2021-06-21   23:30:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 september 2019         
 
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
Sponsor: SportConceptInternational 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    28.36  59.34  1:31.40    2:03.64   
Silas Waterval  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.94  1:04.59  1:38.57    2:12.17   
William Studsgaard  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.49  1:07.82  1:43.44    2:18.76   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svmmeklubben Syd    34.93  1:12.45  1:51.01    2:29.81   
August K Madsen  2004  Nakskov Svmme Klub    36.30  1:16.86  1:55.62    2:34.25   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svmning    37.13  1:18.47  1:59.87    2:41.14   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svmme Klub    2:44.98        2:44.98   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svmmeklub            DSQ  sw 6.4 v175m 
Mikkel S. Hansen  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  sw 6.4 v 175m 
                     
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: SportConceptInternational 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    34.67  1:11.81  1:50.74    2:27.73   
Malthe Foged  2005  Nstved IF    33.31  1:10.31  1:49.92    2:27.96   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.76  1:13.14  1:52.42    2:30.72   
                     
 
Lb 4, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2016 
Sponsor: SportConceptInternational 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svmmeklub    38.68  1:21.53  2:04.27    2:45.57   
Jonas Grasmeyer  2007  Psv Schwerin    39.06  1:23.74  2:09.97    2:53.57   
Noa Riis  2008  Svmmeklubben Syd    42.73  1:27.44  2:12.76    2:54.96   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    2:59.69        2:59.69   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svmme Klub    43.55  1:30.29  2:17.67    3:01.57   
Pascal Kalcher  2008  Psv Schwerin    43.38  1:30.51  2:19.88    3:05.80   
Hugo Schmill  2009  Psv Schwerin      1:33.59      3:13.77   
Maximilian Lippert  2007  Psv Schwerin            DSQ  sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner