Results for DM Junior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
torsdag 09.30
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 791 | 32.20 | 1:07.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.36 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 698 | 33.41 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 698 | 33.64 | 1:10.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.53 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 687 | 33.81 | 1:10.67 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 678 | 33.54 | 1:10.98 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.94 | |||||||||
6 | Emilie Egerup | 2003 | 672 | 33.93 | 1:11.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 666 | 33.37 | 1:11.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
8 | Schastine Tabor | 2005 | 654 | 33.65 | 1:11.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.14 | |||||||||
9 | Ida Kjærgaard | 2003 | 648 | 34.43 | 1:12.05 | |||||
Lyseng IF | 1:13.65 | |||||||||
10 | Mette Holstein | 2005 | 645 | 34.53 | 1:12.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 641 | 34.76 | 1:12.30 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:11.88 | |||||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | 631 | 34.72 | 1:12.68 | |||||
H2Odense | 1:11.87 | |||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 616 | 34.46 | 1:13.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 608 | 34.27 | 1:13.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.69 | |||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 606 | 35.13 | 1:13.66 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.55 | |||||||||
16 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 606 | 34.60 | 1:13.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
17 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 603 | 34.81 | 1:13.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
18 | Dagmar Boeck | 2004 | 602 | 34.51 | 1:13.85 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
19 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 598 | 35.24 | 1:14.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
20 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 595 | 35.02 | 1:14.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:13.43 | |||||||||
21 | Cecilie Batz | 2003 | 591 | 34.81 | 1:14.28 | |||||
DeltaSwim | 1:13.81 | |||||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | 589 | 34.70 | 1:14.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
23 | Caroline Holm | 2004 | 588 | 34.90 | 1:14.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.89 | |||||||||
24 | Sarah Kildahl | 2004 | 587 | 34.53 | 1:14.44 | |||||
Lyseng IF | 1:15.28 | |||||||||
25 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 584 | 35.52 | 1:14.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.76 | |||||||||
26 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 576 | 35.94 | 1:14.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
27 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 569 | 35.37 | 1:15.24 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
28 | Lærke Blond | 2003 | 563 | 35.16 | 1:15.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.19 | |||||||||
29 | Hannah Höesch | 2003 | 558 | 36.13 | 1:15.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
30 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 556 | 35.97 | 1:15.82 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.53 | |||||||||
31 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 555 | 36.21 | 1:15.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
32 | Caroline Villum Færch | 2005 | 552 | 35.98 | 1:16.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
33 | Mathilde Bager | 2005 | 551 | 35.78 | 1:16.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
34 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 550 | 36.29 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.64 | |||||||||
35 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 542 | 36.40 | 1:16.47 | |||||
Næstved IF | 1:16.43 | |||||||||
36 | Sara Bundgaard | 2003 | 537 | 35.99 | 1:16.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.66 | |||||||||
37 | Sofie Bak | 2003 | 534 | 36.50 | 1:16.82 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
38 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 531 | 36.68 | 1:16.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
39 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 528 | 35.75 | 1:17.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.99 | |||||||||
40 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 526 | 35.85 | 1:17.24 | |||||
DeltaSwim | 1:17.12 | |||||||||
41 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 525 | 36.59 | 1:17.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
42 | Asta Højberg | 2005 | 522 | 36.64 | 1:17.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.14 | |||||||||
43 | Marie Jensen | 2005 | 517 | 36.19 | 1:17.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
44 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 515 | 36.81 | 1:17.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
45 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 510 | 36.27 | 1:18.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
46 | Mathilde Østergaard | 2004 | 507 | 36.38 | 1:18.16 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.32 | |||||||||
47 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 507 | 36.57 | 1:18.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.56 | |||||||||
48 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 507 | 36.99 | 1:18.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.48 | |||||||||
49 | Cille Kirketerp | 2005 | 503 | 36.70 | 1:18.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.43 | |||||||||
50 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 498 | 36.80 | 1:18.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
51 | Freja Kruse | 2004 | 497 | 36.84 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.89 | |||||||||
52 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 494 | 37.32 | 1:18.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.15 | |||||||||
53 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 493 | 36.19 | 1:18.92 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.58 | |||||||||
54 | Freja Møller | 2004 | 490 | 36.99 | 1:19.06 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
55 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 487 | 36.79 | 1:19.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.01 | |||||||||
56 | Luna Holm Møller | 2004 | 487 | 37.59 | 1:19.26 | |||||
Kolding SK | 1:19.64 | |||||||||
57 | Ida Marie Platzer | 2005 | 485 | 37.98 | 1:19.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
58 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 485 | 37.02 | 1:19.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.13 | |||||||||
59 | Emma Nygaard | 2005 | 481 | 37.25 | 1:19.54 | |||||
H2Odense | 1:21.17 | |||||||||
60 | Anna Mundt Karup | 2005 | 480 | 37.64 | 1:19.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
61 | Johanne Weber | 2005 | 479 | 37.21 | 1:19.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
62 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 477 | 36.81 | 1:19.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
63 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 476 | 37.67 | 1:19.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.05 | |||||||||
64 | Anja Xin Andersen | 2004 | 473 | 37.29 | 1:20.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.46 | |||||||||
65 | Agnete Habermann | 2005 | 468 | 37.64 | 1:20.30 | |||||
H2Odense | 1:19.64 | |||||||||
66 | Jette Muusmann | 2005 | 465 | 37.53 | 1:20.44 | |||||
Bov IF | 1:18.57 | |||||||||
67 | Thea Mikkelsen | 2005 | 450 | 38.94 | 1:21.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
68 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 441 | 38.72 | 1:21.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
69 | Ida Hovmark | 2005 | 435 | 37.69 | 1:22.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
70 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 427 | 39.35 | 1:22.79 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:23.36 | |||||||||
71 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 426 | 39.21 | 1:22.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
72 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 424 | 38.79 | 1:23.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
73 | Matilde Thirup | 2005 | 371 | 41.85 | 1:26.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |