Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
|
442 |
28.05 |
1:04.02 |
1:51.44 |
|
2:23.85 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
|
390 |
32.23 |
1:13.58 |
1:57.23 |
|
2:30.00 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
358 |
31.93 |
1:12.12 |
1:59.06 |
|
2:34.26 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Rask Sørensen |
1999 |
|
336 |
33.62 |
1:16.17 |
1:59.43 |
|
2:37.56 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
402 |
32.41 |
1:10.89 |
1:54.37 |
|
2:28.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kris Jensen |
2004 |
|
398 |
31.15 |
1:11.08 |
1:53.92 |
|
2:29.02 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
389 |
32.09 |
1:10.49 |
1:54.97 |
|
2:30.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
367 |
32.19 |
1:11.29 |
1:55.69 |
|
2:33.00 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danilo Møller |
2004 |
|
354 |
33.98 |
1:13.26 |
2:00.50 |
|
2:34.87 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malte P Iversen |
2004 |
|
339 |
32.78 |
1:12.65 |
1:59.56 |
|
2:37.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
312 |
33.83 |
1:15.62 |
2:05.22 |
|
2:41.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
301 |
35.81 |
1:19.07 |
2:07.14 |
|
2:43.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Brix Rasmussen |
2004 |
|
287 |
37.49 |
1:20.30 |
2:08.80 |
|
2:46.17 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malte Sæderup Nielsen |
2004 |
|
233 |
36.12 |
1:22.17 |
2:17.71 |
|
2:57.97 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Hjerrild-Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 6.4 |
|
Svømmeklubben Nord |
2:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Jørgensen |
2005 |
|
519 |
29.26 |
1:04.53 |
1:46.66 |
|
2:16.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
|
517 |
31.00 |
1:05.42 |
1:45.70 |
|
2:16.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Inas Ilic |
2005 |
|
457 |
31.13 |
1:07.29 |
1:48.10 |
|
2:22.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
443 |
31.00 |
1:07.69 |
1:50.84 |
|
2:23.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karl Anton Kristensen |
2005 |
|
428 |
31.38 |
1:09.85 |
1:52.62 |
|
2:25.38 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel K. Kristensen |
2005 |
|
366 |
34.03 |
1:11.01 |
1:57.94 |
|
2:33.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
William Hansen |
2006 |
|
360 |
32.15 |
1:12.39 |
1:57.74 |
|
2:34.01 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Mølgaard |
2006 |
|
350 |
33.74 |
1:14.88 |
2:00.45 |
|
2:35.48 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
|
347 |
33.19 |
1:13.11 |
1:59.23 |
|
2:36.00 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bastian Stausholm Larsen |
2005 |
|
325 |
33.59 |
1:15.76 |
2:04.44 |
|
2:39.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
324 |
36.30 |
1:19.20 |
2:03.58 |
|
2:39.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
|
317 |
33.37 |
1:13.45 |
2:02.63 |
|
2:40.73 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valentin Thordal |
2005 |
|
313 |
34.05 |
1:14.89 |
2:03.52 |
|
2:41.30 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christian Stilling |
2006 |
|
301 |
36.32 |
1:18.81 |
2:05.31 |
|
2:43.45 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
William Elliot Lumholtz |
2006 |
|
293 |
35.92 |
1:21.04 |
2:05.99 |
|
2:44.99 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
272 |
36.57 |
1:19.48 |
2:09.78 |
|
2:49.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christian Andersen |
2006 |
|
270 |
36.50 |
1:20.75 |
2:12.68 |
|
2:49.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathias Johansen |
2005 |
|
266 |
37.03 |
1:22.26 |
2:13.11 |
|
2:50.45 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Christian Bakke |
2006 |
|
260 |
36.45 |
1:18.68 |
2:12.82 |
|
2:51.63 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
231 |
39.21 |
1:26.46 |
2:16.19 |
|
2:58.50 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kristian Ølgaard |
2005 |
|
227 |
36.64 |
1:23.03 |
2:18.94 |
|
2:59.67 |
|
|
Aars Svømmeklub |
3:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
|
223 |
40.41 |
1:22.97 |
2:21.65 |
|
3:00.54 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikkel Rubæk |
2006 |
|
195 |
40.39 |
1:29.98 |
2:27.79 |
|
3:08.99 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Bundgaard |
2007 |
|
263 |
36.12 |
1:20.21 |
2:13.52 |
|
2:50.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob Bundgaard |
2007 |
|
261 |
41.29 |
1:25.73 |
2:14.27 |
|
2:51.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
241 |
40.04 |
1:23.33 |
2:16.64 |
|
2:55.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
192 |
41.34 |
1:27.03 |
2:26.73 |
|
3:09.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Poulsen |
2007 |
|
168 |
41.48 |
1:38.17 |
2:35.60 |
|
3:18.42 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
|
108 |
56.80 |
1:57.29 |
2:57.78 |
|
3:49.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.6 |
|
Aalborg Svømmeklub |
3:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
|
124 |
48.86 |
1:45.89 |
2:47.04 |
|
3:39.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|