2021-10-25   22:18:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat Cph Damer 1  1999              1:58.60   
  VAT Copenhagen  1:54.87                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      29.63        29.63   
  Josefine B. Pedersen  1999      31.86        1:01.49   
  Liva Lund Hansen  2005      31.38        1:32.87   
  Johanna Berthelsen  2000      25.73        1:58.60   
                     
Herlev Elite Piger 1  2000              1:58.96   
  Herlev Svmning  1:56.76                 
  Victoria Bierre  2000      28.45        28.45   
  Anja Xin Andersen  2004      34.70        1:03.15   
  Amalie Kruse Enemrke  2003      28.71        1:31.86   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      27.10        1:58.96   
                     
Herlev Elite Piger 2  2002              2:04.91   
  Herlev Svmning  2:03.51                 
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      30.26        30.26   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      36.88        1:07.14   
  Josephine Thomsen  2005      29.25        1:36.39   
  Signe Eie  2005      28.52        2:04.91   
                     
Hvidovre Damer  2000              2:04.95   
  Hvidovre Svmmeklub  2:02.62                 
  Cecilie Elkjr  2001      31.93        31.93   
  Kristine Mikkelsen  2000      34.68        1:06.61   
  Laura Lange  2001      29.80        1:36.41   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.54        2:04.95   
                     
Red Stags 1  2000              2:06.35   
  Hrsholm Svmmeforening  2:00.28                 
  Alba Vendelboe-Schack  2005      34.37        34.37   
  Martha Vitus Tversted  2002      35.27        1:09.64   
  Anne Fyn  2002      28.16        1:37.80   
  Elena Westmark Holm  2003      28.55        2:06.35   
                     
Hvidovre Damer 2  2001              2:11.35   
  Hvidovre Svmmeklub  2:08.48                 
  Lrke Dann-Nielsen  2005      31.28        31.28   
  Silja Nielsdttir Hansen  2001      35.87        1:07.15   
  Natacha Munch  2005      34.15        1:41.30   
  Mikkeline Timmerman  2005      30.05        2:11.35   
                     
Vat Cph Damer 2  2003              2:12.53   
  VAT Copenhagen  2:07.37                 
  Mathilde P. Mathiesen  2004      35.26        35.26   
  Lrke Blond  2003      35.29        1:10.55   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      33.84        1:44.39   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      28.14        2:12.53   
                     
Hils Piger 1  2002              2:12.92   
  Hillerd Svmmeklub  2:10.62                 
  Athena Haugsted Pihl  2006      35.00        35.00   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      37.84        1:12.84   
  Ulrikke Veje  2002      31.30        1:44.14   
  Johanne Baes Aaholst  2004      28.78        2:12.92   
                     
Hvidovre Piger 1  2001              2:14.85   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Nanna Udby Laugesen  2004      34.36        34.36   
  Sofie Bak  2003      36.13        1:10.49   
  Rikke Parkhi  2006      33.86        1:44.35   
  Maica Jensen  2006      30.50        2:14.85   
                     
10  Stlpiger 1  2004              2:17.41   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:12.82                 
  Josefine Nielsen  2005      32.33        32.33   
  Ida-Marie Nrgaard  2005      36.58        1:08.91   
  Astrid Nrgaard  2007      37.70        1:46.61   
  Maja Hallberg Langkilde  2004      30.80        2:17.41   
                     
11  Hils Piger 2  2004              2:17.83   
  Hillerd Svmmeklub  2:15.03                 
  Emma Mlholm  2005      36.71        36.71   
  Caroline Henning  2005      38.16        1:14.87   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      32.12        1:46.99   
  Amalie Lythcke  2006      30.84        2:17.83   
                     
12  Herlev Tser 1  2006              2:22.52   
  Herlev Svmning  2:21.60                 
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      37.88        37.88   
  Ellen Simoni Alfast  2006      38.38        1:16.26   
  Luna Larsson  2006      34.61        1:50.87   
  Frederikke Fisker Jensen  2006      31.65        2:22.52   
                     
13  Herlev Tser 3  2007              2:33.40   
  Herlev Svmning  2:33.70                 
  Katharina Zobel  2007      41.52        41.52   
  Helena Honore  2007      43.72        1:25.24   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      36.76        2:02.00   
  Kristine Dupont  2007      31.40        2:33.40   
                     
14  Herlev Tser 2  2006              2:33.95   
  Herlev Svmning  2:29.92                 
  Sofija Rnne  2006      37.65        37.65   
  Karoline Dahl Lewinsky  2006      44.80        1:22.45   
  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      37.99        2:00.44   
  Liv Waag Kallese  2006      33.51        2:33.95   
                     
15  Hvidovre Piger 2  2001              2:34.07   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      37.76        37.76   
  Sofie Lind  2006      42.71        1:20.47   
  Olga Cermak  2006      40.25        2:00.72   
  Caja Cederblad Larsen  2004      33.35        2:34.07   
                     
16  Herlev Tser 4  2007              2:52.55   
  Herlev Svmning  2:49.84                 
  Lisa Lundgaard Andersen  2007      46.78        46.78   
  Anna Powers  2007      45.60        1:32.38   
  Iben Karlsmark  2007      41.03        2:13.41   
  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      39.14        2:52.55   
                     
Red Stags 2  2003              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  2:11.11                 
  Martha Hjuler Britze  2004                 
  Caroline Salskov Jensen  2005                 
  Elena Westmark Holm  2003                 
  Kaya Vennick Haugblle  2004              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner