Resultater for Novembersim 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Karlsrobadet |
Arrangör: |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 nov 2019 till den 3 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Zhang |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
|
3:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Rosberg |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:15.47 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lennartsson |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
3:25.09 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melker Thalin |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
3:35.63 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alp Naoumov |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
3:43.83 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Sejr Trampedach |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
3:45.69 |
+34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
4:06.29 |
+54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Kruse |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dag Bäckerud |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Makelani Wolfgramm |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-03 17:05:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
3:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Li Shi Wei |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
3:25.32 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
3:41.97 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Andersson |
2005 |
Simklubben Ran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-03 17:05:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Hansson |
2003 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
3:00.99 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-03 17:05:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-03 17:05:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|