Resultater for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 33.72 | 1:14.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 35.31 | 1:18.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.16 | |||||||||
3 | Frederik William Holm | 2007 | 37.61 | 1:19.35 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:20.87 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 36.69 | 1:21.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
5 | Victor Rønne | 2007 | 39.73 | 1:22.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.48 | |||||||||
6 | Victor Bjørneborg | 2007 | 38.86 | 1:23.21 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
7 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 38.42 | 1:25.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
8 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 41.16 | 1:27.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.17 | |||||||||
9 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 42.52 | 1:27.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
10 | Christian Kempel Laursen | 2008 | 41.30 | 1:29.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:30.31 | |||||||||
11 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 43.43 | 1:30.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:37.77 | |||||||||
12 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 41.59 | 1:30.90 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
13 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 42.48 | 1:31.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.95 | |||||||||
14 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 40.25 | 1:32.92 | ||||||
Herlev Svømning | 1:37.82 | |||||||||
15 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | 44.92 | 1:33.22 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.69 | |||||||||
16 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 43.13 | 1:33.54 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:38.95 | |||||||||
17 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 41.06 | 1:33.57 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:40.80 | |||||||||
18 | Jacob Hwaiz | 2007 | 1:34.03 | 1:34.03 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:35.59 | |||||||||
19 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 44.86 | 1:34.31 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 1:37.93 | |||||||||
20 | Anton Wiuf | 2008 | 44.51 | 1:35.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.01 | |||||||||
21 | Andreas Molin | 2008 | 43.99 | 1:36.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
22 | Sebastian K Olesen | 2008 | 44.71 | 1:37.47 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:40.56 | |||||||||
23 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 46.86 | 1:38.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.76 | |||||||||
24 | Mathias B Mortensen | 2008 | 45.82 | 1:39.81 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:44.84 | |||||||||
25 | Jonathan Petersen | 2007 | 43.31 | 1:40.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.78 | |||||||||
26 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 46.62 | 1:40.12 | ||||||
Herlev Svømning | 1:54.35 | |||||||||
27 | Malte Bøgelund Høpfner | 2008 | 1:40.44 | 1:40.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.66 | |||||||||
28 | Christian V. F. Jakobsen | 2008 | 46.41 | 1:41.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.77 | |||||||||
29 | Rasmus Helmark | 2008 | 52.90 | 1:44.63 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 1:55.74 | |||||||||
30 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 50.54 | 1:46.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:46.64 | |||||||||
31 | Albert Singer | 2008 | 49.15 | 1:46.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.99 | |||||||||
32 | Marcus Bilberg Lund | 2008 | 48.57 | 1:48.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.05 | |||||||||
33 | Clint Schrøder | 2008 | 57.82 | 1:58.43 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:07.10 | |||||||||
34 | Mario Marinovic | 2008 | 1:03.56 | 2:09.42 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:21.00 | |||||||||
- | Hektor Wind Appel | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.43 | |||||||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Ketscher | 2009 | 38.89 | 1:28.36 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
2 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 51.96 | 1:46.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.11 | |||||||||
3 | Thomas Rønne | 2009 | 54.12 | 1:52.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:52.19 | |||||||||
4 | Benjamin K Olesen | 2011 | 52.89 | 1:58.46 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:00.12 | |||||||||
5 | Albert Benian | 2009 | 1:00.33 | 2:00.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.23 | |||||||||
6 | Mehmet Fener | 2009 | 56.79 | 2:00.83 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.21 | |||||||||
7 | Adam Engsig-Karup | 2010 | 1:00.31 | 2:03.39 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:09.65 | |||||||||
8 | Magnus Helleberg | 2009 | 1:03.81 | 2:08.09 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
9 | Storm Raagefelt | 2011 | 1:04.03 | 2:11.86 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:18.19 | |||||||||
- | Oliver Ogstrup | 2009 | DSQ | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |