Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 43.17 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.93 | ||||||
3 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.42 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 46.55 | ||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.90 | ||||||
6 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.19 | ||||||
7 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | ||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 49.78 | ||||||
9 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 49.91 | ||||||
10 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.58 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 52.84 | ||||||
12 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.69 | ||||||
13 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.00 | ||||||
14 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 54.17 | ||||||
15 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 54.36 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.74 | ||||||
17 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.15 | ||||||
18 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 55.17 | ||||||
19 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.18 | ||||||
20 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 57.19 | ||||||
21 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 57.54 | ||||||
22 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 58.69 | ||||||
23 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 58.73 | ||||||
24 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 58.94 | ||||||
25 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:00.03 | ||||||
26 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.68 | ||||||
- | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | ESB v 50 M | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.59 | ||||||
2 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.94 | ||||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.40 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.09 | ||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.29 | ||||||
6 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.48 | ||||||
7 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.67 | ||||||
8 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.78 | ||||||
9 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.35 | ||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.21 | ||||||
11 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.29 | ||||||
12 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.89 | ||||||
13 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.94 | ||||||
14 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.30 | ||||||
15 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.89 | ||||||
16 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.17 | ||||||
17 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | ||||||
18 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 46.95 | ||||||
19 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.06 | ||||||
19 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 47.06 | ||||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.14 | ||||||
22 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.18 | ||||||
23 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.21 | ||||||
24 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.34 | ||||||
25 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.54 | ||||||
26 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.61 | ||||||
26 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.61 | ||||||
28 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.69 | ||||||
29 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 49.18 | ||||||
30 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.41 | ||||||
31 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.58 | ||||||
- | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |