2021-06-22   00:48:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangr  Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 september 2019         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Signe Bro  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup            26.05   
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            26.95   
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            27.62   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            28.14   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub            28.22   
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.26   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            28.34   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Sundfelagid Aegir            28.45   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub            28.47   
10  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            28.49   
11  Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin            28.52   
12  Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup            28.72   
13  Emma Bkgaard  2002  Herlufsholm Svmmeklub            28.74   
14  Katrine Duus  2003  Nstved IF            29.21   
14  Wilma Anker  2004  Ringsted Svmme Klub            29.21   
16  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            29.25   
17  Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svmning            29.31   
18  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svmme Klub            29.32   
19  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.68   
20  Engla Lfstrm  2003  Ronneby Simsllskap            29.71   
21  Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF            29.84   
21  Viktoria Bts Kristensen  2002  Nstved IF            29.84   
23  Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            29.94   
24  Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub            29.96   
25  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub            30.03   
26  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svmme Klub            30.09   
27  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svmmeklub            30.37   
28  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            30.52   
29  Disa Knutsson  2002  Ronneby Simsllskap            30.58   
30  Andrea Holm Srensen  2005  Herlufsholm Svmmeklub            30.63   
31  Antonia Goldberg  2005  Psv Schwerin            30.73   
32  Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF            30.77   
33  Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF            30.78   
34  Maya Nykjr  2001  Vordingborg Svmme Klub            30.94   
35  Kristine Errings  2004  Roskilde Svmning            31.09   
36  Maya Baltser  2004  Nakskov Svmme Klub            31.55   
37  Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub            31.59   
38  Silja Sol Jrgensen  2005  Vordingborg Svmme Klub            32.24   
39  Line Hj  2004  Nakskov Svmme Klub            32.25   
40  Sofie Larsen  2005  Dragsholm Svmmeklub            32.57   
41  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svmme Klub            33.16   
42  Cecilie Mller  2005  Ringsted Svmme Klub            34.99   
Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svmning            DNS   
                     
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin            28.64   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            29.84   
Mila Sophie Brade  2007  Psv Schwerin            29.93   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            30.15   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap            30.18   
Frederikke Olsen  2006  Roskilde Svmning            30.34   
Beatrice Buhr Mller  2006  Kalundborg SK            30.71   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svmmeklubben Syd            30.72   
Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF            31.08   
10  Freja Juul  2006  Nstved IF            31.11   
11  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            31.12   
12  Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svmmeklub            31.21   
13  Mathilde Grnnehj  2006  Ringsted Svmme Klub            31.39   
14  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub            31.49   
15  Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            31.58   
16  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            31.66   
17  Leila-Christina Rohde  2007  Psv Schwerin            31.89   
18  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub            32.29   
19  Sascha Haste  2007  Ringsted Svmme Klub            32.67   
20  Signe Hofmann Petersen  2006  Nakskov Svmme Klub            32.73   
21  Silje Hylleberg Srensen  2007  Roskilde Svmning            33.62   
22  Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub            33.90   
23  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub            34.93   
24  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            35.01   
25  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap            35.20   
26  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svmmeklub            35.29   
27  Line Strmose  2006  Ringsted Svmme Klub            35.69   
28  Greta Lser  2006  Psv Schwerin            36.36   
29  Mila Schwarzenburg  2007  Rnne Svmme Klub            36.58   
30  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svmmeklub            36.77   
31  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            37.07   
32  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svmmeklub            38.90   
33  Emilie Nrregaard  2007  Ringsted Svmme Klub            40.15   
34  Jasmin Fleur Jrgensen  2007  Ringsted Svmme Klub            43.33   
35  Lrke Andersen Haurslev  2007  Kalundborg SK            44.20   
36  Klara Ina Emilie Johansen  2007  Ringsted Svmme Klub            46.06   
Heida Dogg Gudmundsdottir  2007  Breidablik            DSQ  sw 4.4 
                     
 
Lb 5, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2016 
Sponsor: Sydbank Trelleborgfonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svmmeklub            32.46   
Penny Kennerwall  2008  Ronneby Simsllskap            32.70   
Antonia Czech  2008  Psv Schwerin            33.05   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svmmeklub            35.26   
Lrke Jensen  2008  Kalundborg SK            35.34   
Isabell Gantzke  2008  Psv Schwerin            35.38   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svmmeklub            36.21   
Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.81   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            38.08   
10  Laeticia Leesch  2008  Psv Schwerin            39.59   
11  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.92   
12  Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub            40.32   
13  Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svmmeklub            41.07   
14  Emma Thomns  2009  Nakskov Svmme Klub            41.32   
15  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning            41.46   
16  Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub            44.79   
17  Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            45.12   
18  Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK            45.41   
19  Alesia Gabriela Taraboi  2008  Ringsted Svmme Klub            47.00   
20  Filippa Wrfel  2010  Herlufsholm Svmmeklub            47.82   
21  Frida Grnnehj  2008  Ringsted Svmme Klub            48.43   
22  Julie Guul  2008  Ringsted Svmme Klub            49.32   
23  Anna Bch  2009  Ringsted Svmme Klub            50.70   
24  Jhanna Johansen  2008  Ringsted Svmme Klub            51.68   
25  Lrke Neya Jrgensen  2010  Ringsted Svmme Klub            52.37   
26  Alma C. Thaysen  2011  Ringsted Svmme Klub            56.01   
27  Emma Dejlw Sonne  2011  Ringsted Svmme Klub            56.02   
28  Ella Janniche  2011  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:06.53   
29  Silje Wind Damsgaard  2008  Ringsted Svmme Klub            1:08.98   
30  Asanka Tissera  2010  Ringsted Svmme Klub            1:10.95   
31  Alma Fuglsang Vintersfjord  2008  Ringsted Svmme Klub            1:19.70   
Karla Hemming Schaarup  2009  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Laura Wester  2008  Herlufsholm Svmmeklub            DNS   
Mejse Nielsen  2008  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Lidia Beyarslan  2008  Roskilde Svmning            DSQ  sw 4.4 
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svmme Klub            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner