2021-08-05   22:50:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 20, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub            35.02   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub            36.60   
Bastian Zahle  2008  Helsingr Svmmeklub            37.01   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            37.62   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning            38.10   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            38.98   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            39.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd            39.87   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            40.38   
10  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            40.58   
11  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub            40.84   
12  Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub            41.88   
13  Anders Christensen  2008  Gentofte Svmme Klub            42.34   
14  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.60   
15  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            43.02   
16  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            43.07   
17  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning            43.64   
18  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub            43.78   
19  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            43.93   
20  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            44.25   
21  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            44.31   
22  Rafael Ha  2008  Gentofte Svmme Klub            44.49   
23  David Pereira  2008  Sllerd Svmmeklub            44.91   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            45.67   
25  Laurits Radmer Nygaard  2008  Sllerd Svmmeklub            46.02   
26  Frey Egholm Hgh  2008  Sigma Swim Allerd            46.17   
27  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub            46.21   
28  Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            47.11   
29  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning            47.79   
30  Nicolaj Semklo  2008  Hrsholm Svmmeforening            47.96   
31  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerd            50.86   
Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.4 
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.4 
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svmning            DSQ  sw4.4 
Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
Lb 20, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            32.89   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            33.50   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub            34.48   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            34.51   
August Due  2007  Gentofte Svmme Klub            35.03   
Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub            36.16   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            36.35   
William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            36.97   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning            37.09   
10  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            38.46   
11  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub            38.55   
12  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning            38.71   
13  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub            38.81   
14  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub            39.48   
15  Johan Paaske  2007  Sllerd Svmmeklub            41.68   
16  Joachim Sundbk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerd            41.78   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            DSQ  sw4.4 
Frederik Find  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner