2021-10-25   05:50:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 24, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gsc Drenge 1  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:58.95   
  Victor Juhl Hansen  2007      29.79        29.79   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      28.99        58.78   
  Lukas Peacock  2007      29.84        1:28.62   
  Damjan Kruc  2008      30.33        1:58.95   
                     
A6 Drenge 1  2007  A6            2:00.68   
  Frederik Kepp Jensen  2007      30.32        30.32   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      29.58        59.90   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      29.27        1:29.17   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      31.51        2:00.68   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svmme Klub            2:06.82   
  Frederik Mindegaard  2007      33.66        33.66   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008      33.64        1:07.30   
  August Due  2007      31.28        1:38.58   
  Lucas Misander  2007      28.24        2:06.82   
                     
Helsingr Drenge 1  2007  Helsingr Svmmeklub            2:06.85   
  Asger Hvilsom  2007      30.05        30.05   
  Anders Rye Gefke  2008      30.89        1:00.94   
  Andreas Frommelt Hertz  2008      31.86        1:32.80   
  Bastian Zahle  2008      34.05        2:06.85   
                     
Sllerd Sharknados 1  2007  Sllerd Svmmeklub            2:07.12   
  Thor Andersen  2007      30.56        30.56   
  Johan Paaske  2007      34.02        1:04.58   
  Mathias Garset Petersen  2007      32.19        1:36.77   
  Sebastian R. Bjerg  2007      30.35        2:07.12   
                     
Gsc Drenge 2  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:08.18   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      30.99        30.99   
  Magnus Gimsing hman  2007      31.93        1:02.92   
  William Bendixen  2007      31.75        1:34.67   
  Villads Moefelt  2008      33.51        2:08.18   
                     
Lyngby Super Boys  2007  Lyngby Svmmeklub            2:09.74   
  Sander F. Hyrup Johnsen  2007      30.00        30.00   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.40        1:01.40   
  Benjamin Bonde  2007      33.41        1:34.81   
  Mathias Riis  2008      34.93        2:09.74   
                     
Sigma Drenge 1  2007  Sigma Swim            2:09.79   
  Frederik F. Jacobsen  2007      32.43        32.43   
  Lucas Korger  2007      32.80        1:05.23   
  Joe Hargreaves  2008      34.31        1:39.54   
  Lucas Linderoth  2007      30.25        2:09.79   
                     
Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svmmeklub            2:16.57   
  Mads Dencher Nielsen  2007      35.02        35.02   
  Balder H. Mikkelsen  2007      33.25        1:08.27   
  Rasmus Nyland  2007      33.15        1:41.42   
  Jonathan van der Rijt  2007      35.15        2:16.57   
                     
10  Gsc Drenge 3  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:18.05   
  Hubert Fosbl  2007      34.99        34.99   
  Andreas Molin  2008      35.12        1:10.11   
  Andreas Bartholin Bruhn  2008      32.67        1:42.78   
  Nicklas Hiort  2008      35.27        2:18.05   
                     
11  Sigma Drenge 2  2007  Sigma Swim            2:19.59   
  Joachim Sundbk Villadsen  2007      35.15        35.15   
  Lukas Hjfeldt  2008      35.70        1:10.85   
  Jeppe Borring Andersen  2008      34.40        1:45.25   
  Jonathan Vallentin  2008      34.34        2:19.59   
                     
12  Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svmme Klub            2:19.83   
  Alexander Dorph Jensen  2007      35.51        35.51   
  Johan Schrder  2008      34.59        1:10.10   
  Theodor Nytoft Bergmann  2007      33.35        1:43.45   
  Aksel Mllenbach  2008      36.38        2:19.83   
                     
13  Helsingr Drenge 2  2007  Helsingr Svmmeklub            2:24.49   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      33.51        33.51   
  Tobias Sune Andersen  2008      35.85        1:09.36   
  Magnus Morthorst-Greve  2008      38.57        1:47.93   
  Otto Rud Wiberg  2008      36.56        2:24.49   
                     
14  Sllerd Sharknados 2  2007  Sllerd Svmmeklub            2:25.65   
  Mads Bruhn Aaby  2008      34.79        34.79   
  Laurits Radmer Nygaard  2008      38.12        1:12.91   
  David Pereira  2008      38.81        1:51.72   
  Nicolai Hertz  2007      33.93        2:25.65   
                     
Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw10.11 
  Frederik Find  2007      35.17        35.17   
                     
Herlevs Kanon Konger  2007  Herlev Svmning            DSQ  sw4.4 
                     
Roskilde Vikinger  2007  Roskilde Svmning            DSQ  sw10.11 
  Jonathan Nyegaard  2007      31.64        31.64   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner