Tulokset Vest Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 707 | 32.78 | 1:09.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.38 | |||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 668 | 34.19 | 1:11.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.57 | |||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 653 | 34.36 | 1:11.87 | |||||
H2Odense | 1:12.20 | |||||||||
4 | Emilie Egerup | 2003 | 652 | 34.64 | 1:11.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | 632 | 34.99 | 1:12.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
6 | Laura Fogh | 2003 | 623 | 34.15 | 1:12.99 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.94 | |||||||||
7 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 614 | 35.08 | 1:13.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.55 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 599 | 34.75 | 1:13.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
9 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 619 | 34.53 | 1:13.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
10 | Ida Kjærgaard | 2003 | 607 | 35.03 | 1:13.65 | |||||
Lyseng IF | 1:14.51 | |||||||||
11 | Cecilie Batz | 2003 | 593 | 34.92 | 1:14.19 | |||||
DeltaSwim | 1:13.81 | |||||||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | 585 | 35.23 | 1:14.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.17 | |||||||||
13 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 571 | 35.61 | 1:15.15 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.53 | |||||||||
14 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 564 | 35.80 | 1:15.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
15 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 549 | 35.02 | 1:16.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.46 | |||||||||
16 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 536 | 36.20 | 1:16.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:10 |