2022-01-28   10:35:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Sprint 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Sprint stvne 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Snderborg    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangr  DGI Snderjylland         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  12 maj 2019         
 
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1952-1994 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral            31.92   
Poul Erik Tankred  1953  Bjerre Herreds Svmmeklub            49.47   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christopher Kristiansen  2000  Svmmeklubben Snderborg            26.00   
Andr Iversen  2001  Svmmeklubben Snderborg            26.82   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svmmeklubben Snderborg            26.87   
Alexander Roe  1997  Svmmeklubben Koral            27.14   
Simon Damm  2000  Rdekro Svmmeklub            31.68   
Rasmus H. Nrvald  2000  Rdekro Svmmeklub            31.99   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svmmeklubben Koral            25.29   
Marius V. Kjrsgaard  2004  Bov IF            27.65   
Nicholas Kristiansen  2004  Svmmeklubben Snderborg            28.33   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svmmeklub            28.52   
Marcus Kjr Nielsen  2004  Haderslev Svmme Klub            29.06   
Casper Fink  2003  Svmmeklubben Snderborg            29.23   
Anders Munksgaard-Ottosen  2004  Svmmeklubben Snderborg            30.16   
Jakob Frimand  2004  H.G.F. Svmning            30.24   
Alexander Schmidt  2004  Bov IF            31.77   
10  Jacob Bach-Valeur  2004  H.G.F. Svmning            31.96   
11  Sander Kejser  2003  H.G.F. Svmning            32.99   
12  Amir Dawoud  2004  Svmmeklubben Opnr            33.00   
13  Eigil Brochner Gregersen  2004  Nord-Als Svmmeklub            34.47   
14  Emil Stidsen  2003  H.G.F. Svmning            39.30   
15  Ebbe Weile  2004  Bjerre Herreds Svmmeklub            40.99   
Asger Moos Hansen  2004  Svmmeklubben Opnr            DNS   
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev Svmme Klub            31.30   
Jasper Balle West  2006  Bjerre Herreds Svmmeklub            31.49   
Magnus Andersen  2005  Svmmeklubben Koral            31.51   
Esben Frimand  2006  H.G.F. Svmning            31.84   
Lasse Hansen  2006  Bov IF            31.96   
Aske Ying Sandvej Mller  2005  Bjerre Herreds Svmmeklub            32.44   
Nikolai Kristensen  2005  Vamdrup Idrtsforening            33.27   
Rasmus Thulstrup Lemming  2005  H.G.F. Svmning            34.42   
Alexander Juul Dahl  2006  H.G.F. Svmning            35.23   
10  Gustav Kollander  2006  Svmmeklubben Opnr            35.80   
11  Andreas Nygaard Skdt  2006  Svmmeklubben Opnr            35.91   
12  Martin Mark Hansen  2005  Bjerre Herreds Svmmeklub            36.75   
13  Issa Dawoud  2006  Svmmeklubben Opnr            44.11   
Kelvin Kirubakaran  2006  Vamdrup Idrtsforening            DNS   
Kristian Kruse Frederiksen  2006  H.G.F. Svmning            DSQ  ej rrt 25m 
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svmmeklubben Snderborg            30.65   
Kasper Khne  2007  Rdding Svmmeklub            32.80   
Sophus Heningsen  2007  H.G.F. Svmning            33.65   
Tobias Werge  2007  Nord-Als Svmmeklub            33.87   
Otto Milther  2007  Haderslev Svmme Klub            36.02   
Bertram Johannsen  2008  Svmmeklubben Opnr            36.09   
Stefan Brochner Gregersen  2007  Nord-Als Svmmeklub            37.56   
Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svmme Klub            37.88   
Columbus Vibild  2007  Rdding Svmmeklub            38.05   
10  Silas Krogh  2007  Nord-Als Svmmeklub            38.09   
11  Max Sierszecki  2007  Svmmeklubben Snderborg            38.25   
12  Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup Idrtsforening            38.33   
13  Jacob Rosenstand  2007  Rdekro Svmmeklub            39.54   
14  Kasper O. Jensen  2007  Haderslev Svmme Klub            43.18   
15  Frederik Elling  2007  Bov IF            52.53   
Emil Hauge Holm  2007  Bov IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2013 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Oliver Kuettel  2009  Svmmeklubben Snderborg            42.47   
Luis Cayetano Alonso  2009  Rdding Svmmeklub            42.97   
Mikkel Fangel Christensen  2009  Svmmeklubben Snderborg            43.34   
Simon Als  2010  Vamdrup Idrtsforening            55.32   
Niclas Petersen  2009  Svmmeklubben Snderborg            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til DGI Snderjylland  Udskriftstidspunkt  11:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner