Results for Vest Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 04 oktober 2019 |
Lb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mie . Nielsen | 1996 | Aalborg Svmmeklub | 28.56 | 1:03.52 | |||||
2 | Snfridur Sol | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 29.86 | 1:04.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Line Jrgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svmmeklub | 30.06 | 1:04.87 | |||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 30.13 | 1:04.87 | |||||
5 | Cecilie Grndal | 2002 | Horsens Svmmeklub | 29.84 | 1:05.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | Agfs Svmmeafdeling | 29.27 | 1:05.46 | |||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svmmeafdeling | 30.87 | 1:06.39 | |||||
8 | Karoline Srensen | 2002 | Thisted Svmmeklub | 30.32 | 1:06.75 | |||||
9 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svmme Klub | 30.40 | 1:06.92 | |||||
10 | Amalie Staghj Andersen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 31.34 | 1:06.98 | |||||
11 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svmmeklub | 30.75 | 1:07.04 | |||||
12 | Camilla Brgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 31.66 | 1:07.61 | |||||
13 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svmme Klub | 31.28 | 1:07.62 | |||||
14 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Esbjerg Svmmeklub | 31.51 | 1:07.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Melanie Eggertsen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 30.94 | 1:07.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Agfs Svmmeafdeling | 32.55 | 1:07.79 | |||||
17 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svmmeklub | 33.27 | 1:07.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Anna Toft Petersen | 2004 | Aalborg Svmmeklub | 31.56 | 1:08.17 | |||||
19 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 32.16 | 1:08.86 | |||||
20 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 31.94 | 1:08.92 | |||||
21 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svmmeklub | 31.78 | 1:09.04 | |||||
22 | Mette Holstein | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 33.61 | 1:09.19 | |||||
23 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svmmeklub Poseidon | 32.16 | 1:09.20 | |||||
24 | Mille Kjr Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 31.34 | 1:09.26 | |||||
25 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svmmeklub | 30.78 | 1:09.29 | |||||
26 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.15 | 1:09.32 | |||||
27 | Cecilie Batz | 2003 | DeltaSwim | 32.00 | 1:09.37 | |||||
28 | Mathilde Bager | 2005 | Aalborg Svmmeklub | 32.69 | 1:09.43 | |||||
29 | Freja Rjkjr Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.35 | 1:09.59 | |||||
30 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 32.18 | 1:09.63 | |||||
31 | Freja Romanski | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 33.50 | 1:09.69 | |||||
32 | Louise Jensen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 32.14 | 1:09.75 | |||||
33 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.41 | 1:10.09 | |||||
34 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 32.56 | 1:10.22 | |||||
35 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 32.12 | 1:10.32 | |||||
36 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 32.78 | 1:10.38 | |||||
37 | Isabella Rosendahl Bach | 2002 | Holstebro Svmme Club | 31.62 | 1:10.50 | |||||
38 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svmme Klub | 31.70 | 1:10.57 | |||||
39 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 34.60 | 1:10.59 | |||||
40 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svmmeklubben S 68 | 32.57 | 1:10.65 | |||||
41 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svmmeklub | 34.03 | 1:10.71 | |||||
42 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | Aalborg Svmmeklub | 32.74 | 1:10.75 | |||||
42 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.52 | 1:10.75 | |||||
44 | Ida Kjrgaard | 2003 | Lyseng IF | 33.52 | 1:11.04 | |||||
45 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 32.28 | 1:11.40 | |||||
46 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svmme Klub | 31.75 | 1:11.50 | |||||
47 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 32.99 | 1:11.67 | |||||
48 | Kathrine Weide | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 33.60 | 1:11.72 | |||||
49 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svmmeklubben S 68 | 34.87 | 1:11.83 | |||||
50 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svmmeklub | 31.89 | 1:11.86 | |||||
51 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 32.15 | 1:12.38 | |||||
52 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 35.31 | 1:12.52 | |||||
53 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svmmeklub | 32.68 | 1:12.56 | |||||
54 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 34.07 | 1:12.58 | |||||
55 | Nicoline Dyrman | 2004 | Vejle Svmmeklub | 33.73 | 1:12.64 | |||||
56 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svmmeafdeling | 35.05 | 1:12.76 | |||||
57 | Mathilde stergaard | 2004 | Svmmeklubben Grindsted | 34.23 | 1:13.08 | |||||
58 | Freja Friborg | 2004 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 33.24 | 1:13.09 | |||||
59 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 34.80 | 1:13.16 | |||||
60 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 32.29 | 1:13.35 | |||||
61 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | H2Odense | 33.79 | 1:13.42 | |||||
62 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svmmeafdeling | 33.39 | 1:13.48 | |||||
63 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svmmeklub | 33.59 | 1:13.69 | |||||
64 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svmmeklub | 33.40 | 1:13.71 | |||||
65 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svmme Klub | 33.63 | 1:13.77 | |||||
66 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 35.92 | 1:14.00 | |||||
67 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 33.55 | 1:14.01 | |||||
68 | Anna Bjerrum Mller | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 34.71 | 1:14.06 | |||||
69 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 33.74 | 1:14.40 | |||||
70 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svmmeklubben Nord | 35.12 | 1:14.52 | |||||
71 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svmme Klub | 34.25 | 1:14.71 | |||||
72 | Camilla Nrgaard Frost | 2005 | Aalborg Svmmeklub | 33.71 | 1:14.76 | |||||
72 | Feline Flytkjr Broersma | 2004 | Horsens Svmmeklub | 35.59 | 1:14.76 | |||||
74 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrtsforening | 33.24 | 1:14.84 | |||||
75 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Hobro Svmmeklub | 34.28 | 1:14.98 | |||||
76 | Maria stergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 34.35 | 1:15.03 | |||||
77 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brnderslev SK08 | 34.11 | 1:15.06 | |||||
78 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svmmeklub | 34.40 | 1:15.25 | |||||
79 | Marlene Reitan | 2003 | Vejle Svmmeklub | 35.00 | 1:15.51 | |||||
80 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svmmeklub Poseidon | 35.00 | 1:15.66 | |||||
81 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svmmeklub | 35.56 | 1:15.88 | |||||
82 | Lea Kjr Kristensen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 34.06 | 1:15.92 | |||||
83 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | Svmmeklubben SMUT Terndrup | 36.52 | 1:15.94 | |||||
84 | Freja Krjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 35.71 | 1:16.30 | |||||
85 | Cassandra Spring | 2005 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 35.53 | 1:16.31 | |||||
86 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svmme Klub | 36.15 | 1:19.65 | |||||
87 | Mie Trothe | 1998 | Lyseng IF | 37.03 | 1:22.16 | |||||
- | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Svmmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:22 |