2021-09-19   03:36:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub    42.63        1:27.15   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub    43.51        1:29.89   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning    46.66        1:31.98   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub    44.81        1:32.09   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning    46.48        1:33.39   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub    46.62        1:35.50   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub    47.26        1:35.52   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub    45.08        1:35.54   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub    46.63        1:36.17   
10  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub    48.01        1:36.58   
11  Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub    47.06        1:38.59   
12  Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub    47.73        1:40.73   
13  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd    48.80        1:42.45   
14  Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub    48.88        1:43.77   
15  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub    51.27        1:46.26   
16  Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    51.92        1:48.66   
17  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning    53.31        1:49.18   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            DSQ  Ej fors. bev. v 75 m 
Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd    35.62        1:13.73   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svmme Klub    37.57        1:17.07   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub    39.73        1:19.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd    39.79        1:20.53   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd    40.84        1:22.62   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub    40.84        1:22.91   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd    42.08        1:24.61   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub    41.66        1:25.09   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub    42.38        1:26.87   
10  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub    43.65        1:26.95   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.39        1:27.03   
12  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    43.72        1:28.47   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.96        1:28.83   
14  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd    42.72        1:29.00   
15  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub    42.79        1:29.10   
16  Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub    44.10        1:29.29   
17  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svmmeklub    42.79        1:29.51   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub    44.82        1:30.23   
19  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub    46.31        1:31.54   
20  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    45.21        1:31.79   
21  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Sllerd Svmmeklub    45.71        1:32.55   
22  Emilie Franck Fste  2008  Gentofte Svmme Klub    45.41        1:32.60   
23  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning    43.49        1:32.85   
24  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd    45.86        1:33.31   
25  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub    46.84        1:34.22   
26  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svmning    47.96        1:35.58   
27  Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    48.80        1:36.94   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            DSQ  EFSB ved 50M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner