2021-10-25   21:56:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Lb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stvne by  Hjrring    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  04 oktober 2019         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mie . Nielsen  1996  Aalborg Svmmeklub            28.68   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svmmeklub            28.97   
Cecilie Grndal  2002  Horsens Svmmeklub            29.09   
Melanie Eggertsen  2002  Esbjerg Svmmeklub            29.37   
Laura Glerup Jensen  1998  Esbjerg Svmmeklub            29.42   
Karoline Srensen  2002  Thisted Svmmeklub            29.59   
Pernille Rasmussen  1996  Agfs Svmmeafdeling            29.59   
Louise Jensen  2003  Vejle Svmmeklub            30.64   
Caroline Broholm  2003  Ringe Svmme Klub            30.65   
10  Anna Toft Petersen  2004  Aalborg Svmmeklub            31.01   
11  Fenja Romanski  2005  Aalborg Svmmeklub            31.07   
12  Sofie Trekr Klausen  2003  Horsens Svmmeklub            31.13   
13  Frida Saks Justesen  2004  Agfs Svmmeafdeling            31.14   
14  Sofie Rasmussen  1999  Svmmeklubben S 68            31.18   
15  Mille C. Berg  2001  Horsens Svmmeklub            31.26   
16  Karina Hybye Olesen  2001  Nyborg Svmmeklub            31.35   
17  Alberte Skov Forsberg  2003  Viborg Svmme Klub            31.38   
17  Annabella Bing Lauritzen  2005  Silkeborg Svmmeklub            31.38   
19  Marie Christensen  2002  Agfs Svmmeafdeling            31.40   
20  Cecilie Lykke Hansen  1999  Agfs Svmmeafdeling            31.51   
21  Sofie Le Fevre  2004  Horsens Svmmeklub            31.53   
22  Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svmmeklub            31.58   
23  Mia T. Klver-Kristensen  2004  H2Odense            31.64   
24  Cecilie Nrgaard Frost  2005  Aalborg Svmmeklub            31.70   
25  Louise Lie Thisted  2005  Aalborg Svmmeklub            31.79   
26  Marlene Reitan  2003  Vejle Svmmeklub            31.81   
27  Emilie Podiss Petersen  2004  H2Odense            31.87   
28  Caroline Madsen  2004  Horsens Svmmeklub            31.92   
29  Natascha Alexandra Green  2000  Agfs Svmmeafdeling            31.93   
30  Ida Jacobsen  2005  Esbjerg Svmmeklub            32.02   
31  Helena V. Elling  2000  Silkeborg Svmmeklub            32.04   
32  Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg Svmmeklub            32.28   
33  Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub            32.29   
34  Camilla Ottesen  2000  Aalborg Svmmeklub            32.44   
35  Cecilie Batz  2003  DeltaSwim            32.54   
35  Clara Skrydstrup  2004  Agfs Svmmeafdeling            32.54   
37  Freja Rjkjr Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            32.55   
38  Sofie Bjerre  2005  Holstebro Svmme Club            32.59   
39  Alberte Hedevang Petersen  2003  Haderslev Svmme Klub            32.61   
40  Louise Houe Andersen  2003  Viborg Svmme Klub            32.65   
41  Mie L. Bendtsen  2002  DeltaSwim            32.74   
42  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  H2Odense            32.77   
43  Christina M. Glargaard  2004  Esbjerg Svmmeklub            32.82   
44  Melanie Petersen  2004  Kolding SK            32.91   
45  Amanda Busk Olesen  2005  Esbjerg Svmmeklub            33.01   
46  Kathrine Weide  2004  Esbjerg Svmmeklub            33.12   
47  Clara Jensen  2005  Herning Svmmeklub            33.17   
48  Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svmmeafdeling            33.23   
49  Anna Bjerrum Mller  2004  Esbjerg Svmmeklub            33.26   
50  Jazmin Jensen  2005  Aalborg Svmmeklub            33.27   
51  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svmmeklub            33.31   
51  Ophelia Kronborg Jensen  2005  Aabybro Idrtsforening            33.31   
53  Cecilie Hingebjerg  2004  Vejle Svmmeklub            33.37   
54  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svmme Klub            33.51   
55  Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svmmeklub            33.53   
56  Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svmmeklub            33.57   
57  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svmmeklub            33.59   
58  Cassandra Spring  2005  Stvring Svmmeklub Pingvinen            33.65   
59  Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svmmeklub            33.75   
60  Laura S. Olesen  2005  Aalborg Svmmeklub            33.79   
61  Johanne Heilmann  2005  Kolding SK            33.82   
62  Kathrine Bech Nielsen  2004  Odder Svmmeklub            33.87   
63  Josefine Risum Jrgensen  2004  H2Odense            33.95   
64  Selma Skipper  2004  Viborg Svmme Klub            33.96   
65  Emilie Moberg  2005  Vejle Svmmeklub            34.00   
66  Zophia Henriks  2004  Errits Gymnastik Og IF            34.12   
67  Victoria Broch  2004  Vejle Svmmeklub            34.37   
68  Julie Dumstrei  2004  Errits Gymnastik Og IF            34.44   
69  Karoline Iversen  2005  Svmmeklubben Nord            34.45   
70  Stine Mejdahl  2005  Aalborg Svmmeklub            34.49   
71  Sophie Kronborg  2005  Vejle Svmmeklub            34.52   
72  Karla Kristensen  2005  Kolding SK            34.91   
73  Maja Friis  2005  Silkeborg Svmmeklub            35.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Svmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner