Resultat för Gentofte Sommerstævne på langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 25.79 | |||||||
JGI Svømning | 25.43 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 26.53 | |||||||
JGI Svømning | 26.29 | |||||||||
3 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 27.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.35 | |||||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.04 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 27.55 | |||||||||
5 | Patrick S. Hansen | 2000 | 28.14 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 28.17 | |||||||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 28.24 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.49 | |||||||||
7 | Frederik Holm Wester | 2000 | 28.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.43 | |||||||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | 29.42 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.32 | |||||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 29.97 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.73 | |||||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.42 | |||||||||
11 | Victor Toftehøj | 2003 | 30.43 | |||||||
JGI Svømning | 29.78 | |||||||||
12 | William Jensen | 2002 | 37.28 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.76 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 27.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.65 | |||||||||
2 | Noah Tranum | 2004 | 28.27 | |||||||
JGI Svømning | 28.63 | |||||||||
3 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.23 | |||||||||
4 | Oscar Boyer | 2004 | 29.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.02 | |||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 29.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 30.01 | |||||||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | 29.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.67 | |||||||||
7 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.97 | |||||||||
8 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 35.05 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.77 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 26.02 | |||||||
Roskilde Svømning | 25.98 | |||||||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | 28.50 | |||||||
Roskilde Svømning | 29.04 | |||||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 28.58 | |||||||
Roskilde Svømning | 28.58 | |||||||||
4 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 29.76 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.15 | |||||||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 29.79 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.99 | |||||||||
6 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.39 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.12 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 26.29 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.43 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 28.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.48 | |||||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | 29.09 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.21 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 29.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.40 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 29.64 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.68 | |||||||||
6 | Viktor Bernstein | 2006 | 29.76 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.65 | |||||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | 29.78 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.54 | |||||||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | 30.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 30.68 | |||||||||
9 | Oswald Lindquist | 2006 | 30.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.37 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 30.96 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | |||||||||
11 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 31.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | 32.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.48 | |||||||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 32.32 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.34 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 32.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.75 | |||||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 32.69 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 33.25 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.10 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 33.26 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.46 | |||||||||
18 | Johannes Framke | 2006 | 33.60 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.99 | |||||||||
19 | Hannibal Wamberg | 2006 | 34.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
20 | Mads Borch | 2006 | 34.41 | |||||||
Roskilde Svømning | 35.98 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 31.34 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.83 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 32.27 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.31 | |||||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | 32.41 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.87 | |||||||||
4 | Frederik Isaksen | 2007 | 32.58 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.57 | |||||||||
5 | Marinus Leisvig | 2007 | 33.22 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.06 | |||||||||
6 | William Diness Vindeløv | 2007 | 33.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.27 | |||||||||
7 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 33.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.25 | |||||||||
8 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 33.68 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.96 | |||||||||
9 | Victor Rønne | 2007 | 33.77 | |||||||
Herlev Svømning | 35.13 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 34.00 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.93 | |||||||||
11 | Mark Nielsen | 2007 | 34.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.68 | |||||||||
12 | Emil Mandsberg | 2008 | 34.36 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.05 | |||||||||
13 | Mathias Johansen | 2007 | 34.68 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.68 | |||||||||
14 | Lucas Korger | 2007 | 34.87 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 33.19 | |||||||||
15 | Frederik Mindegaard | 2007 | 35.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.18 | |||||||||
16 | Vitus Ketscher | 2009 | 35.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.30 | |||||||||
17 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 35.90 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.88 | |||||||||
18 | Aksel Kirkelund | 2007 | 36.37 | |||||||
Herlev Svømning | 36.20 | |||||||||
19 | Frederik Find | 2007 | 36.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.34 | |||||||||
20 | Jacob Hwaiz | 2007 | 36.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.06 | |||||||||
21 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 36.86 | |||||||
Herlev Svømning | 35.83 | |||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 37.09 | |||||||
Herlev Svømning | 38.09 | |||||||||
23 | Viktor Lange | 2007 | 37.36 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.60 | |||||||||
24 | August Bülow Sandersen | 2007 | 37.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.52 | |||||||||
25 | Toke Hjalholt | 2007 | 38.32 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.79 | |||||||||
26 | Lukas Hitlev | 2007 | 38.59 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.85 | |||||||||
27 | Luka Kepser | 2007 | 38.82 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.89 | |||||||||
28 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 39.27 | |||||||
Herlev Svømning | 43.24 | |||||||||
29 | Gustav Hørlykke | 2008 | 39.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.88 | |||||||||
30 | Vincent W. Takla | 2008 | 39.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.84 | |||||||||
31 | William Echardt | 2008 | 39.92 | |||||||
Roskilde Svømning | 40.29 | |||||||||
32 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 43.06 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 48.07 | |||||||||
33 | Filip Usiewicz | 2008 | 43.19 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 52.96 | |||||||||
34 | Mehmet Fener | 2009 | 43.30 | |||||||
Herlev Svømning | 43.31 | |||||||||
35 | Jakob Hansen | 2009 | 44.53 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 41.35 | |||||||||
36 | Zakarias Zobel | 2009 | 47.52 | |||||||
Herlev Svømning | 46.71 | |||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.29 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 39.83 | |||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 38.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:58 |