Results for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag formiddag - Stævnestart kl. 9.00
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna E.e. Balle | 2006 | 357 | 35.77 | 1:16.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.30 | |||||||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 348 | 35.96 | 1:17.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
3 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 340 | 35.99 | 1:18.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.60 | |||||||||
4 | Signe Munk Hvid | 2006 | 340 | 36.24 | 1:18.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
5 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 304 | 36.85 | 1:21.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.13 | |||||||||
6 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 302 | 36.28 | 1:21.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
7 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 205 | 40.23 | 1:32.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.58 | |||||||||
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Flamand | 2007 | 307 | 36.74 | 1:20.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.92 | |||||||||
2 | Annabella Nathansen | 2007 | 291 | 37.06 | 1:22.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
3 | Mathilde Kristensen | 2007 | 290 | 38.07 | 1:22.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
4 | Tess van der Laan | 2008 | 263 | 38.75 | 1:25.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.67 | |||||||||
5 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 211 | 41.26 | 1:31.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.21 | |||||||||
6 | Edith Louise Vedel | 2007 | 201 | 42.75 | 1:33.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.50 | |||||||||
7 | Laura Raahauge | 2008 | 182 | 44.59 | 1:36.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.51 | |||||||||
8 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 181 | 43.76 | 1:36.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 150 | 44.76 | 1:42.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.70 | |||||||||
10 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 125 | 47.52 | 1:49.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 118 | 51.28 | 1:51.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Xenia Fristrup | 2008 | 117 | 51.38 | 1:51.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 85 | 57.03 | 2:04.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Karoline Drescher | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:31 |