2021-08-05   22:30:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            41.35   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            41.46   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            41.49   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub            41.63   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            41.68   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            41.95   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            42.83   
Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub            43.40   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            43.99   
10  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub            44.52   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            44.66   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            45.04  od3 
13  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            46.02   
14  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            46.25   
15  Kristine Heegaard  2009  Sllerd Svmmeklub            46.89   
16  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            47.36   
17  Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            48.27   
18  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            48.31   
19  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            48.33   
20  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub            48.68   
21  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingr Svmmeklub            48.70   
22  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerd            49.83   
23  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            49.89   
24  Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            50.11   
25  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerd            50.68   
26  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svmmeklub            51.20   
27  Malou Voigt  2009  Gentofte Svmme Klub            51.21   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerd            51.37   
29  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            55.31   
Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw4.4 
Silke Svendsen  2009  Herlev Svmning            DSQ  sw6.4 
                     
 
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd            34.25   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd            37.90   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            38.37   
Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub            38.61   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            38.88   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            39.26   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            39.76   
Filippa Redestam  2008  Helsingr Svmmeklub            40.20   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            40.59  od2 
10  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            40.59  od3 
11  Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.56   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.85   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.90   
14  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning            41.97   
15  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Sllerd Svmmeklub            42.03   
15  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svmmeklub            42.03   
17  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub            42.07   
18  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            42.10   
19  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning            42.27   
20  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            42.38   
21  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            42.39   
22  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            42.43   
23  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            42.54   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.74   
25  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            43.03   
26  Emilie Franck Fste  2008  Gentofte Svmme Klub            43.24   
27  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.44   
28  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svmme Klub            43.61   
29  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            43.86   
30  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub            44.14   
31  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svmning            44.16   
32  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            45.04  od2 
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  sw6.4 
Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            DSQ  sw6.2 
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner