Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | NOW SPORTS Aarhus Open 2019 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 630 | 33.46 | 1:07.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.50 | |||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 630 | 33.27 | 1:07.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.37 | |||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 616 | 33.19 | 1:08.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.24 | |||||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | 596 | 33.10 | 1:08.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.08 | |||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 553 | 34.52 | 1:10.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.41 | |||||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 543 | 34.71 | 1:11.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.17 | |||||||||
7 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 541 | 34.29 | 1:11.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.93 | |||||||||
8 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 535 | 34.15 | 1:11.43 | |||||
DeltaSwim | 1:09.39 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2019 |
Sponsor: Murermester Kim Minke |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 609 | 33.31 | 1:08.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 565 | 34.99 | 1:10.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | 538 | 35.13 | 1:11.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.65 | |||||||||
4 | Amalie Tolderlund | 2005 | 523 | 35.15 | 1:11.96 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 511 | 35.21 | 1:12.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 505 | 36.10 | 1:12.83 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.93 | |||||||||
7 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 499 | 35.07 | 1:13.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
8 | Clara Skrydstrup | 2004 | 485 | 35.79 | 1:13.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:21 |