2021-10-25   21:04:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:27   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2002 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    768  29.03  1:04.24  1:45.97    2:17.69   
  Holstebro Svmme Club  2:14.51                 
                     
Regitze Gaard  2001    675  29.84  1:09.01  1:49.92    2:23.76   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.49                 
                     
Sofie Hansen  2002    639  31.53  1:08.36  1:52.08    2:26.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.95                 
                     
Liva Schmid  2000    608  30.24  1:10.07  1:54.34    2:28.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.64                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    581  29.31  1:07.50  1:54.68    2:31.06   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.02                 
                     
Astrid Nielsen  2002    554  31.82  1:16.14  1:56.63    2:33.53   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.29                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    550  31.97  1:12.12  1:58.09    2:33.92   
  Gentofte Svmme Klub  2:18.91                 
                     
Freya Ellehus  2000    528  33.25  1:16.64  2:00.71    2:35.98   
  H2Odense  2:30.27                 
                     
Maiken Hougaard  2002    506  34.61  1:21.30  2:02.45    2:38.18   
  Agfs Svmmeafdeling  2:38.02                 
                     
10  Louise Hvarre  2001    500  33.60  1:15.32  2:03.08    2:38.80   
  Vejle Svmmeklub  2:27.72                 
                     
11  Nanna Bgild Lundahl  2001    469  33.35  1:18.06  2:03.91    2:42.22   
  Silkeborg Svmmeklub  2:31.02                 
                     
12  Sofia Ingeberg  2002    458  33.72  1:16.90  2:05.91    2:43.54   
  Agfs Svmmeafdeling  2:42.18                 
                     
13  Randi Jrgensen  2002    413  34.80  1:17.38  2:10.98    2:49.25   
  Nyborg Svmmeklub  2:42.19                 
                     
Maibritt Skjoldborg  2002              DNS   
  H2Odense  2:31.92                 
                     
Camilla Brgger-Andersen  2002              DSQ  Afsl ryg p mav v100 
  Aalborg Svmmeklub  2:27.25                 
                     
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2005 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    668  32.43  1:09.79  1:52.66    2:24.22   
  Aalborg Svmmeklub  2:21.38                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    668  31.03  1:08.55  1:51.29    2:24.24   
  Agfs Svmmeafdeling  2:19.14                 
                     
Amalie Staghj Andersen  2004    617  31.58  1:09.78  1:53.00    2:28.08   
  Esbjerg Svmmeklub  2:19.86                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    615  31.96  1:10.64  1:55.59    2:28.23   
  Vejle Svmmeklub  2:21.76                 
                     
Tine Petersen  2003    603  32.92  1:11.40  1:55.89    2:29.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.83                 
                     
Mia Rindshj  2003    600  32.04  1:10.69  1:54.60    2:29.46   
  Gentofte Svmme Klub  2:21.78                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    597  31.25  1:09.79  1:55.04    2:29.75   
  Gentofte Svmme Klub  2:23.47                 
                     
Emilie Meng  2003    597  31.76  1:12.12  1:54.38    2:29.76   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.13                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    587  31.70  1:11.24  1:55.82    2:30.60   
  Agfs Svmmeafdeling  2:27.98                 
                     
10  Emilie Podiss Petersen  2004    573  32.87  1:13.80  1:58.17    2:31.77   
  H2Odense  2:23.48                 
                     
11  Cecilie Care Helmark  2005    551  32.17  1:12.85  1:58.78    2:33.81   
  Gentofte Svmme Klub  2:27.35                 
                     
12  Nikoline Andersen  2003    546  32.37  1:14.08  1:59.90    2:34.27   
  H2Odense  2:29.22                 
                     
13  Christina M. Glargaard  2004    543  32.32  1:12.58  1:59.22    2:34.50   
  Esbjerg Svmmeklub  2:28.47                 
                     
14  Annika Hausgaard Godt  2003    533  33.72  1:15.33  1:58.76    2:35.50   
  Vejle Svmmeklub  2:22.81                 
                     
15  Louise Sjrup Jensen  2003    513  35.14  1:17.96  2:01.14    2:37.50   
  Vejle Svmmeklub  2:26.21                 
                     
16  Mia T. Klver-Kristensen  2004    508  33.97  1:16.37  2:01.74    2:37.98   
  H2Odense  2:32.72                 
                     
17  Maria Bebe Hansen  2004    508  35.36  1:19.75  2:02.52    2:38.00   
  Nyborg Svmmeklub  2:30.54                 
                     
18  Emilie Egerup  2003    507  32.92  1:18.65  2:00.65    2:38.15   
  Vejle Svmmeklub  2:28.25                 
                     
19  Elma Gabela  2004    492  33.46  1:16.83  2:04.35    2:39.65   
  Kolding SK  2:30.40                 
                     
20  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    491  34.62  1:17.36  2:03.81    2:39.86   
  Aalborg Svmmeklub  2:29.89                 
                     
21  Victoria Frhr Piihl  2005    487  35.27  1:17.56  2:06.52    2:40.29   
  Kolding SK  2:34.14                 
                     
22  Katrine Kruse Rasmussen  2004    483  34.71  1:16.92  2:04.38    2:40.65   
  Swim Team Neptun  2:33.63                 
                     
23  Ester Ledager Lauritsen  2005    471  34.24  1:17.22  2:04.83    2:42.09   
  Silkeborg Svmmeklub  2:35.73                 
                     
24  Mathilde Thy Asmussen  2004    469  36.53  1:20.46  2:04.42    2:42.32   
  DeltaSwim  2:37.25                 
                     
25  Victoria Underbjerg  2004    467  33.01  1:15.15  2:04.90    2:42.53   
  Esbjerg Svmmeklub  2:36.76                 
                     
26  Alberte Kreiser-Petersen  2005    456  32.10  1:15.74  2:04.88    2:43.77   
  Gentofte Svmme Klub  2:38.59                 
                     
27  Johanne Heilmann  2005    451  35.84  1:17.40  2:06.35    2:44.34   
  Kolding SK  2:36.90                 
                     
28  Clara Carlquist  2003    450  34.40  1:17.98  2:06.66    2:44.49   
  Gentofte Svmme Klub  2:29.19                 
                     
29  Marie Zou Jensen  2005    448  34.36  1:20.14  2:04.70    2:44.72   
  Esbjerg Svmmeklub  2:40.41                 
                     
30  Emilie Bie Bock  2005    447  32.48  1:17.92  2:05.36    2:44.87   
  Silkeborg Svmmeklub  2:42.48                 
                     
31  Kristine Kipper Pedersen  2004    438  35.84  1:22.24  2:07.45    2:45.96   
  Nyborg Svmmeklub  2:36.33                 
                     
32  Katrine Bech Poulsen  2004    427  34.67  1:18.55  2:08.25    2:47.43   
  Esbjerg Svmmeklub  2:38.05                 
                     
33  Jazmin Jensen  2005    425  36.75  1:21.49  2:07.41    2:47.73   
  Aalborg Svmmeklub  2:34.10                 
                     
34  Anna Victoria Plassen  2005    412  35.58  1:20.44  2:13.39    2:49.41   
  Vestkantsvmmerne  2:43.58                 
                     
35  Line Knudsen  2005    403  37.44  1:24.70  2:12.84    2:50.69   
  Silkeborg Svmmeklub  2:46.44                 
                     
36  Karla Kristensen  2005    393  35.28  1:19.85  2:11.14    2:52.09   
  Kolding SK  2:41.45                 
                     
37  Nicoline Dyrman  2004    381  34.27  1:19.04  2:07.66    2:53.86   
  Vejle Svmmeklub  2:36.15                 
                     
38  Sarah Hansen  2005    335  37.99  1:23.61  2:20.39    3:01.55   
  Kolding SK  2:58.60                 
                     
39  Laura Rasmussen  2005    220  49.42  1:42.85  2:38.16    3:28.64   
  Nyborg Svmmeklub  3:16.97                 
                     
Mille Maxwell Berthou  2005              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.01                 
                     
Ellen Jensen  2005              DSQ  Afsl.ryg p mav v100 
  Svmmeklubben Snderborg  2:29.98                 
                     
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    535  33.84  1:13.52  2:00.73    2:35.27   
  Vestkantsvmmerne  2:30.79                 
                     
Karoline Hellese  2006    383  35.01  1:20.03  2:13.73    2:53.65   
  Svmmeklubben Snderborg  2:48.73                 
                     
Anna Mai Andersen  2006    375  37.86  1:24.70  2:17.14    2:54.89   
  Svmmeklubben Snderborg  2:54.23                 
                     
Sofie Karlov Nielsen  2007    368  40.09  1:25.69  2:18.80    2:55.95   
  Vejle Svmmeklub  2:51.68                 
                     
Mille Holmberg  2006    363  42.13  1:28.64  2:17.50    2:56.66   
  Vejle Svmmeklub  2:47.63                 
                     
Nora Gombos  2006    342  37.54  1:22.59  2:16.93    3:00.33   
  Svmmeklubben Snderborg  2:55.81                 
                     
Ane Walmar  2007    328  37.71  1:27.69  2:20.39    3:02.71   
  Swim Team Neptun  2:56.09                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    310  40.14  1:28.47  2:22.82    3:06.26   
  Esbjerg Svmmeklub  2:56.12                 
                     
Kira Wolter  2007    293  43.22  1:37.01  2:27.40    3:09.85   
  Vejle Svmmeklub  3:08.38                 
                     
10  Line Bach-Henriksen  2007    273  49.29  1:37.66  2:33.02    3:14.25   
  Esbjerg Svmmeklub  3:05.29                 
                     
11  Sarah Qvist  2007    270  47.95  1:40.13  2:31.64    3:14.96   
  Nyborg Svmmeklub  3:28.99                 
                     
12  Gabrielle Haahr Uhd  2007    266  47.36  1:36.62  2:34.65    3:16.03   
  Vejle Svmmeklub  3:17.21                 
                     
13  Freja Trasbo Vestergaard  2006    261  46.61  1:37.39  2:37.89    3:17.23   
  Nyborg Svmmeklub  3:14.63                 
                     
14  Eszter Vad  2007    255  43.37  1:32.48  2:34.05    3:18.83   
  Nyborg Svmmeklub  3:29.24                 
                     
15  Augusta Dalsgaard  2007    242  46.87  1:37.14  2:35.34    3:22.27   
  Vejle Svmmeklub  3:14.02                 
                     
16  Sofie Damm Johansen  2006    241  47.36  1:42.83  2:40.02    3:22.64   
  Svmmeklubben Snderborg  2:57.64                 
                     
Lrke Jervelund  2007              DNS   
  Vejle Svmmeklub  3:03.40                 
                     
Sophia Jochumsen  2006              DNS   
  Vejle Svmmeklub  2:46.31                 
                     
Katrine Elholm Juliussen  2006              DSQ  Afsl.ryg p mav v100 
  Nyborg Svmmeklub  3:11.42                 
                     
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Ella Kjems  2008    288  43.89  1:35.67  2:28.45    3:10.90   
  Esbjerg Svmmeklub  3:12.19                 
                     
Frida Steen Mhring  2009    213  44.19  1:36.79  2:43.01    3:30.94   
  Nyborg Svmmeklub  3:47.47                 
                     
Lea Timmermand  2008    202  47.04  1:43.33  2:51.94    3:34.89   
  Esbjerg Svmmeklub  3:47.49                 
                     
Katrine Vlund  2008              DSQ  Brystben v25 
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Nanna Steen Mhring  2009              DSQ  Ej udadv fdder i br 
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner