2021-10-25   22:44:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      28.76  59.50  1:30.80    2:02.08   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:58.46                 
                     
Victoria Bierre  2000      30.39  1:03.00  1:36.07    2:08.90   
  Herlev Svmning  2:06.08                 
                     
Emma Maage  1999      30.45  1:02.92  1:36.88    2:10.58   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:08.65                 
                     
Vera Staun Hansen  1999      30.48  1:03.42  1:36.87    2:10.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:06.09                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999      31.04  1:04.81  1:39.02    2:12.47   
  VAT Copenhagen-MK31  2:15.42                 
                     
Johanna Berthelsen  2000      32.66  1:07.26  1:42.38    2:16.67   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.41                 
                     
Laura Lange  2001      32.92  1:08.35  1:43.99    2:18.86   
  Hvidovre Svmmeklub  2:17.58                 
                     
Cecilie Elkjr  2001      32.12  1:07.19  1:42.79    2:19.72   
  Hvidovre Svmmeklub  2:18.27                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989      31.93  1:07.10  1:44.14    2:20.90   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:13.91                 
                     
10  Maria Bgh  2002      36.25  1:18.41  2:03.60    2:48.28   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Lrke Rask Sander  2002              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:07.68                 
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      30.16  1:04.14  1:38.24    2:10.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:12.18                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      30.48  1:04.06  1:38.61    2:12.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:09.34                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003      31.23  1:04.35  1:38.56    2:12.93   
  Hvidovre Svmmeklub  2:10.78                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      33.29  1:07.87  1:42.18    2:15.90   
  Hillerd Svmmeklub  2:13.67                 
                     
Natacha Munch  2005      31.80  1:07.07  1:43.49    2:19.48   
  Hvidovre Svmmeklub  2:19.85                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      32.72  1:08.64  1:44.25    2:20.23   
  Vallensbk IF Af 1939  2:14.01                 
                     
Lrke Blond  2003      32.03  1:07.45  1:44.51    2:20.86   
  Vallensbk IF Af 1939  2:28.86                 
                     
Annika Khn  2005      34.05  1:10.53  1:46.58    2:21.00   
  Vallensbk IF Af 1939  2:20.81                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005      33.25  1:09.50  1:45.92    2:22.08   
  Vrlse Svmmeklub  2:19.64                 
                     
10  Anna Olivia Kirchhoff  2005      33.27  1:09.93  1:46.99    2:22.43   
  Hillerd Svmmeklub  2:21.46                 
                     
11  Alba Vendelboe-Schack  2005      32.68  1:08.65  1:46.27    2:22.69   
  Hrsholm Svmmeforening  2:19.00                 
                     
12  Mathilde P. Mathiesen  2004      33.43  1:10.37  1:46.92    2:22.97   
  Albertslund IF  2:24.13                 
                     
13  Signe Holm Hansen  2005      33.90  1:11.49  1:48.09    2:24.72   
  Vrlse Svmmeklub  2:22.79                 
                     
14  Sofie Bak  2003      34.65  1:12.42  1:51.00    2:27.64   
  Hvidovre Svmmeklub  2:32.35                 
                     
15  Laura Thomadsen  2004      35.36  1:13.39  1:51.49    2:30.79   
  Albertslund IF  2:28.27                 
                     
16  Ella Bdker Thomsen  2005      35.17  1:14.37  1:53.34    2:31.23   
  Vrlse Svmmeklub  2:31.63                 
                     
17  Mikkeline Timmerman  2005      33.58  1:12.90  1:53.31    2:33.37   
  Hvidovre Svmmeklub  2:22.71                 
                     
18  Martha Bdker Thomsen  2005      35.77  1:15.09  1:54.86    2:33.49   
  Vrlse Svmmeklub  2:34.65                 
                     
19  Astrid Hffer  2004      36.56  1:16.35      2:37.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:27.79                 
                     
Amalie Henriksen  2005              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:32.90                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:28.55                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:30.14                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  2:21.61                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004              DNS   
  Vallensbk IF Af 1939  2:19.61                 
                     
Clara vergrd Ottosen  2005              DNS   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Frida Hvirring Kragh  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:29.84                 
                     
Isabella Rosenberg  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.37                 
                     
Silja Nhr Mortensen  2003              DNS   
  Albertslund IF  2:27.47                 
                     
 
Lb 1, 200m Frisvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Athena Haugsted Pihl  2006      32.66  1:09.47  1:46.51    2:20.65   
  Hillerd Svmmeklub  2:29.24                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006      34.46  1:12.27  1:49.89    2:24.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:30.12                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006      34.18  1:11.92  1:49.13    2:25.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:29.05                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006      33.65  1:11.74  1:49.69    2:27.65   
  Vallensbk IF Af 1939  2:27.71                 
                     
Rikke Parkhi  2006      34.41  1:12.83  1:51.63    2:29.77   
  Hvidovre Svmmeklub  2:28.33                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006      34.85  1:14.29  1:54.61    2:33.57   
  Herlev Svmning  2:31.83                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      35.49  1:14.87  1:55.15    2:33.91   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Kristine Dupont  2007      36.49  1:15.92  1:56.63    2:34.19   
  Herlev Svmning  2:40.94                 
                     
Liv Waag Kallese  2006      36.00  1:16.51  1:57.50    2:36.07   
  Herlev Svmning  2:42.22                 
                     
10  Sofie Larsen  2006      36.34  1:16.60  1:56.46    2:36.27   
  Vallensbk IF Af 1939  2:34.99                 
                     
11  Olga Cermak  2006      37.06  1:18.64  2:00.34    2:40.00   
  Hvidovre Svmmeklub  2:41.22                 
                     
12  Sofie Wettendorff Hasling  2007      37.30  1:17.74  1:59.62    2:40.32   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:44.06                 
                     
13  Katharina Zobel  2007      36.96  1:19.43  2:03.25    2:44.92   
  Herlev Svmning  2:49.24                 
                     
14  Anna Gregers Jrgensen  2007      37.70  1:20.30  2:05.76    2:49.25   
  Hillerd Svmmeklub  2:49.27                 
                     
15  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      37.78  1:21.61  2:06.95    2:52.95   
  Herlev Svmning  2:53.48                 
                     
16  Mette Roat Jrgensen  2007      37.07  1:21.28  2:07.86    2:53.11   
  Vrlse Svmmeklub  2:55.98                 
                     
17  Sofie K. Eriksen  2007      40.33  1:27.57  2:18.56    3:06.01   
  Vrlse Svmmeklub  3:14.63                 
                     
18  Nanna Hessner  2007      44.63  1:37.64  2:33.56    3:27.00   
  Vrlse Svmmeklub  3:28.14                 
                     
19  Esther Marie Johannessen  2007      47.06  1:42.61  2:39.50    3:31.13   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
Arendse Arrild Lyngfeldt  2006              DNS   
  Hillerd Svmmeklub  2:29.54                 
                     
Milena B Bonde  2006              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  3:23.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000      26.61  55.43  1:25.00    1:54.45   
  Herlev Svmning  1:56.07                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      26.82  56.99  1:26.13    1:54.62   
  Hvidovre Svmmeklub  1:51.76                 
                     
Alexander Rendlev  2001      28.08  58.11  1:29.70    2:01.61   
  Vallensbk IF Af 1939  1:57.15                 
                     
Antoine Montier  1993      27.76  58.15  1:29.73    2:02.09   
  VAT Copenhagen-MK31  2:06.22                 
                     
Carl Terp Larsen  2001      29.26  1:00.75  1:32.20    2:03.32   
  VAT Copenhagen-MK31  2:07.48                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001      29.34  1:02.03  1:35.39    2:08.19   
  Herlev Svmning  2:05.01                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      29.63  1:02.34  1:35.84    2:09.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:09.71                 
                     
Magnus Bkgaard Andersen  2001      29.25  1:02.59  1:36.49    2:10.07   
  Hrsholm Svmmeforening  2:01.12                 
                     
Martin Vennick Haugblle  2001              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  2:01.80                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas stman Pedersen  2002      27.09  57.15  1:27.56    1:58.78   
  Herlev Svmning  1:56.47                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      28.87  1:00.88  1:33.14    2:04.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:03.78                 
                     
Mathias Parkhi  2003      29.15  1:01.24  1:33.93    2:04.96   
  Hvidovre Svmmeklub  2:13.93                 
                     
Peter Holm  2003      29.11  1:01.20  1:33.36    2:06.48   
  Herlev Svmning  2:12.34                 
                     
Gustav Haugrd Hansen  2002      27.31  58.24  1:31.98    2:06.54   
  Hvidovre Svmmeklub  2:00.51                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002      29.72  1:02.81  1:36.45    2:09.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:09.48                 
                     
Matias Munkholm  2004      30.60  1:04.20  1:37.75    2:09.81   
  Vallensbk IF Af 1939  2:11.65                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      30.74  1:04.93  1:38.03    2:11.73   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:14.48                 
                     
Daniel Didriksen  2002      29.84  1:03.11  1:38.68    2:14.53   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:08.91                 
                     
10  Kalle Gerner Knudsen  2004      31.90  1:06.59  1:41.11    2:15.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.84                 
                     
11  Peter Vinge-Maigaard  2003      32.11  1:06.95  1:42.06    2:16.08   
  Vallensbk IF Af 1939  2:10.07                 
                     
12  Jeppe Kjr  2004      32.34  1:07.57  1:42.24    2:16.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:10.53                 
                     
13  Marcus Elkjr Samson  2003      31.54  1:06.91  1:43.88    2:21.41   
  Hrsholm Svmmeforening  2:19.20                 
                     
Anders Skousen  2002              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:05.61                 
                     
Mads Lind  2002              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  1:58.73                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:08.72                 
                     
Villads Lund Larsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:28.31                 
                     
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Rendlev  2005      31.77  1:07.01  1:40.69    2:14.49   
  Vallensbk IF Af 1939  2:16.43                 
                     
Viktor Bernstein  2006      30.60  1:05.71  1:40.77    2:14.53   
  Hvidovre Svmmeklub  2:19.46                 
                     
Sune Vergmann  2005      31.72  1:07.20  1:43.90    2:20.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:20.31                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005      32.90  1:09.81  1:47.77    2:24.22   
  Hvidovre Svmmeklub  2:20.13                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005      32.88  1:09.64  1:47.94    2:25.88   
  Herlev Svmning  2:36.86                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      33.69  1:12.00  1:50.03    2:27.27   
  Hillerd Svmmeklub  2:26.07                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      35.22  1:13.98  1:53.05    2:30.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:28.48                 
                     
Jacob Michael Madsen  2006      33.57  1:12.55  1:53.44    2:30.95   
  Vrlse Svmmeklub  2:46.67                 
                     
Kaare Asskildt  2006      38.33  1:21.51  2:06.14    2:50.13   
  Vrlse Svmmeklub  2:46.36                 
                     
Anton Rytter Bech  2005              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:10.50                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005              DNS   
  Herlev Svmning  2:09.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:13 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996      33.11        1:10.29   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.93                 
                     
Maria Grandt  1998      34.33        1:13.44   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.05                 
                     
Emilie Krog  2002      37.16        1:18.35   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:21.35                 
                     
Silja Nielsdttir Hansen  2001      36.94        1:18.44   
  Hvidovre Svmmeklub  1:15.56                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      37.07        1:18.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:17.46                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000      36.88        1:18.74   
  Hvidovre Svmmeklub  1:15.24                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989      37.51        1:18.88   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.04                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      37.73        1:19.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:24.50                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002      38.46        1:20.47   
  Herlev Svmning  1:16.91                 
                     
10  Emma Maage  1999      38.90        1:21.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:23.86                 
                     
11  Vera Staun Hansen  1999      38.94        1:21.69   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:18.30                 
                     
12  Victoria Vorm  2001      39.03        1:21.99   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:20.87                 
                     
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Kruse Enemrke  2003      34.91        1:14.53   
  Herlev Svmning  1:13.43                 
                     
Sofie Bak  2003      37.85        1:18.83   
  Hvidovre Svmmeklub  1:16.77                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      37.97        1:19.40   
  Herlev Svmning  1:16.81                 
                     
Anja Xin Andersen  2004      38.17        1:20.48   
  Herlev Svmning  1:18.46                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004      37.92        1:20.89   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.11                 
                     
Ida-Marie Nrgaard  2005      38.12        1:21.98   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:19.25                 
                     
Josephine Thomsen  2005      39.60        1:22.46   
  Herlev Svmning  1:19.95                 
                     
Ida Oest  2003      39.50        1:22.97   
  Herlev Svmning  1:23.82                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      39.80        1:24.17   
  Hillerd Svmmeklub  1:20.95                 
                     
10  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      40.29        1:24.96   
  Hvidovre Svmmeklub  1:23.36                 
                     
11  Caroline Henning  2005      40.74        1:25.05   
  Hillerd Svmmeklub  1:23.03                 
                     
12  Nicoline Mrch Andersen  2005      40.97        1:27.88   
  Hvidovre Svmmeklub  1:29.71                 
                     
13  Liv Salhauge  2005      42.17        1:28.26   
  Vrlse Svmmeklub  1:26.65                 
                     
14  Nanna Holmegaard Larsen  2005      49.46        1:46.48   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:51.34                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  1:25.26                 
                     
 
Lb 3, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Simoni Alfast  2006      40.05        1:25.03   
  Herlev Svmning  1:21.82                 
                     
Frederikke Fisker Jensen  2006      41.43        1:27.18   
  Herlev Svmning  1:29.75                 
                     
Sofie Lind  2006      41.58        1:28.11   
  Hvidovre Svmmeklub  1:33.71                 
                     
Amalie Helfelt  2006      40.51        1:28.34   
  Vrlse Svmmeklub  1:27.27                 
                     
Astrid Nrgaard  2007      41.21        1:28.91   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:28.76                 
                     
Natasja Boesgaard  2007      43.36        1:31.88   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:33.48                 
                     
Sofija Rnne  2006      43.65        1:32.04   
  Herlev Svmning  1:35.21                 
                     
Viola Sbye  2006      44.19        1:33.56   
  Vrlse Svmmeklub  1:34.37                 
                     
Helena Honore  2007      45.50        1:34.80   
  Herlev Svmning  1:40.14                 
                     
10  Anna Powers  2007      46.25        1:38.82   
  Herlev Svmning  1:39.10                 
                     
11  Iben Karlsmark  2007      47.88        1:43.45   
  Herlev Svmning  1:52.45                 
                     
12  Nanna Hessner  2007      48.60        1:44.23   
  Vrlse Svmmeklub  1:47.98                 
                     
13  Hedvig Juul Andersen  2006      48.52        1:46.18   
  Vrlse Svmmeklub  1:55.46                 
                     
14  Zeline Helsen Lintrup  2007      52.43        1:50.04   
  Hvidovre Svmmeklub  1:59.91                 
                     
15  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      52.23        1:50.98   
  Herlev Svmning  1:55.82                 
                     
16  Milena B Bonde  2006      51.80        1:52.10   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
17  Lisa Lundgaard Andersen  2007      53.47        1:53.57   
  Herlev Svmning  1:59.24                 
                     
Alberte Berner Mikkelsen  2006              DSQ  Ej samt. berr. 75m 
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Steenberg  2000      30.61        1:05.63   
  Hrsholm Svmmeforening  1:05.99                 
                     
Magnus Carstensen  1999      31.53        1:06.86   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.43                 
                     
Felix Lund  2001      31.26        1:07.95   
  Herlev Svmning  1:09.08                 
                     
Mads rsted Nielsen  1999      32.78        1:10.55   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.51                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      35.28        1:13.85   
  Hillerd Svmmeklub  1:14.18                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      34.87        1:14.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.73                 
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Mller  2002      31.85        1:09.16   
  Herlev Svmning  1:12.48                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003      33.63        1:11.69   
  Herlev Svmning  1:12.09                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004      34.26        1:13.36   
  Hrsholm Svmmeforening  1:11.03                 
                     
 
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Kruse Enemrke  2005      35.77        1:16.71   
  Herlev Svmning  1:16.67                 
                     
Elias Elmedyb  2006      38.12        1:21.53   
  Herlev Svmning  1:24.51                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      39.33        1:23.25   
  Vrlse Svmmeklub  1:23.16                 
                     
Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      39.53        1:24.52   
  Hillerd Svmmeklub  1:27.90                 
                     
Asbjrn Nybroe  2006      38.99        1:25.34   
  Hvidovre Svmmeklub  1:28.01                 
                     
Linus Norby Larsson  2006      49.55        1:46.59   
  Herlev Svmning  1:43.70                 
                     
Emil Nissen  2006      51.83        1:50.84   
  Hillerd Svmmeklub  1:59.76                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerd Svmmeklub  1:13.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 5, 400m Frisvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      1:03.34  2:08.95  3:15.36    4:18.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:08.94                 
                     
Maria Grandt  1998      1:04.55  2:12.65  3:19.26    4:25.08   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:10.27                 
                     
Emilie Krog  2002      1:04.27  2:12.25  3:20.03    4:28.03   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:22.30                 
                     
Anna Wermuth  1996      1:05.42  2:13.54  3:22.38    4:30.85   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:21.98                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002      1:06.16  2:15.93  3:25.31    4:32.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:43.49                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      1:06.30  2:15.71  3:26.07    4:35.54   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:26.80                 
                     
Victoria Vorm  2001      1:06.95  2:17.15  3:27.89    4:37.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:32.52                 
                     
Silja Nielsdttir Hansen  2001      1:06.07  2:16.39  3:27.88    4:39.08   
  Hvidovre Svmmeklub  4:19.65                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999      1:07.43  2:19.26      4:42.91   
  VAT Copenhagen-MK31  4:45.23                 
                     
10  Martha Vitus Tversted  2002      1:08.23  2:21.33  3:34.85    4:47.50   
  Hrsholm Svmmeforening  4:38.82                 
                     
11  Johanna Berthelsen  2000      1:11.34  2:26.61  3:41.31    4:55.30   
  VAT Copenhagen-MK31  5:11.57                 
                     
Lrke Rask Sander  2002              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  4:34.62                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  4:42.06                 
                     
 
Lb 5, 400m Frisvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Dann-Nielsen  2005      1:07.18  2:17.87  3:29.69    4:39.08   
  Hvidovre Svmmeklub  4:40.31                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      1:07.17  2:17.86  3:29.45    4:39.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:35.12                 
                     
Natacha Munch  2005      1:08.30  2:23.36  3:39.24    4:55.29   
  Hvidovre Svmmeklub  5:01.76                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      1:08.09  2:23.43  3:40.34    4:58.52   
  Hvidovre Svmmeklub  5:00.75                 
                     
Helena Fogh Kronborg  2005        2:27.82  3:44.35    5:01.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:02.97                 
                     
Lrke Blond  2003      1:11.72  2:27.96  3:46.14    5:01.43   
  Vallensbk IF Af 1939  5:16.22                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004      1:11.36  2:29.16  3:46.47    5:02.29   
  Frederiksvrk Svmmeklub  4:56.66                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      1:12.54  2:29.48  3:46.38    5:03.08   
  Vallensbk IF Af 1939  4:44.50                 
                     
Kaja Waag Kallese  2005      1:11.21  2:29.27  3:48.43    5:03.59   
  Herlev Svmning  4:57.68                 
                     
10  Kaya Vennick Haugblle  2004      1:13.75  2:36.00  3:59.39    5:22.78   
  Hrsholm Svmmeforening  5:02.83                 
                     
11  Sasha Nezdiikovskaia  2005      1:17.33  2:40.21  4:03.62    5:27.42   
  Hrsholm Svmmeforening  5:17.96                 
                     
Isabella Rosenberg  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  4:48.99                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  4:57.19                 
                     
 
Lb 5, 400m Frisvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maica Jensen  2006      1:10.68  2:29.98  3:51.27    5:11.89   
  Hvidovre Svmmeklub  5:07.51                 
                     
Fiona Jensen  2006      1:17.52  2:38.39  3:58.30    5:19.00   
  Vrlse Svmmeklub  5:28.30                 
                     
Luna Larsson  2006      1:14.74  2:41.45  4:06.64    5:26.50   
  Herlev Svmning  5:26.93                 
                     
Liv Waag Kallese  2006      1:18.86  2:43.07  4:07.03    5:26.74   
  Herlev Svmning  5:32.77                 
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007      1:25.27  2:57.80  4:29.39    5:58.91   
  Hvidovre Svmmeklub  5:57.64                 
                     
Zeline Helsen Lintrup  2007              6:23.50   
  Hvidovre Svmmeklub  7:20.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 6, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000              4:09.64   
  Hrsholm Svmmeforening  4:05.37                 
Magnus Carstensen  1999              4:12.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  4:03.64                 
Rasmus Steenberg  2000              4:15.31   
  Hrsholm Svmmeforening  4:00.94                 
Jakob Bjerre Eriksen  2000              4:18.16   
  Hrsholm Svmmeforening  4:13.77                 
Carl Terp Larsen  2001              4:33.50   
  VAT Copenhagen-MK31  4:37.24                 
Mads rsted Nielsen  1999              4:33.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:06.05                 
Antoine Montier  1993              4:38.44   
  VAT Copenhagen-MK31                   
 
Lb 6, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004              4:13.42   
  Herlev Svmning  4:13.35                 
Mads Lind  2002              4:16.85   
  Hvidovre Svmmeklub  4:15.13                 
Alexander Tullberg  2003              4:18.34   
  Hrsholm Svmmeforening  4:19.31                 
Asger Vver Hartvig  2002              4:26.61   
  Hrsholm Svmmeforening  4:22.73                 
Mathias Parkhi  2003              4:29.18   
  Hvidovre Svmmeklub  4:36.06                 
Xander Pontoppidan  2003              4:29.73   
  Hvidovre Svmmeklub  4:29.88                 
Marius Kjr Hoelgaard  2004              4:31.61   
  Hvidovre Svmmeklub  4:32.21                 
Malte Egholm Brns  2003              4:33.46   
  Hrsholm Svmmeforening  4:34.63                 
Peter Holm  2003              4:35.87   
  Herlev Svmning  4:45.55                 
10  Emil Steenberg  2002              4:36.15   
  Hrsholm Svmmeforening  4:21.55                 
11  Sebastian Hviid Larsen  2004              4:37.25   
  Hrsholm Svmmeforening  4:32.03                 
12  Malte Hjalholt  2003              4:39.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:55.96                 
13  Rasmus Hatting Petersen  2002              4:41.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:46.20                 
14  Bertram T. Aunsholm  2004              4:43.53   
  Hvidovre Svmmeklub  4:52.73                 
15  Peter Vinge-Maigaard  2003              4:49.16   
  Vallensbk IF Af 1939  4:43.46                 
16  Marcus Elkjr Samson  2003              5:04.35   
  Hrsholm Svmmeforening  5:01.12                 
 
Lb 6, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Hartmann Mortensen  2005              5:10.11   
  Hvidovre Svmmeklub  4:54.20                 
Mathias Bidsted Hansen  2006              5:14.92   
  Hvidovre Svmmeklub  5:11.52                 
Johan Klitten  2006              5:17.67   
  Hillerd Svmmeklub  5:28.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:05 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marina Heller Hansen  1994      29.60        1:01.95   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:02.33                 
                     
Anne Fyn  2002      29.37        1:02.39   
  Hrsholm Svmmeforening  59.46                 
                     
Victoria Bierre  2000      29.77        1:03.53   
  Herlev Svmning  1:02.75                 
                     
Maria Grandt  1998      30.23        1:03.96   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.99                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      30.45        1:03.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:02.50                 
                     
Vera Staun Hansen  1999      30.18        1:04.27   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:01.37                 
                     
Victoria Vorm  2001      30.71        1:04.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.20                 
                     
Anna Wermuth  1996      31.24        1:06.80   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.05                 
                     
Laura Lange  2001      32.06        1:07.00   
  Hvidovre Svmmeklub  1:04.37                 
                     
10  Johanne Hingebjerg  2002      31.22        1:07.06   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.54                 
                     
11  Cecilie Elkjr  2001      31.15        1:07.08   
  Hvidovre Svmmeklub  1:05.41                 
                     
12  Emma Maage  1999      31.50        1:07.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.27                 
                     
13  Emilie Krog  2002      32.79        1:10.10   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.22                 
                     
14  Amalie H. Falck-Schmith  1989      33.16        1:12.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.48                 
                     
15  Ulrikke Veje  2002      33.60        1:13.79   
  Hillerd Svmmeklub  1:19.26                 
                     
Lrke Rask Sander  2002              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:02.90                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  1:09.83                 
                     
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      29.44        1:03.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:02.85                 
                     
Amalie Kruse Enemrke  2003      31.15        1:06.30   
  Herlev Svmning  1:03.69                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      32.48        1:09.24   
  Vallensbk IF Af 1939  1:07.66                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005      33.35        1:10.25   
  Herlev Svmning  1:05.79                 
                     
Elena Westmark Holm  2003      32.75        1:12.81   
  Hrsholm Svmmeforening  1:09.45                 
                     
Esther Haudrum Larsen  2005      33.95        1:12.88   
  Vrlse Svmmeklub  1:16.68                 
                     
Iben Ebdrup Norling  2005      34.70        1:12.92   
  Vrlse Svmmeklub  1:10.82                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005      34.38        1:13.01   
  Hrsholm Svmmeforening  1:13.86                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005      34.60        1:13.39   
  Hrsholm Svmmeforening  1:11.52                 
                     
10  Signe Eie  2005      33.69        1:13.86   
  Herlev Svmning  1:14.43                 
                     
11  Kaya Vennick Haugblle  2004      35.17        1:16.96   
  Hrsholm Svmmeforening  1:12.26                 
                     
12  Mathilde P. Mathiesen  2004      36.49        1:17.50   
  Albertslund IF  1:21.11                 
                     
13  Laura Thomadsen  2004      36.63        1:18.92   
  Albertslund IF  1:20.11                 
                     
14  Annika Khn  2005      37.15        1:21.44   
  Vallensbk IF Af 1939  1:21.56                 
                     
15  Astrid Hffer  2004      39.16        1:23.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.85                 
                     
16  Martha Bdker Thomsen  2005      40.42        1:26.66   
  Vrlse Svmmeklub  1:27.54                 
                     
Clara vergrd Ottosen  2005              DNS   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  1:16.82                 
                     
Gry Emilie Kudsk Olsen  2005              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.57                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  1:13.34                 
                     
Maya Krogh Brnnicke  2005              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.25                 
                     
Silja Nhr Mortensen  2003              DNS   
  Albertslund IF  1:48.52                 
                     
 
Lb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006      34.57        1:14.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.75                 
                     
Silje Lyse Legaard  2006      34.73        1:14.79   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.06                 
                     
Rikke Parkhi  2006      35.14        1:16.66   
  Hvidovre Svmmeklub  1:16.25                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.57        1:17.82   
  Vallensbk IF Af 1939  1:13.39                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006      36.03        1:18.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.44                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006      37.75        1:18.87   
  Herlev Svmning  1:16.80                 
                     
Sofie Larsen  2006      37.17        1:20.20   
  Vallensbk IF Af 1939  1:16.85                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      37.48        1:20.63   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Kristine Dupont  2007      40.33        1:27.95   
  Herlev Svmning  1:28.33                 
                     
10  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      39.07        1:28.36   
  Herlev Svmning  1:24.91                 
                     
11  Katrine Dresler Aleksic  2007      41.95        1:34.28   
  Herlev Svmning  1:38.07                 
                     
12  Iben Karlsmark  2007      43.18        1:36.82   
  Herlev Svmning                   
                     
13  Helena Honore  2007      46.71        1:41.21   
  Herlev Svmning  1:43.46                 
                     
14  Anna Powers  2007      47.68        1:42.44   
  Herlev Svmning  1:38.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000      26.46        56.78   
  Herlev Svmning  54.63                 
                     
Laurits Kenskov  2001      27.58        58.63   
  Herlev Svmning  55.74                 
                     
Magnus Carstensen  1999      27.63        58.82   
  Hovedstadens Svmmeklub  56.63                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      27.42        59.14   
  Hvidovre Svmmeklub  57.35                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.91        1:00.87   
  Hrsholm Svmmeforening  58.68                 
                     
Magnus Bkgaard Andersen  2001      28.49        1:01.63   
  Hrsholm Svmmeforening  1:02.39                 
                     
Martin Vennick Haugblle  2001      28.85        1:02.43   
  Hrsholm Svmmeforening  59.58                 
                     
Alexander Rendlev  2001      30.77        1:04.74   
  Vallensbk IF Af 1939  1:02.13                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      31.97        1:08.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.36                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Dan Hansen  2002      25.24        55.09   
  Herlev Svmning  53.72                 
                     
Frederik Mller  2002      26.17        55.61   
  Herlev Svmning  55.81                 
                     
Nicklas stman Pedersen  2002      26.68        57.17   
  Herlev Svmning  56.78                 
                     
Alexander Tullberg  2003      26.41        59.91   
  Hrsholm Svmmeforening  1:00.17                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      27.97        1:00.45   
  Hillerd Svmmeklub  1:01.38                 
                     
Emil Steenberg  2002      29.38        1:02.54   
  Hrsholm Svmmeforening  1:02.41                 
                     
Asger Vver Hartvig  2002      28.95        1:03.07   
  Hrsholm Svmmeforening  1:01.65                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002      29.97        1:03.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.72                 
                     
Malte Egholm Brns  2003      30.70        1:04.03   
  Hrsholm Svmmeforening  1:00.42                 
                     
10  Mathias Lindgaard  2004      30.12        1:04.43   
  Herlev Svmning  1:04.34                 
                     
11  Gustav Haugrd Hansen  2002      29.03        1:04.85   
  Hvidovre Svmmeklub  1:00.64                 
                     
12  Andreas Stampe Dalgaard  2004      30.29        1:05.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.75                 
                     
13  Matias Munkholm  2004      31.39        1:07.46   
  Vallensbk IF Af 1939  1:07.78                 
                     
14  Alexander Cueto Rasmussen  2004      31.71        1:09.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.56                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004      33.34        1:12.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:40.71                 
                     
16  Jeppe Kjr  2004      34.17        1:13.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.85                 
                     
17  Bertram T. Aunsholm  2004      34.32        1:14.80   
  Hvidovre Svmmeklub  1:24.04                 
                     
18  Alexander Asmussen  2004      34.38        1:15.27   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:10.23                 
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003              DNS   
  Vallensbk IF Af 1939  1:02.08                 
                     
 
Lb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005      29.59        1:05.10   
  Hillerd Svmmeklub  1:06.37                 
                     
Elias Elmedyb  2006      32.17        1:06.93   
  Herlev Svmning  1:08.82                 
                     
Louie Uldall  2005      30.72        1:07.39   
  Hillerd Svmmeklub  1:08.82                 
                     
Viktor Bernstein  2006      31.21        1:08.03   
  Hvidovre Svmmeklub  1:07.75                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      32.44        1:09.43   
  Vallensbk IF Af 1939  1:06.50                 
                     
Sune Vergmann  2005      32.46        1:10.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.39                 
                     
Magnus Kiemer  2005      33.57        1:11.57   
  Vrlse Svmmeklub  1:19.47                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005      32.96        1:13.34   
  Herlev Svmning  1:17.28                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005      34.04        1:14.18   
  Hvidovre Svmmeklub  1:13.14                 
                     
10  Asbjrn Nybroe  2006      34.50        1:15.52   
  Hvidovre Svmmeklub  1:20.08                 
                     
11  Elias Jensen  2006      33.91        1:15.94   
  Hillerd Svmmeklub  1:18.81                 
                     
12  Noah Lester  2006      35.79        1:16.86   
  Vrlse Svmmeklub  1:19.64                 
                     
13  Frederik Rasmussen  2005      35.57        1:17.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.65                 
                     
14  Jacob Michael Madsen  2006      37.20        1:21.29   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
15  Kaare Asskildt  2006      46.43        1:44.25   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000      32.89  1:07.33  1:40.66    2:13.49   
  Herlev Svmning  2:08.34                 
                     
Marina Heller Hansen  1994      33.77  1:09.51  1:44.78    2:18.03   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:11.53                 
                     
Emma Maage  1999      34.42  1:11.62  1:47.54    2:23.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:18.37                 
                     
Maria Grandt  1998      35.35  1:13.07  1:50.57    2:26.49   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:19.58                 
                     
Emilie Krog  2002      35.16  1:12.41  1:50.10    2:27.04   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:20.78                 
                     
Victoria Vorm  2001      35.72  1:13.23  1:50.66    2:27.53   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:34.68                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999      35.77  1:13.50  1:51.49    2:28.38   
  VAT Copenhagen-MK31  2:26.13                 
                     
Cecilie Elkjr  2001      34.63  1:11.55  1:49.42    2:29.17   
  Hvidovre Svmmeklub  2:24.62                 
                     
Anna Wermuth  1996      35.15  1:13.39  1:51.64    2:29.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:35.46                 
                     
10  Johanne Hingebjerg  2002      36.76  1:15.18  1:53.33    2:30.01   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:25.00                 
                     
11  Luna Donde Feilberg  2000      35.70  1:14.37  1:53.12    2:30.63   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:33.38                 
                     
12  Johanna Berthelsen  2000      37.07  1:15.32  1:54.70    2:32.75   
  VAT Copenhagen-MK31  2:28.69                 
                     
13  Vera Staun Hansen  1999      38.09  1:17.92  1:57.30    2:36.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:26.67                 
                     
14  Amalie H. Falck-Schmith  1989      38.64  1:19.09  2:00.08    2:39.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:41.00                 
                     
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      34.37  1:12.11  1:48.85    2:24.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:28.29                 
                     
Lrke Dann-Nielsen  2005      35.98  1:13.53  1:50.92    2:27.28   
  Hvidovre Svmmeklub  2:24.10                 
                     
Josefine Nielsen  2005      34.49  1:13.40  1:53.08    2:31.16   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:30.62                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      36.78  1:15.26  1:54.87    2:34.00   
  Hvidovre Svmmeklub  2:33.53                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003      37.67  1:17.96  1:57.24    2:36.31   
  Hvidovre Svmmeklub  2:38.38                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      37.19  1:16.79  1:57.27    2:36.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:42.09                 
                     
Signe Holm Hansen  2005      38.03  1:18.71  1:58.34    2:37.84   
  Vrlse Svmmeklub  2:32.99                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004      38.50  1:19.32  1:59.24    2:37.85   
  Vallensbk IF Af 1939  2:39.19                 
                     
Mathilde P. Mathiesen  2004      38.49  1:18.84  1:58.95    2:38.42   
  Albertslund IF  2:38.05                 
                     
10  Liva Lund Hansen  2005      38.54  1:19.34  1:59.39    2:39.33   
  Vallensbk IF Af 1939  2:35.75                 
                     
11  Emma Mlholm  2005      37.81  1:19.01  2:00.23    2:40.08   
  Hillerd Svmmeklub  2:42.75                 
                     
12  Lrke Blond  2003      38.33  1:18.69  2:00.48    2:42.05   
  Vallensbk IF Af 1939  2:48.57                 
                     
13  Annika Khn  2005      40.54  1:23.39  2:04.18    2:42.88   
  Vallensbk IF Af 1939  2:49.66                 
                     
14  Olivia Cruse  2005      39.87  1:21.69  2:04.97    2:47.05   
  Hillerd Svmmeklub  2:48.91                 
                     
15  Laura Thomadsen  2004      39.71  1:23.50  2:06.20    2:48.30   
  Albertslund IF  3:00.92                 
                     
16  Astrid Hffer  2004      42.88  1:27.63  2:11.99    2:55.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:58.60                 
                     
17  Helena Fogh Kronborg  2005        1:27.81  2:13.35    2:58.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:59.34                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:53.09                 
                     
Caja Cederblad Larsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:55.13                 
                     
Isabella Rosenberg  2003              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  2:36.71                 
                     
Maya Krogh Brnnicke  2005              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.13                 
                     
Silja Nhr Mortensen  2003              DNS   
  Albertslund IF  2:44.80                 
                     
 
Lb 9, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca Ella Madsen  2006      38.53  1:18.75  2:00.15    2:39.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.78                 
                     
Maica Jensen  2006      38.04  1:19.69  2:01.84    2:42.11   
  Hvidovre Svmmeklub  2:43.59                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006      40.08  1:21.97  2:05.72    2:48.59   
  Herlev Svmning  2:53.70                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007              2:49.72   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006      41.18  1:26.55  2:09.75    2:51.25   
  Vallensbk IF Af 1939  2:58.46                 
                     
Sofija Rnne  2006      41.00  1:26.17  2:11.72    2:54.80   
  Herlev Svmning  2:57.30                 
                     
Karoline Dahl Lewinsky  2006              2:55.15   
  Herlev Svmning  2:57.93                 
                     
Sofie Larsen  2006      43.35  1:28.76  2:14.31    2:58.65   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Natasja Boesgaard  2007      42.15  1:29.09  2:17.37    3:03.69   
  Frederiksvrk Svmmeklub  3:14.88                 
                     
10  Katharina Zobel  2007      43.15  1:30.44  2:18.79    3:05.01   
  Herlev Svmning  3:16.14                 
                     
11  Olga Cermak  2006      42.42  1:29.80  2:18.94    3:06.13   
  Hvidovre Svmmeklub  3:14.76                 
                     
12  Alberte Berner Mikkelsen  2006      45.48  1:35.87  2:26.46    3:16.95   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
13  Mette Roat Jrgensen  2007      49.78  1:43.13  2:38.59    3:30.25   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
14  Hedvig Juul Andersen  2006      49.84  1:48.69  2:51.27    3:52.79   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006              DSQ  Ej forts. bev v175m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:44.90                 
                     
Sofie K. Eriksen  2007              DSQ  Ej forts. bev. v175m 
  Vrlse Svmmeklub  3:40.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luccas Dam Brenner  2001      29.37  1:00.25  1:31.65    2:02.01   
  Herlev Svmning  1:59.61                 
                     
Sebastian Tullberg  2000      30.30  1:02.76  1:33.66    2:07.13   
  Hrsholm Svmmeforening  2:02.06                 
                     
Magnus Carstensen  1999      32.14  1:06.99  1:41.81    2:15.74   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:13.89                 
                     
Alexander Rendlev  2001      33.92  1:09.56  1:45.48    2:20.47   
  Vallensbk IF Af 1939  2:19.73                 
                     
Carl Terp Larsen  2001      35.52  1:12.59  1:48.49    2:23.78   
  VAT Copenhagen-MK31  2:30.07                 
                     
Mads rsted Nielsen  1999        1:12.26  1:50.26    2:28.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:23.43                 
                     
Antoine Montier  1993        1:13.04  1:52.36    2:30.24   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Kjr  2004      33.45  1:08.79  1:44.13    2:18.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:19.46                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004        1:12.95  1:49.26    2:25.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:23.16                 
                     
Matias Munkholm  2004      36.40  1:16.55  1:56.18    2:33.14   
  Vallensbk IF Af 1939  2:40.78                 
                     
Sofus Norby Larsson  2004      36.38  1:15.92  1:55.33    2:34.88   
  Herlev Svmning  2:29.48                 
                     
Malte Hjalholt  2003      37.54  1:17.27  1:57.53    2:37.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:33.75                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      38.08  1:18.66  1:58.81    2:37.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:51.71                 
                     
Kalle Gerner Knudsen  2004      39.38  1:21.12  2:02.07    2:42.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:50.32                 
                     
Anders Skousen  2002              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:13.85                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:18.44                 
                     
Villads Lund Larsen  2004              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:56.57                 
                     
 
Lb 10, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Rendlev  2005      37.88  1:17.72  1:54.66    2:30.65   
  Vallensbk IF Af 1939  2:45.99                 
                     
Sune Vergmann  2005      38.04  1:18.57  1:58.65    2:38.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:01.40                 
                     
Fabian Holst Krabbe  2005      38.48  1:19.86  2:01.89    2:41.86   
  Vrlse Svmmeklub  2:43.10                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006      39.85  1:22.92  2:06.76    2:49.34   
  Hvidovre Svmmeklub  2:47.32                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      42.15  1:25.35  2:08.79    2:52.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:09.72                 
                     
Anton Rytter Bech  2005              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub  2:32.14                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005              DNS   
  Herlev Svmning  2:23.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat Cph Damer 1  1999              1:58.60   
  VAT Copenhagen  1:54.87                 
  Schastine Skifter Tabor  2005      29.63        29.63   
  Josefine B. Pedersen  1999      31.86        1:01.49   
  Liva Lund Hansen  2005      31.38        1:32.87   
  Johanna Berthelsen  2000      25.73        1:58.60   
                     
Herlev Elite Piger 1  2000              1:58.96   
  Herlev Svmning  1:56.76                 
  Victoria Bierre  2000      28.45        28.45   
  Anja Xin Andersen  2004      34.70        1:03.15   
  Amalie Kruse Enemrke  2003      28.71        1:31.86   
  Anna Wrist-Elkjr  2003      27.10        1:58.96   
                     
Herlev Elite Piger 2  2002              2:04.91   
  Herlev Svmning  2:03.51                 
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      30.26        30.26   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      36.88        1:07.14   
  Josephine Thomsen  2005      29.25        1:36.39   
  Signe Eie  2005      28.52        2:04.91   
                     
Hvidovre Damer  2000              2:04.95   
  Hvidovre Svmmeklub  2:02.62                 
  Cecilie Elkjr  2001      31.93        31.93   
  Kristine Mikkelsen  2000      34.68        1:06.61   
  Laura Lange  2001      29.80        1:36.41   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.54        2:04.95   
                     
Red Stags 1  2000              2:06.35   
  Hrsholm Svmmeforening  2:00.28                 
  Alba Vendelboe-Schack  2005      34.37        34.37   
  Martha Vitus Tversted  2002      35.27        1:09.64   
  Anne Fyn  2002      28.16        1:37.80   
  Elena Westmark Holm  2003      28.55        2:06.35   
                     
Hvidovre Damer 2  2001              2:11.35   
  Hvidovre Svmmeklub  2:08.48                 
  Lrke Dann-Nielsen  2005      31.28        31.28   
  Silja Nielsdttir Hansen  2001      35.87        1:07.15   
  Natacha Munch  2005      34.15        1:41.30   
  Mikkeline Timmerman  2005      30.05        2:11.35   
                     
Vat Cph Damer 2  2003              2:12.53   
  VAT Copenhagen  2:07.37                 
  Mathilde P. Mathiesen  2004      35.26        35.26   
  Lrke Blond  2003      35.29        1:10.55   
  Clara Hartvig-Olsen  2004      33.84        1:44.39   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      28.14        2:12.53   
                     
Hils Piger 1  2002              2:12.92   
  Hillerd Svmmeklub  2:10.62                 
  Athena Haugsted Pihl  2006      35.00        35.00   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      37.84        1:12.84   
  Ulrikke Veje  2002      31.30        1:44.14   
  Johanne Baes Aaholst  2004      28.78        2:12.92   
                     
Hvidovre Piger 1  2001              2:14.85   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Nanna Udby Laugesen  2004      34.36        34.36   
  Sofie Bak  2003      36.13        1:10.49   
  Rikke Parkhi  2006      33.86        1:44.35   
  Maica Jensen  2006      30.50        2:14.85   
                     
10  Stlpiger 1  2004              2:17.41   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:12.82                 
  Josefine Nielsen  2005      32.33        32.33   
  Ida-Marie Nrgaard  2005      36.58        1:08.91   
  Astrid Nrgaard  2007      37.70        1:46.61   
  Maja Hallberg Langkilde  2004      30.80        2:17.41   
                     
11  Hils Piger 2  2004              2:17.83   
  Hillerd Svmmeklub  2:15.03                 
  Emma Mlholm  2005      36.71        36.71   
  Caroline Henning  2005      38.16        1:14.87   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      32.12        1:46.99   
  Amalie Lythcke  2006      30.84        2:17.83   
                     
12  Herlev Tser 1  2006              2:22.52   
  Herlev Svmning  2:21.60                 
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      37.88        37.88   
  Ellen Simoni Alfast  2006      38.38        1:16.26   
  Luna Larsson  2006      34.61        1:50.87   
  Frederikke Fisker Jensen  2006      31.65        2:22.52   
                     
13  Herlev Tser 3  2007              2:33.40   
  Herlev Svmning  2:33.70                 
  Katharina Zobel  2007      41.52        41.52   
  Helena Honore  2007      43.72        1:25.24   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      36.76        2:02.00   
  Kristine Dupont  2007      31.40        2:33.40   
                     
14  Herlev Tser 2  2006              2:33.95   
  Herlev Svmning  2:29.92                 
  Sofija Rnne  2006      37.65        37.65   
  Karoline Dahl Lewinsky  2006      44.80        1:22.45   
  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      37.99        2:00.44   
  Liv Waag Kallese  2006      33.51        2:33.95   
                     
15  Hvidovre Piger 2  2001              2:34.07   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      37.76        37.76   
  Sofie Lind  2006      42.71        1:20.47   
  Olga Cermak  2006      40.25        2:00.72   
  Caja Cederblad Larsen  2004      33.35        2:34.07   
                     
16  Herlev Tser 4  2007              2:52.55   
  Herlev Svmning  2:49.84                 
  Lisa Lundgaard Andersen  2007      46.78        46.78   
  Anna Powers  2007      45.60        1:32.38   
  Iben Karlsmark  2007      41.03        2:13.41   
  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      39.14        2:52.55   
                     
Red Stags 2  2003              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  2:11.11                 
  Martha Hjuler Britze  2004                 
  Caroline Salskov Jensen  2005                 
  Elena Westmark Holm  2003                 
  Kaya Vennick Haugblle  2004              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herlev Elite Drenge 1  2002              1:41.93   
  Herlev Svmning  1:42.75                 
  Nicklas stman Pedersen  2002      25.50        25.50   
  Harald Wiehe Struberg  2003      29.80        55.30   
  Tobias Dan Hansen  2002      23.99        1:19.29   
  Frederik Mller  2002      22.64        1:41.93   
                     
Red Stags 1  2000              1:45.06   
  Hrsholm Svmmeforening  1:43.04                 
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      27.76        27.76   
  Rasmus Steenberg  2000      29.08        56.84   
  Sebastian Tullberg  2000      25.29        1:22.13   
  Alexander Tullberg  2003      22.93        1:45.06   
                     
Vat Cph Herrer 1  1993              1:48.90   
  VAT Copenhagen  1:48.21                 
  Carl Terp Larsen  2001      28.65        28.65   
  Antoine Montier  1993      29.41        58.06   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      26.83        1:24.89   
  Mads rsted Nielsen  1999      24.01        1:48.90   
                     
Herlev Elite Drenge 2  2001              1:48.93   
  Herlev Svmning  1:45.19                 
  Luccas Dam Brenner  2001      27.60        27.60   
  Victor Bendix Beiter  2001      32.65        1:00.25   
  Laurits Kenskov  2001      25.36        1:25.61   
  Felix Lund  2001      23.32        1:48.93   
                     
Red Stags 2  2001              1:50.53   
  Hrsholm Svmmeforening  1:49.28                 
  Magnus Bkgaard Andersen  2001      29.28        29.28   
  Asger Vver Hartvig  2002      28.98        58.26   
  Malte Egholm Brns  2003      27.63        1:25.89   
  Martin Vennick Haugblle  2001      24.64        1:50.53   
                     
Herlev Elite Drenge 3  2003              1:54.77   
  Herlev Svmning  2:04.50                 
  Gabriel Elmedyb  2004      30.35        30.35   
  Peter Holm  2003      31.41        1:01.76   
  Mathias Lindgaard  2004      28.30        1:30.06   
  Emil Kruse Enemrke  2005      24.71        1:54.77   
                     
Hvidovre Drenge 1  2002              1:56.00   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Gustav Haugrd Hansen  2002      30.63        30.63   
  Mathias Parkhi  2003      33.64        1:04.27   
  Mads Lind  2002      28.22        1:32.49   
  Oliver Jacobsen  1997      23.51        1:56.00   
                     
Hils Drenge 1  1963              1:57.42   
  Hillerd Svmmeklub  1:56.17                 
  Morten Lindblom Andersen  2005      30.82        30.82   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      33.23        1:04.05   
  Carl Kirchhoff  2002      27.15        1:31.20   
  Louie Uldall  2005      26.22        1:57.42   
                     
Vat Cph Herrer 2  2000              2:00.00   
  VAT Copenhagen  1:55.94                 
  Alexander Rendlev  2001      32.00        32.00   
  Mathias Hatting Petersen  2000      32.55        1:04.55   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      28.61        1:33.16   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      26.84        2:00.00   
                     
10  Hvidovre Drenge 2  2002              2:12.61   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Xander Pontoppidan  2003      31.92        31.92   
  Marius Kjr Hoelgaard  2004      35.05        1:06.97   
  Bertram T. Aunsholm  2004      32.79        1:39.76   
  Villads Lund Larsen  2004      32.85        2:12.61   
                     
11  Stldrenge  2002              2:15.10   
  Frederiksvrk Svmmeklub  2:16.36                 
  Daniel Didriksen  2002      32.24        32.24   
  Jacob Koch Larsen  2006      37.61        1:09.85   
  Alexander Asmussen  2004      31.27        1:41.12   
  Asbjrn Aksel Hansen  2006      33.98        2:15.10   
                     
12  Hils Drenge 2  2005              2:19.34   
  Hillerd Svmmeklub  2:20.24                 
  Sebastian Roesen Larsen  2006      38.26        38.26   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      37.61        1:15.87   
  Elias Jensen  2006      31.51        1:47.38   
  Johan Klitten  2006      31.96        2:19.34   
                     
13  Hvidovre Drenge 3  2002              2:19.59   
  Hvidovre Svmmeklub                   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      38.26        38.26   
  Asbjrn Nybroe  2006      38.90        1:17.16   
  Viktor Bernstein  2006      31.37        1:48.53   
  Magnus Hartmann Mortensen  2005      31.06        2:19.59   
                     
Hvidovre Drenge 4  2002              DNS   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 13, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998      30.34        1:04.39   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.33                 
                     
Anna Wermuth  1996      31.74        1:06.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.45                 
                     
Marina Heller Hansen  1994      31.12        1:06.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.16                 
                     
Emma Maage  1999      30.27        1:07.65   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.51                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000      31.46        1:08.07   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:09.20                 
                     
Josefine B. Pedersen  1999      32.85        1:08.45   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.32                 
                     
Nicoline Ingeman-Petersen  2002      31.09        1:08.48   
  Herlev Svmning  1:09.19                 
                     
Vera Staun Hansen  1999      32.49        1:09.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:06.12                 
                     
Victoria Vorm  2001      32.03        1:10.20   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.96                 
                     
10  Martha Vitus Tversted  2002      33.20        1:10.25   
  Hrsholm Svmmeforening  1:07.93                 
                     
11  Cecilie Elkjr  2001      31.90        1:10.67   
  Hvidovre Svmmeklub  1:08.97                 
                     
12  Johanna Berthelsen  2000      33.76        1:10.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:04.25                 
                     
13  Silja Nielsdttir Hansen  2001      33.99        1:11.02   
  Hvidovre Svmmeklub  1:08.82                 
                     
14  Emilie Krog  2002      33.56        1:11.17   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.42                 
                     
15  Laura Lange  2001      32.85        1:12.64   
  Hvidovre Svmmeklub  1:12.65                 
                     
16  Amalie H. Falck-Schmith  1989      35.98        1:13.19   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.33                 
                     
17  Ulrikke Veje  2002      37.02        1:18.86   
  Hillerd Svmmeklub  1:15.30                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002              DSQ  2 flyb. eft 50m 
  Hovedstadens Svmmeklub  1:04.53                 
                     
 
Lb 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 17 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      30.68        1:06.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.07                 
                     
Josephine Thomsen  2005      32.73        1:10.47   
  Herlev Svmning  1:08.74                 
                     
Anja Xin Andersen  2004      34.24        1:12.60   
  Herlev Svmning  1:13.01                 
                     
Lrke Blond  2003      34.56        1:12.77   
  Vallensbk IF Af 1939  1:13.08                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003      34.32        1:12.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.89                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      33.99        1:13.01   
  Hillerd Svmmeklub  1:11.29                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004      34.00        1:13.04   
  Hrsholm Svmmeforening  1:12.39                 
                     
Signe Eie  2005      34.05        1:14.05   
  Herlev Svmning  1:15.71                 
                     
Mathilde P. Mathiesen  2004      34.37        1:14.32   
  Albertslund IF  1:14.54                 
                     
10  Sofie Bak  2003      37.28        1:15.74   
  Hvidovre Svmmeklub  1:19.56                 
                     
11  Caroline Salskov Jensen  2005      35.68        1:16.01   
  Hrsholm Svmmeforening  1:12.66                 
                     
12  Annika Khn  2005      36.83        1:16.17   
  Vallensbk IF Af 1939  1:18.75                 
                     
13  Liva Lund Hansen  2005      35.08        1:16.27   
  Vallensbk IF Af 1939  1:14.50                 
                     
14  Alba Vendelboe-Schack  2005      34.49        1:16.32   
  Hrsholm Svmmeforening  1:13.60                 
                     
15  Liv Salhauge  2005      36.32        1:16.75   
  Vrlse Svmmeklub  1:18.07                 
                     
16  Iben Ebdrup Norling  2005      35.29        1:16.85   
  Vrlse Svmmeklub  1:15.97                 
                     
17  Frida Hvirring Kragh  2004      37.03        1:16.95   
  Hvidovre Svmmeklub  1:19.36                 
                     
18  Mikkeline Timmerman  2005              1:18.19   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.15                 
                     
19  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      38.24        1:18.64   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.06                 
                     
20  Caroline Henning  2005      37.89        1:18.73   
  Hillerd Svmmeklub  1:18.69                 
                     
21  Laura Thomadsen  2004      37.40        1:18.90   
  Albertslund IF  1:17.71                 
                     
22  Sasha Nezdiikovskaia  2005      36.81        1:19.66   
  Hrsholm Svmmeforening  1:19.26                 
                     
23  Olivia Cruse  2005      38.33        1:20.07   
  Hillerd Svmmeklub  1:19.02                 
                     
24  Ella Bdker Thomsen  2005      37.38        1:20.73   
  Vrlse Svmmeklub  1:22.52                 
                     
25  Nicoline Mrch Andersen  2005      38.53        1:21.30   
  Hvidovre Svmmeklub  1:20.02                 
                     
26  Helena Fogh Kronborg  2005      38.62        1:21.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.03                 
                     
27  Astrid Hffer  2004      39.56        1:22.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.96                 
                     
28  Nanna Holmegaard Larsen  2005      45.53        1:38.65   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:41.55                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004              DNS   
  Vallensbk IF Af 1939  1:12.77                 
                     
Elena Westmark Holm  2003              DNS   
  Hrsholm Svmmeforening  1:10.20                 
                     
 
Lb 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006      35.77        1:17.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.19                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006      35.61        1:18.03   
  Vallensbk IF Af 1939  1:14.47                 
                     
Andrea Kiefer-Hansen  2006      36.93        1:18.17   
  Herlev Svmning  1:18.74                 
                     
Ellen Simoni Alfast  2006      37.57        1:18.84   
  Herlev Svmning  1:18.79                 
                     
Fiona Jensen  2006      37.25        1:20.31   
  Vrlse Svmmeklub  1:20.92                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006      36.33        1:20.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.39                 
                     
Sofie Larsen  2006      39.13        1:20.44   
  Vallensbk IF Af 1939  1:17.84                 
                     
Rikke Parkhi  2006      37.33        1:20.64   
  Hvidovre Svmmeklub  1:18.72                 
                     
Luna Larsson  2006      37.99        1:20.81   
  Herlev Svmning  1:22.72                 
                     
10  Sofija Rnne  2006      38.85        1:21.64   
  Herlev Svmning  1:20.98                 
                     
11  Karoline Dahl Lewinsky  2006      38.18        1:22.39   
  Herlev Svmning  1:22.19                 
                     
12  Silje Lyse Legaard  2006      36.95        1:22.88   
  Hillerd Svmmeklub  1:18.38                 
                     
13  Kristine Dupont  2007      39.08        1:22.98   
  Herlev Svmning  1:22.43                 
                     
14  Sofie Lind  2006      39.63        1:23.29   
  Hvidovre Svmmeklub  1:24.38                 
                     
15  Frederikke Fisker Jensen  2006      38.72        1:23.74   
  Herlev Svmning  1:24.52                 
                     
16  Helena Lendal  2006      38.53        1:26.37   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:27.18                 
                     
17  Rosa Viola My Raagefelt  2007      42.04        1:27.36   
  Hvidovre Svmmeklub  1:31.85                 
                     
18  Katharina Zobel  2007      41.99        1:28.45   
  Herlev Svmning  1:29.09                 
                     
19  Sophie Hartwig-Porsdal  2006      41.44        1:29.15   
  Herlev Svmning  1:23.79                 
                     
20  Helena Honore  2007      43.30        1:29.71   
  Herlev Svmning  1:30.26                 
                     
21  Alberte Berner Mikkelsen  2006      41.18        1:29.72   
  Hvidovre Svmmeklub                   
                     
22  Anna Powers  2007      44.96        1:32.45   
  Herlev Svmning  1:34.18                 
                     
23  Anna Gregers Jrgensen  2007      43.32        1:32.75   
  Hillerd Svmmeklub  1:42.23                 
                     
24  Iben Karlsmark  2007      43.97        1:33.62   
  Herlev Svmning  1:34.19                 
                     
25  Milena B Bonde  2006      44.70        1:35.87   
  Hvidovre Svmmeklub  1:46.24                 
                     
26  Hedvig Juul Andersen  2006      45.34        1:36.89   
  Vrlse Svmmeklub                   
                     
27  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      47.72        1:42.03   
  Herlev Svmning  1:43.24                 
                     
28  Lisa Lundgaard Andersen  2007      48.24        1:43.54   
  Herlev Svmning  1:45.85                 
                     
29  Viktoria Illemann  2007      50.41        1:45.51   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:46.83                 
                     
Amalie Lythcke  2006              DSQ  Ej sync arme v fly 
  Hillerd Svmmeklub  1:23.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Hvidovre Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  MadWave    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
Lb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000      27.27        59.89   
  Herlev Svmning  58.15                 
                     
Magnus Carstensen  1999      28.03        1:00.18   
  Hovedstadens Svmmeklub  58.50                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      28.08        1:01.23   
  Hvidovre Svmmeklub  1:00.00                 
                     
Antoine Montier  1993      28.50        1:01.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.83                 
                     
Rasmus Steenberg  2000      29.63        1:01.88   
  Hrsholm Svmmeforening  59.67                 
                     
Carl Terp Larsen  2001      28.62        1:02.44   
  VAT Copenhagen-MK31  1:00.67                 
                     
Laurits Kenskov  2001      28.64        1:03.59   
  Herlev Svmning  1:01.91                 
                     
Mads rsted Nielsen  1999      32.19        1:07.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.01                 
                     
Mathias Hatting Petersen  2000      32.90        1:07.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.33                 
                     
10  Alexander Rendlev  2001      30.97        1:08.29   
  Vallensbk IF Af 1939  1:06.20                 
                     
11  Sebastian Ejdesgaard  2001      33.40        1:08.41   
  Hillerd Svmmeklub  1:07.09                 
                     
 
Lb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Vver Hartvig  2002      29.20        1:01.46   
  Hrsholm Svmmeforening  59.51                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      28.74        1:03.83   
  Hillerd Svmmeklub  1:04.15                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004      29.27        1:04.86   
  Herlev Svmning  1:09.51                 
                     
Mathias Parkhi  2003      30.73        1:05.29   
  Hvidovre Svmmeklub  1:05.78                 
                     
Emil Steenberg  2002      30.78        1:05.87   
  Hrsholm Svmmeforening  1:08.95                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      31.56        1:06.67   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.51                 
                     
Malte Egholm Brns  2003      30.08        1:06.73   
  Hrsholm Svmmeforening  1:03.42                 
                     
Matias Munkholm  2004      32.23        1:07.18   
  Vallensbk IF Af 1939  1:06.77                 
                     
Jeppe Kjr  2004      31.59        1:07.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.76                 
                     
10  Rasmus Hatting Petersen  2002      31.86        1:07.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.80                 
                     
11  Mathias Lindgaard  2004      30.87        1:07.63   
  Herlev Svmning  1:09.86                 
                     
12  Alexander Cueto Rasmussen  2004      32.23        1:07.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.85                 
                     
13  Kalle Gerner Knudsen  2004      34.37        1:10.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.16                 
                     
14  Malte Hjalholt  2003      33.37        1:11.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.16                 
                     
15  Sofus Norby Larsson  2004      33.83        1:12.88   
  Herlev Svmning  1:26.62                 
                     
16  Marcus Elkjr Samson  2003      1:16.78        1:16.78   
  Hrsholm Svmmeforening  1:15.29                 
                     
17  Alexander Asmussen  2004      36.08        1:21.06   
  Frederiksvrk Svmmeklub  1:15.91                 
                     
Peter Vinge-Maigaard  2003              DNS   
  Vallensbk IF Af 1939  1:05.96                 
                     
Alexander Tullberg  2003              DSQ  Ej rygli. v 50m 
  Hrsholm Svmmeforening  1:01.33                 
                     
 
Lb 14, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Lindblom Andersen  2005      29.52        1:04.98   
  Hillerd Svmmeklub  1:05.51                 
                     
Emil Kruse Enemrke  2005      33.06        1:08.29   
  Herlev Svmning  1:08.13                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      32.45        1:11.30   
  Vallensbk IF Af 1939  1:11.10                 
                     
Sune Vergmann  2005      34.52        1:12.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.05                 
                     
Elias Jensen  2006      33.95        1:13.37   
  Hillerd Svmmeklub  1:16.61                 
                     
Asbjrn Nybroe  2006      39.24        1:19.73   
  Hvidovre Svmmeklub  1:22.07                 
                     
Sebastian Roesen Larsen  2006      36.46        1:20.05   
  Hillerd Svmmeklub  1:17.97                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      38.27        1:20.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.13