2021-12-07   17:02:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for RSK International

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    579          1:07.77   
  Ringe Svmme Klub  1:05.19                 
Mette Bruun-Petersen  2001    504          1:10.98   
  Tommerup Svmme Klub  1:09.35                 
Janni Martinussen  2001    460          1:13.20   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:15.11                 
Marloes Ekkelboom  1997    453          1:13.53   
  Waspo Nordhorn  1:10.26                 
Trine Johansen  2002    422          1:15.28   
  Ringe Svmme Klub  1:15.89                 
Pauline Marker  2002    419          1:15.49   
  Waspo Nordhorn  1:15.64                 
Maria Mortensen  1999    407          1:16.23   
  Ringe Svmme Klub  1:16.68                 
Julie Krog Christensen  2001    402          1:16.53   
  Ringe Svmme Klub  1:16.24                 
Hanna Duhn  2001    397          1:16.83   
  Waspo Nordhorn  1:16.62                 
10  Katrine Hvistendal Hansen  1997    389          1:17.36   
  Ringe Svmme Klub  1:18.36                 
11  Cecilie Ahrentsen  1998    389          1:17.40   
  Ringe Svmme Klub  1:19.57                 
12  Julie T. Srensen  2003    377          1:18.19   
  Agerskov Ungdomsskole  1:17.00                 
13  Sabrina Helper  1998    374          1:18.38   
  Waspo Nordhorn  1:18.93                 
14  Catharina Mundt  1997    369          1:18.77   
  Waspo Nordhorn  1:15.43                 
15  Felia Busk  2000    365          1:19.07   
  Svendborg Svmme Klub  1:25.07                 
16  Pipaluk Selbo  2003    357          1:19.62   
  Agerskov Ungdomsskole  1:21.00                 
17  Bianca Skjerning  2001    323          1:22.29   
  Ringe Svmme Klub  1:27.40                 
18  Emma Lundorff Johannsen  2003    320          1:22.59   
  Agerskov Ungdomsskole  1:22.00                 
19  Lynn Harmsen  2002    318          1:22.75   
  Waspo Nordhorn  1:21.81                 
20  Birte Mundt  1998    315          1:23.01   
  Waspo Nordhorn  1:22.12                 
21  Ellen Marie Wiege  2003    204          1:35.90   
  Agerskov Ungdomsskole  1:45.00                 
22  Mia Frimodt Kjrgaard  2002    187          1:38.71   
  Agerskov Ungdomsskole                   
23  Lina Ebeling  2002    139          1:48.97   
  Tgv Drochtersen  1:50.70                 
Thea Inge Madsen  2003              DNS   
  Agerskov Ungdomsskole  1:16.85                 
Marieke Haack  2001              DSQ  indadvendt.fd 50m 
  Tgv Drochtersen  1:35.08                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    557          1:08.65   
  Ringe Svmme Klub  1:08.76                 
Agnete Habermann  2005    483          1:11.98   
  H2Odense  1:12.76                 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    470          1:12.64   
  Ringe Svmme Klub  1:15.46                 
Mathilde Stilund  2005    466          1:12.86   
  H2Odense  1:19.36                 
Emma Nygaard  2005    452          1:13.63   
  H2Odense  1:16.65                 
Svenja Niehaus  2004    366          1:18.93   
  Waspo Nordhorn  1:19.11                 
Sina Kamps  2004    359          1:19.48   
  Waspo Nordhorn  1:24.54                 
Nele Monse  2005    356          1:19.69   
  Waspo Nordhorn  1:20.79                 
Sina Duhn  2004    342          1:20.74   
  Waspo Nordhorn  1:27.25                 
10  Elena Kpers  2004    337          1:21.16   
  Waspo Nordhorn  1:23.94                 
11  Nikoline Thygesen  2005    324          1:22.21   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:22.94                 
12  Lina Umbreit  2004    321          1:22.45   
  Waspo Nordhorn  1:26.74                 
13  Kathrine Hvidberg  2004    318          1:22.71   
  Ringe Svmme Klub  1:26.16                 
14  Kaja Lohuis  2004    305          1:23.88   
  Waspo Nordhorn  1:29.13                 
15  Rasmine Johansen  2005    300          1:24.36   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:24.86                 
16  Anna Bouwkamp  2004    291          1:25.25   
  Waspo Nordhorn  1:29.28                 
17  Celina Marie Reher  2004    242          1:30.62   
  Tgv Drochtersen  1:29.19                 
18  Sofie Holm Rasmussen  2004    232          1:31.92   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:32.42                 
19  Pia Offermann  2005    215          1:34.21   
  Tgv Drochtersen  1:39.34                 
20  Anna Drk  2004    177          1:40.59   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:41.88                 
Iben Aalund  2004              DNS   
  Ringe Svmme Klub  1:34.92                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Hemmelff  2006    510          1:10.70   
  Ringe Svmme Klub  1:13.30                 
Mejse Vinther-Okholm  2006    453          1:13.54   
  H2Odense  1:16.11                 
Mathilde Hvidberg  2007    412          1:15.93   
  Ringe Svmme Klub  1:16.65                 
Christine Mols  2006    409          1:16.09   
  Ringe Svmme Klub  1:16.30                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    369          1:18.72   
  Ringe Svmme Klub  1:21.46                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    359          1:19.51   
  Ringe Svmme Klub  1:23.03                 
Anne Bruun-Petersen  2007    354          1:19.83   
  Tommerup Svmme Klub  1:22.16                 
Inken van Slooten  2007    328          1:21.87   
  Waspo Nordhorn  1:26.21                 
Victoria Juul Larsen  2006    307          1:23.74   
  Frem Odense  1:23.86                 
10  Lrke Dyrebjerg Huusfeldt  2006    297          1:24.67   
  Svendborg Svmme Klub  1:26.04                 
11  Joana Kalter  2007    289          1:25.47   
  Waspo Nordhorn  1:32.40                 
12  Anna Mathilde Kruse  2006    284          1:25.90   
  Frem Odense  1:27.01                 
13  Monica Munkbjerg  2006    283          1:26.04   
  Frem Odense  1:25.98                 
14  Dagmar Stahl  2007    275          1:26.83   
  H2Odense  1:27.82                 
15  Karoline Jrgensen  2007    268          1:27.56   
  Tommerup Svmme Klub  1:26.80                 
16  Celina Klse  2006    265          1:27.89   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:29.77                 
17  Frida Ploug  2007    265          1:27.93   
  Ringe Svmme Klub  1:28.48                 
18  Andrea Hi Rasmussen  2007    265          1:27.95   
  Frem Odense  1:31.76                 
19  Olivia Ferreira  2006    262          1:28.22   
  Waspo Nordhorn  1:32.74                 
20  Isla Barsewisch von  2007    259          1:28.61   
  Waspo Nordhorn  1:33.00                 
21  Lena Burkert  2006    253          1:29.27   
  Waspo Nordhorn  1:30.64                 
22  Olivia Funder  2006    245          1:30.27   
  H2Odense  1:31.23                 
23  Monique Thorbech Hansen  2007    237          1:31.25   
  Svendborg Svmme Klub  1:33.93                 
24  Helena Bett Andersen  2007    237          1:31.30   
  Frem Odense  1:29.56                 
25  Maya K. Alstrup-Lopez  2007    235          1:31.54   
  Frem Odense  1:34.52                 
26  Atalie R. L. Pedersen  2007    231          1:32.00   
  H2Odense  1:33.47                 
27  Thea Keinicke  2007    225          1:32.79   
  Ringe Svmme Klub  1:44.04                 
28  Nele Ahuis  2007    217          1:33.92   
  Waspo Nordhorn  1:42.57                 
29  Merrit Pasternak  2007    210          1:34.98   
  Waspo Nordhorn  1:38.93                 
30  Viktoria Schiebener  2006    209          1:35.17   
  Waspo Nordhorn  1:43.30                 
31  Caroline Sgaard  2006    205          1:35.77   
  Ringe Svmme Klub  1:40.15                 
32  Marie Hartmann Johansen  2007    203          1:36.07   
  Frem Odense  1:38.72                 
33  Stella Ulbrich  2006    199          1:36.69   
  Waspo Nordhorn  1:41.12                 
34  Bennedikte Kaae  2006    197          1:37.06   
  Frem Odense  1:36.02                 
35  Ida Nrregaard Jensen  2007    190          1:38.21   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:46.11                 
36  Meryem Ercaliskan  2007    190          1:38.26   
  Frem Odense  1:47.46                 
37  Melina Blohm  2007    165          1:42.83   
  Tgv Drochtersen  1:56.70                 
38  Lisa Bjergmann Jensen  2007    146          1:47.18   
  Frem Odense  1:54.39                 
39  Luna Tanggaard  2006    144          1:47.79   
  Frem Odense                   
40  Antonia Viemann  2006    105          1:59.41   
  Tgv Drochtersen  1:53.02                 
Delia Ameloh  2006              DNS   
  Waspo Nordhorn  1:45.87                 
Emily Knudsen  2006              DSQ  ej berr. 50m 
  H2Odense                   
Svenja Schmlders  2006              DSQ  ej ryglg. 48m 
  Waspo Nordhorn  1:35.92                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    335          1:21.31   
  Ringe Svmme Klub  1:21.98                 
Sava Mathilde Simonsen  2008    278          1:26.49   
  Frem Odense  1:27.59                 
Sofie Bak  2008    272          1:27.13   
  Ringe Svmme Klub  1:29.04                 
Matilde A. B. Buch  2008    235          1:31.47   
  H2Odense  1:32.11                 
Freja Zaugg Rasmussen  2008    225          1:32.85   
  Ringe Svmme Klub  1:35.40                 
Ella Krogager Jensen  2008    203          1:36.09   
  Svendborg Svmme Klub  1:37.22                 
Elvira Kstner Kristensen  2008    190          1:38.29   
  Frem Odense  1:46.89                 
Cornelia Gardias Peters  2008    189          1:38.35   
  H2Odense  1:45.54                 
Trine Larsen  2009    183          1:39.53   
  Frem Odense  1:40.86                 
10  Ella Broby Henriksen  2009    149          1:46.55   
  Ringe Svmme Klub  1:51.46                 
11  Johanna Dagmar Antje Petersen  2009    128          1:52.07   
  Tgv Drochtersen  1:59.37                 
12  Julie Dyrelund Rasmussen  2010    93          2:04.35   
  Ringe Svmme Klub                   
13  Mille Lundgreen  2010    92          2:05.04   
  Ringe Svmme Klub                   
Kamille Caspersen  2009              DNF   
  Frem Odense                   
Andrea Wagner  2008              DSQ  async arme 10m 
  H2Odense  1:44.66                 
Ida Mertz Andersen  2010              DSQ  async arme 20m 
  Ringe Svmme Klub                   
Mathilde Mertz Andersen  2008              DSQ  indad vendt. fd. 50 
  Ringe Svmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    611          1:06.58   
  Ringe Svmme Klub  1:05.19                 
Mette Bruun-Petersen  2001    501          1:11.13   
  Tommerup Svmme Klub  1:09.35                 
Janni Martinussen  2001    465          1:12.92   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:15.11                 
Marloes Ekkelboom  1997    449          1:13.79   
  Waspo Nordhorn  1:10.26                 
Trine Johansen  2002    432          1:14.71   
  Ringe Svmme Klub  1:15.89                 
Pauline Marker  2002    421          1:15.35   
  Waspo Nordhorn  1:15.64                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    580          1:07.75   
  Ringe Svmme Klub  1:08.76                 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    490          1:11.65   
  Ringe Svmme Klub  1:15.46                 
Agnete Habermann  2005    486          1:11.85   
  H2Odense  1:12.76                 
Mathilde Stilund  2005    485          1:11.91   
  H2Odense  1:19.36                 
Emma Nygaard  2005    460          1:13.19   
  H2Odense  1:16.65                 
Svenja Niehaus  2004    386          1:17.61   
  Waspo Nordhorn  1:19.11                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Hemmelff  2006    503          1:11.04   
  Ringe Svmme Klub  1:13.30                 
Mejse Vinther-Okholm  2006    483          1:11.98   
  H2Odense  1:16.11                 
Christine Mols  2006    432          1:14.72   
  Ringe Svmme Klub  1:16.30                 
Mathilde Hvidberg  2007    424          1:15.20   
  Ringe Svmme Klub  1:16.65                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    366          1:18.94   
  Ringe Svmme Klub  1:21.46                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    335          1:21.29   
  Ringe Svmme Klub  1:23.03                 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    362          1:19.27   
  Ringe Svmme Klub  1:21.98                 
Sava Mathilde Simonsen  2008    301          1:24.31   
  Frem Odense  1:27.59                 
Sofie Bak  2008    270          1:27.42   
  Ringe Svmme Klub  1:29.04                 
Matilde A. B. Buch  2008    238          1:31.12   
  H2Odense  1:32.11                 
Freja Zaugg Rasmussen  2008    231          1:32.06   
  Ringe Svmme Klub  1:35.40                 
Ella Krogager Jensen  2008    201          1:36.43   
  Svendborg Svmme Klub  1:37.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Phil Langsted  1999    563          1:00.89   
  Ringe Svmme Klub  1:00.84                 
Sander Linde  2002    541          1:01.70   
  Ringe Svmme Klub  1:02.78                 
Kristoffer Desmareth  2000    538          1:01.84   
  Ringe Svmme Klub  59.94                 
Milan Monse  2000    501          1:03.30   
  Waspo Nordhorn  1:03.39                 
Jon Riedel Pedersen  1998    495          1:03.58   
  Svendborg Svmme Klub  1:01.05                 
Felix Morshuis  2003    455          1:05.37   
  Waspo Nordhorn  1:06.50                 
Philip Mundt  2002    444          1:05.91   
  Waspo Nordhorn  1:07.23                 
Alfred Feldskov  2003    442          1:06.02   
  Ringe Svmme Klub  1:06.51                 
Anders S. Andreasen  1998    434          1:06.43   
  Ringe Svmme Klub  1:03.85                 
10  Soeren Ekkelboom  1999    416          1:07.37   
  Waspo Nordhorn  1:06.45                 
11  Marvin Beckemper  1998    393          1:08.63   
  Waspo Nordhorn  1:10.20                 
12  Jeppe Haurum  2003    383          1:09.21   
  Agerskov Ungdomsskole  1:10.00                 
13  Tim Sandner  2000    377          1:09.60   
  Waspo Nordhorn  1:07.98                 
14  Jan Kpers  2000    373          1:09.85   
  Waspo Nordhorn  1:07.91                 
15  Christopher Plangemann  2000    367          1:10.21   
  Waspo Nordhorn  1:12.81                 
16  Lukas Bouwkamp  2001    362          1:10.57   
  Waspo Nordhorn  1:12.60                 
17  Tobias Petersen  2003    346          1:11.63   
  Agerskov Ungdomsskole  1:20.00                 
18  Thomas Koning  2001    283          1:16.58   
  Waspo Nordhorn  1:17.37                 
19  Frederik Klver  1998    278          1:17.00   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:12.94                 
20  Eike Weimann  2002    252          1:19.58   
  Tgv Drochtersen  1:20.96                 
21  Nikolaj Kiel Johansen  2003    241          1:20.78   
  Ringe Svmme Klub  1:22.04                 
22  Paul Mahler  2001    231          1:21.96   
  Tgv Drochtersen  1:20.62                 
23  Oliver Petersen  2003    184          1:28.32   
  Tgv Drochtersen  1:26.90                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    518          1:02.61   
  Ringe Svmme Klub  1:02.90                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    488          1:03.88   
  H2Odense  1:03.64                 
Jonathan Nejmann  2004    440          1:06.13   
  H2Odense  1:05.59                 
Luca Hertzog  2005    416          1:07.37   
  Ringe Svmme Klub  1:07.65                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    392          1:08.68   
  H2Odense  1:12.76                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    378          1:09.56   
  Svendborg Svmme Klub  1:10.01                 
Mathias E. Kristiansen  2004    370          1:10.02   
  H2Odense  1:12.76                 
Gustav Jrgensen  2004    365          1:10.37   
  Tommerup Svmme Klub  1:12.03                 
Anders Mosbk Johannessen  2005    363          1:10.51   
  H2Odense  1:13.03                 
10  Mads Himmelstrup Andersen  2004    362          1:10.55   
  Ringe Svmme Klub  1:14.80                 
11  Johann Kpers  2005    345          1:11.69   
  Waspo Nordhorn  1:14.48                 
11  Oliver Londero  2004    345          1:11.69   
  H2Odense  1:15.06                 
13  Mathias Westergaard  2004    313          1:14.07   
  Svendborg Svmme Klub  1:17.35                 
14  Valdemar Petersen  2004    266          1:18.20   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:14.35                 
15  Jan Damm Rasmussen  2004    221          1:23.09   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:26.41                 
16  Jannek Borgers  2005    206          1:25.14   
  Waspo Nordhorn  1:29.13                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005              DSQ  ej rygsv.50m 
  H2Odense  1:06.52                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    400          1:08.22   
  Ringe Svmme Klub  1:08.76                 
Kasper Cludts  2006    331          1:12.68   
  Ringe Svmme Klub  1:17.36                 
Julian Vitus Pedersen  2007    325          1:13.13   
  H2Odense  1:13.02                 
Julius Schier  2006    323          1:13.30   
  Ringe Svmme Klub  1:15.22                 
Tobias Damsgaard  2006    254          1:19.33   
  Ringe Svmme Klub  1:20.46                 
Anders Hansen  2006    254          1:19.35   
  Ringe Svmme Klub  1:31.17                 
Peter Borg Kristensen  2007    253          1:19.52   
  Ringe Svmme Klub  1:22.60                 
Alexander R. S. Pedersen  2006    239          1:20.99   
  H2Odense  1:25.33                 
Marcus Berg  2007    216          1:23.76   
  Svendborg Svmme Klub  1:23.40                 
10  Felix Niehaus  2006    200          1:25.98   
  Waspo Nordhorn  1:26.86                 
11  Jacob Landtved  2006    174          1:30.03   
  Ringe Svmme Klub  1:32.93                 
12  Ben Strtker  2007    171          1:30.59   
  Waspo Nordhorn  1:32.12                 
13  Phillip Gram  2006    165          1:31.63   
  H2Odense  1:37.96                 
14  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    162          1:32.14   
  Ringe Svmme Klub  1:32.07                 
15  Christoffer Andersen  2006    160          1:32.57   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:36.71                 
16  Martin Kjeldsen  2007    155          1:33.62   
  H2Odense  1:35.72                 
17  Besian Selaci  2007    152          1:34.14   
  H2Odense  1:38.90                 
18  Noah Fltti Thomsen  2007    149          1:34.68   
  Ringe Svmme Klub  1:35.62                 
19  Finn Thole  2006    147          1:35.25   
  Waspo Nordhorn  1:36.13                 
20  Bjrn H. Christiansen  2006    121          1:41.43   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:48.61                 
21  Casper Clausen  2007    121          1:41.45   
  Tommerup Svmme Klub  1:46.85                 
22  Erik Meyer  2007    114          1:43.70   
  Tgv Drochtersen                   
Anders Beier  2007              DSQ  ej rygsv 50m 
  H2Odense                   
Andrew Wilstrup  2006              DSQ  ej berr.50m 
  Svendborg Svmme Klub  1:35.23                 
Anton Kaiser  2006              DSQ  ej berr.50m 
  Tgv Drochtersen                   
Frederik Christensen  2006              DSQ  ej samt.ber. 75m 
  Tommerup Svmme Klub  1:47.92                 
Mathias Hjsgaard Hansen  2007              DSQ  ej rygsv. 30m 
  Frem Odense  1:39.81                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Indledende rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bugra Karademir  2008    178          1:29.36   
  Waspo Nordhorn  1:33.71                 
Gustav Bttiger  2008    175          1:29.89   
  H2Odense  1:29.02                 
Jano Schrder  2009    166          1:31.46   
  Waspo Nordhorn  1:38.23                 
Marius Lundsfryd  2008    163          1:32.05   
  Ringe Svmme Klub  1:31.83                 
Benjamin Grann Madsen  2008    160          1:32.52   
  Ringe Svmme Klub  1:35.79                 
Neal Reineke  2008    159          1:32.73   
  Waspo Nordhorn  1:38.65                 
Mathias Mller Nielsen  2008    145          1:35.55   
  Ringe Svmme Klub  1:35.79                 
Gustav Nrregaard Jensen  2008    141          1:36.61   
  Ringe Svmme Klub  1:39.96                 
Silas Elving Kristiansen  2008    137          1:37.48   
  H2Odense  2:02.01                 
10  Rasmus Bjerre  2008    130          1:39.24   
  Ringe Svmme Klub  1:37.33                 
11  Nikolas Temme  2009    128          1:39.61   
  Waspo Nordhorn  1:49.28                 
12  Louis Sthr Bentsen  2010    125          1:40.46   
  H2Odense  1:42.49                 
13  Jannik Kjellerup  2009    113          1:43.84   
  Ringe Svmme Klub  1:55.09                 
14  Mathias Mygind  2009    96          1:49.68   
  Ringe Svmme Klub  1:57.41                 
15  Thies Luca Potthoff  2008    87          1:53.45   
  Tgv Drochtersen                   
16  Hjalte Vinther-Okholm  2008    72          2:00.73   
  H2Odense                   
Anton Plauborg  2010              DSQ  ej rygsv 50m 
  Ringe Svmme Klub                   
Conrad Elsborg Gorecki  2008              DSQ  ej rygsv. 50m 
  Frem Odense  1:53.78                 
Hjalmer Lunden  2008              DSQ  ej rygsv 50m 
  H2Odense                   
Max Strtker  2009              DSQ  ej rygsv 50m 
  Waspo Nordhorn  2:06.59                 
Viktor Hjortkr Wintervad  2008              DSQ  ej samt.berr.75m 
  Frem Odense  1:59.01                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Phil Langsted  1999    583          1:00.18   
  Ringe Svmme Klub  1:00.84                 
Kristoffer Desmareth  2000    556          1:01.14   
  Ringe Svmme Klub  59.94                 
Sander Linde  2002    530          1:02.13   
  Ringe Svmme Klub  1:02.78                 
Milan Monse  2000    496          1:03.54   
  Waspo Nordhorn  1:03.39                 
Jon Riedel Pedersen  1998    469          1:04.71   
  Svendborg Svmme Klub  1:01.05                 
Felix Morshuis  2003    452          1:05.50   
  Waspo Nordhorn  1:06.50                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    545          1:01.55   
  Ringe Svmme Klub  1:02.90                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    495          1:03.58   
  H2Odense  1:03.64                 
Jonathan Nejmann  2004    453          1:05.47   
  H2Odense  1:05.59                 
Luca Hertzog  2005    431          1:06.56   
  Ringe Svmme Klub  1:07.65                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    415          1:07.41   
  H2Odense  1:12.76                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    395          1:08.52   
  Svendborg Svmme Klub  1:10.01                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    443          1:05.96   
  Ringe Svmme Klub  1:08.76                 
Kasper Cludts  2006    356          1:10.94   
  Ringe Svmme Klub  1:17.36                 
Tobias Damsgaard  2006    258          1:18.98   
  Ringe Svmme Klub  1:20.46                 
Anders Hansen  2006    254          1:19.40   
  Ringe Svmme Klub  1:31.17                 
Peter Borg Kristensen  2007    241          1:20.81   
  Ringe Svmme Klub  1:22.60                 
Julian Vitus Pedersen  2007              DNF   
  H2Odense  1:13.02                 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Bttiger  2008    190          1:27.47   
  H2Odense  1:29.02                 
Bugra Karademir  2008    184          1:28.32   
  Waspo Nordhorn  1:33.71                 
Marius Lundsfryd  2008    182          1:28.72   
  Ringe Svmme Klub  1:31.83                 
Jano Schrder  2009    175          1:29.86   
  Waspo Nordhorn  1:38.23                 
Benjamin Grann Madsen  2008    169          1:30.88   
  Ringe Svmme Klub  1:35.79                 
Neal Reineke  2008    166          1:31.47   
  Waspo Nordhorn  1:38.65                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    523          1:17.37   
  Ringe Svmme Klub  1:17.46                 
Maria Mortensen  1999    424          1:22.98   
  Ringe Svmme Klub  1:24.60                 
Bianca Skjerning  2001    344          1:28.97   
  Ringe Svmme Klub  1:30.41                 
Mia Frimodt Kjrgaard  2002    201          1:46.41   
  Agerskov Ungdomsskole                   
Ellen Marie Wiege  2003    160          1:54.74   
  Agerskov Ungdomsskole  1:47.00                 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kaja Lohuis  2004    303          1:32.77   
  Waspo Nordhorn  1:30.00                 
Malin Philippi  2004    175          1:51.48   
  Tgv Drochtersen  1:53.00                 
Hanh Kim Vu  2004              DNS   
  Frem Odense  1:37.03                 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    542          1:16.46   
  Ringe Svmme Klub  1:17.44                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    442          1:21.82   
  H2Odense  1:23.08                 
Pia Offermann  2005    270          1:36.40   
  Tgv Drochtersen  1:39.64                 
Jrdis Heide Elisabeth Wenzel Maier  2005    111          2:09.40   
  Agerskov Ungdomsskole  2:00.00                 
Annabell Gram Schade  2005              DSQ  tyvstart 
  Svendborg Svmme Klub  1:49.77                 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Hemmelff  2006    548          1:16.20   
  Ringe Svmme Klub  1:18.23                 
Christine Mols  2006    456          1:20.96   
  Ringe Svmme Klub  1:23.05                 
Naja Frgemann  2006    437          1:22.12   
  H2Odense  1:23.81                 
Amalie F. Piiters  2006    427          1:22.80   
  H2Odense  1:23.52                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    281          1:35.18   
  Ringe Svmme Klub  1:43.02                 
Luna Tanggaard  2006    158          1:55.23   
  Frem Odense  2:04.85                 
Caroline Sgaard  2006    150          1:57.22   
  Ringe Svmme Klub  1:56.04                 
Mille A. B. Buch  2006              DSQ  ej samt.berr. 75m 
  H2Odense  1:35.26                 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    362          1:27.42   
  Ringe Svmme Klub  1:29.07                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    342          1:29.16   
  Ringe Svmme Klub  1:28.29                 
Marie Hartmann Johansen  2007    258          1:37.93   
  Frem Odense  1:39.05                 
Frida Ploug  2007    242          1:39.97   
  Ringe Svmme Klub  1:42.20                 
Thea Keinicke  2007    215          1:44.05   
  Ringe Svmme Klub  1:42.82                 
Monique Thorbech Hansen  2007    212          1:44.44   
  Svendborg Svmme Klub  1:44.26                 
Sofia Mortensen  2007    210          1:44.80   
  Tommerup Svmme Klub  1:48.03                 
Frederikke Wood  2007    176          1:51.24   
  Frem Odense  1:53.21                 
Liv Emilie Poulsen  2007    164          1:53.79   
  Svendborg Svmme Klub  1:58.27                 
10  Jorina Maartje Havemann  2007    147          1:57.98   
  Tgv Drochtersen  2:10.82                 
Frederikke Lindharth  2007              DSQ  async ben 5m 
  Tommerup Svmme Klub                   
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    284          1:34.76   
  Ringe Svmme Klub  1:36.16                 
Sofie Bak  2008    218          1:43.58   
  Ringe Svmme Klub  1:44.92                 
Freja Zaugg Rasmussen  2008    177          1:51.00   
  Ringe Svmme Klub                   
Mathilde Mertz Andersen  2008              DSQ  async ben 20m 
  Ringe Svmme Klub                   
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline B. Guldborg  2009    137          2:00.95   
  Nyborg Svmmeklub  2:07.60                 
Ella Broby Henriksen  2009    130          2:02.88   
  Ringe Svmme Klub  2:02.91                 
Ella Krogshede  2009    105          2:11.87   
  Nyborg Svmmeklub  2:13.34                 
Johanna Dagmar Antje Petersen  2009              DSQ  async arme 17m 
  Tgv Drochtersen  2:18.53                 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Friis Mikkelsen  2010    66          2:33.99   
  Nyborg Svmmeklub  2:43.41                 
Ida Mertz Andersen  2010              DSQ  ej samt.berr. 100m 
  Ringe Svmme Klub                   
Mille Lundgreen  2010              DSQ  async ben 50m 
  Ringe Svmme Klub                   
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Merle Petersen  2011              DSQ  ej samt.berr.25m 
  Tgv Drochtersen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:31   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997    637          1:04.62   
  Nstved IF  1:03.65                 
Oliver Phil Langsted  1999    589          1:06.33   
  Ringe Svmme Klub  1:06.01                 
Lauritz Bech  1998    498          1:10.13   
  Ringe Svmme Klub  1:07.23                 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luca Hertzog  2005    368          1:17.60   
  Ringe Svmme Klub  1:16.09                 
Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    345          1:19.22   
  H2Odense  1:23.04                 
Christoffer Mejdal  2005    324          1:20.96   
  H2Odense  1:23.37                 
William Romer Jrgensen  2005    286          1:24.38   
  Svendborg Svmme Klub  1:26.57                 
Mads Kristensen  2005    273          1:25.66   
  Svendborg Svmme Klub  1:27.36                 
Magnus Tranekjer  2005    261          1:26.96   
  H2Odense  1:27.65                 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Schier  2006    303          1:22.78   
  Ringe Svmme Klub  1:23.43                 
Anders Hansen  2006    237          1:29.82   
  Ringe Svmme Klub  1:37.35                 
Bjrn H. Christiansen  2006    194          1:36.00   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:44.39                 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Borg Kristensen  2007    213          1:33.05   
  Ringe Svmme Klub  1:31.89                 
Lau Lamberg  2007    152          1:44.16   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:55.86                 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    143          1:46.17   
  Ringe Svmme Klub  1:44.16                 
Noah Fltti Thomsen  2007    101          1:59.37   
  Ringe Svmme Klub  1:59.09                 
Erik Meyer  2007              DSQ  tyvstart 
  Tgv Drochtersen  2:00.68                 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin Grann Madsen  2008    148          1:44.94   
  Ringe Svmme Klub  1:49.14                 
Marius Lundsfryd  2008    140          1:46.98   
  Ringe Svmme Klub  1:50.74                 
Magnus Jeppesen  2008    127          1:50.60   
  Frem Odense  1:50.58                 
Thies Luca Potthoff  2008    87          2:05.38   
  Tgv Drochtersen  1:59.66                 
Bjarne Terpstra  2008              DSQ  async ben 55m 
  Tgv Drochtersen                   
Rolf Hjalmar Nielsen  2008              DSQ  async ben 65m 
  Nyborg Svmmeklub                   
Valdemar Christoffersen-Thorsen  2008              DSQ  async ben 55m 
  Nyborg Svmmeklub                   
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Damsted Lund  2009    66          2:17.07   
  Ringe Svmme Klub  2:20.69                 
Albert Rnnov  2009    21          3:18.65   
  Ringe Svmme Klub                   
Filip Stadnicki  2009              DSQ  hnder bag hofte 
  Nyborg Svmmeklub                   
Neset Demiral  2009              DSQ  async arme 55m 
  Frem Odense  2:20.27                 
Rasmus Bechsgaard  2009              DSQ  ej udadvendt fder 
  Ringe Svmme Klub                   
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Nielsen  2010              DSQ  flyben efter start 
  Nyborg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:31 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    542          28.12   
  Ringe Svmme Klub  26.54                 
Mette Bruun-Petersen  2001    492          29.03   
  Tommerup Svmme Klub  27.59                 
Marloes Ekkelboom  1997    480          29.28   
  Waspo Nordhorn  27.81                 
Thea Inge Madsen  2003    479          29.29   
  Agerskov Ungdomsskole  28.78                 
Pauline Marker  2002    465          29.58   
  Waspo Nordhorn  30.28                 
Maria Mortensen  1999    440          30.13   
  Ringe Svmme Klub  30.87                 
Catharina Mundt  1997    439          30.16   
  Waspo Nordhorn  29.26                 
Trine Johansen  2002    432          30.33   
  Ringe Svmme Klub  30.26                 
Julie T. Srensen  2003    427          30.44   
  Agerskov Ungdomsskole  29.79                 
10  Felia Busk  2000    420          30.60   
  Svendborg Svmme Klub  31.41                 
11  Katrine Hvistendal Hansen  1997    414          30.76   
  Ringe Svmme Klub  29.88                 
12  Cecilie Ahrentsen  1998    411          30.83   
  Ringe Svmme Klub  30.54                 
13  Sabrina Helper  1998    406          30.96   
  Waspo Nordhorn  31.08                 
14  Hanna Duhn  2001    395          31.24   
  Waspo Nordhorn  30.87                 
15  Pipaluk Selbo  2003    382          31.59   
  Agerskov Ungdomsskole  33.00                 
16  Lynn Harmsen  2002    375          31.79   
  Waspo Nordhorn  31.44                 
17  Birte Mundt  1998    360          32.22   
  Waspo Nordhorn  30.46                 
18  Emma Lundorff Johannsen  2003    345          32.69   
  Agerskov Ungdomsskole  32.50                 
19  Bianca Skjerning  2001    342          32.77   
  Ringe Svmme Klub  32.90                 
20  Julie Krog Christensen  2001    334          33.02   
  Ringe Svmme Klub  32.15                 
21  Marieke Haack  2001    331          33.12   
  Tgv Drochtersen  33.92                 
22  Gesa Ehlers  2001    322          33.43   
  Tgv Drochtersen  33.86                 
23  Ea Thomsen  2001    234          37.18   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  37.78                 
24  Mia Frimodt Kjrgaard  2002    167          41.57   
  Agerskov Ungdomsskole                   
25  Lina Ebeling  2002    143          43.77   
  Tgv Drochtersen  42.87                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    456          29.77   
  Ringe Svmme Klub  29.22                 
Svenja Niehaus  2004    450          29.91   
  Waspo Nordhorn  30.31                 
Sina Duhn  2004    445          30.02   
  Waspo Nordhorn  32.17                 
Sina Kamps  2004    398          31.15   
  Waspo Nordhorn  32.35                 
Elena Kpers  2004    391          31.34   
  Waspo Nordhorn  32.11                 
Kathrine Hvidberg  2004    338          32.91   
  Ringe Svmme Klub  33.43                 
Celina Marie Reher  2004    322          33.43   
  Tgv Drochtersen  33.19                 
Anna Bouwkamp  2004    317          33.60   
  Waspo Nordhorn  34.07                 
Lina Umbreit  2004    311          33.82   
  Waspo Nordhorn  33.72                 
10  Iben Aalund  2004    310          33.88   
  Ringe Svmme Klub  35.51                 
11  Sofie Holm Rasmussen  2004    279          35.05   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  36.78                 
12  Anna Drk  2004    272          35.36   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  35.81                 
13  Anne Hansen  2004    261          35.87   
  Ringe Svmme Klub  37.45                 
Malin Philippi  2004              DSQ  tyvstart 
  Tgv Drochtersen  45.00                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    495          28.97   
  Ringe Svmme Klub  28.88                 
Agnete Habermann  2005    446          30.01   
  H2Odense  29.65                 
Rikke Bruun-Petersen  2005    439          30.16   
  Tommerup Svmme Klub  30.24                 
Emma Nygaard  2005    436          30.22   
  H2Odense  30.70                 
Nikoline Thygesen  2005    374          31.80   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  31.97                 
Nele Monse  2005    364          32.11   
  Waspo Nordhorn  32.59                 
Rasmine Johansen  2005    353          32.42   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  32.05                 
Anna Ryet  2005    346          32.66   
  Ringe Svmme Klub  31.49                 
Annabell Gram Schade  2005    242          36.76   
  Svendborg Svmme Klub  37.34                 
10  Pia Offermann  2005    221          37.88   
  Tgv Drochtersen  38.78                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Frgemann  2006    514          28.61   
  H2Odense  28.73                 
Olivia Hemmelff  2006    479          29.30   
  Ringe Svmme Klub  30.30                 
Mejse Vinther-Okholm  2006    464          29.61   
  H2Odense  29.86                 
Christine Mols  2006    459          29.72   
  Ringe Svmme Klub  29.75                 
Amalie F. Piiters  2006    458          29.74   
  H2Odense  30.50                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    400          31.12   
  Ringe Svmme Klub  30.75                 
Monica Munkbjerg  2006    396          31.20   
  Frem Odense  31.66                 
Lrke Dyrebjerg Huusfeldt  2006    350          32.53   
  Svendborg Svmme Klub  33.50                 
Liva Vangsgaard  2006    326          33.31   
  Frem Odense  32.39                 
10  Lena Burkert  2006    313          33.74   
  Waspo Nordhorn  34.04                 
11  Anna Mathilde Kruse  2006    301          34.20   
  Frem Odense  36.19                 
12  Celina Klse  2006    297          34.33   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  33.79                 
13  Olivia Funder  2006    289          34.67   
  H2Odense  36.49                 
14  Mille A. B. Buch  2006    281          34.99   
  H2Odense  35.39                 
15  Svenja Schmlders  2006    267          35.57   
  Waspo Nordhorn  36.57                 
16  Viktoria Schiebener  2006    266          35.62   
  Waspo Nordhorn  37.84                 
17  Stella Ulbrich  2006    236          37.06   
  Waspo Nordhorn  39.14                 
18  Caroline Sgaard  2006    228          37.53   
  Ringe Svmme Klub  39.41                 
19  Emily Knudsen  2006    145          43.60   
  H2Odense  45.43                 
20  Antonia Viemann  2006    125          45.78   
  Tgv Drochtersen  46.74                 
Delia Ameloh  2006              DNS   
  Waspo Nordhorn  42.26                 
Olivia Ferreira  2006              DSQ  tyvstart 
  Waspo Nordhorn  35.78                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    431          30.34   
  Ringe Svmme Klub  29.89                 
Anne Bruun-Petersen  2007    428          30.41   
  Tommerup Svmme Klub  29.77                 
Inken van Slooten  2007    373          31.83   
  Waspo Nordhorn  32.75                 
Dagmar Stahl  2007    363          32.13   
  H2Odense  33.35                 
Andrea Hi Rasmussen  2007    341          32.80   
  Frem Odense  34.81                 
Frida Ploug  2007    336          32.97   
  Ringe Svmme Klub  32.34                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    331          33.14   
  Ringe Svmme Klub  33.96                 
Karoline Jrgensen  2007    317          33.61   
  Tommerup Svmme Klub  32.70                 
Joana Kalter  2007    315          33.70   
  Waspo Nordhorn  34.04                 
10  Isla Barsewisch von  2007    293          34.52   
  Waspo Nordhorn  35.34                 
11  Ida Nrregaard Jensen  2007    283          34.89   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  37.44                 
12  Thea Keinicke  2007    272          35.38   
  Ringe Svmme Klub  35.81                 
13  Sofia Mortensen  2007    267          35.57   
  Tommerup Svmme Klub  35.89                 
14  Helena Bett Andersen  2007    248          36.48   
  Frem Odense  35.68                 
15  Nele Ahuis  2007    238          36.98   
  Waspo Nordhorn  43.05                 
16  Atalie R. L. Pedersen  2007    237          37.03   
  H2Odense  41.47                 
17  Maya K. Alstrup-Lopez  2007    237          37.04   
  Frem Odense  38.62                 
18  Merrit Pasternak  2007    233          37.24   
  Waspo Nordhorn  38.07                 
19  Meryem Ercaliskan  2007    231          37.35   
  Frem Odense  39.01                 
20  Lisa Bjergmann Jensen  2007    205          38.86   
  Frem Odense  39.94                 
21  Liv Emilie Poulsen  2007    195          39.52   
  Svendborg Svmme Klub  39.80                 
22  Melina Blohm  2007    186          40.14   
  Tgv Drochtersen  40.75                 
23  Jorina Maartje Havemann  2007    115          47.13   
  Tgv Drochtersen  50.38                 
Frederikke Lindharth  2007              DSQ  tyvstart 
  Tommerup Svmme Klub  38.76                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    342          32.77   
  Ringe Svmme Klub  32.39                 
Sava Mathilde Simonsen  2008    332          33.10   
  Frem Odense  33.15                 
Sofie Bak  2008    322          33.43   
  Ringe Svmme Klub  34.30                 
Andrea Wagner  2008    290          34.61   
  H2Odense  39.07                 
Freja Zaugg Rasmussen  2008    283          34.89   
  Ringe Svmme Klub  36.67                 
Ella Krogager Jensen  2008    283          34.90   
  Svendborg Svmme Klub  36.73                 
Matilde A. B. Buch  2008    263          35.75   
  H2Odense  36.85                 
Cornelia Gardias Peters  2008    234          37.18   
  H2Odense  37.41                 
Elvira Kstner Kristensen  2008    208          38.70   
  Frem Odense  40.77                 
10  Luka Rose Svabo  2008    185          40.23   
  Nyborg Svmmeklub                   
11  Ida Marie Bo Nielsen  2008    180          40.59   
  Nyborg Svmmeklub                   
12  Mathilde Mertz Andersen  2008    81          52.91   
  Ringe Svmme Klub                   
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Broby Henriksen  2009    197          39.35   
  Ringe Svmme Klub  38.43                 
Trine Larsen  2009    196          39.47   
  Frem Odense  53.66                 
Kamille Caspersen  2009    144          43.68   
  Frem Odense  52.27                 
Ella Krogshede  2009    133          44.87   
  Nyborg Svmmeklub  45.19                 
Johanna Dagmar Antje Petersen  2009    120          46.39   
  Tgv Drochtersen  52.52                 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009    114          47.16   
  Nyborg Svmmeklub  58.50                 
Caroline B. Guldborg  2009    114          47.23   
  Nyborg Svmmeklub  52.89                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Friis Mikkelsen  2010    144          43.74   
  Nyborg Svmmeklub  48.36                 
Mille Lundgreen  2010    134          44.71   
  Ringe Svmme Klub  44.34                 
Julie Dyrelund Rasmussen  2010    105          48.46   
  Ringe Svmme Klub  49.67                 
Ellen Gramstrup Madsen  2010    94          50.40   
  Nyborg Svmmeklub  53.64                 
Alberte Hummelhoff  2010    90          51.06   
  Nyborg Svmmeklub  52.65                 
Ida Mertz Andersen  2010    83          52.39   
  Ringe Svmme Klub                   
Freja Kjellerup  2010    33          1:11.39   
  Nyborg Svmmeklub  1:17.78                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karla Krog  2011    116          46.99   
  Nyborg Svmmeklub  52.23                 
Frida Krogh Kristiansen  2011    83          52.46   
  Nyborg Svmmeklub  51.92                 
Merle Petersen  2011              DSQ  tyvstart 
  Tgv Drochtersen                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:30   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Caroline Broholm  2003  Ringe Svmme Klub            27.58   
Naja Frgemann  2006  H2Odense            28.32   
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup Svmme Klub            28.53   
Anna Rnn  2005  Ringe Svmme Klub            28.60   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svmme Klub            28.97   
Amalie F. Piiters  2006  H2Odense            29.08   
Marloes Ekkelboom  1997  Waspo Nordhorn            29.09   
Mejse Vinther-Okholm  2006  H2Odense            29.32   
Christine Mols  2006  Ringe Svmme Klub            29.46   
10  Pauline Marker  2002  Waspo Nordhorn            29.55   
11  Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svmme Klub            29.66   
12  Olivia Hemmelff  2006  Ringe Svmme Klub            29.70   
13  Thea Inge Madsen  2003  Agerskov Ungdomsskole            29.75   
14  Sina Duhn  2004  Waspo Nordhorn            29.85   
15  Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svmme Klub            29.95   
16  Svenja Niehaus  2004  Waspo Nordhorn            29.98   
17  Emma Nygaard  2005  H2Odense            30.01   
18  Agnete Habermann  2005  H2Odense            30.23   
19  Maria Mortensen  1999  Ringe Svmme Klub            30.33   
20  Elena Kpers  2004  Waspo Nordhorn            30.73   
21  Lrke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svmme Klub            31.11   
22  Nikoline Thygesen  2005  Munkebo Svmme- og Kondiklub            31.12   
23  Inken van Slooten  2007  Waspo Nordhorn            31.56   
24  Nele Monse  2005  Waspo Nordhorn            31.59   
25  Sina Kamps  2004  Waspo Nordhorn            31.61   
26  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            31.68   
27  Andrea Hi Rasmussen  2007  Frem Odense            32.28   
28  Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svmme Klub            32.44   
29  Emilie Hemmelff  2008  Ringe Svmme Klub            32.54   
30  Frida Ploug  2007  Ringe Svmme Klub            33.14   
31  Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            33.35   
32  Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub            33.50   
33  Andrea Wagner  2008  H2Odense            33.77   
34  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg Svmme Klub            34.90   
35  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub            35.16   
36  Ella Broby Henriksen  2009  Ringe Svmme Klub            37.35   
37  Trine Larsen  2009  Frem Odense            37.71   
38  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svmmeklub            42.56   
39  Kamille Caspersen  2009  Frem Odense            43.67   
40  Johanna Dagmar Antje Petersen  2009  Tgv Drochtersen            43.86   
41  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svmme Klub            45.86   
42  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svmmeklub            46.02   
43  Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg Svmmeklub            46.51   
44  Karla Krog  2011  Nyborg Svmmeklub            47.01   
45  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svmme Klub            48.27   
46  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svmmeklub            49.78   
47  Frida Krogh Kristiansen  2011  Nyborg Svmmeklub            51.38   
48  Ida Mertz Andersen  2010  Ringe Svmme Klub            52.09   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup Svmme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  21:30 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997    572          24.40   
  Nstved IF  23.77                 
Sander Linde  2002    556          24.63   
  Ringe Svmme Klub  24.19                 
Oliver Phil Langsted  1999    532          24.99   
  Ringe Svmme Klub  25.26                 
Kristoffer Desmareth  2000    519          25.20   
  Ringe Svmme Klub  24.84                 
Soeren Ekkelboom  1999    498          25.56   
  Waspo Nordhorn  25.81                 
Jon Riedel Pedersen  1998    492          25.66   
  Svendborg Svmme Klub  24.83                 
Jan Kpers  2000    482          25.83   
  Waspo Nordhorn  25.13                 
Milan Monse  2000    466          26.12   
  Waspo Nordhorn  26.03                 
Jeppe Haurum  2003    459          26.26   
  Agerskov Ungdomsskole  28.00                 
10  Philip Mundt  2002    452          26.39   
  Waspo Nordhorn  27.09                 
11  Felix Morshuis  2003    446          26.51   
  Waspo Nordhorn  26.72                 
12  Tim Sandner  2000    432          26.79   
  Waspo Nordhorn  26.75                 
13  Alfred Feldskov  2003    424          26.96   
  Ringe Svmme Klub  26.64                 
14  Anders S. Andreasen  1998    415          27.14   
  Ringe Svmme Klub  26.72                 
15  Lars Borg Kristensen  1976    414          27.18   
  Ringe Svmme Klub  26.76                 
16  Christopher Plangemann  2000    407          27.33   
  Waspo Nordhorn  28.18                 
17  Frederik Klver  1998    402          27.44   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  26.34                 
18  Marvin Beckemper  1998    388          27.76   
  Waspo Nordhorn  28.17                 
19  Lukas Bouwkamp  2001    381          27.93   
  Waspo Nordhorn  28.18                 
20  Tobias Petersen  2003    367          28.29   
  Agerskov Ungdomsskole  31.00                 
21  Eike Weimann  2002    326          29.43   
  Tgv Drochtersen  29.25                 
22  Andreas Nissen  2003    310          29.93   
  Agerskov Ungdomsskole  32.00                 
23  Thomas Koning  2001    309          29.95   
  Waspo Nordhorn  29.74                 
24  Paul Mahler  2001    278          31.01   
  Tgv Drochtersen  30.41                 
25  Nikolaj Kiel Johansen  2003    277          31.06   
  Ringe Svmme Klub  28.95                 
26  Oliver Petersen  2003    260          31.74   
  Tgv Drochtersen  31.18                 
27  Thomas Saugmann Srensen  2003    175          36.19   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  38.97                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    531          25.01   
  Ringe Svmme Klub  24.43                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    461          26.22   
  H2Odense  26.90                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    452          26.38   
  Svendborg Svmme Klub  26.36                 
Jonathan Nejmann  2004    441          26.61   
  H2Odense  27.16                 
Gustav Jrgensen  2004    390          27.73   
  Tommerup Svmme Klub  27.51                 
Mathias E. Kristiansen  2004    364          28.36   
  H2Odense  27.79                 
Oliver Londero  2004    345          28.88   
  H2Odense  28.86                 
Mads Himmelstrup Andersen  2004    342          28.97   
  Ringe Svmme Klub  29.37                 
Mathias Westergaard  2004    338          29.07   
  Svendborg Svmme Klub  29.25                 
10  Jan Damm Rasmussen  2004    335          29.15   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  30.33                 
11  Valdemar Petersen  2004    328          29.36   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  29.74                 
12  Jonas Rose  2004    209          34.09   
  Tommerup Svmme Klub  34.15                 
Michael Johansen  2004              DSQ  tyvstart 
  Agerskov Ungdomsskole  38.00                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johann Kpers  2005    418          27.09   
  Waspo Nordhorn  27.50                 
Anders Mosbk Johannessen  2005    415          27.14   
  H2Odense  27.30                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    415          27.14   
  H2Odense  26.98                 
Luca Hertzog  2005    402          27.43   
  Ringe Svmme Klub  27.93                 
William Romer Jrgensen  2005    342          28.96   
  Svendborg Svmme Klub  27.87                 
Mads Kristensen  2005    317          29.70   
  Svendborg Svmme Klub  30.05                 
Magnus Tranekjer  2005    264          31.58   
  H2Odense  32.36                 
Jannek Borgers  2005    211          34.02   
  Waspo Nordhorn  34.45                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    408          27.31   
  Ringe Svmme Klub  27.69                 
Kasper Cludts  2006    323          29.52   
  Ringe Svmme Klub  30.90                 
Julius Schier  2006    285          30.77   
  Ringe Svmme Klub  31.21                 
Anders Hansen  2006    277          31.05   
  Ringe Svmme Klub  34.51                 
Tobias Damsgaard  2006    267          31.46   
  Ringe Svmme Klub  31.25                 
Alexander R. S. Pedersen  2006    253          32.03   
  H2Odense  32.76                 
Felix Niehaus  2006    249          32.17   
  Waspo Nordhorn  33.46                 
Finn Thole  2006    192          35.11   
  Waspo Nordhorn  35.57                 
Christoffer Andersen  2006    191          35.17   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  35.12                 
10  Jacob Landtved  2006    179          35.93   
  Ringe Svmme Klub  37.14                 
11  Andrew Wilstrup  2006    161          37.21   
  Svendborg Svmme Klub  37.90                 
12  Phillip Gram  2006    153          37.84   
  H2Odense  40.01                 
13  Frederik Christensen  2006    131          39.81   
  Tommerup Svmme Klub  40.14                 
14  Anton Kaiser  2006    130          39.97   
  Tgv Drochtersen  43.87                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    353          28.65   
  H2Odense  28.15                 
Peter Borg Kristensen  2007    320          29.62   
  Ringe Svmme Klub  30.56                 
Marcus Berg  2007    277          31.05   
  Svendborg Svmme Klub  31.99                 
Noah Fltti Thomsen  2007    202          34.48   
  Ringe Svmme Klub  34.82                 
Ben Strtker  2007    186          35.44   
  Waspo Nordhorn  33.48                 
Martin Kjeldsen  2007    171          36.45   
  H2Odense  38.79                 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    165          36.90   
  Ringe Svmme Klub  38.28                 
Lau Lamberg  2007    156          37.61   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  38.26                 
Mathias Hjsgaard Hansen  2007    151          38.04   
  Frem Odense  37.72                 
10  Casper Clausen  2007    149          38.19   
  Tommerup Svmme Klub  38.72                 
11  Anders Beier  2007    148          38.24   
  H2Odense  44.56                 
12  Besian Selaci  2007    133          39.66   
  H2Odense  38.83                 
13  Erik Meyer  2007    105          42.88   
  Tgv Drochtersen  43.72                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Bttiger  2008    215          33.78   
  H2Odense  34.26                 
Bugra Karademir  2008    206          34.29   
  Waspo Nordhorn  34.10                 
Marius Lundsfryd  2008    191          35.13   
  Ringe Svmme Klub  34.71                 
Gustav Nrregaard Jensen  2008    183          35.67   
  Ringe Svmme Klub  34.59                 
Hjalmer Lunden  2008    175          36.16   
  H2Odense  38.69                 
Mathias Mller Nielsen  2008    169          36.60   
  Ringe Svmme Klub  36.10                 
Neal Reineke  2008    168          36.71   
  Waspo Nordhorn  38.40                 
Benjamin Grann Madsen  2008    166          36.86   
  Ringe Svmme Klub  36.82                 
Rasmus Bjerre  2008    150          38.05   
  Ringe Svmme Klub  37.59                 
10  Magnus Jeppesen  2008    137          39.22   
  Frem Odense  38.35                 
11  Conrad Elsborg Gorecki  2008    133          39.61   
  Frem Odense  40.16                 
12  Silas Elving Kristiansen  2008    132          39.79   
  H2Odense  42.01                 
13  Valdemar Christoffersen-Thorsen  2008    125          40.51   
  Nyborg Svmmeklub  41.05                 
14  Viktor Hjortkr Wintervad  2008    118          41.25   
  Frem Odense  40.54                 
15  Hjalte Vinther-Okholm  2008    104          43.05   
  H2Odense  41.50                 
16  Andreas Krog Jrgensen  2008    92          44.83   
  Nyborg Svmmeklub  48.55                 
17  Rolf Hjalmar Nielsen  2008    87          45.70   
  Nyborg Svmmeklub  45.71                 
18  Thies Luca Potthoff  2008    85          45.94   
  Tgv Drochtersen  45.97                 
19  Felix Nrgaard  2008    81          46.70   
  Nyborg Svmmeklub  45.74                 
20  Magnus Krog Jrgensen  2008    80          46.89   
  Nyborg Svmmeklub  45.78                 
21  Bjarne Terpstra  2008    77          47.46   
  Tgv Drochtersen                   
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jano Schrder  2009    201          34.54   
  Waspo Nordhorn  37.55                 
Jannik Kjellerup  2009    137          39.30   
  Ringe Svmme Klub  42.07                 
Nikolas Temme  2009    136          39.32   
  Waspo Nordhorn  43.22                 
Max Strtker  2009    118          41.28   
  Waspo Nordhorn  41.67                 
Mathias Mygind  2009    104          42.96   
  Ringe Svmme Klub  47.12                 
Aksel Damsted Lund  2009    100          43.62   
  Ringe Svmme Klub  51.62                 
Neset Demiral  2009    97          44.06   
  Frem Odense  48.13                 
Rasmus Bechsgaard  2009    85          45.96   
  Ringe Svmme Klub                   
Filip Stadnicki  2009    81          46.74   
  Nyborg Svmmeklub  45.35                 
10  Jakob Kristensen  2009    55          53.02   
  Nyborg Svmmeklub  52.10                 
11  Noah Andersen  2009    44          56.97   
  Nyborg Svmmeklub  57.93                 
12  Albert Rnnov  2009    37          1:00.75   
  Ringe Svmme Klub                   
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Sthr Bentsen  2010    134          39.56   
  H2Odense  38.99                 
Anton Plauborg  2010    75          47.93   
  Ringe Svmme Klub  47.22                 
Hjalte Monberg Witzel  2010    70          49.01   
  Nyborg Svmmeklub  49.22                 
Marcus Korsholm Gaster  2010    66          50.02   
  Nyborg Svmmeklub  48.39                 
Oliver Nielsen  2010    61          51.45   
  Nyborg Svmmeklub  57.82                 
Otto Thuelund  2010    42          58.12   
  Nyborg Svmmeklub  1:02.89                 
Julius Albert Sonne Eriksen  2010    34          1:02.43   
  Nyborg Svmmeklub  59.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  20:55   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Ingeman Hansen  1997    571          24.41   
  Nstved IF  23.77                 
Sander Linde  2002    566          24.49   
  Ringe Svmme Klub  24.19                 
Kristoffer Desmareth  2000    532          24.99   
  Ringe Svmme Klub  24.84                 
Oliver Phil Langsted  1999    527          25.07   
  Ringe Svmme Klub  25.26                 
Soeren Ekkelboom  1999    491          25.67   
  Waspo Nordhorn  25.81                 
Jon Riedel Pedersen  1998    446          26.51   
  Svendborg Svmme Klub  24.83                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    549          24.74   
  Ringe Svmme Klub  24.43                 
Christoffer R.s. Pedersen  2004    499          25.53   
  H2Odense  26.90                 
Emil Brandt Bertelsen  2004    445          26.53   
  Svendborg Svmme Klub  26.36                 
Jonathan Nejmann  2004    430          26.83   
  H2Odense  27.16                 
Gustav Jrgensen  2004    403          27.41   
  Tommerup Svmme Klub  27.51                 
Mathias E. Kristiansen  2004    387          27.78   
  H2Odense  27.79                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johann Kpers  2005    437          26.69   
  Waspo Nordhorn  27.50                 
Sebastian Emil F. Klicman  2005    428          26.87   
  H2Odense  26.98                 
Luca Hertzog  2005    422          27.00   
  Ringe Svmme Klub  27.93                 
Anders Mosbk Johannessen  2005    419          27.07   
  H2Odense  27.30                 
William Romer Jrgensen  2005    363          28.39   
  Svendborg Svmme Klub  27.87                 
Mads Kristensen  2005    353          28.64   
  Svendborg Svmme Klub  30.05                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Mller Nielsen  2006    425          26.94   
  Ringe Svmme Klub  27.69                 
Kasper Cludts  2006    334          29.19   
  Ringe Svmme Klub  30.90                 
Anders Hansen  2006    289          30.61   
  Ringe Svmme Klub  34.51                 
Tobias Damsgaard  2006    282          30.88   
  Ringe Svmme Klub  31.25                 
Felix Niehaus  2006    260          31.72   
  Waspo Nordhorn  33.46                 
Alexander R. S. Pedersen  2006    254          31.99   
  H2Odense  32.76                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julian Vitus Pedersen  2007    384          27.86   
  H2Odense  28.15                 
Peter Borg Kristensen  2007    324          29.47   
  Ringe Svmme Klub  30.56                 
Marcus Berg  2007    261          31.69   
  Svendborg Svmme Klub  31.99                 
Noah Fltti Thomsen  2007    200          34.60   
  Ringe Svmme Klub  34.82                 
Martin Kjeldsen  2007    199          34.66   
  H2Odense  38.79                 
Ben Strtker  2007    184          35.57   
  Waspo Nordhorn  33.48                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Lundsfryd  2008    225          33.27   
  Ringe Svmme Klub  34.71                 
Gustav Bttiger  2008    219          33.59   
  H2Odense  34.26                 
Bugra Karademir  2008    217          33.67   
  Waspo Nordhorn  34.10                 
Hjalmer Lunden  2008    193          35.00   
  H2Odense  38.69                 
Mathias Mller Nielsen  2008    180          35.82   
  Ringe Svmme Klub  36.10                 
Gustav Nrregaard Jensen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Ringe Svmme Klub  34.59                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jano Schrder  2009    204          34.37   
  Waspo Nordhorn  37.55                 
Nikolas Temme  2009    149          38.16   
  Waspo Nordhorn  43.22                 
Jannik Kjellerup  2009    137          39.24   
  Ringe Svmme Klub  42.07                 
Mathias Mygind  2009    119          41.11   
  Ringe Svmme Klub  47.12                 
Aksel Damsted Lund  2009    103          43.20   
  Ringe Svmme Klub  51.62                 
Max Strtker  2009              DSQ  Tyvstart 
  Waspo Nordhorn  41.67                 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Sthr Bentsen  2010    165          36.90   
  H2Odense  38.99                 
Anton Plauborg  2010    93          44.71   
  Ringe Svmme Klub  47.22                 
Hjalte Monberg Witzel  2010    90          45.12   
  Nyborg Svmmeklub  49.22                 
Oliver Nielsen  2010    78          47.37   
  Nyborg Svmmeklub  57.82                 
Marcus Korsholm Gaster  2010    72          48.58   
  Nyborg Svmmeklub  48.39                 
Otto Thuelund  2010    34          1:02.32   
  Nyborg Svmmeklub  1:02.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  20:55 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janni Martinussen  2001    450          1:11.24   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:12.02                 
Trine Johansen  2002    437          1:11.94   
  Ringe Svmme Klub  1:13.50                 
Ea Thomsen  2001    139          1:45.30   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:52.45                 
Ellen Marie Wiege  2003    132          1:47.12   
  Agerskov Ungdomsskole  1:42.00                 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    381          1:15.30   
  Ringe Svmme Klub  1:15.70                 
Lina Umbreit  2004    276          1:23.78   
  Waspo Nordhorn  1:25.00                 
Kathrine Hvidberg  2004    247          1:27.01   
  Ringe Svmme Klub  1:28.53                 
Hanh Kim Vu  2004              DNS   
  Frem Odense                   
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    504          1:08.58   
  Ringe Svmme Klub  1:09.29                 
Mathilde Stilund  2005    407          1:13.63   
  H2Odense  1:13.34                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    399          1:14.17   
  H2Odense  1:20.31                 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christine Mols  2006    309          1:20.75   
  Ringe Svmme Klub  1:19.67                 
Liva Vangsgaard  2006    265          1:24.99   
  Frem Odense  1:24.51                 
Victoria Juul Larsen  2006    205          1:32.49   
  Frem Odense  1:33.18                 
Bennedikte Kaae  2006              DSQ  async.arme 
  Frem Odense                   
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hvidberg  2007    301          1:21.46   
  Ringe Svmme Klub  1:19.25                 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007    226          1:29.53   
  Ringe Svmme Klub  1:30.16                 
Frederikke Wood  2007    124          1:49.45   
  Frem Odense                   
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hemmelff  2008    263          1:25.16   
  Ringe Svmme Klub  1:26.48                 
Sofie Bak  2008    192          1:34.62   
  Ringe Svmme Klub  1:47.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:49   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Desmareth  2000    522          59.70   
  Ringe Svmme Klub  59.79                 
Mads Ingeman Hansen  1997    413          1:04.52   
  Nstved IF  1:04.28                 
Nikolaj Kiel Johansen  2003    187          1:23.95   
  Ringe Svmme Klub  1:28.88                 
Thomas Saugmann Srensen  2003    157          1:28.98   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:33.50                 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Landtved  2004    525          59.57   
  Ringe Svmme Klub  58.30                 
Gustav Jrgensen  2004    353          1:08.01   
  Tommerup Svmme Klub  1:07.05                 
Mads Himmelstrup Andersen  2004    320          1:10.28   
  Ringe Svmme Klub  1:13.16                 
Jonas Rose  2004              DSQ  tyvstart 
  Tommerup Svmme Klub                   
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Mejdal  2005    191          1:23.44   
  H2Odense  1:20.00                 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Schier  2006    260          1:15.25   
  Ringe Svmme Klub  1:15.79                 
Tobias Damsgaard  2006    236          1:17.73   
  Ringe Svmme Klub  1:19.05                 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007    95          1:45.11   
  Ringe Svmme Klub  1:42.36                 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Bjerre  2008    99          1:43.81   
  Ringe Svmme Klub  1:49.38                 
Mathias Mller Nielsen  2008    92          1:46.18   
  Ringe Svmme Klub  1:44.12                 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jannik Kjellerup  2009    55          2:05.94   
  Ringe Svmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  15:49 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:30   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rsk Damer 2  1999  Ringe Svmme Klub            2:12.04   
  Mathilde Hvidberg  2007      33.95        33.95   
  Maria Mortensen  1999      37.33        1:11.28   
  Trine Johansen  2002      31.56        1:42.84   
  Christine Mols  2006      29.20        2:12.04   
                     
Waspo Nordhorn 1  Waspo Nordhorn            2:12.26   
  Pauline Marker  2002      34.82        34.82   
  Hanna Duhn  2001      36.35        1:11.17   
  Marloes Ekkelboom  1997      31.12        1:42.29   
  Svenja Niehaus  2004      29.97        2:12.26   
                     
H2Odense Piger 2  2005  H2Odense            2:19.83   
  Mejse Vinther-Okholm  2006      35.19        35.19   
  Mille A. B. Buch  2006      42.98        1:18.17   
  Mathilde Stilund  2005      32.09        1:50.26   
  Agnete Habermann  2005      29.57        2:19.83   
                     
Mormors Bande  1997  Munkebo Svmme- og Kondiklub            2:20.03   
  Nikoline Thygesen  2005      35.18        35.18   
  Naya Blyn  2004      42.54        1:17.72   
  Janni Martinussen  2001      31.62        1:49.34   
  Rasmine Johansen  2005      30.69        2:20.03   
                     
Tommerup Piger  2005  Tommerup Svmme Klub            2:28.87   
  Rikke Bruun-Petersen  2005      35.64        35.64   
  Sofia Mortensen  2007      47.80        1:23.44   
  Karoline Jrgensen  2007      35.32        1:58.76   
  Anne Bruun-Petersen  2007      30.11        2:28.87   
                     
Frem Piger 1  2006  Frem Odense            2:33.30   
  Sava Mathilde Simonsen  2008      39.98        39.98   
  Anna Mathilde Kruse  2006      44.56        1:24.54   
  Liva Vangsgaard  2006      36.72        2:01.26   
  Victoria Juul Larsen  2006      32.04        2:33.30   
                     
Frem Piger 2  2006  Frem Odense            2:34.26   
  Helena Bett Andersen  2007      40.70        40.70   
  Marie Hartmann Johansen  2007      43.51        1:24.21   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      38.72        2:02.93   
  Lisa Bjergmann Jensen  2007      31.33        2:34.26   
                     
Svendborg Piger  Svendborg Svmme Klub            2:36.02   
  Monique Thorbech Hansen  2007      40.92        40.92   
  Lrke Dyrebjerg Huusfeldt  2006      45.25        1:26.17   
  Felia Busk  2000      35.67        2:01.84   
  Ella Krogager Jensen  2008      34.18        2:36.02   
                     
Spice Girls  1997  Munkebo Svmme- og Kondiklub            2:48.26   
  Sofie Holm Rasmussen  2004      40.89        40.89   
  Anna Drk  2004      46.15        1:27.04   
  Celina Klse  2006      43.46        2:10.50   
  Ea Thomsen  2001      37.76        2:48.26   
                     
Agerskov 1  Agerskov Ungdomsskole            DSQ  Tyvstart 
  Emma Lundorff Johannsen  2003      37.21        37.21   
  Ellen Marie Wiege  2003      49.43        1:26.64   
                     
H2Odense Piger  2005  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      31.85        31.85   
                     
Rsk Damer 1  2003  Ringe Svmme Klub            DSQ  Neddykket v 15m 
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      32.10        32.10   
  Olivia Hemmelff  2006      36.14        1:08.24   
  Anna Rnn  2005      30.15        1:38.39   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  21:30 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Rsk Herrer 1  1999  Ringe Svmme Klub            1:48.75   
  Kristoffer Desmareth  2000      27.44        27.44   
  Oliver Phil Langsted  1999      30.62        58.06   
  Christian Landtved  2004      26.72        1:24.78   
  Sander Linde  2002      23.97        1:48.75   
                     
Waspo Nordhorn 1  Waspo Nordhorn            1:53.89   
  Milan Monse  2000      29.17        29.17   
  Felix Morshuis  2003      31.17        1:00.34   
  Soeren Ekkelboom  1999      28.15        1:28.49   
  Jan Kpers  2000      25.40        1:53.89   
                     
H2Odense Drenge  2004  H2Odense            1:58.98   
  Jonathan Nejmann  2004      30.54        30.54   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      31.86        1:02.40   
  Sebastian Emil F. Klicman  2005      28.58        1:30.98   
  Anders Mosbk Johannessen  2005      28.00        1:58.98   
                     
Rsk Herrer 2  2003  Ringe Svmme Klub            1:59.71   
  Mikkel Mller Nielsen  2006      30.34        30.34   
  Alfred Feldskov  2003      31.74        1:02.08   
  Luca Hertzog  2005      29.07        1:31.15   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      28.56        1:59.71   
                     
Svendborg Drenge  Svendborg Svmme Klub            2:06.15   
  Jon Riedel Pedersen  1998      29.95        29.95   
  Emil Brandt Bertelsen  2004      35.06        1:05.01   
  Mathias Westergaard  2004      32.86        1:37.87   
  William Romer Jrgensen  2005      28.28        2:06.15   
                     
Cocio All Star  1995  Munkebo Svmme- og Kondiklub            2:24.99   
  Valdemar Petersen  2004      36.50        36.50   
  Frederik Klver  1998      41.44        1:17.94   
  Thomas Saugmann Srensen  2003      38.55        1:56.49   
  Jan Damm Rasmussen  2004      28.50        2:24.99   
                     
Frem Drenge 1  2006  Frem Odense            3:04.99   
  Conrad Elsborg Gorecki  2008      44.33        44.33   
  Mathias Hjsgaard Hansen  2007      47.69        1:32.02   
  Magnus Jeppesen  2008      52.25        2:24.27   
  Viktor Hjortkr Wintervad  2008      40.72        3:04.99   
                     
Agerskov 1  Agerskov Ungdomsskole            DSQ  Asymetriske ben 80m 
  Andreas Nissen  2003      36.86        36.86   
                     
H2Odense Drenge 2  2004  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
  Mathias E. Kristiansen  2004      33.51        33.51   
  Christoffer Mejdal  2005      36.74        1:10.25   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Ringe Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  21:17 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  RSK International 2019    Udskriftsdato  17 november 2019   
  Stvne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  09:51   
  Arrangr  Ringe Svmme-Klub (RSK)         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janni Martinussen  2001    470          1:04.63   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:04.98                 
Pauline Marker  2002    468          1:04.71   
  Waspo Nordhorn  1:13.59                 
Marloes Ekkelboom  1997    445          1:05.78   
  Waspo Nordhorn  59.74                 
Catharina Mundt  1997    442          1:05.94   
  Waspo Nordhorn  1:02.93                 
Maria Mortensen  1999    431          1:06.52   
  Ringe Svmme Klub  1:07.77                 
Trine Johansen  2002    423          1:06.89   
  Ringe Svmme Klub  1:06.30                 
Julie T. Srensen  2003    423          1:06.93   
  Agerskov Ungdomsskole  1:04.60                 
Katrine Hvistendal Hansen  1997    417          1:07.22   
  Ringe Svmme Klub  1:05.86                 
Felia Busk  2000    416          1:07.27   
  Svendborg Svmme Klub  1:09.40                 
10  Cecilie Ahrentsen  1998    411          1:07.56   
  Ringe Svmme Klub  1:07.92                 
11  Lynn Harmsen  2002    390          1:08.74   
  Waspo Nordhorn  1:09.40                 
12  Sabrina Helper  1998    381          1:09.28   
  Waspo Nordhorn  1:08.82                 
13  Hanna Duhn  2001    363          1:10.39   
  Waspo Nordhorn  1:09.52                 
14  Julie Krog Christensen  2001    341          1:11.88   
  Ringe Svmme Klub  1:08.90                 
15  Bianca Skjerning  2001    338          1:12.07   
  Ringe Svmme Klub  1:12.03                 
16  Birte Mundt  1998    337          1:12.14   
  Waspo Nordhorn  1:08.09                 
17  Camilla Breum Christensen  2000    319          1:13.50   
  Ringe Svmme Klub  1:17.20                 
18  Gesa Ehlers  2001    297          1:15.30   
  Tvg Drochtersen  1:15.02                 
19  Marieke Haack  2001    272          1:17.55   
  Tvg Drochtersen  1:18.03                 
20  Ea Thomsen  2001    196          1:26.50   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:26.64                 
Thea Inge Madsen  2003              DNS   
  Agerskov Ungdomsskole  1:04.41                 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Rosen Lundsfryd  2004    439          1:06.09   
  Ringe Svmme Klub  1:05.51                 
Svenja Niehaus  2004    410          1:07.59   
  Waspo Nordhorn  1:07.62                 
Sina Duhn  2004    406          1:07.85   
  Waspo Nordhorn  1:15.34                 
Sina Kamps  2004    396          1:08.40   
  Waspo Nordhorn  1:11.26                 
Elena Kpers  2004    325          1:13.04   
  Waspo Nordhorn  1:10.50                 
Kathrine Hvidberg  2004    317          1:13.63   
  Ringe Svmme Klub  1:12.62                 
Lina Umbreit  2004    316          1:13.73   
  Waspo Nordhorn  1:13.90                 
Kaja Lohuis  2004    298          1:15.17   
  Waspo Nordhorn  1:17.27                 
Celina Marie Reher  2004    273          1:17.41   
  Tvg Drochtersen  1:19.25                 
10  Anne Hansen  2004    264          1:18.32   
  Ringe Svmme Klub  1:21.25                 
11  Anna Bouwkamp  2004    253          1:19.44   
  Waspo Nordhorn  1:18.67                 
12  Sofie Holm Rasmussen  2004    251          1:19.59   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:22.34                 
13  Anna Drk  2004    217          1:23.52   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:29.26                 
14  Hanh Kim Vu  2004    170          1:30.58   
  Frem Odense  1:24.68                 
15  Malin Philippi  2004    125          1:40.44   
  Tvg Drochtersen  1:43.00                 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Rnn  2005    550          1:01.33   
  Ringe Svmme Klub  1:01.40                 
Mathilde Stilund  2005    504          1:03.14   
  H2Odense  1:04.13                 
Emma Nygaard  2005    442          1:05.93   
  H2Odense  1:05.92                 
Nele Monse  2005    407          1:07.77   
  Waspo Nordhorn  1:10.53                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    395          1:08.45   
  H2Odense  1:08.68                 
Rasmine Johansen  2005    361          1:10.53   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:14.10                 
Rikke Bruun-Petersen  2005    353          1:11.08   
  Tommerup Svmme Klub  1:09.35                 
Nikoline Thygesen  2005    344          1:11.65   
  Munkebo Svmme- og Kondiklub  1:16.39                 
Annabell Gram Schade  2005    219          1:23.35   
  Svendborg Svmme Klub  1:27.70                 
Pia Offermann  2005              DSQ  tyvstart 
  Tvg Drochtersen  1:31.21                 
 
Lb 15, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mejse Vinther-Okholm  2006    484          1:04.00   
  H2Odense  1:05.12                 
Olivia Hemmelff  2006    474          1:04.43   
  Ringe Svmme Klub  1:07.05                 
Christine Mols  2006    470          1:04.60   
  Ringe Svmme Klub  1:04.54                 
Amalie F. Piiters  2006    437          1:06.20   
  H2Odense  1:05.99                 
Lrke Rosen Lundsfryd  2006    391          1:08.67   
  Ringe Svmme Klub  1:11.59                 
Victoria Juul Larsen  2006    378          1:09.46   
  Frem Odense  1:13.67                 
Monica Munkbjerg  2006    341          1:11.86   
  Frem Odense  1:11.81