Resultat för Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinalen
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x100m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
|
33.59 |
1:10.05 |
|
|
|
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
|
35.92 |
1:16.19 |
|
|
|
2:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
33.99 |
1:12.08 |
|
|
|
3:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
28.61 |
1:00.63 |
|
|
|
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SKK lag 1. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:46.28 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
32.62 |
1:08.13 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
|
36.98 |
1:19.18 |
|
|
|
2:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
|
32.45 |
1:11.68 |
|
|
|
3:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
|
31.45 |
1:07.29 |
|
|
|
4:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:51.74 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
36.65 |
1:16.52 |
|
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
|
37.14 |
1:19.53 |
|
|
|
2:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
|
33.28 |
1:14.00 |
|
|
|
3:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
AL0706 |
|
28.45 |
1:01.69 |
|
|
|
4:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Turebergs Simklubb |
13 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
4:58.28 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Henrik Larsson |
2006 |
AF4106 |
|
35.33 |
1:12.20 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
|
34.23 |
1:13.89 |
|
|
|
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
37.03 |
1:23.08 |
|
|
|
3:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Näsvall |
2006 |
AW7406 |
|
32.17 |
1:09.11 |
|
|
|
4:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:59.69 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
36.01 |
1:14.35 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
36.98 |
1:21.10 |
|
|
|
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
33.70 |
1:14.69 |
|
|
|
3:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
|
33.24 |
1:09.55 |
|
|
|
4:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:03.15 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
AE5706 |
|
37.18 |
1:16.67 |
|
|
|
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
BB6806 |
|
38.77 |
1:23.88 |
|
|
|
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
AW9806 |
|
33.16 |
1:16.57 |
|
|
|
3:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
AD5706 |
|
30.67 |
1:06.03 |
|
|
|
5:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neptun Mix Me 12-13 Lag 2 |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
5:03.38 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
|
36.95 |
1:15.73 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
|
38.99 |
1:24.07 |
|
|
|
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
34.80 |
1:15.63 |
|
|
|
3:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
|
32.00 |
1:07.95 |
|
|
|
5:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:08.63 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
36.49 |
1:15.38 |
|
|
|
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
41.46 |
1:28.75 |
|
|
|
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
32.84 |
1:12.47 |
|
|
|
3:56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
|
33.17 |
1:12.03 |
|
|
|
5:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:14.64 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
39.57 |
1:20.97 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
40.51 |
1:27.31 |
|
|
|
2:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Svahn |
2007 |
AG9607 |
|
34.35 |
1:15.91 |
|
|
|
4:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
32.64 |
1:10.45 |
|
|
|
5:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Åkersberga Simsällskap |
13 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:17.67 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
Nicole Dvali |
2007 |
AY4207 |
|
41.04 |
1:27.69 |
|
|
|
1:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
37.35 |
1:21.27 |
|
|
|
2:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
35.81 |
1:19.80 |
|
|
|
4:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
|
30.84 |
1:08.91 |
|
|
|
5:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neptun Mix Me 12-13 Lag 3 |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
5:19.18 |
+40.23 |
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
39.71 |
1:21.37 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
AG1406 |
|
40.48 |
1:26.09 |
|
|
|
2:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
|
36.77 |
1:21.28 |
|
|
|
4:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
AH4607 |
|
33.34 |
1:10.44 |
|
|
|
5:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Spårvägen Simförening lag 4 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:33.70 |
+54.75 |
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
|
38.22 |
1:21.45 |
|
|
|
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Wik |
2006 |
BC8406 |
|
41.88 |
1:31.13 |
|
|
|
2:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
|
35.77 |
1:22.18 |
|
|
|
4:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Lobendahl |
2007 |
BB8407 |
|
37.31 |
1:18.94 |
|
|
|
5:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb Lag 1 |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Felakti |
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klinge |
2006 |
AS0506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Felakti |
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
39.37 |
1:23.81 |
|
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
BM0806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Sahlée |
2007 |
AJ2307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Carla Rollvén |
2006 |
BA4406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kasper |
2007 |
AQ7107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
AD8807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:21:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.26 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.51 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:11.57 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.29 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:14.12 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.25 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:14.62 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.74 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:14.82 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.09 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.09 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.71 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.02 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.35 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:16.73 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.88 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:17.23 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 09:08:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 09:08:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:06.00 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.67 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.13 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.34 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:12.58 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:13.27 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.54 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.73 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.81 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.98 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.96 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:16.69 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.83 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.89 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:18.18 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.36 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Walter Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 09:16:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 09:16:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:22.02 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:22.51 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:25.64 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:27.04 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:27.90 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:28.61 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:29.45 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:30.74 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:31.04 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:32.60 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:33.06 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:35.16 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:35.64 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:39.34 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:40.00 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:41.26 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:41.28 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 09:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 09:27:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:32.04 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:33.59 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:34.48 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:36.50 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:37.19 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:37.26 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:37.72 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:40.51 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.85 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:42.12 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:42.67 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:45.76 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:46.06 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:46.64 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:50.07 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:50.35 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.72 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 09:39:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 09:39:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:37.63 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:38.05 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:38.24 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:39.14 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.39 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
2:40.06 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:40.20 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:40.91 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:44.93 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:46.54 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.58 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:47.35 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:48.15 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:48.25 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:51.69 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:52.69 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:00:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:00:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:28.87 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:29.69 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:29.70 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:33.47 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:34.86 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:35.87 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:36.01 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:37.83 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:38.34 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:39.28 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:41.64 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:42.47 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:44.37 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:45.74 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:46.03 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:48.59 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Felaktigt simsätt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:12:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:12:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.38 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:25.17 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.21 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.35 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.26 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.97 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.44 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.62 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:29.74 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:29.92 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:30.47 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:31.81 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:31.81 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.00 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:32.14 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.84 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malva Lundberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:36.15 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:20:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:20:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:27.23 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.83 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.95 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.33 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.30 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.38 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:35.29 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:35.53 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:35.95 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.00 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:36.06 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:39.24 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:40.42 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:40.87 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:41.08 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Lundberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.19 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig vändning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:29:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:29:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4X50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
|
35.32 |
|
|
|
|
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
32.53 |
|
|
|
|
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
29.08 |
|
|
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.75 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
34.46 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessika Watanabe |
2006 |
AW3606 |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
31.58 |
|
|
|
|
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
28.88 |
|
|
|
|
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Neptun F 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:11.72 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
AS2806 |
|
32.41 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
|
38.00 |
|
|
|
|
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lind |
2006 |
AR8806 |
|
31.49 |
|
|
|
|
1:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
AH4607 |
|
29.82 |
|
|
|
|
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:12.81 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
35.33 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
BB6806 |
|
37.06 |
|
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
AW9806 |
|
32.36 |
|
|
|
|
1:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
|
28.06 |
|
|
|
|
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.54 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
AH6206 |
|
35.25 |
|
|
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Ekman |
2006 |
AH9206 |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
34.12 |
|
|
|
|
1:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
30.38 |
|
|
|
|
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simklubben Neptun F 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:19.95 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
AG1406 |
|
36.19 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
BB0606 |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
33.30 |
|
|
|
|
1:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Rodin |
2006 |
BH1206 |
|
30.50 |
|
|
|
|
2:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKK lag 1. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:20.05 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
|
38.01 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
|
30.97 |
|
|
|
|
1:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
31.11 |
|
|
|
|
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skuru Idrottsklubb Lag 1 |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:20.23 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
|
38.17 |
|
|
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
39.16 |
|
|
|
|
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
32.33 |
|
|
|
|
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
|
30.57 |
|
|
|
|
2:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SS04 Lag 1 |
13 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:20.57 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Emilia Lingman |
2006 |
BI3806 |
|
36.68 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Ishaq |
2006 |
AO6406 |
|
37.95 |
|
|
|
|
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Utgren |
2007 |
AL6207 |
|
35.77 |
|
|
|
|
1:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
|
30.17 |
|
|
|
|
2:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim lag 2 |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:23.87 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
|
36.88 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
39.91 |
|
|
|
|
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
35.76 |
|
|
|
|
1:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Li |
2006 |
AV1806 |
|
31.32 |
|
|
|
|
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ösmo Simsällskap |
13 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.65 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
|
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
|
40.83 |
|
|
|
|
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
|
34.94 |
|
|
|
|
1:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Sandelius |
2007 |
AL8207 |
|
33.09 |
|
|
|
|
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wisby Simsällskap Damer Äldr |
13 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.16 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Ella Adman |
2006 |
BC3806 |
|
35.89 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Olsson |
2006 |
BD0206 |
|
42.17 |
|
|
|
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Engqvist |
2007 |
AP0807 |
|
35.07 |
|
|
|
|
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Persson |
2006 |
BD1206 |
|
32.03 |
|
|
|
|
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:26.41 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Carla Rollvén |
2006 |
BA4406 |
|
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Holmberg |
2006 |
AK7406 |
|
41.50 |
|
|
|
|
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
AD8807 |
|
35.45 |
|
|
|
|
1:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Wik |
2006 |
BC8406 |
|
32.27 |
|
|
|
|
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.62 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Hanna Areblad |
2007 |
AH6607 |
|
39.28 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
|
44.29 |
|
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
32.47 |
|
|
|
|
1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
31.58 |
|
|
|
|
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertörns Simsällskap |
13 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Övervä |
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
|
42.63 |
|
|
|
|
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
|
33.07 |
|
|
|
|
1:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Övervä |
|
|
|
|
Anna Dimitriou |
2006 |
AN7606 |
|
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Thofelt |
2006 |
AT7406 |
|
39.76 |
|
|
|
|
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Wattad |
2006 |
AI6206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 1 |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Övervä |
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
|
36.77 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
37.47 |
|
|
|
|
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
33.77 |
|
|
|
|
1:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundberg |
2006 |
AJ6406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Fealkti |
|
|
|
|
Kajsa Henriksson |
2007 |
AH4807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Johansson |
2007 |
AJ5807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Ångman |
2006 |
AZ5606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:50:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
29.07 |
|
|
|
|
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Söderberg |
2006 |
AE9706 |
|
38.66 |
|
|
|
|
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Lind |
2006 |
AB1906 |
|
33.04 |
|
|
|
|
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
AN3906 |
|
28.42 |
|
|
|
|
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:12.14 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
|
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
|
30.29 |
|
|
|
|
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
|
30.42 |
|
|
|
|
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.96 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
32.47 |
|
|
|
|
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
39.02 |
|
|
|
|
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
31.66 |
|
|
|
|
2:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SKK lag 2. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:18.23 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
|
37.73 |
|
|
|
|
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
35.15 |
|
|
|
|
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
|
33.01 |
|
|
|
|
1:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Sundström |
2006 |
AM7506 |
|
32.34 |
|
|
|
|
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Södertörns Simsällskap |
13 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.65 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
|
34.66 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
AG6307 |
|
41.99 |
|
|
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
31.50 |
|
|
|
|
1:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
32.50 |
|
|
|
|
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim lag 1 |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:21.37 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
|
37.60 |
|
|
|
|
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
34.26 |
|
|
|
|
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
37.69 |
|
|
|
|
1:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
31.82 |
|
|
|
|
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:24.88 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
|
35.54 |
|
|
|
|
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kasper |
2007 |
AQ7107 |
|
43.48 |
|
|
|
|
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
|
35.85 |
|
|
|
|
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
|
30.01 |
|
|
|
|
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:25.84 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
38.47 |
|
|
|
|
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Sandström |
2007 |
AL7307 |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
|
34.09 |
|
|
|
|
1:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
|
32.95 |
|
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:27.87 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
|
33.52 |
|
|
|
|
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
|
44.60 |
|
|
|
|
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Trindade |
2006 |
AP6106 |
|
34.61 |
|
|
|
|
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Holmlund |
2007 |
AL4307 |
|
35.14 |
|
|
|
|
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:31.00 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
Vidar Karlström |
2007 |
AK7107 |
|
39.30 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Höijer |
2006 |
AR6506 |
|
41.92 |
|
|
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
|
38.88 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Alm |
2006 |
AN1906 |
|
30.90 |
|
|
|
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.80 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
William Lundberg |
2007 |
AD2907 |
|
40.99 |
|
|
|
|
40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
AC7907 |
|
41.95 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvin Parsa |
2006 |
AB7106 |
|
36.41 |
|
|
|
|
1:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Hjort |
2006 |
AN6906 |
|
34.45 |
|
|
|
|
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:43.33 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
|
39.07 |
|
|
|
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Fridliand |
2007 |
AL6307 |
|
45.70 |
|
|
|
|
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
AL3307 |
|
41.19 |
|
|
|
|
2:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
AL2307 |
|
37.37 |
|
|
|
|
2:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:53.17 |
+43.98 |
|
|
|
|
|
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
|
44.55 |
|
|
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
46.64 |
|
|
|
|
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
44.04 |
|
|
|
|
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
|
37.94 |
|
|
|
|
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hagberg |
2006 |
AO9906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Sahlée |
2007 |
AJ2307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Rasool |
2007 |
AL9707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 11:03:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
31.35 |
1:05.75 |
|
|
|
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
29.64 |
1:02.55 |
|
|
|
2:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
29.77 |
1:02.60 |
|
|
|
3:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
29.90 |
1:02.61 |
|
|
|
4:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SKK lag 1. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:14.11 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
|
31.01 |
1:05.18 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
|
31.55 |
1:06.86 |
|
|
|
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
28.53 |
1:00.75 |
|
|
|
3:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
|
29.32 |
1:01.32 |
|
|
|
4:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:25.49 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
|
31.62 |
1:07.20 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
AL0706 |
|
29.84 |
1:02.37 |
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
AD5706 |
|
31.47 |
1:07.10 |
|
|
|
3:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
AW9806 |
|
32.52 |
1:08.82 |
|
|
|
4:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje Simsällskap |
13 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:25.70 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Elina Tshibanda |
2007 |
AB7407 |
|
32.46 |
1:09.70 |
|
|
|
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Söderberg |
2006 |
AH0306 |
|
29.77 |
1:04.71 |
|
|
|
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
|
29.36 |
1:02.03 |
|
|
|
3:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
|
32.64 |
1:09.26 |
|
|
|
4:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Södertörns Simsällskap |
13 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:28.75 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
30.18 |
1:03.10 |
|
|
|
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
33.52 |
1:11.96 |
|
|
|
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
|
32.22 |
1:07.28 |
|
|
|
3:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
|
30.99 |
1:06.41 |
|
|
|
4:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:32.65 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
|
33.24 |
1:09.60 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
32.31 |
1:08.48 |
|
|
|
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
31.86 |
1:07.39 |
|
|
|
3:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
31.63 |
1:07.18 |
|
|
|
4:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:33.61 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
|
30.32 |
1:03.27 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
32.42 |
1:07.78 |
|
|
|
2:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
34.62 |
1:11.64 |
|
|
|
3:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
33.14 |
1:10.92 |
|
|
|
4:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neptun Mix Fr 12-13 Lag 2 |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:37.50 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
AH4607 |
|
32.92 |
1:08.32 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
33.13 |
1:10.04 |
|
|
|
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
|
34.30 |
1:11.76 |
|
|
|
3:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
|
31.19 |
1:07.38 |
|
|
|
4:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:39.45 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
|
32.46 |
1:09.40 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
32.18 |
1:09.18 |
|
|
|
2:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
BB6806 |
|
32.11 |
1:08.44 |
|
|
|
3:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
AE5706 |
|
34.42 |
1:12.43 |
|
|
|
4:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:40.20 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
32.54 |
1:08.21 |
|
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
|
36.10 |
1:15.99 |
|
|
|
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klinge |
2006 |
AS0506 |
|
32.32 |
1:07.36 |
|
|
|
3:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
32.57 |
1:08.64 |
|
|
|
4:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neptun Mix Fr 12-13 Lag 3 |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:40.23 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
35.00 |
1:11.87 |
|
|
|
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
|
33.77 |
1:11.46 |
|
|
|
2:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Rodin |
2006 |
BH1206 |
|
32.21 |
1:07.69 |
|
|
|
3:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
|
32.44 |
1:09.21 |
|
|
|
4:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.49 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
|
32.43 |
1:07.16 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
33.85 |
1:11.70 |
|
|
|
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benedek Kovacs |
2006 |
AP9706 |
|
35.80 |
1:15.84 |
|
|
|
3:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
|
34.79 |
1:12.79 |
|
|
|
4:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Åkersberga Simsällskap |
13 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.55 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Leon Bocké |
2006 |
AJ2906 |
|
32.07 |
1:10.45 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Dvali |
2007 |
AY4207 |
|
36.27 |
1:17.70 |
|
|
|
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Bosson |
2006 |
AD7906 |
|
33.85 |
1:11.55 |
|
|
|
3:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
32.65 |
1:07.85 |
|
|
|
4:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Turebergs Simklubb lag 1 |
13 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
4:48.66 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
|
29.43 |
1:01.27 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Näsvall |
2006 |
AW7406 |
|
32.73 |
1:09.75 |
|
|
|
2:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wu |
2007 |
AC7307 |
|
39.06 |
1:25.40 |
|
|
|
3:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
33.37 |
1:12.24 |
|
|
|
4:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Danderyds Simförening |
13 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
4:49.83 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
32.53 |
1:09.23 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
32.94 |
1:09.15 |
|
|
|
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
34.27 |
1:13.41 |
|
|
|
3:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
|
36.75 |
1:18.04 |
|
|
|
4:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:50.07 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
|
32.92 |
1:11.00 |
|
|
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thunberg |
2007 |
AD8807 |
|
33.31 |
1:09.89 |
|
|
|
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Rollvén |
2006 |
BA4406 |
|
33.66 |
1:11.54 |
|
|
|
3:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
AJ7706 |
|
36.52 |
1:17.64 |
|
|
|
4:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
4:51.14 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
|
32.96 |
1:09.52 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Wattad |
2006 |
AI6206 |
|
34.45 |
1:15.67 |
|
|
|
2:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Sahlée |
2007 |
AJ2307 |
|
35.56 |
1:16.47 |
|
|
|
3:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
32.37 |
1:09.48 |
|
|
|
4:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 11:04:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
4:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:43.28 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:52.56 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:00.16 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:01.66 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
5:02.31 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
5:07.09 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
5:09.34 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leia Ångman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:10.02 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
5:14.47 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:16.73 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:17.08 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
5:17.34 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:17.65 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:17.95 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:21.18 |
+38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Johansson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:22.32 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:22.74 |
+39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:19:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:19:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
4:43.19 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:49.49 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
4:49.96 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
4:52.91 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:58.37 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:58.53 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:03.86 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:09.02 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:11.58 |
+36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:13.94 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
5:16.88 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:18.09 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:24.04 |
+48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
5:24.83 |
+49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:25.27 |
+49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:39:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:37.59 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:41.11 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.40 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:43.48 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:44.91 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.45 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:49.49 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:50.42 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:50.48 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.14 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:53.18 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:53.26 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:56.69 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:57.77 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:58.34 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Berg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:58.68 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Engqvist |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:59.53 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:51:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:51.33 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:54.83 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:55.77 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:56.09 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:56.65 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:57.77 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
3:00.08 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:01.31 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
3:01.83 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:01.88 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:02.54 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:03.74 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:04.09 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:06.46 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:09.45 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:12.51 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:14.82 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:05:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:05:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:17.35 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.19 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.86 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.32 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.70 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:20.71 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.96 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.71 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.99 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:24.28 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:24.77 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.43 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Ekman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.91 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.39 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.68 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.14 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.43 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:20:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:20:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.00 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.08 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:15.25 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:16.87 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:18.07 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:18.92 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:19.72 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:19.78 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.05 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.91 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.40 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:22.00 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.07 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.08 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.15 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.71 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.70 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:28:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:04.84 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:05.87 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.91 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:06.33 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.98 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:08.06 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.14 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.02 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:09.31 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.79 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.03 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:10.14 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:10.20 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:10.69 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:10.87 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:11.39 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.87 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:36:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:36:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:09.22 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:09.30 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.64 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.92 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.96 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.60 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.76 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:13.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:13.22 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.63 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:14.58 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.98 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.66 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.84 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:19.09 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.11 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.21 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:44:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4X50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Renholm |
2006 |
AY2206 |
|
30.13 |
|
|
|
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Melander |
2007 |
AB9807 |
|
29.38 |
|
|
|
|
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
|
28.80 |
|
|
|
|
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
|
29.47 |
|
|
|
|
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:58.71 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
29.68 |
|
|
|
|
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessika Watanabe |
2006 |
AW3606 |
|
29.55 |
|
|
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
29.41 |
|
|
|
|
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Ångman |
2006 |
AZ5606 |
|
30.07 |
|
|
|
|
1:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Neptun F 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
1:59.34 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
AS2806 |
|
29.32 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lind |
2006 |
AR8806 |
|
29.00 |
|
|
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
AH4607 |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:00.79 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Frida Loqvist |
2006 |
BB6806 |
|
31.15 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
|
28.68 |
|
|
|
|
59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Egmar |
2006 |
AW9806 |
|
30.50 |
|
|
|
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Claesson |
2006 |
AY2406 |
|
30.46 |
|
|
|
|
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Södertörns Simsällskap |
13 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:01.43 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
|
29.87 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
|
29.83 |
|
|
|
|
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
|
30.63 |
|
|
|
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
|
31.10 |
|
|
|
|
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.93 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
30.70 |
|
|
|
|
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
31.52 |
|
|
|
|
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
30.51 |
|
|
|
|
1:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
AH6206 |
|
31.20 |
|
|
|
|
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKK lag 1. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:04.86 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
AD9606 |
|
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eklöf |
2007 |
AD9807 |
|
32.50 |
|
|
|
|
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
|
32.27 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
|
30.27 |
|
|
|
|
2:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SS04 Lag 1 |
13 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:05.00 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
|
31.22 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lingman |
2006 |
BI3806 |
|
30.98 |
|
|
|
|
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Ishaq |
2006 |
AO6406 |
|
31.11 |
|
|
|
|
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Utgren |
2007 |
AL6207 |
|
31.69 |
|
|
|
|
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Täby Sim lag 1 |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:05.02 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Tuva Lundberg |
2006 |
AJ6406 |
|
31.93 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Björklund |
2006 |
AF1606 |
|
31.95 |
|
|
|
|
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
30.88 |
|
|
|
|
1:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
30.26 |
|
|
|
|
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skuru Idrottsklubb Lag 1 |
13 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:05.55 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
30.58 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
|
30.71 |
|
|
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
|
30.27 |
|
|
|
|
2:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.91 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Vera Wijk |
2006 |
AY4206 |
|
33.29 |
|
|
|
|
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
|
29.17 |
|
|
|
|
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
|
32.52 |
|
|
|
|
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
|
31.93 |
|
|
|
|
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Danderyd lag 1 |
13 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:07.11 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
31.62 |
|
|
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
|
31.12 |
|
|
|
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Axelsson |
2006 |
BS4606 |
|
32.60 |
|
|
|
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simklubben Neptun F 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:07.71 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Lea Rodin |
2006 |
BH1206 |
|
31.14 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
|
32.15 |
|
|
|
|
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
BB0606 |
|
31.99 |
|
|
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Farrar |
2006 |
BK8206 |
|
32.43 |
|
|
|
|
2:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustavsbergs Simsällskap |
13 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.72 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Bonnie Tham |
2006 |
BG5406 |
|
30.33 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
AA8406 |
|
31.71 |
|
|
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
BK0806 |
|
33.84 |
|
|
|
|
1:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
|
32.84 |
|
|
|
|
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wisby Simsällskap Damer Äldr |
13 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.07 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Emma Persson |
2006 |
BD1206 |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Olsson |
2006 |
BD0206 |
|
32.12 |
|
|
|
|
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Engqvist |
2007 |
AP0807 |
|
34.37 |
|
|
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Adman |
2006 |
BC3806 |
|
30.41 |
|
|
|
|
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simklubben Neptun F 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:10.11 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Felicia Berg |
2007 |
AZ1407 |
|
33.25 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Delara Ronquist |
2007 |
AN7807 |
|
32.60 |
|
|
|
|
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Wijk |
2006 |
AH2406 |
|
32.34 |
|
|
|
|
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
AG1406 |
|
31.92 |
|
|
|
|
2:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.13 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Nellie Ekman |
2006 |
AH9206 |
|
31.89 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
32.74 |
|
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Henriksson |
2007 |
AH4807 |
|
32.66 |
|
|
|
|
1:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Johansson |
2007 |
AJ5807 |
|
33.84 |
|
|
|
|
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Övervä |
|
|
|
|
Nellie Thofelt |
2006 |
AT7406 |
|
31.17 |
|
|
|
|
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
BM0806 |
|
33.33 |
|
|
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dimitriou |
2006 |
AN7606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Johansson |
2006 |
BF8806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 17:03:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Lind |
2006 |
AB1906 |
|
30.52 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
25.63 |
|
|
|
|
56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Söderberg |
2006 |
AE9706 |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
AN3906 |
|
28.53 |
|
|
|
|
1:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
1:57.87 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
|
28.29 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
|
29.31 |
|
|
|
|
57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
|
30.31 |
|
|
|
|
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Forss |
2007 |
AL9107 |
|
29.96 |
|
|
|
|
1:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.88 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Casper Rengart |
2006 |
AB1706 |
|
28.26 |
|
|
|
|
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Peng |
2007 |
AA7707 |
|
29.52 |
|
|
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Takala |
2007 |
AC5907 |
|
31.62 |
|
|
|
|
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Fjellström |
2006 |
AJ3906 |
|
30.48 |
|
|
|
|
1:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SKK lag 1. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:00.17 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
28.29 |
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
|
28.82 |
|
|
|
|
57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Sundström |
2006 |
AM7506 |
|
32.63 |
|
|
|
|
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
|
30.43 |
|
|
|
|
2:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Spårvägen Simförening Lag 1 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:00.79 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Anton Jöngren |
2006 |
AD5706 |
|
30.34 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
|
31.11 |
|
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
AL0706 |
|
27.64 |
|
|
|
|
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Södertörns Simsällskap |
13 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.56 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
28.16 |
|
|
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
|
29.30 |
|
|
|
|
57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
32.00 |
|
|
|
|
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
AG6307 |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
13 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:05.61 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Noah Alm |
2006 |
AN1906 |
|
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
|
29.99 |
|
|
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
|
31.94 |
|
|
|
|
2:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:07.53 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
AH6106 |
|
31.86 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
34.50 |
|
|
|
|
1:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
32.11 |
|
|
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
2006 |
AM7706 |
|
29.06 |
|
|
|
|
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
13 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
2:12.82 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
AD4506 |
|
31.28 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hagberg |
2006 |
AO9906 |
|
35.42 |
|
|
|
|
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Sahlée |
2007 |
AJ2307 |
|
33.04 |
|
|
|
|
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Rasool |
2007 |
AL9707 |
|
33.08 |
|
|
|
|
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.94 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
AC7907 |
|
32.31 |
|
|
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvin Parsa |
2006 |
AB7106 |
|
32.52 |
|
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Hjort |
2006 |
AN6906 |
|
35.01 |
|
|
|
|
1:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lundberg |
2007 |
AD2907 |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SKK lag 2. |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:16.34 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Hugo Patrikson |
2006 |
AJ6506 |
|
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
|
36.01 |
|
|
|
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordan Sundström |
2007 |
AM1706 |
|
33.86 |
|
|
|
|
1:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Löfqvist |
2006 |
AM3706 |
|
32.26 |
|
|
|
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:17.48 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
|
33.51 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
|
35.41 |
|
|
|
|
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
|
34.48 |
|
|
|
|
1:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Fridliand |
2007 |
AL6307 |
|
34.08 |
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:24.82 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Zacharias Sandström |
2007 |
AL7307 |
|
35.87 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Holmlund |
2007 |
AL4307 |
|
35.56 |
|
|
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
AL2307 |
|
38.17 |
|
|
|
|
1:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
AL3307 |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Turebergs Simklubb |
13 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:26.64 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Daniel Bebenek |
2006 |
AC4706 |
|
28.81 |
|
|
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wu |
2007 |
AC7307 |
|
36.88 |
|
|
|
|
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Westas |
2007 |
AL3907 |
|
42.22 |
|
|
|
|
1:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Regnander |
2006 |
AS3706 |
|
38.73 |
|
|
|
|
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:27.66 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
36.44 |
|
|
|
|
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
38.24 |
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
|
37.20 |
|
|
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
13 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hindra |
|
|
|
|
Erik Frantz |
2006 |
AK1106 |
|
31.78 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Benedek Kovacs |
2006 |
AP9706 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Svensson |
2007 |
AH5507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Neptun P 12-13 La |
13 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Felakti |
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Trindade |
2006 |
AP6106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 3 |
13 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
William Zhao |
2006 |
AN8306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Steinle |
2007 |
AQ9907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 17:20:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.22 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.28 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.01 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:05.19 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.35 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:06.20 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:06.52 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.53 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:06.60 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:06.60 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:06.64 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.89 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:07.11 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:07.17 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:07.83 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:08.40 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.62 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:35:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:35:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.49 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:01.10 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:01.14 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:01.41 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.21 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.69 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:03.35 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:04.21 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:04.72 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.76 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.23 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.20 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:06.81 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:07.47 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:07.62 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.98 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.84 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:43:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:43:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.90 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.63 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.65 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.21 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Brännbäck |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.42 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.93 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:15.97 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.64 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:17.36 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:17.52 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.61 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:17.94 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:18.28 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:20.01 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:20.84 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.30 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:22.39 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:13:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:14:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:09.39 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.34 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.06 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.15 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:13.75 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.30 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:14.74 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.16 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Lind |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.20 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.76 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.37 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.42 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.44 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:20.52 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.61 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.92 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.81 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:21:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:22:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.53 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.81 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.92 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.04 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.01 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:16.42 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:17.35 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.68 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:18.47 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:18.51 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:18.62 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:19.33 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.62 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.14 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.37 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.77 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.32 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:50:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:50:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.88 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.81 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.97 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.88 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:21.41 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:22.72 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.23 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:23.26 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:23.61 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:23.62 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:25.15 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Lundberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.14 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.66 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.21 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:28.54 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.86 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:59:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:59:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.18 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:14.28 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.71 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.87 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Engqvist |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:19.42 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:19.46 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.19 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.74 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.85 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.07 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.57 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felicia Berg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.91 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:24.46 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:26.00 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.05 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktig vändning |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:29:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:29:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2019 Stockholmsfinal
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:14.39 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.08 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:20.59 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.13 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.17 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.46 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:27.98 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:28.74 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:30.25 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:30.51 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.73 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.24 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.05 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.08 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.89 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
Felaktigt simsätt |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:38:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|