2021-07-31   23:01:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 1, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            33.00   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            34.16   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            34.25   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            35.57   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            35.60   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub            36.06   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            36.13   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.17   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            36.35   
10  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            36.73   
11  Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.88   
12  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            36.92   
13  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            37.78   
14  Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            37.82   
15  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            37.86   
16  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            38.25   
17  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub            38.31   
18  Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub            38.78   
19  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerd            39.07   
20  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.11   
21  Kristine Heegaard  2009  Sllerd Svmmeklub            39.12   
22  Olivia Maibll Iversen  2009  Frederikssund Svmmeklub            39.74   
23  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svmmeklub            40.37   
24  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub            40.42   
25  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svmmeklub            40.76   
26  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            40.80   
27  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            40.94   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerd            41.06   
29  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            41.22   
30  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            42.06   
31  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            42.54   
32  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening            43.28   
33  Silke Svendsen  2009  Herlev Svmning            43.63   
34  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning            43.92   
35  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svmmeklub            44.27   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 1, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            30.19   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            31.74   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub            31.82   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            31.92   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            32.41   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub            32.61   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            33.16   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            33.31   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            33.32   
10  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            33.49   
11  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svmmeklub            33.67   
12  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            33.77   
13  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            33.98   
14  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            34.14   
15  Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub            34.16   
16  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning            34.25   
17  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            34.27   
18  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd            34.28   
19  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            34.33   
20  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            34.65   
21  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svmmeklub            34.68   
22  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            34.84   
23  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            35.07   
24  Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.09   
25  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            35.23   
26  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            35.34   
27  Filippa Redestam  2008  Helsingr Svmmeklub            35.63   
28  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.65   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingr Svmmeklub            36.02   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub            36.15   
31  Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.30   
31  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            36.30   
33  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning            36.37   
34  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.53   
35  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub            36.77   
36  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svmme Klub            37.81   
37  Klara Kandborg  2008  Vrlse Svmmeklub            38.89   
38  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            40.31   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner