Resultater for Scandic Swim 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Solbergabadet |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jun 2019 till den 16 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
1:23.31 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.79 |
|
1:26.81 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
|
1:26.82 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
|
1:27.06 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
1:28.08 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:28.33 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
+0.84 |
|
1:29.44 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
|
1:30.43 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.89 |
|
1:32.99 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Landegren |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
1:33.05 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
1:33.42 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
1:34.08 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Haraldsson |
2005 |
Motala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:34.51 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Meja Lundin |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.88 |
|
1:50.18 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alicia Andersson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
|
1:50.98 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Mikulska |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Sjögren |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-06-16 09:47:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-16 09:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap |
|
|
|
|