2021-06-25   11:55:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM Simiaden final

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 8 Juni 2019 Kl. 10:00 (Insim kl. 09.00-09.50)

Document
Resultat
DM/JDM och Vårsimiaden Final 2019
Arrangör:
Plats: Tinnerbäcksbadet Linköpings Allmänna SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 9 jun 2019
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar 20 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
4 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.54 562 1:09.16
50m: 32.70
100m: 1:09.16
(36.46)
5 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.79 555 1:09.48 +0.32
50m: 32.39
100m: 1:09.48
(37.09)
6 Anton Steindl 2000 Jönköpings Simsällskap +0.59 543 1:09.95 +0.79
50m: 32.37
100m: 1:09.95
(37.58)
8 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.70 489 1:12.43 +3.27
50m: 34.47
100m: 1:12.43
(37.96)
9 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS +0.64 485 1:12.67 +3.51
50m: 33.93
100m: 1:12.67
(38.74)
10 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 466 1:13.64 +4.48
50m: 34.69
100m: 1:13.64
(38.95)
12 Gustav Hammarstedt 2002 Växjö Simsällskap +0.52 443 1:14.85 +5.69
50m: 34.53
100m: 1:14.85
(40.32)
13 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.64 442 1:14.93 +5.77
50m: 34.46
100m: 1:14.93
(40.47)
14 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.72 427 1:15.77 +6.61
50m: 35.27
100m: 1:15.77
(40.50)
15 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.64 416 1:16.43 +7.27
50m: 35.40
100m: 1:16.43
(41.03)
16 Yousef Souhil 2002 Västerviks Simsällskap +0.60 406 1:17.06 +7.90
50m: 35.93
100m: 1:17.06
(41.13)
17 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.73 404 1:17.19 +8.03
50m: 35.78
100m: 1:17.19
(41.41)
18 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.75 404 1:17.24 +8.08
50m: 35.66
100m: 1:17.24
(41.58)
19 Erik Wallin 2003 Linköpings Allmänna SS +0.72 390 1:18.12 +8.96
50m: 35.93
100m: 1:18.12
(42.19)
20 Daniel Agestav 2002 Jönköpings Simsällskap +0.74 386 1:18.41 +9.25
50m: 36.55
100m: 1:18.41
(41.86)
21 Ville Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap +0.62 380 1:18.77 +9.61
50m: 36.48
100m: 1:18.77
(42.29)
22 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 374 1:19.22 +10.06
50m: 36.60
100m: 1:19.22
(42.62)
23 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.62 367 1:19.73 +10.57
50m: 36.88
100m: 1:19.73
(42.85)
24 Joakim Sühl 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 364 1:19.91 +10.75
50m: 38.22
100m: 1:19.91
(41.69)
25 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.68 357 1:20.42 +11.26
50m: 36.45
100m: 1:20.42
(43.97)
26 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 357 1:20.48 +11.32
50m: 37.40
100m: 1:20.48
(43.08)
27 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap +0.62 353 1:20.77 +11.61
50m: 37.48
100m: 1:20.77
(43.29)
28 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.86 352 1:20.84 +11.68
50m: 37.61
100m: 1:20.84
(43.23)
29 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 333 1:22.31 +13.15
50m: 38.59
100m: 1:22.31
(43.72)
30 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.81 332 1:22.39 +13.23
50m: 38.19
100m: 1:22.39
(44.20)
31 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap +0.81 327 1:22.82 +13.66
50m: 38.75
100m: 1:22.82
(44.07)
32 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.59 324 1:23.13 +13.97
50m: 39.17
100m: 1:23.13
(43.96)
- Lukas Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.62 523 1:10.83 +1.67
50m: 32.32
100m: 1:10.83
(38.51)
- Carl Löfgren 2003 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:41:45
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar Alla åldrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.65 654 1:05.77
50m: 30.47
100m: 1:05.77
(35.30)
2 Marcus Forsgren 1996 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 596 1:07.83 +2.06
50m: 31.24
100m: 1:07.83
(36.59)
3 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS +0.72 579 1:08.48 +2.71
50m: 31.39
100m: 1:08.48
(37.09)
4 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.54 562 1:09.16 +3.39
50m: 32.70
100m: 1:09.16
(36.46)
5 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.79 555 1:09.48 +3.71
50m: 32.39
100m: 1:09.48
(37.09)
6 Anton Steindl 2000 Jönköpings Simsällskap +0.59 543 1:09.95 +4.18
50m: 32.37
100m: 1:09.95
(37.58)
7 Erik Nicklasson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.67 518 1:11.08 +5.31
50m: 33.19
100m: 1:11.08
(37.89)
8 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.70 489 1:12.43 +6.66
50m: 34.47
100m: 1:12.43
(37.96)
9 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS +0.64 485 1:12.67 +6.90
50m: 33.93
100m: 1:12.67
(38.74)
10 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 466 1:13.64 +7.87
50m: 34.69
100m: 1:13.64
(38.95)
11 Axel Eriksson 1998 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 462 1:13.83 +8.06
50m: 34.05
100m: 1:13.83
(39.78)
12 Gustav Hammarstedt 2002 Växjö Simsällskap +0.52 443 1:14.85 +9.08
50m: 34.53
100m: 1:14.85
(40.32)
13 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.64 442 1:14.93 +9.16
50m: 34.46
100m: 1:14.93
(40.47)
14 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.72 427 1:15.77 +10.00
50m: 35.27
100m: 1:15.77
(40.50)
15 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.64 416 1:16.43 +10.66
50m: 35.40
100m: 1:16.43
(41.03)
16 Yousef Souhil 2002 Västerviks Simsällskap +0.60 406 1:17.06 +11.29
50m: 35.93
100m: 1:17.06
(41.13)
17 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.73 404 1:17.19 +11.42
50m: 35.78
100m: 1:17.19
(41.41)
18 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.75 404 1:17.24 +11.47
50m: 35.66
100m: 1:17.24
(41.58)
19 Erik Wallin 2003 Linköpings Allmänna SS +0.72 390 1:18.12 +12.35
50m: 35.93
100m: 1:18.12
(42.19)
20 Daniel Agestav 2002 Jönköpings Simsällskap +0.74 386 1:18.41 +12.64
50m: 36.55
100m: 1:18.41
(41.86)
21 Ville Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap +0.62 380 1:18.77 +13.00
50m: 36.48
100m: 1:18.77
(42.29)
22 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 374 1:19.22 +13.45
50m: 36.60
100m: 1:19.22
(42.62)
23 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.62 367 1:19.73 +13.96
50m: 36.88
100m: 1:19.73
(42.85)
24 Joakim Sühl 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 364 1:19.91 +14.14
50m: 38.22
100m: 1:19.91
(41.69)
25 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.68 357 1:20.42 +14.65
50m: 36.45
100m: 1:20.42
(43.97)
26 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.59 357 1:20.48 +14.71
50m: 37.40
100m: 1:20.48
(43.08)
27 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap +0.62 353 1:20.77 +15.00
50m: 37.48
100m: 1:20.77
(43.29)
28 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.86 352 1:20.84 +15.07
50m: 37.61
100m: 1:20.84
(43.23)
29 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 333 1:22.31 +16.54
50m: 38.59
100m: 1:22.31
(43.72)
30 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.81 332 1:22.39 +16.62
50m: 38.19
100m: 1:22.39
(44.20)
31 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap +0.81 327 1:22.82 +17.05
50m: 38.75
100m: 1:22.82
(44.07)
32 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.59 324 1:23.13 +17.36
50m: 39.17
100m: 1:23.13
(43.96)
- Lukas Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.62 523 1:10.83 +5.06
50m: 32.32
100m: 1:10.83
(38.51)
- Carl Löfgren 2003 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-08 11:41:45
2019-06-08 11:43:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner