2021-11-28   15:21:47
Izberi tekmovanje:

Izberi jezik:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Vårsimiaden Regionfinal Skåne-Blekinge

Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.

Pass 2

Document
Resultat
Vårsimiaden Region
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 maj 2019 till den 25 maj 2019
Gren 19, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb +0.71 2:25.72
50m: 32.47
100m: 1:09.51
(37.04)
150m: 1:48.18
(38.67)
200m: 2:25.72
(37.54)
2 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap +0.82 2:29.22 +3.50
50m: 34.29
100m: 1:12.71
(38.42)
150m: 1:51.90
(39.19)
200m: 2:29.22
(37.32)
3 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap +0.68 2:31.36 +5.64
50m: 34.08
100m: 1:13.41
(39.33)
150m: 1:53.55
(40.14)
200m: 2:31.36
(37.81)
4 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 2:31.40 +5.68
50m: 35.40
100m: 1:15.81
(40.41)
150m: 1:55.81
(40.00)
200m: 2:31.40
(35.59)
5 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap +0.82 2:32.71 +6.99
50m: 34.90
100m: 1:13.73
(38.83)
150m: 1:53.61
(39.88)
200m: 2:32.71
(39.10)
6 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap -.-- 2:34.05 +8.33
50m: 35.38
100m: 1:14.82
(39.44)
150m: 1:55.78
(40.96)
200m: 2:34.05
(38.27)
7 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.83 2:36.47 +10.75
50m: 34.68
100m: 1:15.61
(40.93)
150m: 1:56.83
(41.22)
200m: 2:36.47
(39.64)
8 Valentina Fanu 2007 S 71 -.-- 2:37.12 +11.40
50m: 36.67
100m: 1:17.82
(41.15)
150m: 2:00.10
(42.28)
200m: 2:37.12
(37.02)
9 Freja Härstedt 2007 Föreningen Trelleborg Sim +0.71 2:38.63 +12.91
50m: 36.62
100m: 1:17.65
(41.03)
150m: 1:59.81
(42.16)
200m: 2:38.63
(38.82)
10 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap +0.56 2:39.48 +13.76
50m: 35.35
100m: 1:15.14
(39.79)
150m: 1:57.24
(42.10)
200m: 2:39.48
(42.24)
11 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 2:41.05 +15.33
50m: 37.17
100m: 1:19.54
(42.37)
150m: 2:02.24
(42.70)
200m: 2:41.05
(38.81)
12 Alice Strömberg 2007 Ystads Simsällskap +0.85 2:41.06 +15.34
50m: 36.92
100m: 1:19.55
(42.63)
150m: 2:03.36
(43.81)
200m: 2:41.06
(37.70)
13 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb -.-- 2:41.90 +16.18
50m: 37.16
100m: 1:18.87
(41.71)
150m: 2:01.42
(42.55)
200m: 2:41.90
(40.48)
14 Mika Rönndahl 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.95 2:42.43 +16.71
50m: 36.20
100m: 1:17.16
(40.96)
150m: 2:00.06
(42.90)
200m: 2:42.43
(42.37)
15 Agnes Ohlsson 2007 Föreningen Österlen Sim +0.90 2:44.12 +18.40
50m: 37.45
100m: 1:20.60
(43.15)
150m: 2:03.81
(43.21)
200m: 2:44.12
(40.31)
16 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap +0.64 2:45.23 +19.51
50m: 37.02
100m: 1:20.88
(43.86)
150m: 2:03.01
(42.13)
200m: 2:45.23
(42.22)
17 Mathilda Andersson 2007 S 71 +0.57 2:45.55 +19.83
50m: 37.06
100m: 1:20.32
(43.26)
150m: 2:04.22
(43.90)
200m: 2:45.55
(41.33)
18 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.91 2:46.73 +21.01
50m: 37.75
100m: 1:20.25
(42.50)
150m: 2:03.99
(43.74)
200m: 2:46.73
(42.74)
19 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap +0.72 2:46.92 +21.20
50m: 37.47
100m: 1:20.48
(43.01)
150m: 2:04.73
(44.25)
200m: 2:46.92
(42.19)
20 Lisa Brase 2007 Vellinge-Näsets Simklubb +0.86 2:49.01 +23.29
50m: 38.14
100m: 1:22.07
(43.93)
150m: 2:06.76
(44.69)
200m: 2:49.01
(42.25)
21 Saga Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.76 2:49.70 +23.98
50m: 36.95
100m: 1:20.09
(43.14)
150m: 2:04.93
(44.84)
200m: 2:49.70
(44.77)
- Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-05-25 16:02:08
2019-05-25 16:02:12 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner