2021-06-22   00:53:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Ringsted Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Ringsted Cup    Udskriftsdato  21 september 2019   
  Stvne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangr  Ringsted Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  21 september 2019         
 
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2005 
Sponsor: Nordea Fonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Signe Bro  1999  Svmmeklubben Triton Ballerup    29.78        1:05.47   
Liva Stjernholm  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.80        1:06.26   
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.50        1:08.68   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.43        1:08.88   
Line Strandby  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.05        1:08.97   
Julie Darlem Brandt  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.44        1:09.06   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.59        1:10.50   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    32.27        1:11.20   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Sundfelagid Aegir    32.49        1:11.26   
10  Helena Berg Wenk  2000  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.05        1:12.29   
11  Maria Szokody  2002  Ringsted Svmme Klub    33.13        1:12.40   
12  Amelie Ritter  2003  Psv Schwerin    33.42        1:12.43   
13  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub    33.49        1:12.44   
14  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    33.43        1:13.46   
15  Viktoria Bts Kristensen  2002  Nstved IF    34.04        1:13.90   
16  Camilla Hougaard  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.38        1:14.13   
17  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svmme Klub    33.75        1:14.83   
18  Maya Nykjr  2001  Vordingborg Svmme Klub    34.39        1:14.98   
19  Sophie Lrke Sandell  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.60        1:15.42   
20  Josephine Frederiksen  2005  Svmmeklubben Syd    35.05        1:15.64   
21  Agnes Barner Hansen  2005  Nstved IF    34.09        1:15.93   
22  Thea Torndal Jensen  2004  Nstved IF    34.49        1:15.99   
23  Karoline Holm Hilkjr  2005  Dragsholm Svmmeklub    34.79        1:16.45   
24  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    36.74        1:17.01   
25  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svmmeklub    34.25        1:17.72   
26  Andrea Holm Srensen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    35.48        1:17.81   
27  Mille Bergmann  2004  Rnne Svmme Klub    36.78        1:17.98   
28  Olivia Nielsen  2004  Nstved IF    35.79        1:18.03   
29  Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svmmeklub    35.46        1:18.65   
30  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    37.24        1:19.51   
31  Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF    37.02        1:19.52   
32  Line Hj  2004  Nakskov Svmme Klub    35.46        1:19.87   
33  Klara Frida Johansen  2005  Roskilde Svmning    36.76        1:20.78   
34  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    37.36        1:21.15   
35  Antonia Goldberg  2005  Psv Schwerin    38.23        1:21.52   
36  Emma Skjold Srensen  2004  Ringsted Svmme Klub    39.31        1:22.70   
37  Sofie Larsen  2005  Dragsholm Svmmeklub    39.98        1:24.16   
38  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsllskap    38.79        1:24.37   
39  Emilie Hjen Meyer  2004  Herlufsholm Svmmeklub    38.81        1:24.70   
40  Kristine Errings  2004  Roskilde Svmning    40.00        1:24.81   
41  Silja Sol Jrgensen  2005  Vordingborg Svmme Klub    41.19        1:30.23   
42  Sofie Christiansen  2005  Rnne Svmme Klub    45.48        1:38.36   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svmme Klub            DNS   
Frederikke Meisner From  2004  Roskilde Svmning            DNS   
Cecilie Mller  2005  Ringsted Svmme Klub            DSQ  sw 9,2 v 50m 
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Nordea Fonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sveda Naima Grude  2006  Psv Schwerin    33.83        1:13.97   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.16        1:14.26   
Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svmmeklub            1:15.42   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svmmeklub    36.88        1:17.30   
Mila Sophie Brade  2007  Psv Schwerin    36.11        1:17.35   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svmmeklub    36.35        1:18.11   
Erica Veggerby Grnlund  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.53        1:18.22   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    36.37        1:18.65   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.06        1:20.06   
10  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.56        1:20.10   
11  Iben Lund Nielsen  2006  Nstved IF    36.47        1:20.27   
12  Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.66        1:20.76   
13  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    38.18        1:22.01   
14  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svmme Klub    39.09        1:22.39   
15  Frederikke Olsen  2006  Roskilde Svmning    35.33        1:22.78   
16  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svmme Klub    39.36        1:23.37   
17  Karla Bergmann  2007  Rnne Svmme Klub    38.89        1:23.45   
18  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub    40.37        1:23.65   
19  Heida Dogg Gudmundsdottir  2007  Breidablik    40.31        1:24.58   
20  Mathilde Grnnehj  2006  Ringsted Svmme Klub    39.20        1:24.92   
21  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF    39.47        1:25.23   
22  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub    41.51        1:26.79   
23  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    41.00        1:28.28   
24  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap    41.43        1:29.14   
25  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svmmeklub    42.99        1:29.94   
26  Silje Hylleberg Srensen  2007  Roskilde Svmning    39.54        1:29.98   
27  Greta Lser  2006  Psv Schwerin    42.09        1:31.65   
28  Chili Fle Jensen  2006  Ringsted Svmme Klub    45.14        1:31.82   
29  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svmmeklub    44.99        1:32.04   
30  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap    43.66        1:32.07   
31  Sofie Kohave Srensen  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.69        1:33.89   
32  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svmmeklub    42.98        1:33.99   
33  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svmmeklub    44.26        1:34.58   
34  Maja Bur Redke  2007  Ringsted Svmme Klub    46.90        1:34.86   
35  Mila Schwarzenburg  2007  Rnne Svmme Klub    45.54        1:35.76   
36  Julia Vincentz  2007  Roskilde Svmning    45.16        1:36.48   
37  Line Strmose  2006  Ringsted Svmme Klub    46.75        1:39.48   
38  Augusta Anemone Friis  2006  Roskilde Svmning    51.16        1:44.55   
Ylva Clara Pickenbach  2007  Psv Schwerin            DNS   
Jasmin Jansuk Rmer  2007  Rnne Svmme Klub            DSQ  sw 9,1 
Klara Fris Ottosen  2007  Dragsholm Svmmeklub            DSQ  sw 4,4 tyvstart 
Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            DSQ  sw 7,2 v 50m 
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2016 
Sponsor: Nordea Fonden 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Antonia Czech  2008  Psv Schwerin    37.06        1:21.21   
Melina Haberer  2008  Psv Schwerin    36.19        1:21.77   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svmmeklub    41.28        1:25.30   
Lrke Jensen  2008  Kalundborg SK    40.50        1:28.94   
Ida Sohn  2008  Rnne Svmme Klub    41.93        1:29.55   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svmmeklub    39.41        1:29.66   
Penny Kennerwall  2008  Ronneby Simsllskap    45.67        1:32.57   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning    45.48        1:34.90   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svmmeklub    43.95        1:35.77   
10  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    45.84        1:36.93   
11  Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    47.33        1:38.13   
12  Laeticia Leesch  2008  Psv Schwerin    45.63        1:39.67   
13  Josefine Nyegaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    49.17        1:43.49   
14  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    47.34        1:43.91   
15  Liva Heitmann Kjrulf  2009  Dragsholm Svmmeklub    50.56        1:45.35   
16  Emilie Jakobsen  2010  Herlufsholm Svmmeklub    51.50        1:50.60   
17  Ellen Juul-Andersen  2010  Ringsted Svmme Klub    53.76        1:53.92   
18  Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK    54.74        1:57.76   
19  Anna Bch  2009  Ringsted Svmme Klub    57.04        1:59.37   
20  Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    57.19        2:01.20   
21  Agnes Pries Hansen  2010  Nakskov Svmme Klub    59.73        2:06.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  21 september 2019 
Licens til Ringsted Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner