Results for Vest Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Lb 25 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stvne navn |
Vest JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stvne by |
Hjrring |
|
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
|
Arrangr |
Dansk Svmmeunion & S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Lb 25, 800m Frisvmning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svmmeklub |
|
1:06.18 |
2:16.88 |
3:28.29 |
4:37.82 |
9:17.34 |
|
|
|
|
|
|
5:48.28 |
6:57.89 |
8:07.70 |
|
|
|
2 |
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
1:07.18 |
2:19.27 |
3:30.17 |
4:41.96 |
9:22.07 |
|
|
|
|
|
|
5:53.26 |
7:04.08 |
8:14.96 |
|
|
|
3 |
Mia T. Klver-Kristensen |
2004 |
H2Odense |
|
1:08.00 |
2:18.30 |
3:29.65 |
4:40.64 |
9:24.65 |
|
|
|
|
|
|
5:51.56 |
7:03.18 |
8:15.18 |
|
|
|
4 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svmmeklub |
|
1:08.13 |
2:20.96 |
3:32.92 |
4:44.54 |
9:29.02 |
|
|
|
|
|
|
5:55.94 |
7:06.88 |
8:17.88 |
|
|
|
5 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
H2Odense |
|
1:07.37 |
2:18.23 |
3:29.14 |
4:41.00 |
9:29.39 |
|
|
|
|
|
|
5:52.93 |
7:04.93 |
8:17.52 |
|
|
|
6 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svmmeafdeling |
|
1:07.89 |
2:20.96 |
3:32.43 |
4:44.47 |
9:34.33 |
|
|
|
|
|
|
5:55.97 |
7:08.52 |
8:22.63 |
|
|
|
7 |
Ss Freund |
2004 |
Esbjerg Svmmeklub |
|
1:07.22 |
2:19.50 |
3:33.31 |
4:47.26 |
9:37.79 |
|
|
|
|
|
|
6:00.88 |
7:14.08 |
8:27.43 |
|
|
|
8 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
|
1:06.68 |
2:18.95 |
3:30.48 |
4:43.31 |
9:38.09 |
|
|
|
|
|
|
5:57.32 |
7:11.06 |
8:24.87 |
|
|
|
9 |
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svmmeklub |
|
1:08.40 |
2:20.90 |
3:33.36 |
4:45.57 |
9:38.80 |
|
|
|
|
|
|
5:58.37 |
7:12.11 |
8:26.29 |
|
|
|
10 |
Victoria Frhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
|
1:09.76 |
2:23.44 |
3:37.24 |
4:50.35 |
9:39.02 |
|
|
|
|
|
|
6:03.36 |
7:16.26 |
8:28.46 |
|
|
|
11 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
Vejle Svmmeklub |
|
1:06.57 |
2:18.56 |
3:31.67 |
4:45.23 |
9:40.85 |
|
|
|
|
|
|
5:59.34 |
7:13.81 |
8:28.30 |
|
|
|
12 |
Anna Varming |
2005 |
Viborg Svmme Klub |
|
1:09.30 |
2:23.40 |
3:38.35 |
4:53.16 |
9:50.49 |
|
|
|
|
|
|
6:08.05 |
7:22.74 |
8:37.27 |
|
|
|
13 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
Esbjerg Svmmeklub |
|
1:09.95 |
2:24.83 |
3:39.33 |
4:54.48 |
9:52.16 |
|
|
|
|
|
|
6:09.26 |
7:23.98 |
8:39.20 |
|
|
|
14 |
Tilde Se Bach |
2005 |
Thisted Svmmeklub |
|
1:08.93 |
2:23.31 |
3:38.38 |
4:53.44 |
9:53.08 |
|
|
|
|
|
|
6:08.93 |
7:24.81 |
8:40.60 |
|
|
|
15 |
Victoria Underbjerg |
2004 |
Esbjerg Svmmeklub |
|
1:10.75 |
2:25.79 |
3:41.09 |
4:55.19 |
9:53.81 |
|
|
|
|
|
|
6:10.13 |
7:25.02 |
8:40.42 |
|
|
|
16 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
Odder Svmmeklub |
|
1:10.12 |
2:24.94 |
3:40.13 |
4:55.27 |
10:00.67 |
|
|
|
|
|
|
6:11.53 |
7:28.59 |
8:45.88 |
|
|
|
17 |
Laura S. Olesen |
2005 |
Aalborg Svmmeklub |
|
1:10.48 |
2:25.30 |
3:41.51 |
4:57.89 |
10:00.91 |
|
|
|
|
|
|
6:15.26 |
7:32.54 |
8:48.41 |
|
|
|
18 |
Anne Terp |
2004 |
Skive Svmmeklub Poseidon |
|
1:12.43 |
2:29.29 |
3:45.84 |
5:02.12 |
10:05.51 |
|
|
|
|
|
|
6:19.04 |
7:35.20 |
8:52.24 |
|
|
|
- |
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svmmeklub |
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Svmmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|