Tulokset Sigma Speed Stævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2019 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.88 | ||||||
2 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.40 | ||||||
3 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:12.29 | ||||||
4 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:13.27 | ||||||
5 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.08 | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.70 | ||||||
2 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:06.30 | ||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.00 | ||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.52 | ||||||
5 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.04 | ||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:08.84 | ||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.88 | ||||||
8 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:10.26 | ||||||
9 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.47 | ||||||
10 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.02 | ||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:11.11 | ||||||
12 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:11.70 | ||||||
13 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.43 | ||||||
14 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
15 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.30 | ||||||
16 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
17 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.84 | ||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.47 | ||||||
19 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:16.19 | ||||||
2 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.44 | ||||||
3 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.90 | ||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.97 | ||||||
5 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:24.28 | ||||||
6 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.58 | ||||||
7 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.61 | ||||||
8 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.05 | ||||||
9 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | ||||||
10 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.86 | ||||||
11 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.60 | ||||||
12 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.18 | ||||||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.46 | ||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.06 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:27.42 | ||||||
3 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.09 | ||||||
4 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:31.13 | ||||||
5 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.27 | ||||||
6 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.21 | ||||||
7 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.08 | ||||||
8 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.50 | ||||||
9 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.52 | ||||||
10 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.87 | ||||||
11 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.34 | ||||||
12 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.51 | ||||||
13 | Svend Buskov | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.34 | ||||||
14 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.25 | ||||||
15 | Kasper Egerod | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.70 | ||||||
16 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:56.10 | ||||||
- | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 6.5 afsl. på mave | |||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.99 | ||||||
2 | Kalle Parker French | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.62 | ||||||
3 | Arthur Tolf | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.71 | ||||||
4 | Andreas Lysgaard | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.25 | ||||||
5 | Frederik G. Jakobsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.39 | ||||||
6 | Jakob Johns | 2011 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.03 | ||||||
7 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.38 | ||||||
8 | Immanuel Tuxen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.90 | ||||||
9 | Hannibal Nimskov | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.13 | ||||||
10 | Noah Natour Svendsen | 2010 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | ||||||
- | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:29 |