  Kirstine Buus Bendixen  2003    331          35.22   
  Hobro Svmmeklub  33.50                 
25  Fiona Hansen Hobolth  2003    330          35.28   
  Haderslev Svmme Klub  34.53                 
26  Kathrine Hvidberg  2004    291          36.78   
  Ringe Svmme Klub  34.58                 
27  Theresa Bertel-rum  2003    265          37.93   
  Skive Svmmeklub Poseidon  38.39                 
28  Amalie Antonsen  2003    258          38.25   
  Horsens Svmmeklub  37.50                 
29  Leonora Holst Jensen  2004    212          40.87   
  Odder Svmmeklub  41.07                 
30  Iben Aalund  2004    209          41.05   
  Ringe Svmme Klub  42.53                 
31  Josefine Lassen  2003    157          45.13   
  Haderslev Svmme Klub  43.38                 
32  Emma Brdsgaard  2004    143          46.58   
  Svmmeklubben Koral                   
Louise Jensen  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  29.56                 
Svava Kj. Gregersen  2004              DNS   
  Vejle Svmmeklub  30.47                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
rg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 42.45 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    496          30.79   
  Esbjerg Svmmeklub  30.76                 
Freja Obert  2006    462          31.53   
  Odder Svmmeklub  34.04                 
Femke Iris Keulen  2005    455          31.69   
  Esbjerg Svmmeklub  32.62                 
Marie Jensen  2005    430          32.29   
  Esbjerg Svmmeklub  33.48                 
Laura G. Nedergaard  2005    400          33.08   
  Odder Svmmeklub  32.41                 
Nicoline Bang Mosegaard  2005    397          33.15   
  Skive Svmmeklub Poseidon  31.67                 
Karla Kristensen  2005    397          33.16   
  Kolding SK  32.16                 
Mathilde Linnet Nrgaard  2005    395          33.21   
  DeltaSwim  32.17                 
Victoria Richards  2005    369          33.98   
  DeltaSwim  33.45                 
10  Anne Thastrup-Hansen  2006    361          34.21   
  Haderslev Svmme Klub  35.78                 
11  Mille Veiler  2005    356          34.38   
  Kolding SK  32.84                 
12  Emilie Moberg  2005    355          34.40   
  Vejle Svmmeklub  34.21                 
13  Freja Bjrn  2005    351          34.56   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  34.20                 
14  Frederikke Riber  2005    326          35.39   
  DeltaSwim  35.37                 
15  Annemone Rasmussen  2006    326          35.41   
  Brdstrup Svmmeklub  34.78                 
16  Caroline Marx  2006    320          35.62   
  Odder Svmmeklub  35.10                 
17  Carla Brix Rasmussen  2006    315          35.81   
  Aabybro Idrtsforening  37.94                 
18  Caden Halle  2005    311          35.98   
  Odder Svmmeklub  34.65                 
19  Clara Wesselhoff  2006    260          38.16   
  Haderslev Svmme Klub  39.41                 
20  Nanna Vestergrd Johansen  2006    252          38.58   
  Odder Svmmeklub  37.12                 
21  Philippa Anker  2006    225          40.07   
  Skanderborg Svmmeklub  38.64                 
22  Maja Kirstine Karlsen  2005    222          40.25   
  Haderslev Svmme Klub  43.49                 
23  Rosa Marie Schousboe  2005    204          41.39   
  Svmmeklubben Koral  42.10                 
24  Lrke D Huusfeldt  2006    189          42.45   
  Svendborg Svmme Klub  42.00                 
25  Liv Ebel  2006    186          42.68   
  Vejle Svmmeklub                   
26  Silja Larsen  2006    165          44.40   
  Svmmeklubben Koral  42.81                 
27  Emilie Boulund  2006    141          46.77   
  Kolding SK  44.55                 
Thea Sofie Holm Petersen  2005              DNS   
  Horsens Svmmeklub  36.15                 
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2008 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
rg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 42.45 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kattja Daniella Aggersbl  2007    320          35.64   
  Slangerup Svmmeklub  36.36                 
Sofie Schmidt-Petersen  2007    291          36.76   
  Skanderborg Svmmeklub  36.59                 
Frida Gode Agersbk  2007    277          37.39   
  Horsens Svmmeklub  44.87                 
Emilie Hemmelff  2008    275          37.45   
  Ringe Svmme Klub  38.69                 
Isabella Aurbo Herold  2007    249          38.71   
  Svendborg Svmme Klub                   
Alma Ehrenreich-Birn  2008    245          38.96   
  Vejle Svmmeklub  38.78                 
Anne Sthr  2008    233          39.59   
  Vejle Svmmeklub  42.19                 
Andrea Skjelmose  2007    226          39.98   
  Horsens Svmmeklub  39.76                 
Sofie Bak  2008    222          40.23   
  Ringe Svmme Klub  41.89                 
10  Simone Trekr Klausen  2007    209          41.03   
  Brdstrup Svmmeklub  40.17                 
11  Julie Olsen  2008    208          41.11   
  Horsens Svmmeklub  43.28                 
12  Augusta Dalsgaard  2007    200          41.68   
  Vejle Svmmeklub  47.09                 
13  Mathilde Se  2008    171          43.92   
  DeltaSwim  44.21                 
14  Clara Bendtsen  2008    168          44.13   
  DeltaSwim  44.41                 
15  Karen Klarskov Henriksen  2008    166          44.33   
  Horsens Svmmeklub  46.35                 
16  Emilia Daa Andersen  2008    158          45.06   
  Vejle Svmmeklub  45.58                 
17  Anastacia Celina Nielsen  2007    157          45.13   
  DeltaSwim                   
18  Kira Wolter  2007    149          45.89   
  Vejle Svmmeklub  47.08                 
19  Trine Pors Rasmussen  2007    141          46.77   
  Horsens Svmmeklub  53.42                 
20  Astrid Hartmann  2008    135          47.47   
  Vejle Svmmeklub  45.96                 
21  Maise Kristensen  2008    108          51.06   
  Skanderborg Svmmeklub                   
22  Gabriella L Thoustrup  2008    95          53.34   
  DeltaSwim  1:08.39                 
23  Sille Freltoft  2008    94          53.49   
  Vejle Svmmeklub  52.43                 
24  Thilde Tinggaard Truelsen  2008    91          54.04   
  Horsens Svmmeklub                   
25  Lrke Damgaard  2008    80          56.37   
  Horsens Svmmeklub  1:06.52                 
26  Frida Nielsen Skytte  2008    68          59.60   
  Horsens Svmmeklub                   
 
Lb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2020 
Sponsor: Kingo Recycling 
rg. 2003-2004: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 
rg. 2005-2006: Cille Christensen (2004) 29.86 
rg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 
rg. 2009-2020: Emilie Hemmelff (2008) 42.45 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Idun Kjeldsmark Gregersen  2009    236          39.44  0-11 Aldersgruppe Rekord 
  Vejle Svmmeklub  39.73                 
Vigga Rasmussen  2009    149          45.92   
  Horsens Svmmeklub  47.14                 
Astrid V. Petersen  2009    99          52.58   
  Odder Svmmeklub  50.62                 
Astrid Dindler  2009    99          52.59   
  Odder Svmmeklub  1:03.73                 
Sofia Cecilia Dam Lisby  2009    91          54.10   
  Horsens Svmmeklub                   
Meiko Nakatani  2010    72          58.49   
  Vejle Svmmeklub  55.38                 
Signe Madsen  2009    70          59.05   
  Horsens Svmmeklub  1:11.36                 
Freya Magnussen  2009    66          1:00.28   
  Horsens Svmmeklub  59.88                 
Anne Caroline Dahl Reher  2009    60          1:01.94   
  Horsens Svmmeklub                   
10  Helene Seidler Madsen  2009    55          1:03.74   
  Vejle Svmmeklub                   
11  Ann-Maria Malou Windfeld  2009    54          1:04.39   
  Vejle Svmmeklub  1:21.67                 
Clara Rose Christensen  2009              DSQ  forkert svmmeart 
  Horsens Svmmeklub                   
Sofie Jerlv  2009              DSQ  crawl ben v vend 25 
  DeltaSwim  1:24.15                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  20 september 2019 
Licens til Svmmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:48 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Rema 1000 Horsens Cup    Udskriftsdato  20 september 2019   
  Stvne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  20:21   
  Arrangr  Horsens Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  20 september 2019         
 
 
Lb 9, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
rg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
rg. 2008-2020: Jonas Kjr (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    602  25.52        53.20   
  Esbjerg Svmmeklub  51.40                 
                     
Alexander Fenger  1999    543  27.03        55.07   
  Vejle Svmmeklub  53.90                 
                     
Tais Andkjr Kristensen  1999    531  26.38        55.48   
  Horsens Svmmeklub  52.47                 
                     
Anders Rasmussen  2001    521  26.79        55.83   
  Vejle Svmmeklub  55.26                 
                     
Emil Kragh  2001    490  27.30        57.00   
  Vejle Svmmeklub  56.76                 
                     
Andreas Rasmussen  2000    469  27.90        57.83   
  Horsens Svmmeklub  57.79                 
                     
Robert Versteegen  2001    438  28.22        59.14   
  Brdstrup Svmmeklub  56.76                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
rg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
rg. 2008-2020: Jonas Kjr (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    622  25.30        52.63   
  Vejle Svmmeklub  51.28                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    587  25.59        53.65   
  Horsens Svmmeklub  53.11                 
                     
Gustav Stahl  2002    562  25.76        54.44   
  H2Odense  52.91                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002    555  26.24        54.67   
  Horsens Svmmeklub  53.16                 
                     
Alexander L. Bjrn  2003    550  26.68        54.84   
  Vejle Svmmeklub  53.95                 
                     
Mads Stamholt  2003    543  26.72        55.08   
  Haderslev Svmme Klub  53.05                 
                     
Rasmus Petersen  2002    528  26.92        55.60   
  Haderslev Svmme Klub  54.05                 
                     
Malthe Elkjr  2003    524  27.22        55.71   
  Vejle Svmmeklub  54.03                 
                     
Andreas Kronborg  2002    522  26.85        55.81   
  Vejle Svmmeklub  54.22                 
                     
10  Malte Lyck Falk  2003    519  26.97        55.90   
  DeltaSwim  55.10                 
                     
11  Tobias Bostrm  2002    508  27.39        56.30   
  Esbjerg Svmmeklub  55.13                 
                     
12  Jacob Christensen  2002    505  27.19        56.43   
  Vejle Svmmeklub  55.36                 
                     
13  Sander Linde  2002    498  27.21        56.66   
  Ringe Svmme Klub  54.74                 
                     
14  Ole Hovmand  2003    495  27.51        56.79   
  Vejle Svmmeklub  55.66                 
                     
15  Jacob Lyse Se  2003    493  27.37        56.87   
  Horsens Svmmeklub  57.30                 
                     
16  Jonas Kjr  2003    493  27.56        56.88   
  Esbjerg Svmmeklub  54.19                 
                     
17  Johan Siksne Kaalund  2002    491  27.51        56.93   
  H2Odense  55.22                 
                     
18  Victor Nygaard  2003    490  27.45        56.98   
  H2Odense  55.73                 
                     
19  Aske Sommerlund Pedersen  2003    469  28.24        57.81   
  Esbjerg Svmmeklub  55.28                 
                     
20  Oliver Hallenborg  2002    460  27.78        58.21   
  H2Odense  59.45                 
                     
21  Christian Johannesen  2003    458  27.38        58.29   
  Horsens Svmmeklub  59.67                 
                     
22  Rasmus Rank Nrgaard  2003    445  28.51        58.84   
  Aabybro Idrtsforening  58.37                 
                     
23  Mikkel Podiss Petersen  2002    427  29.21        59.67   
  H2Odense  57.56                 
                     
24  Sophus Lund e  2003    406  28.94        1:00.67   
  Skanderborg Svmmeklub  1:00.26                 
                     
25  Tobias Svenningsen  2003    404  29.33        1:00.77   
  Esbjerg Svmmeklub  58.99                 
                     
26  Simon Sandal  2003    401  28.52        1:00.91   
  Vejle Svmmeklub  59.93                 
                     
27  Kasper Christiansen  2003    391  29.03        1:01.43   
  Haderslev Svmme Klub  1:02.58                 
                     
28  Nikolaj Kiel Johansen  2003    272  32.79        1:09.34   
  Ringe Svmme Klub  1:08.84                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  57.62                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
rg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
rg. 2008-2020: Jonas Kjr (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    534  26.63        55.39   
  Ringe Svmme Klub  53.71                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    511  27.26        56.21   
  Esbjerg Svmmeklub  55.53                 
                     
Matti Andersen  2005    470  28.05        57.80   
  Brdstrup Svmmeklub  58.37                 
                     
Mathias Marbk Nielsen  2004    459  27.57        58.25   
  Esbjerg Svmmeklub  56.91                 
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    456  27.90        58.36   
  H2Odense  58.93                 
                     
Lasse Thulstrup  2004    454  28.10        58.46   
  Kolding SK  58.60                 
                     
Anton Poulsen  2004    448  29.03        58.71   
  Skive Svmmeklub Poseidon  57.12                 
                     
Mads Iversen  2004    438  28.39        59.15   
  Vejle Svmmeklub  56.38                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004    433  28.23        59.38   
  Svendborg Svmme Klub  59.40                 
                     
10  Nikolaj Jensen  2004    418  28.05        1:00.07   
  Aars Svmmeklub  1:01.16                 
                     
11  Nichlas Nordlund Hansen  2004    409  28.83        1:00.54   
  Kolding SK  59.95                 
                     
12  Kristian Sabroe Srensen  2005    408  28.89        1:00.57   
  Horsens Svmmeklub  1:01.10                 
                     
13  Vania Danilkin  2004    398  29.00        1:01.06   
  Kolding SK  59.41                 
                     
14  Daniel Busk  2005    397  28.84        1:01.14   
  Kolding SK  1:00.66                 
                     
15  Sebastian Neesgaard  2004    393  28.96        1:01.35   
  Vejle Svmmeklub  1:00.38                 
                     
16  Anders Mose  2004    372  29.86        1:02.44   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.07                 
                     
17  Kresten Skau Hansen  2005    353  30.02        1:03.54   
  DeltaSwim  1:06.25                 
                     
18  Asger Als Olsen  2004    349  30.53        1:03.80   
  Kolding SK  1:05.11                 
                     
19  Mikkel Holme Madsen  2005    348  30.60        1:03.86   
  DeltaSwim  1:01.95                 
                     
20  Simon Kruse Holm  2004    340  30.65        1:04.37   
  Odder Svmmeklub  1:05.01                 
                     
21  William Romer Jrgensen  2005    321  31.67        1:05.57   
  Svendborg Svmme Klub  1:04.32                 
                     
22  Rasmus Kabel  2004    312  31.73        1:06.19   
  Kolding SK  1:05.46                 
                     
23  Mads Kristensen  2005    292  32.02        1:07.68   
  Svendborg Svmme Klub  1:07.32                 
                     
24  Andreas Bahnsen  2005    284  31.91        1:08.35   
  Haderslev Svmme Klub  1:06.66                 
                     
25  Daniel Landbo  2005    253  34.63        1:11.02   
  Horsens Svmmeklub  1:11.94                 
                     
26  Bjrn W. H. Nielsen  2004    241  34.06        1:12.19   
  Kolding SK  1:12.48                 
                     
27  Patrick Dam Mller  2005    236  35.56        1:12.70   
  Horsens Svmmeklub  1:15.18                 
                     
28  Mateusz Majewski  2005    230  35.73        1:13.29   
  Horsens Svmmeklub  1:22.73                 
                     
29  Daniel Horns  2004    210  34.47        1:15.51   
  Haderslev Svmme Klub  1:08.35                 
                     
30  Andreas Visby Hansen  2004    176  37.48        1:20.16   
  Horsens Svmmeklub  1:22.02                 
                     
31  Christoffer Rose Skaastru  2005    156  38.32        1:23.44   
  Ringe Svmme Klub  1:21.00                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005              DNS   
  Odder Svmmeklub  58.53                 
                     
Marcus Kjr Nielsen  2004              DNS   
  Haderslev Svmme Klub  1:05.16                 
                     
Noah Brendholdt  2004              DNS   
  Skive Svmmeklub Poseidon  1:08.73                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
rg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
rg. 2008-2020: Jonas Kjr (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    360  30.30        1:03.16   
  Ringe Svmme Klub  1:02.16                 
                     
Jonatan Lyck Falk  2006    358  30.08        1:03.26   
  DeltaSwim  1:02.97                 
                     
Sren Graul  2007    350  30.24        1:03.73   
  Sc Hellas Salzgitter  1:07.01                 
                     
Mads Mlgaard  2006    347  30.30        1:03.92   
  Aabybro Idrtsforening  1:04.60                 
                     
Christian N. Christensen  2006    344  30.89        1:04.10   
  Kolding SK  1:04.65                 
                     
Kasper Petersen  2006    338  30.46        1:04.48   
  Skanderborg Svmmeklub  1:03.78                 
                     
Frederik Bisgaard  2006    337  31.11        1:04.53   
  Skanderborg Svmmeklub  1:04.25                 
                     
Peter Borg Kristensen  2007    283  32.74        1:08.39   
  Ringe Svmme Klub  1:07.49                 
                     
Harald Rasmus Svendsen  2007    269  33.38        1:09.58   
  Slangerup Svmmeklub  1:09.73                 
                     
10  Kasper Cludts  2006    267  33.72        1:09.71   
  Ringe Svmme Klub  1:16.05                 
                     
11  Sebastian Porsborg  2007    263  34.12        1:10.11   
  Aabybro Idrtsforening  1:11.19                 
                     
12  Tobias Wemmelund  2006    246  34.13        1:11.65   
  Horsens Svmmeklub  1:15.71                 
                     
13  Lasse Knudsgaard  2007    242  33.67        1:12.09   
  Horsens Svmmeklub  1:16.84                 
                     
14  Jacob Uldall-Jessen  2007    229  34.84        1:13.40   
  JGI Svmning  1:13.17                 
                     
15  Kasper Lisberg  2007    227  35.55        1:13.67   
  Odder Svmmeklub  1:12.33                 
                     
16  Alexandru Ignat  2006    226          1:13.69   
  Horsens Svmmeklub  1:17.53                 
                     
16  Elliott Mitaine  2006    226  35.45        1:13.69   
  Skanderborg Svmmeklub  1:12.63                 
                     
18  Mathias Lth Andersen  2007    216  36.03        1:14.88   
  Horsens Svmmeklub  1:14.37                 
                     
19  Emil Askov Mller Peterse  2007    215  35.70        1:15.01   
  Skanderborg Svmmeklub  1:16.81                 
                     
20  Angus Halle  2007    209  35.77        1:15.72   
  Odder Svmmeklub  1:12.70                 
                     
21  Marcus Berg  2007    206  37.77        1:16.06   
  Svendborg Svmme Klub  1:28.59                 
                     
22  David Hansen Hobolth  2006    198  36.23        1:17.08   
  Haderslev Svmme Klub  1:18.94                 
                     
23  Thor Aaskoven Jrgensen  2007    195  37.40        1:17.46   
  Horsens Svmmeklub  1:20.63                 
                     
24  Magne Andersen  2007    195  36.90        1:17.48   
  Brdstrup Svmmeklub  1:15.05                 
                     
25  Christian Christensen  2007    183  36.64        1:19.04   
  Vejle Svmmeklub  1:27.44                 
                     
26  Tristan Bjerre  2007    183  37.03        1:19.14   
  Vejle Svmmeklub  1:19.56                 
                     
27  Sebastian Holt Poulsen  2007    174  38.16        1:20.42   
  Vejle Svmmeklub  1:20.55                 
                     
28  Noah Fltti Thomsen  2007    173  38.04        1:20.63   
  Ringe Svmme Klub  1:20.39                 
                     
29  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    156  39.83        1:23.42   
  Ringe Svmme Klub  1:21.18                 
                     
30  Jacob Landtved  2006    153  40.71        1:23.92   
  Ringe Svmme Klub  1:23.85                 
                     
31  Simon Juel  2006    151  39.29        1:24.32   
  Vejle Svmmeklub  1:24.57                 
                     
32  Bastian Ladekjr  2007    139  40.20        1:26.73   
  DeltaSwim  1:28.28                 
                     
33  Ulf K. L. Jensen  2006    135  41.33        1:27.55   
  DeltaSwim  1:29.45                 
                     
34  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007    134  43.06        1:27.68   
  Vejle Svmmeklub  1:32.17                 
                     
35  Marcus Rnning  2006    109  42.41        1:33.95   
  Horsens Svmmeklub  1:42.25                 
                     
36  Fedor Akulov  2007    108  43.56        1:34.31   
  Vejle Svmmeklub  1:44.85                 
                     
 
Lb 9, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
Sponsor: Autocentralen 
rg. 2002-2003: Rasmus Udbye (2000) 51.41 
rg. 2004-2005: Rasmus Udbye (2000) 53.58 
rg. 2006-2007: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 
rg. 2008-2020: Jonas Kjr (2003) 1:07.33 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Le Fevre  2008    219  36.46        1:14.51   
  Brdstrup Svmmeklub  1:14.46                 
                     
Mads Emil Schwartz  2008    192  37.24        1:17.81   
  Vejle Svmmeklub  1:19.01                 
                     
Marius Lundsfryd  2008    173  36.86        1:20.59   
  Ringe Svmme Klub  1:22.38                 
                     
Oliver Se  2009    158  39.43        1:23.05   
  DeltaSwim  1:22.02                 
                     
Benjamin Grann Madsen  2008    158  39.31        1:23.09   
  Ringe Svmme Klub  1:23.78                 
                     
Anes Hajrovic  2008    144  38.51        1:25.64   
  Horsens Svmmeklub  1:22.51                 
                     
Simon Christensen  2009    139  39.76        1:26.67   
  Vejle Svmmeklub  1:23.28                 
                     
Adrian Gjdsbl  2008    113  43.10        1:32.94   
  Horsens Svmmeklub  1:42.84                 
                     
Hektor Bjerre  2008    107  42.10        1:34.49   
  Vejle Svmmeklub  1:30.90                 
                     
10  Alexander Breinholt  2008    105  45.12        1:35.00   
  Vejle Svmmeklub  1:28.18                 
                     
11  Victor Thor Kryer  2008    99  42.79        1:37.10   
  Odder Svmmeklub  1:34.75                 
                     
12  Anton Dybbl Monberg  2008    81  46.59        1:43.45   
  Brdstrup Svmmeklub  1:49.25                 
                     
13  Julius Schumann Thrane  2008    76  50.18        1:45.64   
  Odder Svmmeklub                   
                     
14  Johannes Brixen  2009    62  51.75        1:53.19   
  Odder Svmmeklub  2:13.97