Resultater for GTI Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Udskriftstidspunkt | 14:21 | ||||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 582 | 26.49 | 53.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 52.93 | |||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 560 | 25.87 | 54.49 | |||||
Næstved IF | 54.11 | |||||||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 548 | 26.26 | 54.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.02 | |||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 531 | 26.23 | 55.47 | |||||
Solrød Svømmeklub | 54.39 | |||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 494 | 27.54 | 56.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.84 | |||||||||
6 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 486 | 27.56 | 57.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.39 | |||||||||
7 | Mikkel Gummer | 2002 | 485 | 27.99 | 57.18 | |||||
Greve Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
8 | Alexander Stærkær | 2002 | 483 | 27.86 | 57.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.03 | |||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 469 | 28.21 | 57.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.40 | |||||||||
10 | Laurits Holm | 2000 | 464 | 28.26 | 58.01 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 58.41 | |||||||||
11 | Marcus Munkholm | 2001 | 445 | 28.32 | 58.85 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.78 | |||||||||
12 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 423 | 28.62 | 59.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.40 | |||||||||
13 | Morten Kilhof | 2000 | 418 | 28.74 | 1:00.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
14 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 418 | 28.97 | 1:00.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
15 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 408 | 29.08 | 1:00.58 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:02.82 | |||||||||
16 | Sofus Christensen | 2000 | 399 | 29.42 | 1:01.03 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:00.18 | |||||||||
17 | Oliver Skadhauge | 2002 | 322 | 31.47 | 1:05.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.03 | |||||||||
- | Søren G. Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:02.40 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 538 | 26.68 | 55.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.72 | |||||||||
2 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 530 | 26.49 | 55.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
3 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 469 | 27.52 | 57.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.11 | |||||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 406 | 28.59 | 1:00.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
5 | Alex Baes Maidens | 2004 | 404 | 28.88 | 1:00.78 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.48 | |||||||||
6 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 402 | 29.14 | 1:00.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.98 | |||||||||
7 | Philip H. Christensen | 2004 | 395 | 29.90 | 1:01.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 391 | 29.36 | 1:01.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.57 | |||||||||
9 | Oscar Xu | 2003 | 325 | 30.98 | 1:05.35 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:09.59 | |||||||||
10 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 321 | 30.73 | 1:05.58 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.52 | |||||||||
11 | Marius Andersen | 2004 | 92 | 45.52 | 1:39.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 534 | 26.53 | 55.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.72 | |||||||||
2 | Daniel Bastholm | 2005 | 471 | 28.13 | 57.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 58.17 | |||||||||
3 | Furkan Guler | 2005 | 401 | 29.32 | 1:00.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.91 | |||||||||
4 | Magnus Wøldike | 2005 | 395 | 28.46 | 1:01.23 | |||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 1:04.02 | |||||||||
5 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 344 | 30.50 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.56 | |||||||||
6 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 337 | 31.02 | 1:04.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.14 | |||||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 316 | 31.52 | 1:05.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.79 | |||||||||
8 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 296 | 31.60 | 1:07.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.67 | |||||||||
9 | Oscar Berthelsen | 2005 | 243 | 33.49 | 1:11.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 511 | 26.91 | 56.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 55.82 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 394 | 29.38 | 1:01.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.67 | |||||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 376 | 29.72 | 1:02.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.69 | |||||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 360 | 30.44 | 1:03.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 341 | 31.13 | 1:04.30 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.72 | |||||||||
6 | Tobias Melhede | 2006 | 325 | 31.52 | 1:05.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.46 | |||||||||
7 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 317 | 31.60 | 1:05.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.67 | |||||||||
8 | Frederik Vestergaard | 2006 | 302 | 31.21 | 1:06.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.65 | |||||||||
9 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 301 | 31.99 | 1:06.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
10 | William F. Pilgaard | 2006 | 300 | 32.04 | 1:07.09 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.07 | |||||||||
11 | Emil Olsen | 2006 | 280 | 32.52 | 1:08.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.81 | |||||||||
12 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 276 | 33.62 | 1:08.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.59 | |||||||||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 275 | 33.03 | 1:09.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.48 | |||||||||
14 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 262 | 32.87 | 1:10.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
15 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 255 | 33.93 | 1:10.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.47 | |||||||||
16 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 253 | 34.35 | 1:11.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.85 | |||||||||
17 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 234 | 35.27 | 1:12.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
18 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 231 | 35.91 | 1:13.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.32 | |||||||||
19 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | 226 | 35.72 | 1:13.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
20 | Karl-Johan Brandt | 2006 | 172 | 37.08 | 1:20.73 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | William Larsen | 2006 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:07.24 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 304 | 32.94 | 1:06.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | 299 | 31.89 | 1:07.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.24 | |||||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | 293 | 32.59 | 1:07.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
4 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 287 | 32.91 | 1:08.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.38 | |||||||||
5 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 283 | 33.00 | 1:08.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.91 | |||||||||
6 | Andreas Bendtsen | 2007 | 273 | 32.82 | 1:09.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
7 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 255 | 33.79 | 1:10.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.19 | |||||||||
8 | Marinus Leisvig | 2007 | 253 | 33.66 | 1:11.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.61 | |||||||||
9 | William Hvid | 2007 | 245 | 33.64 | 1:11.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.22 | |||||||||
10 | Marcus Munk | 2007 | 238 | 33.79 | 1:12.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
11 | Mathias Johansen | 2007 | 218 | 36.60 | 1:14.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.81 | |||||||||
12 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 211 | 36.19 | 1:15.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.68 | |||||||||
13 | Emil Mandsberg | 2008 | 201 | 36.44 | 1:16.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.09 | |||||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 199 | 36.67 | 1:16.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.22 | |||||||||
15 | Asger Friis Justesen | 2008 | 198 | 36.75 | 1:17.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.86 | |||||||||
16 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 179 | 37.45 | 1:19.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.41 | |||||||||
17 | Gustav Jørgensen | 2009 | 172 | 38.67 | 1:20.71 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.27 | |||||||||
18 | Luka Kepser | 2007 | 166 | 38.32 | 1:21.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.60 | |||||||||
19 | Luca de Masi | 2008 | 161 | 38.78 | 1:22.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
20 | Bastian Zahle | 2008 | 160 | 38.50 | 1:22.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.54 | |||||||||
21 | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | 155 | 41.10 | 1:23.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.16 | |||||||||
22 | Pelle Christian Severin | 2008 | 154 | 40.17 | 1:23.82 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.25 | |||||||||
23 | Anders Jensen | 2008 | 135 | 41.72 | 1:27.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:41.34 | |||||||||
24 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 123 | 42.43 | 1:30.22 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.36 | |||||||||
25 | Rasmus Helmark | 2008 | 121 | 44.01 | 1:30.71 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:38.56 | |||||||||
26 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | 120 | 44.06 | 1:30.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:35.97 | |||||||||
27 | Oscar Eriksen | 2009 | 98 | 46.27 | 1:37.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:47.00 | |||||||||
28 | Mathias Klint Craven | 2008 | 93 | 45.14 | 1:39.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Clint Schrøder | 2008 | 78 | 48.57 | 1:44.82 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:49.13 | |||||||||
30 | Christian Jensen | 2009 | 61 | 54.69 | 1:53.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:21 |