2021-10-25   22:15:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1921-2001 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    738          51.89   
  Vejle Svmmeklub  49.36                 
Mikkel Gadgaard  1999    700          52.83   
  Esbjerg Svmmeklub  49.67                 
Sebastian Ovesen  1994    685          53.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.77                 
Frans Johannessen  1992    683          53.26   
  Esbjerg Svmmeklub  49.27                 
Martin H. Abel  2001    664          53.76   
  Esbjerg Svmmeklub  50.11                 
Lasse Dall  1997    624          54.88   
  Esbjerg Svmmeklub  50.79                 
Simon B. Jeppesen  1997    605          55.45   
  Agfs Svmmeafdeling  52.83                 
Jrgen Mikkelsen Bakke  2001    596          55.72   
  Vestkantsvmmerne  52.27                 
Christoffer Weiss  2001    593          55.82   
  Gentofte Svmme Klub  55.76                 
10  Mads Holm  1998    591          55.87   
  Esbjerg Svmmeklub  53.60                 
11  Mathias Rasmussen  2001    588          55.99   
  Holstebro Svmme Club  53.75                 
12  Jonas M. Jrgensen  2001    584          56.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.97                 
13  Alexander Fenger  1999    575          56.38   
  Vejle Svmmeklub  55.60                 
14  Christian Rasmussen  1998    557          56.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.82                 
15  Valdemar Kjrgaard  2001    557          57.00   
  Agfs Svmmeafdeling  55.03                 
16  Thomas Schiby  2001    556          57.04   
  Aalborg Svmmeklub  57.30                 
17  Christoffer Vang-Jensen  2001    553          57.12   
  Gentofte Svmme Klub  52.44                 
18  Rune Nrgaard  2000    550          57.24   
  Aalborg Svmmeklub  56.15                 
19  Jacob Schelde Jensen  2001    534          57.79   
  Kolding SK  55.49                 
20  Andr Iversen  2001    520          58.32   
  Svmmeklubben Snderborg  55.80                 
21  Mads Srensen  2001    519          58.35   
  Vejle Svmmeklub  54.03                 
22  David Hjort  2000    509          58.75   
  Agfs Svmmeafdeling  54.89                 
23  Ferdinand Wahl  2000    475          1:00.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.04                 
24  Casper Krohn  2001    433          1:01.97   
  Agfs Svmmeafdeling  57.40                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    644          54.31   
  Vejle Svmmeklub  52.98                 
Leo Badaker  2002    639          54.45   
  Gentofte Svmme Klub  53.04                 
Joakim Khn  2003    637          54.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
Carl Heyn Stage  2003    606          55.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.29                 
Alexander L. Bjrn  2003    597          55.71   
  Vejle Svmmeklub  53.76                 
Tobias Bostrm  2002    592          55.86   
  Esbjerg Svmmeklub  56.83                 
Elias Marius Elsgaard  2004    586          56.03   
  Esbjerg Svmmeklub  54.61                 
Malte Lyck Falk  2003    584          56.12   
  DeltaSwim  53.76                 
Rasmus Warberg  2004    579          56.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.81                 
10  Mathias Christensen  2004    574          56.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  54.24                 
11  Oskar Luckow Larsen  2004    565          56.73   
  Gentofte Svmme Klub  56.51                 
12  Johan Siksne Kaalund  2002    544          57.44   
  H2Odense  55.08                 
13  Aske Sommerlund Pedersen  2003    535          57.78   
  Esbjerg Svmmeklub  54.71                 
14  Emil Lykke Grann  2003    532          57.87   
  Silkeborg Svmmeklub  55.35                 
15  Thor Brunsgaard  2003    530          57.95   
  Agfs Svmmeafdeling  56.99                 
16  Mathias Marbk Nielsen  2004    530          57.96   
  Esbjerg Svmmeklub  56.52                 
17  Andreas Getz Bjartland  2003    519          58.35   
  Vestkantsvmmerne  55.30                 
18  Sren Have  2004    519          58.36   
  Agfs Svmmeafdeling  56.78                 
19  Malthe Elkjr  2003    518          58.38   
  Vejle Svmmeklub  53.93                 
20  Ole Hovmand  2003    518          58.40   
  Svmmeklubben Syd  54.96                 
21  Andreas Eriksen Tankmar  2004    496          59.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  57.73                 
22  Nikolaj Pilgaard  2004    494          59.31   
  Holstebro Svmme Club  58.15                 
23  Gustav Flche Fuglsang  2002    489          59.52   
  Silkeborg Svmmeklub  56.22                 
24  Viggo Prehn  2004    480          59.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  56.62                 
25  Kasper Hansen  2004    474          1:00.13   
  Silkeborg Svmmeklub  58.03                 
26  Niklas Wiese Dobel  2004    473          1:00.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.03                 
27  Jonas Krammer Knudsen  2003    468          1:00.39   
  Esbjerg Svmmeklub  56.81                 
28  Piotr Stadnicki  2004    459          1:00.81   
  Nyborg Svmmeklub  59.61                 
29  Vania Danilkin  2004    442          1:01.57   
  Kolding SK  1:01.11                 
30  Simon Kutsko Jensen  2004    431          1:02.10   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.78                 
31  Nichlas Nordlund Hansen  2004    427          1:02.28   
  Kolding SK  58.55                 
32  Markus Jessen  2003    405          1:03.38   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.89                 
33  Oliver Londero  2004    396          1:03.85   
  H2Odense  1:02.88                 
34  Silas Plaetner  2003    366          1:05.53   
  Nyborg Svmmeklub  1:04.50                 
Casper Johannesen  2004              DNS   
  Aalborg Svmmeklub  56.96                 
Niklas Faaborg Andersen  2002              DNS   
  Swim Team Neptun  1:01.52                 
Simon Sandal  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:01.63                 
William Hoffmann Hyldig  2004              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.06                 
Asgar Knakkergaard  2004              DSQ  SW4.1 
  Aalborg Svmmeklub  57.23                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    530          57.94   
  Brdstrup Svmmeklub  56.46                 
Jonas Mathiasen  2006    415          1:02.88   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.14                 
Max Venborg Kromann  2005    396          1:03.87   
  Vejle Svmmeklub  1:05.95                 
Sofus Funder  2005    392          1:04.08   
  Vejle Svmmeklub  1:04.43                 
Lucas Mogensen  2005    386          1:04.38   
  Swim Team Neptun  1:02.56                 
Emil Togsverd  2005    382          1:04.64   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.76                 
Alexander Drachmann  2005    382          1:04.65   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.89                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    361          1:05.83   
  Vejle Svmmeklub  1:04.70                 
Jacob Timmermand  2006    356          1:06.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.05                 
10  Oskar Mhring  2006    344          1:06.91   
  Nyborg Svmmeklub  1:11.80                 
11  Tobias Holt Poulsen  2005    330          1:07.86   
  Vejle Svmmeklub  1:04.99                 
12  Sigurd Salskov Iversen  2006    299          1:10.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:09.57                 
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006    291          1:10.78   
  Nyborg Svmmeklub  1:06.74                 
14  Lukas Skov Christiansen  2005    266          1:12.88   
  Nyborg Svmmeklub  1:11.43                 
15  Tobias Hansen  2005    238          1:15.63   
  Nyborg Svmmeklub  1:15.10                 
16  Sebastian Kingo  2006    227          1:16.87   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.28                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke stergaard Pedersen  2007    334          1:07.57   
  Vejle Svmmeklub  1:07.74                 
Erik Hauge Srensen  2007    288          1:10.99   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.05                 
Christian Pedersen  2007    279          1:11.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.54                 
Magne Andersen  2007    255          1:13.92   
  Brdstrup Svmmeklub  1:13.87                 
Villads Isko Pimenta  2007    248          1:14.64   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.18                 
Noah Junior Grene  2008    239          1:15.59   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.86                 
Johan Lundsgaard Palm  2008    219          1:17.75   
  Nyborg Svmmeklub  1:19.52                 
Frey Nielsen Memborg  2010    211          1:18.79   
  Nyborg Svmmeklub  1:20.30                 
Tristan Bjerre  2007    207          1:19.18   
  Vejle Svmmeklub  1:19.14                 
10  Philip Park-Nielsen  2007    205          1:19.53   
  Nyborg Svmmeklub  1:26.01                 
11  Hjalte Gregersen  2008    203          1:19.70   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.95                 
12  Adrian Vaarning  2007    187          1:21.93   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.49                 
13  Danilo Vaarning  2009    161          1:26.10   
  Nyborg Svmmeklub  1:28.27                 
14  Bertram Poser Jensen  2008    156          1:27.03   
  Nyborg Svmmeklub  1:36.61                 
15  Lauritz Hybye Olesen  2009    135          1:31.44   
  Nyborg Svmmeklub  1:33.94                 
16  Martin Stokholm  2007    128          1:33.01   
  Nyborg Svmmeklub  1:27.88                 
17  Hjalte Mller Carlsen  2008    119          1:35.30   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.99                 
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner