2021-08-01   00:52:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub    39.23        1:19.47   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.86        1:20.95   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd    40.90        1:22.94   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning    40.68        1:23.07   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub    42.08        1:25.47   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd    40.92        1:26.72   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning    43.10        1:26.81   
Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub    41.89        1:27.13   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub    43.76        1:30.14   
10  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub    44.63        1:31.20   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    46.21        1:32.09   
12  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub    46.44        1:32.32   
13  Sebastian ster Boisen  2008  Vrlse Svmmeklub    44.74        1:32.98   
14  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svmmeklub    46.00        1:33.75   
15  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning    47.61        1:34.43   
16  Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening    46.57        1:35.00   
17  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning    48.14        1:37.08   
18  David Pereira  2008  Sllerd Svmmeklub    49.09        1:39.00   
19  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svmme Klub    50.45        1:42.97   
20  Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingr Svmmeklub    50.72        1:44.79   
Johan Schrder  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Hiv i banetov 100 m 
Luca de Masi  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  EFSB V 25 M 
Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            DSQ  EFSB V 25 M 
Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej berring ved 25 M 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:03.95   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    34.92        1:11.54   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    35.54        1:12.15   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub    36.13        1:13.20   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub    36.51        1:13.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd    36.75        1:14.57   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning    36.62        1:15.12   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub    35.21        1:15.56   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning    36.83        1:15.61   
10  Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub    37.47        1:16.12   
11  Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub    37.66        1:17.02   
12  August Due  2007  Gentofte Svmme Klub    39.14        1:18.55   
13  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning    39.54        1:19.02   
14  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svmme Klub    38.81        1:19.16   
15  William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub    39.35        1:20.69   
16  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    39.65        1:20.75   
17  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    39.39        1:20.78   
18  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning    40.48        1:21.74   
19  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub    40.33        1:22.52   
20  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub    40.95        1:24.55   
21  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd    40.99        1:24.61   
21  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub    42.57        1:24.61   
23  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning    41.01        1:25.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner