Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 563 | 1:00.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.84 | |||||||||
2 | Sander Linde | 2002 | 541 | 1:01.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.78 | |||||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 538 | 1:01.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.94 | |||||||||
4 | Milan Monse | 2000 | 501 | 1:03.30 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:03.39 | |||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 495 | 1:03.58 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
6 | Felix Morshuis | 2003 | 455 | 1:05.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:06.50 | |||||||||
7 | Philip Mundt | 2002 | 444 | 1:05.91 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.23 | |||||||||
8 | Alfred Feldskov | 2003 | 442 | 1:06.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.51 | |||||||||
9 | Anders S. Andreasen | 1998 | 434 | 1:06.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
10 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 416 | 1:07.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:06.45 | |||||||||
11 | Marvin Beckemper | 1998 | 393 | 1:08.63 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.20 | |||||||||
12 | Jeppe Haurum | 2003 | 383 | 1:09.21 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:10.00 | |||||||||
13 | Tim Sandner | 2000 | 377 | 1:09.60 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.98 | |||||||||
14 | Jan Küpers | 2000 | 373 | 1:09.85 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.91 | |||||||||
15 | Christopher Plangemann | 2000 | 367 | 1:10.21 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:12.81 | |||||||||
16 | Lukas Bouwkamp | 2001 | 362 | 1:10.57 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:12.60 | |||||||||
17 | Tobias Petersen | 2003 | 346 | 1:11.63 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:20.00 | |||||||||
18 | Thomas Koning | 2001 | 283 | 1:16.58 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:17.37 | |||||||||
19 | Frederik Klüver | 1998 | 278 | 1:17.00 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:12.94 | |||||||||
20 | Eike Weimann | 2002 | 252 | 1:19.58 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:20.96 | |||||||||
21 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 241 | 1:20.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.04 | |||||||||
22 | Paul Mahler | 2001 | 231 | 1:21.96 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:20.62 | |||||||||
23 | Oliver Petersen | 2003 | 184 | 1:28.32 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:26.90 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 518 | 1:02.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.90 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 488 | 1:03.88 | ||||||
H2Odense | 1:03.64 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 440 | 1:06.13 | ||||||
H2Odense | 1:05.59 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 416 | 1:07.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.65 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 392 | 1:08.68 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
6 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 378 | 1:09.56 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 370 | 1:10.02 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
8 | Gustav Jørgensen | 2004 | 365 | 1:10.37 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:12.03 | |||||||||
9 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 363 | 1:10.51 | ||||||
H2Odense | 1:13.03 | |||||||||
10 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 362 | 1:10.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
11 | Johann Küpers | 2005 | 345 | 1:11.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:14.48 | |||||||||
11 | Oliver Londero | 2004 | 345 | 1:11.69 | ||||||
H2Odense | 1:15.06 | |||||||||
13 | Mathias Westergaard | 2004 | 313 | 1:14.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:17.35 | |||||||||
14 | Valdemar Petersen | 2004 | 266 | 1:18.20 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:14.35 | |||||||||
15 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | 221 | 1:23.09 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:26.41 | |||||||||
16 | Jannek Borgers | 2005 | 206 | 1:25.14 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.13 | |||||||||
- | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | DSQ | ej rygsv.50m | ||||||
H2Odense | 1:06.52 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 400 | 1:08.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 331 | 1:12.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.36 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 325 | 1:13.13 | ||||||
H2Odense | 1:13.02 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 323 | 1:13.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.22 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 254 | 1:19.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
6 | Anders Hansen | 2006 | 254 | 1:19.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.17 | |||||||||
7 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 253 | 1:19.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 239 | 1:20.99 | ||||||
H2Odense | 1:25.33 | |||||||||
9 | Marcus Berg | 2007 | 216 | 1:23.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
10 | Felix Niehaus | 2006 | 200 | 1:25.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.86 | |||||||||
11 | Jacob Landtved | 2006 | 174 | 1:30.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.93 | |||||||||
12 | Ben Strötker | 2007 | 171 | 1:30.59 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.12 | |||||||||
13 | Phillip Gram | 2006 | 165 | 1:31.63 | ||||||
H2Odense | 1:37.96 | |||||||||
14 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 162 | 1:32.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.07 | |||||||||
15 | Christoffer Andersen | 2006 | 160 | 1:32.57 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:36.71 | |||||||||
16 | Martin Kjeldsen | 2007 | 155 | 1:33.62 | ||||||
H2Odense | 1:35.72 | |||||||||
17 | Besian Selaci | 2007 | 152 | 1:34.14 | ||||||
H2Odense | 1:38.90 | |||||||||
18 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 149 | 1:34.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.62 | |||||||||
19 | Finn Thole | 2006 | 147 | 1:35.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:36.13 | |||||||||
20 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | 121 | 1:41.43 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:48.61 | |||||||||
21 | Casper Clausen | 2007 | 121 | 1:41.45 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:46.85 | |||||||||
22 | Erik Meyer | 2007 | 114 | 1:43.70 | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
- | Anders Beier | 2007 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | DSQ | ej berør.50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:35.23 | |||||||||
- | Anton Kaiser | 2006 | DSQ | ej berør.50m | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
- | Frederik Christensen | 2006 | DSQ | ej samt.ber. 75m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:47.92 | |||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | ej rygsv. 30m | ||||||
Frem Odense | 1:39.81 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bugra Karademir | 2008 | 178 | 1:29.36 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:33.71 | |||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 175 | 1:29.89 | ||||||
H2Odense | 1:29.02 | |||||||||
3 | Jano Schröder | 2009 | 166 | 1:31.46 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.23 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 163 | 1:32.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.83 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 160 | 1:32.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.79 | |||||||||
6 | Neal Reineke | 2008 | 159 | 1:32.73 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.65 | |||||||||
7 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 145 | 1:35.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.79 | |||||||||
8 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 141 | 1:36.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.96 | |||||||||
9 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 137 | 1:37.48 | ||||||
H2Odense | 2:02.01 | |||||||||
10 | Rasmus Bjerre | 2008 | 130 | 1:39.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
11 | Nikolas Temme | 2009 | 128 | 1:39.61 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:49.28 | |||||||||
12 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 125 | 1:40.46 | ||||||
H2Odense | 1:42.49 | |||||||||
13 | Jannik Kjellerup | 2009 | 113 | 1:43.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.09 | |||||||||
14 | Mathias Mygind | 2009 | 96 | 1:49.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.41 | |||||||||
15 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 87 | 1:53.45 | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
16 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 72 | 2:00.73 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Anton Plauborg | 2010 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | ej rygsv. 50m | ||||||
Frem Odense | 1:53.78 | |||||||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Max Strötker | 2009 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
Waspo Nordhorn | 2:06.59 | |||||||||
- | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | DSQ | ej samt.berør.75m | ||||||
Frem Odense | 1:59.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |