2021-10-25   21:21:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 1921-2001 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    738          51.89   
  Vejle Svmmeklub  49.36                 
Mikkel Gadgaard  1999    700          52.83   
  Esbjerg Svmmeklub  49.67                 
Sebastian Ovesen  1994    685          53.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.77                 
Frans Johannessen  1992    683          53.26   
  Esbjerg Svmmeklub  49.27                 
Martin H. Abel  2001    664          53.76   
  Esbjerg Svmmeklub  50.11                 
Lasse Dall  1997    624          54.88   
  Esbjerg Svmmeklub  50.79                 
Simon B. Jeppesen  1997    605          55.45   
  Agfs Svmmeafdeling  52.83                 
Jrgen Mikkelsen Bakke  2001    596          55.72   
  Vestkantsvmmerne  52.27                 
Christoffer Weiss  2001    593          55.82   
  Gentofte Svmme Klub  55.76                 
10  Mads Holm  1998    591          55.87   
  Esbjerg Svmmeklub  53.60                 
11  Mathias Rasmussen  2001    588          55.99   
  Holstebro Svmme Club  53.75                 
12  Jonas M. Jrgensen  2001    584          56.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  50.97                 
13  Alexander Fenger  1999    575          56.38   
  Vejle Svmmeklub  55.60                 
14  Christian Rasmussen  1998    557          56.99   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.82                 
15  Valdemar Kjrgaard  2001    557          57.00   
  Agfs Svmmeafdeling  55.03                 
16  Thomas Schiby  2001    556          57.04   
  Aalborg Svmmeklub  57.30                 
17  Christoffer Vang-Jensen  2001    553          57.12   
  Gentofte Svmme Klub  52.44                 
18  Rune Nrgaard  2000    550          57.24   
  Aalborg Svmmeklub  56.15                 
19  Jacob Schelde Jensen  2001    534          57.79   
  Kolding SK  55.49                 
20  Andr Iversen  2001    520          58.32   
  Svmmeklubben Snderborg  55.80                 
21  Mads Srensen  2001    519          58.35   
  Vejle Svmmeklub  54.03                 
22  David Hjort  2000    509          58.75   
  Agfs Svmmeafdeling  54.89                 
23  Ferdinand Wahl  2000    475          1:00.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.04                 
24  Casper Krohn  2001    433          1:01.97   
  Agfs Svmmeafdeling  57.40                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    644          54.31   
  Vejle Svmmeklub  52.98                 
Leo Badaker  2002    639          54.45   
  Gentofte Svmme Klub  53.04                 
Joakim Khn  2003    637          54.51   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
Carl Heyn Stage  2003    606          55.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  52.29                 
Alexander L. Bjrn  2003    597          55.71   
  Vejle Svmmeklub  53.76                 
Tobias Bostrm  2002    592          55.86   
  Esbjerg Svmmeklub  56.83                 
Elias Marius Elsgaard  2004    586          56.03   
  Esbjerg Svmmeklub  54.61                 
Malte Lyck Falk  2003    584          56.12   
  DeltaSwim  53.76                 
Rasmus Warberg  2004    579          56.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  55.81                 
10  Mathias Christensen  2004    574          56.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  54.24                 
11  Oskar Luckow Larsen  2004    565          56.73   
  Gentofte Svmme Klub  56.51                 
12  Johan Siksne Kaalund  2002    544          57.44   
  H2Odense  55.08                 
13  Aske Sommerlund Pedersen  2003    535          57.78   
  Esbjerg Svmmeklub  54.71                 
14  Emil Lykke Grann  2003    532          57.87   
  Silkeborg Svmmeklub  55.35                 
15  Thor Brunsgaard  2003    530          57.95   
  Agfs Svmmeafdeling  56.99                 
16  Mathias Marbk Nielsen  2004    530          57.96   
  Esbjerg Svmmeklub  56.52                 
17  Andreas Getz Bjartland  2003    519          58.35   
  Vestkantsvmmerne  55.30                 
18  Sren Have  2004    519          58.36   
  Agfs Svmmeafdeling  56.78                 
19  Malthe Elkjr  2003    518          58.38   
  Vejle Svmmeklub  53.93                 
20  Ole Hovmand  2003    518          58.40   
  Svmmeklubben Syd  54.96                 
21  Andreas Eriksen Tankmar  2004    496          59.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  57.73                 
22  Nikolaj Pilgaard  2004    494          59.31   
  Holstebro Svmme Club  58.15                 
23  Gustav Flche Fuglsang  2002    489          59.52   
  Silkeborg Svmmeklub  56.22                 
24  Viggo Prehn  2004    480          59.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  56.62                 
25  Kasper Hansen  2004    474          1:00.13   
  Silkeborg Svmmeklub  58.03                 
26  Niklas Wiese Dobel  2004    473          1:00.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  58.03                 
27  Jonas Krammer Knudsen  2003    468          1:00.39   
  Esbjerg Svmmeklub  56.81                 
28  Piotr Stadnicki  2004    459          1:00.81   
  Nyborg Svmmeklub  59.61                 
29  Vania Danilkin  2004    442          1:01.57   
  Kolding SK  1:01.11                 
30  Simon Kutsko Jensen  2004    431          1:02.10   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.78                 
31  Nichlas Nordlund Hansen  2004    427          1:02.28   
  Kolding SK  58.55                 
32  Markus Jessen  2003    405          1:03.38   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.89                 
33  Oliver Londero  2004    396          1:03.85   
  H2Odense  1:02.88                 
34  Silas Plaetner  2003    366          1:05.53   
  Nyborg Svmmeklub  1:04.50                 
Casper Johannesen  2004              DNS   
  Aalborg Svmmeklub  56.96                 
Niklas Faaborg Andersen  2002              DNS   
  Swim Team Neptun  1:01.52                 
Simon Sandal  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:01.63                 
William Hoffmann Hyldig  2004              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.06                 
Asgar Knakkergaard  2004              DSQ  SW4.1 
  Aalborg Svmmeklub  57.23                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    530          57.94   
  Brdstrup Svmmeklub  56.46                 
Jonas Mathiasen  2006    415          1:02.88   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.14                 
Max Venborg Kromann  2005    396          1:03.87   
  Vejle Svmmeklub  1:05.95                 
Sofus Funder  2005    392          1:04.08   
  Vejle Svmmeklub  1:04.43                 
Lucas Mogensen  2005    386          1:04.38   
  Swim Team Neptun  1:02.56                 
Emil Togsverd  2005    382          1:04.64   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.76                 
Alexander Drachmann  2005    382          1:04.65   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.89                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    361          1:05.83   
  Vejle Svmmeklub  1:04.70                 
Jacob Timmermand  2006    356          1:06.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.05                 
10  Oskar Mhring  2006    344          1:06.91   
  Nyborg Svmmeklub  1:11.80                 
11  Tobias Holt Poulsen  2005    330          1:07.86   
  Vejle Svmmeklub  1:04.99                 
12  Sigurd Salskov Iversen  2006    299          1:10.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:09.57                 
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006    291          1:10.78   
  Nyborg Svmmeklub  1:06.74                 
14  Lukas Skov Christiansen  2005    266          1:12.88   
  Nyborg Svmmeklub  1:11.43                 
15  Tobias Hansen  2005    238          1:15.63   
  Nyborg Svmmeklub  1:15.10                 
16  Sebastian Kingo  2006    227          1:16.87   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.28                 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke stergaard Pedersen  2007    334          1:07.57   
  Vejle Svmmeklub  1:07.74                 
Erik Hauge Srensen  2007    288          1:10.99   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.05                 
Christian Pedersen  2007    279          1:11.77   
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.54                 
Magne Andersen  2007    255          1:13.92   
  Brdstrup Svmmeklub  1:13.87                 
Villads Isko Pimenta  2007    248          1:14.64   
  Esbjerg Svmmeklub  1:14.18                 
Noah Junior Grene  2008    239          1:15.59   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.86                 
Johan Lundsgaard Palm  2008    219          1:17.75   
  Nyborg Svmmeklub  1:19.52                 
Frey Nielsen Memborg  2010    211          1:18.79   
  Nyborg Svmmeklub  1:20.30                 
Tristan Bjerre  2007    207          1:19.18   
  Vejle Svmmeklub  1:19.14                 
10  Philip Park-Nielsen  2007    205          1:19.53   
  Nyborg Svmmeklub  1:26.01                 
11  Hjalte Gregersen  2008    203          1:19.70   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.95                 
12  Adrian Vaarning  2007    187          1:21.93   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.49                 
13  Danilo Vaarning  2009    161          1:26.10   
  Nyborg Svmmeklub  1:28.27                 
14  Bertram Poser Jensen  2008    156          1:27.03   
  Nyborg Svmmeklub  1:36.61                 
15  Lauritz Hybye Olesen  2009    135          1:31.44   
  Nyborg Svmmeklub  1:33.94                 
16  Martin Stokholm  2007    128          1:33.01   
  Nyborg Svmmeklub  1:27.88                 
17  Hjalte Mller Carlsen  2008    119          1:35.30   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.99                 
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    728  25.57        52.13   
  Vejle Svmmeklub  49.36                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    709  25.70        52.60   
  Esbjerg Svmmeklub  49.67                 
                     
Sebastian Ovesen  1994    689  26.00        53.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  48.77                 
                     
Frans Johannessen  1992    682  25.97        53.29   
  Esbjerg Svmmeklub  49.27                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    659  26.25        53.90   
  Vejle Svmmeklub  52.98                 
                     
Joakim Khn  2003    628  26.56        54.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  51.57                 
                     
Martin H. Abel  2001    628  26.64        54.77   
  Esbjerg Svmmeklub  50.11                 
                     
Leo Badaker  2002    580  26.48        56.24   
  Gentofte Svmme Klub  53.04                 
                     
 
Lb 1, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    503  28.53        58.98   
  Brdstrup Svmmeklub  56.46                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    432  29.99        1:02.05   
  Esbjerg Svmmeklub  1:03.14                 
                     
Emil Togsverd  2005    406  29.83        1:03.30   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.76                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    396  30.80        1:03.87   
  Vejle Svmmeklub  1:05.95                 
                     
Lucas Mogensen  2005    390  30.29        1:04.16   
  Swim Team Neptun  1:02.56                 
                     
Sofus Funder  2005    390  30.28        1:04.20   
  Vejle Svmmeklub  1:04.43                 
                     
Alexander Drachmann  2005    383  30.49        1:04.58   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.89                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    371  30.31        1:05.26   
  Vejle Svmmeklub  1:04.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:35 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 1921-2002 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    748          56.96   
  Holstebro Svmme Club  55.55                 
Camilla Brgger-Andersen  2002    607          1:01.05   
  Aalborg Svmmeklub  59.79                 
Marie Christensen  2002    602          1:01.21   
  Agfs Svmmeafdeling  59.98                 
Signe Villumsen  2001    586          1:01.79   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.57                 
Line J. V. Hededal  2001    582          1:01.93   
  Vejle Svmmeklub  56.46                 
Sofie Louise Nimb  2001    568          1:02.42   
  Gentofte Svmme Klub  1:00.47                 
Cecilie Baraviec  2000    555          1:02.92   
  H2Odense  1:02.83                 
Thilde Timmermand  2002    526          1:04.03   
  Esbjerg Svmmeklub  1:01.39                 
Smilla Bruun Christensen  2001    477          1:06.17   
  Agfs Svmmeafdeling  1:04.53                 
10  Natascha Alexandra Green  2000    428          1:08.57   
  Agfs Svmmeafdeling                   
11  Emma Jrgensen  2001    426          1:08.71   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.40                 
12  Randi Jrgensen  2002    412          1:09.47   
  Nyborg Svmmeklub  1:07.23                 
Amalie Brentsen  2000              DNS   
  Aalborg Svmmeklub  56.66                 
Sara Sylvest  2000              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  56.91                 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    666          59.21   
  Aalborg Svmmeklub  57.64                 
Sofie Theophil Petersen  2003    653          59.59   
  Vejle Svmmeklub  56.77                 
Tine Petersen  2003    644          59.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.68                 
Mia Borgensgaard  2003    638          1:00.05   
  Agfs Svmmeafdeling  59.06                 
My Phuong Bui  2003    637          1:00.07   
  H2Odense  57.45                 
Alberte V. Bisgaard  2003    631          1:00.26   
  Gentofte Svmme Klub  58.22                 
Emilie Meng  2003    629          1:00.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  57.78                 
Sarah Sirek Hansen  2003    620          1:00.62   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  57.37                 
Maja Johanne Pedersen  2005    614          1:00.83   
  Nyborg Svmmeklub  1:00.88                 
10  Cecilie Care Helmark  2005    607          1:01.06   
  Gentofte Svmme Klub  58.33                 
11  Erika Kvaal  2004    597          1:01.41   
  Vestkantsvmmerne  59.51                 
12  Katrine Kruse Rasmussen  2004    592          1:01.56   
  Swim Team Neptun  58.96                 
12  Sofie Kruse Rasmussen  2005    592          1:01.56   
  Swim Team Neptun  1:02.63                 
14  Alma Heyn Stage  2004    585          1:01.82   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.56                 
15  Ane Kirstine Granild  2004    578          1:02.05   
  Agfs Svmmeafdeling  1:00.08                 
16  Freja Romanski  2003    563          1:02.59   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.95                 
17  Emilie Egerup  2003    563          1:02.62   
  Vejle Svmmeklub  58.30                 
18  Karoline L. Kristensen  2003    556          1:02.88   
  Aalborg Svmmeklub  1:04.57                 
19  Mette Holstein  2005    554          1:02.96   
  Silkeborg Svmmeklub  1:00.11                 
20  Emma Kutsko Jensen  2004    553          1:02.97   
  Aalborg Svmmeklub  1:02.48                 
21  Frida Saks Justesen  2004    550          1:03.10   
  Agfs Svmmeafdeling  1:01.78                 
22  Elma Gabela  2004    547          1:03.21   
  Kolding SK  1:03.01                 
22  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    547          1:03.21   
  Aalborg Svmmeklub  1:00.97                 
24  Ellen Jensen  2005    546          1:03.25   
  Svmmeklubben Snderborg  59.21                 
25  Mathilde Yde Munkebk  2003    545          1:03.30   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.72                 
26  Caroline Gttrup Bagge  2003    534          1:03.72   
  Vejle Svmmeklub  59.50                 
27  Emilia C. R. Olsen  2004    533          1:03.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.38                 
28  Anna Toft Petersen  2004    532          1:03.80   
  Aalborg Svmmeklub  1:01.29                 
29  Aurelia Pedersen  2004    529          1:03.91   
  Vejle Svmmeklub  1:03.13                 
30  Astrid M. stergaard  2004    522          1:04.21   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.08                 
31  Victoria Frhr Piihl  2005    520          1:04.28   
  Kolding SK  1:03.77                 
32  Frederikke Falk-List  2004    518          1:04.36   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.32                 
33  Amalie Tolderlund  2005    518          1:04.37   
  Silkeborg Svmmeklub  59.45                 
34  Femke Iris Keulen  2005    513          1:04.56   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.84                 
35  Ida Emilie Hindberg  2005    509          1:04.76   
  Agfs Svmmeafdeling  1:03.20                 
36  Mathilde Stilund  2005    504          1:04.95   
  H2Odense  1:03.14                 
37  Astrid Marie Hassing  2004    502          1:05.04   
  Aalborg Svmmeklub  1:01.44                 
37  Mathilde Thy Asmussen  2004    502          1:05.04   
  DeltaSwim  1:03.13                 
39  Amanda Busk Olesen  2005    500          1:05.14   
  Esbjerg Svmmeklub  1:02.30                 
40  Ester Ledager Lauritsen  2005    489          1:05.60   
  Silkeborg Svmmeklub  1:03.84                 
41  Clara Toft  2004    481          1:05.97   
  Gentofte Svmme Klub  1:05.14                 
42  Kristine Kipper Pedersen  2004    480          1:06.02   
  Nyborg Svmmeklub  1:03.21                 
43  Cecilie Hingebjerg  2004    480          1:06.04   
  Vejle Svmmeklub  1:03.50                 
43  Victoria Underbjerg  2004    480          1:06.04   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.52                 
45  Sophie Mller Madsen  2005    478          1:06.12   
  DeltaSwim  1:04.28                 
46  Alberte Kreiser-Petersen  2005    476          1:06.21   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.78                 
47  Anna Victoria Plassen  2005    474          1:06.28   
  Vestkantsvmmerne  1:04.11                 
48  Victoria Richards  2005    473          1:06.34   
  DeltaSwim  1:05.45                 
49  Emma Karoline Guldberg  2005    472          1:06.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.16                 
50  Emma Nygaard  2005    469          1:06.52   
  H2Odense  1:05.32                 
51  Kathrine Sofie Jensen  2003    466          1:06.69   
  Vejle Svmmeklub  1:03.97                 
52  Caroline Vang-Jensen  2003    459          1:06.99   
  Gentofte Svmme Klub  1:04.38                 
53  Emilie Bie Bock  2005    457          1:07.13   
  Silkeborg Svmmeklub  1:08.73                 
54  Viola Demuth Andersen  2003    453          1:07.32   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.98                 
55  Sofie Dyg Holme  2005    447          1:07.58   
  Vejle Svmmeklub  1:06.39                 
56  Astrid Permin  2003    446          1:07.63   
  Gentofte Svmme Klub  1:06.68                 
57  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    438          1:08.08   
  DeltaSwim  1:05.39                 
58  Amalie Michelsen  2003    418          1:09.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.30                 
59  Mathilde Hedekr Mischorr  2005    417          1:09.20   
  Esbjerg Svmmeklub  1:07.24                 
60  Victoria W. Stahl  2005    412          1:09.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.05                 
61  Cecilie G. Mortensen  2005    412          1:09.49   
  Gentofte Svmme Klub  1:07.28                 
62  Thea Brndum  2004    410          1:09.57   
  Swim Team Neptun  1:07.34                 
63  Sofie Skovgaard Srensen  2004    399          1:10.23   
  Swim Team Neptun  1:10.33                 
64  Maja Friis  2005    397          1:10.30   
  Silkeborg Svmmeklub  1:04.33                 
65  Freja S. Falkenstrm  2004    389          1:10.80   
  Nyborg Svmmeklub  1:07.99                 
66  Laura Rasmussen  2005    234          1:23.83   
  Nyborg Svmmeklub  1:19.49                 
Freja Buchholt Kristensen  2005              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  1:05.45                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  1:04.47                 
Melanie Petersen  2004              DNS   
  Kolding SK  1:03.03                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  1:06.68                 
Mille Maxwell Berthou  2005              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.25                 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    531          1:03.83   
  Vestkantsvmmerne  1:00.24                 
Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    486          1:05.73   
  Vestkantsvmmerne  1:03.42                 
Mathilde Vestergaard  2006    453          1:07.31   
  Nyborg Svmmeklub  1:05.96                 
Karoline Hellese  2006    439          1:08.00   
  Svmmeklubben Snderborg  1:06.53                 
Anna Mai Andersen  2006    422          1:08.89   
  Svmmeklubben Snderborg  1:09.84                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    389          1:10.83  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svmmeklub  1:10.94                 
Ane Walmar  2007    383          1:11.17   
  Swim Team Neptun  1:11.60                 
Laura Worm Glsner  2006    333          1:14.57   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.79                 
Sarah Laursen  2007    331          1:14.70   
  Vejle Svmmeklub  1:12.10                 
10  Gabrielle Haahr Uhd  2007    331          1:14.73   
  Vejle Svmmeklub  1:14.22                 
11  Marie Thorup  2006    327          1:14.99   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.38                 
12  Freja Trasbo Vestergaard  2006    321          1:15.47   
  Nyborg Svmmeklub  1:14.23                 
13  Anna Emilie Damgaard  2006    317          1:15.78   
  Svmmeklubben Snderborg  1:16.56                 
14  Kira Wolter  2007    315          1:15.92   
  Vejle Svmmeklub  1:20.05                 
15  Katrine Elholm Juliussen  2006    312          1:16.24   
  Nyborg Svmmeklub  1:18.18                 
16  Louise Kipper Pedersen  2006    309          1:16.47   
  Nyborg Svmmeklub  1:16.16                 
17  Julie Guldmann Mller  2007    295          1:17.61   
  Vejle Svmmeklub  1:11.51                 
18  Sofie Damm Johansen  2006    290          1:18.08   
  Svmmeklubben Snderborg  1:11.70                 
19  Line Bach-Henriksen  2007    282          1:18.78   
  Esbjerg Svmmeklub  1:15.12                 
Annemone Rasmussen  2006              DNS   
  Brdstrup Svmmeklub  1:06.55                 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2008-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Augustesen  2008    343          1:13.86   
  Brdstrup Svmmeklub  1:10.75                 
Oceane Cailho  2008    282          1:18.78   
  Nyborg Svmmeklub  1:17.40                 
Dicte S. Falkenstrm  2008    237          1:23.46   
  Nyborg Svmmeklub  1:25.60                 
Frida Steen Mhring  2009    218          1:25.81   
  Nyborg Svmmeklub  1:26.23                 
Nanna Steen Mhring  2009    204          1:27.79   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.79                 
Katrine Vlund  2008    164          1:34.31   
  Nyborg Svmmeklub  1:32.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:41   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    734  28.28        57.31   
  Holstebro Svmme Club  55.55                 
                     
Fenja Romanski  2005    669  28.74        59.12   
  Aalborg Svmmeklub  57.64                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    665  28.92        59.22   
  Agfs Svmmeafdeling  59.06                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    654  28.93        59.56   
  Vejle Svmmeklub  56.77                 
                     
My Phuong Bui  2003    647  28.76        59.78   
  H2Odense  57.45                 
                     
Tine Petersen  2003    644  28.82        59.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  59.68                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    643  29.11        59.88   
  Gentofte Svmme Klub  58.22                 
                     
Emilie Meng  2003    602  29.26        1:01.21   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  57.78                 
                     
 
Lb 2, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2019 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    561  30.25        1:02.68   
  Vestkantsvmmerne  1:00.24                 
                     
Leah Emilie Stensaker Nilsen  2006    511  32.07        1:04.66   
  Vestkantsvmmerne  1:03.42                 
                     
Mathilde Vestergaard  2006    458  32.16        1:07.06   
  Nyborg Svmmeklub  1:05.96                 
                     
Karoline Hellese  2006    430  32.70        1:08.46   
  Svmmeklubben Snderborg  1:06.53                 
                     
Anna Mai Andersen  2006    424  33.27        1:08.79   
  Svmmeklubben Snderborg  1:09.84                 
                     
Ane Walmar  2007    380  33.61        1:11.39   
  Swim Team Neptun  1:11.60                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    362  33.97        1:12.53   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.79                 
                     
Sille Augustesen  2008    347  33.91        1:13.52   
  Brdstrup Svmmeklub  1:10.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:41 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 1921-2001 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    642          25.81   
  Esbjerg Svmmeklub  23.34                 
Peter Vangsgaard  2000    621          26.09  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svmme Klub  25.28                 
Jonas M. Jrgensen  2001    606          26.31   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  25.64                 
Sebastian Ovesen  1994    598          26.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.96                 
Christian Holm Jrgensen  1999    588          26.58   
  Esbjerg Svmmeklub  25.32                 
Jakob Mose  2000    571          26.83   
  Esbjerg Svmmeklub  27.28                 
Jrgen Mikkelsen Bakke  2001    544          27.27   
  Vestkantsvmmerne  26.67                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    532          27.47   
  Gentofte Svmme Klub  26.25                 
Thomas Schiby  2001    527          27.57   
  Aalborg Svmmeklub  28.29                 
10  Daniel Jensen  2001    510          27.87   
  DeltaSwim  26.60                 
11  Rune Nrgaard  2000    497          28.10   
  Aalborg Svmmeklub  27.32                 
12  Valdemar Kjrgaard  2001    492          28.20   
  Agfs Svmmeafdeling  27.07                 
13  Christopher Kristiansen  2000    475          28.54   
  Svmmeklubben Snderborg  27.49                 
14  Andr Iversen  2001    470          28.63   
  Svmmeklubben Snderborg  27.22                 
15  Kasper Laursen  1998    375          30.88   
  Holstebro Svmme Club  28.10                 
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  28.24                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofus Bolwig Balladone  2002    629          25.99   
  Agfs Svmmeafdeling  26.26                 
Andreas Kronborg  2002    624          26.05   
  Vejle Svmmeklub  26.51                 
Thor Brunsgaard  2003    622          26.08   
  Agfs Svmmeafdeling  26.90                 
Joakim Khn  2003    598          26.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  25.82                 
Gustav Stahl  2002    591          26.53   
  H2Odense  25.88                 
Malthe Elkjr  2003    565          26.93   
  Vejle Svmmeklub  26.52                 
Oliver Nrgaard Frost  2002    563          26.97   
  Aalborg Svmmeklub  25.89                 
Victor Nygaard  2003    560          27.01   
  H2Odense  26.59                 
Aske Sommerlund Pedersen  2003    548          27.20   
  Esbjerg Svmmeklub  27.24                 
10  Christopher G. Trandum  2003    544          27.27   
  Gentofte Svmme Klub  27.28                 
11  Leo Badaker  2002    539          27.35   
  Gentofte Svmme Klub  26.56                 
12  Jonas Kjr  2003    528          27.54   
  Esbjerg Svmmeklub  28.13                 
13  Oskar Luckow Larsen  2004    528          27.55   
  Gentofte Svmme Klub  27.61                 
14  Mathias Lund Hansen  2002    524          27.61   
  Agfs Svmmeafdeling  27.16                 
15  Julius Henriksen  2002    522          27.65   
  Holstebro Svmme Club  27.42                 
16  Christoffer R.s. Pedersen  2004    513          27.81   
  H2Odense  27.09                 
17  Sander Kudahl Zaccarin  2003    500          28.04   
  Agfs Svmmeafdeling  28.99                 
18  Frederik Ven Elling  2003    499          28.07   
  Silkeborg Svmmeklub  28.62                 
19  Axel Hvam  2003    487          28.29   
  Swim Team Neptun  28.85                 
20  Simon Sandal  2003    463          28.77   
  Vejle Svmmeklub  28.49                 
21  Sebastian Jacobsen  2004    460          28.84   
  Aalborg Svmmeklub  28.14                 
22  Emil Lykke Grann  2003    450          29.06   
  Silkeborg Svmmeklub  29.07                 
23  Anders Mose  2004    433          29.42   
  Esbjerg Svmmeklub  29.05                 
24  Christoffer Skinhj  2003    432          29.45   
  Gentofte Svmme Klub  29.31                 
25  Tobias Svenningsen  2003    425          29.60   
  Esbjerg Svmmeklub  29.65                 
26  Vania Danilkin  2004    407          30.04   
  Kolding SK  29.53                 
27  Emil Neumann  2004    388          30.53   
  Svmmeklubben Snderborg  30.87                 
28  Oliver Christensen  2003    382          30.69   
  Silkeborg Svmmeklub  31.31                 
29  Markus Jessen  2003    315          32.71   
  Esbjerg Svmmeklub  31.17                 
30  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    303          33.13   
  Vejle Svmmeklub  34.03                 
31  Silas Plaetner  2003    288          33.72   
  Nyborg Svmmeklub  33.65                 
Mikkel Jrgensen  2003              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.52                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  28.97                 
William Hoffmann Hyldig  2004              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  32.49                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgrd  2005    468          28.67   
  Vejle Svmmeklub  28.53                 
Anders Bank Hansen  2006    345          31.73   
  Vejle Svmmeklub  31.36                 
Lucas Mogensen  2005    333          32.10   
  Swim Team Neptun  31.64                 
Alexander Drachmann  2005    305          33.05   
  Esbjerg Svmmeklub  32.63                 
Mads Rager Larsen  2005    296          33.39   
  Swim Team Neptun  32.36                 
Andreas Laursen  2006    291          33.58   
  Swim Team Neptun  34.39                 
Jacob Timmermand  2006    270          34.45   
  Esbjerg Svmmeklub  35.44                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    236          35.99   
  Vejle Svmmeklub  36.14                 
 
Lb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende rg. 2007-2019 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    410          29.97   
  Nyborg Svmmeklub  31.40                 
Frederik Mhring Madsen  2007    318          32.60   
  Esbjerg Svmmeklub  33.29                 
Moritz Hartmann  2007    318          32.62   
  Vejle Svmmeklub  32.02                 
Erik Hauge Srensen  2007    273          34.32   
  Esbjerg Svmmeklub  33.39                 
Christian Pedersen  2007    252          35.22   
  Esbjerg Svmmeklub  37.78                 
Malthe Le Fevre  2008    211          37.38   
  Brdstrup Svmmeklub  35.80                 
Noah Junior Grene  2008    210          37.45   
  Esbjerg Svmmeklub  36.09                 
Terkel Klinkowsky  2007    204          37.81   
  Vejle Svmmeklub  39.15                 
Villads Isko Pimenta  2007    203          37.84   
  Esbjerg Svmmeklub  52.31                 
10  Philip Park-Nielsen  2007    141          42.69   
  Nyborg Svmmeklub  41.48                 
11  Gilbert Eskildsen  2008    115          45.70   
  Nyborg Svmmeklub  43.24                 
12  Martin Stokholm  2007    77          52.34   
  Nyborg Svmmeklub  51.62                 
13  Lauritz Hybye Olesen  2009    59          56.98   
  Nyborg Svmmeklub  54.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lasse Dall  1997  Esbjerg Svmmeklub            25.29   
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            25.77   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling            25.98   
Thor Brunsgaard  2003  Agfs Svmmeafdeling            26.11   
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.18   
Joakim Khn  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.22   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            26.28   
Andreas Kronborg  2002  Vejle Svmmeklub            26.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 1921-2002 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001    627          28.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.00                 
Sofie Hansen  2002    614          28.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.66                 
Liva Schmid  2000    600          28.95   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.41                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    560          29.63   
  H2Odense  28.92                 
Isabella Rosendahl Bach  2002    552          29.78   
  Holstebro Svmme Club  29.19                 
Thilde Timmermand  2002    536          30.06   
  Esbjerg Svmmeklub  29.56                 
Astrid Nielsen  2002    536          30.07   
  Esbjerg Svmmeklub  29.32                 
Cecilie B. Andersen  2001    532          30.14   
  Vejle Svmmeklub  29.79                 
Signe Villumsen  2001    529          30.20   
  Agfs Svmmeafdeling  28.94                 
10  Line J. V. Hededal  2001    517          30.43   
  Vejle Svmmeklub  27.82                 
11  Freya Ellehus  2000    497          30.83   
  H2Odense  30.29                 
12  Nanna Bgild Lundahl  2001    465          31.53   
  Silkeborg Svmmeklub  30.21                 
13  Natascha Alexandra Green  2000    460          31.63   
  Agfs Svmmeafdeling                   
14  Louise Hvarre  2001    456          31.72   
  Vejle Svmmeklub  30.81                 
15  Sofia Ingeberg  2002    440          32.11   
  Agfs Svmmeafdeling  31.32                 
16  Emma Jrgensen  2001    396          33.25   
  Esbjerg Svmmeklub  29.30                 
17  Julie Fink  2001    330          35.34   
  Svmmeklubben Snderborg  34.88                 
Maibritt Skjoldborg  2002              DNS   
  H2Odense  32.58                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2003-2005 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Andersen  2003    598          28.99   
  H2Odense  28.10                 
Alberte V. Bisgaard  2003    570          29.46   
  Gentofte Svmme Klub  30.38                 
Astrid M. stergaard  2004    559          29.65   
  Gentofte Svmme Klub  28.94                 
Asta Poulsen Dolan  2004    558          29.67   
  Gentofte Svmme Klub  28.47                 
Frida Saks Justesen  2004    557          29.68   
  Agfs Svmmeafdeling  30.64                 
Louise Lie Thisted  2005    557          29.68   
  Aalborg Svmmeklub  29.33                 
Cecilie Care Helmark  2005    548          29.84   
  Gentofte Svmme Klub  28.19                 
Mia Rindshj  2003    545          29.90   
  Gentofte Svmme Klub  29.78                 
Malou Soelberg  2004    522          30.33   
  Gentofte Svmme Klub  30.06                 
10  Annabella Bing Lauritzen  2005    500          30.77   
  Silkeborg Svmmeklub  30.51                 
11  Emilie Podiss Petersen  2004    499          30.79   
  H2Odense  30.39                 
12  Kathrine Weide  2004    495          30.87   
  Esbjerg Svmmeklub  29.93                 
13  Christina M. Glargaard  2004    491          30.95   
  Esbjerg Svmmeklub  29.35                 
14  Maja Johanne Pedersen  2005    472          31.37   
  Nyborg Svmmeklub  30.65                 
15  Kathrine Sofie Jensen  2003    470          31.42   
  Vejle Svmmeklub  29.52                 
16  Erika Kvaal  2004    447          31.93   
  Vestkantsvmmerne  30.93                 
17  Katrine Bech Poulsen  2004    444          32.00   
  Esbjerg Svmmeklub  31.77                 
18  Caroline Gttrup Bagge  2003    444          32.01   
  Vejle Svmmeklub  31.41                 
19  Anne Sofie Evald  2004    440          32.10   
  Gentofte Svmme Klub  31.68                 
20  Anna Bjerrum Mller  2004    439          32.12   
  Esbjerg Svmmeklub  31.53                 
21  Marie Zou Jensen  2005    432          32.30   
  Esbjerg Svmmeklub  31.32                 
22  Aurelia Pedersen  2004    428          32.41   
  Vejle Svmmeklub  31.31                 
23  Natalie Da Silva Jensen  2004    422          32.56   
  Esbjerg Svmmeklub  32.18                 
24  Caroline Vang-Jensen  2003    420          32.60   
  Gentofte Svmme Klub  31.90                 
25  Sophie Kronborg  2005    415          32.73   
  Vejle Svmmeklub  35.27                 
26  Nicoline Dyrman  2004    413          32.78   
  Vejle Svmmeklub  31.43                 
27  Maria Bebe Hansen  2004    396          33.26   
  Nyborg Svmmeklub  32.76                 
28  Nicoline Kornum-Svensson  2005    395          33.28   
  Kolding SK  34.91                 
29  Amalie Michelsen  2003    389          33.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  31.09                 
30  Louise Sjrup Jensen  2003    382          33.66   
  Vejle Svmmeklub  33.52                 
31  Karla Kristensen  2005    379          33.75   
  Kolding SK  32.16                 
32  Victoria Richards  2005    378          33.78   
  DeltaSwim  32.94                 
33  Nina Seirup  2005    375          33.85   
  Nyborg Svmmeklub  33.51                 
34  Amalie Schou  2003    369          34.04   
  Gentofte Svmme Klub  33.24                 
35  Freya Mikkelsen  2005    312          36.00   
  Swim Team Neptun  35.82                 
36  Astrid Gregersen  2005    295          36.69   
  Esbjerg Svmmeklub  34.93                 
37  Mathilde Hedekr Mischorr  2005    288          36.96   
  Esbjerg Svmmeklub  34.82                 
38  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004    282          37.23   
  Swim Team Neptun  36.25                 
39  Maja Friis  2005    271          37.75   
  Silkeborg Svmmeklub  31.67                 
40  Cathrine Hst  2004    269          37.84   
  Nyborg Svmmeklub  38.81                 
41  Mathilde Mller  2004    257          38.41   
  Swim Team Neptun  37.15                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  30.51                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  35.98                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2006-2007 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Stoltenhoff  2006    497          30.83   
  Brdstrup Svmmeklub  30.73                 
Ann-Katrine Windfeld  2006    427          32.42   
  Vejle Svmmeklub  31.95                 
Mathilde Vestergaard  2006    307          36.19   
  Nyborg Svmmeklub  37.59                 
Sofie Karlov Nielsen  2007    293          36.76   
  Vejle Svmmeklub  34.08                 
Lrke Jervelund  2007    244          39.07   
  Vejle Svmmeklub  38.94                 
Eszter Vad  2007    227          40.01   
  Nyborg Svmmeklub  41.22                 
Augusta Dalsgaard  2007    214          40.81   
  Vejle Svmmeklub  41.62                 
Linnea Solsvik  2006              DSQ  Tyvstart 
  Vestkantsvmmerne  31.14                 
Stella Harpth  2006              DSQ  Async ben v35m 
  Brdstrup Svmmeklub  36.52                 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende rg. 2008-2019 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lea Timmermand  2008              DSQ  Async ben v35 
  Esbjerg Svmmeklub  44.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  26 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Sponsor: Sportmaster 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gaard  2001  631          28.48   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.00                 
Nikoline Andersen  2003  615          28.72   
  H2Odense  28.10                 
Liva Schmid  2000  613          28.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.41                 
Sofie Hansen  2002  602          28.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.66                 
Asta Poulsen Dolan  2004  589          29.14   
  Gentofte Svmme Klub  28.47                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  562          29.60   
  H2Odense  28.92                 
Alberte V. Bisgaard  2003  557          29.68   
  Gentofte Svmme Klub  30.38                 
Astrid M. stergaard  2004  547          29.86   
  Gentofte Svmme Klub  28.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 1921-2001 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. Jrgensen  1997    624          1:06.80   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.93                 
Frans Johannessen  1992    577          1:08.55   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.28                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    555          1:09.46   
  Vejle Svmmeklub  1:06.03                 
Ferdinand Wahl  2000    477          1:13.06   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.72                 
Casper Krohn  2001    467          1:13.59   
  Agfs Svmmeafdeling  1:07.27                 
Mads Srensen  2001    463          1:13.76   
  Vejle Svmmeklub  1:07.73                 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    595          1:07.86   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.46                 
Oliver Hallenborg  2002    593          1:07.95   
  H2Odense  1:03.41                 
Mathias Christensen  2004    568          1:08.92   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.26                 
Carl Emil Lnborg  2002    564          1:09.10   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.77                 
Gustav Flche Fuglsang  2002    552          1:09.59   
  Silkeborg Svmmeklub  1:04.98                 
Jacob Christensen  2002    544          1:09.91   
  Vejle Svmmeklub  1:05.06                 
Oliver Christensen  2003    526          1:10.71   
  Silkeborg Svmmeklub  1:06.17                 
Frederik Ven Elling  2003    509          1:11.47   
  Silkeborg Svmmeklub  1:09.24                 
Oscar Kroos  2004    504          1:11.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.06                 
10  Mathias Lund Hansen  2002    487          1:12.57   
  Agfs Svmmeafdeling  1:06.31                 
11  Joost Rijkhoff  2004    419          1:16.25   
  Aalborg Svmmeklub  1:12.17                 
12  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    416          1:16.44   
  Vejle Svmmeklub  1:11.79                 
13  Lasse Thulstrup  2004    400          1:17.48   
  Kolding SK  1:12.49                 
14  Sofus Bolwig Balladone  2002    392          1:17.99   
  Agfs Svmmeafdeling  1:22.24                 
15  Anders Mose  2004    389          1:18.18   
  Esbjerg Svmmeklub  1:13.81                 
16  Asger Als Olsen  2004    379          1:18.85   
  Kolding SK  1:15.46                 
17  Malte Lyck Falk  2003    375          1:19.18   
  DeltaSwim  1:20.70                 
18  Oliver Londero  2004    342          1:21.62   
  H2Odense  1:24.33                 
Nikolaj Pilgaard  2004              DNS   
  Holstebro Svmme Club  1:12.43                 
Oliver Fenger  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:11.07                 
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:10.25                 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Marschall  2005    285          1:26.73   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.00                 
Jonas Mathiasen  2006    256          1:29.90   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.89                 
Sofus Funder  2005    229          1:33.22   
  Vejle Svmmeklub  1:36.04                 
Tobias Hansen  2005    198          1:37.87   
  Nyborg Svmmeklub  1:37.99                 
Sigurd Salskov Iversen  2006    182          1:40.62   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.19                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:11.42                 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    301          1:25.17   
  Vejle Svmmeklub  1:30.27                 
Sebastian Holt Poulsen  2007    197          1:38.04   
  Vejle Svmmeklub  1:40.15                 
Oscar Hgensen  2008    135          1:51.07   
  Esbjerg Svmmeklub  1:50.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. Jrgensen  1997    667  31.31        1:05.33   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.93                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    637  31.82        1:06.36   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.46                 
                     
Frans Johannessen  1992    597  31.46        1:07.81   
  Esbjerg Svmmeklub  1:00.28                 
                     
Carl Emil Lnborg  2002    546  31.61        1:09.85   
  Gentofte Svmme Klub  1:03.77                 
                     
Oliver Hallenborg  2002    546  33.21        1:09.86   
  H2Odense  1:03.41                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    545  33.38        1:09.90   
  Vejle Svmmeklub  1:06.03                 
                     
Mathias Christensen  2004    536  33.52        1:10.28   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.26                 
                     
Gustav Flche Fuglsang  2002    524  32.48        1:10.79   
  Silkeborg Svmmeklub  1:04.98                 
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Marschall  2005    307  40.78        1:24.63   
  Esbjerg Svmmeklub  1:24.00                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    287  42.10        1:26.48   
  Esbjerg Svmmeklub  1:29.89                 
                     
Sofus Funder  2005    239  41.90        1:31.91   
  Vejle Svmmeklub  1:36.04                 
                     
Tobias Hansen  2005    212  45.61        1:35.76   
  Nyborg Svmmeklub  1:37.99                 
                     
Sigurd Salskov Iversen  2006    195  45.67        1:38.36   
  Esbjerg Svmmeklub  1:40.19                 
                     
Sebastian Holt Poulsen  2007    194  45.34        1:38.62   
  Vejle Svmmeklub  1:40.15                 
                     
Oscar Hgensen  2008    137  50.78        1:50.60   
  Esbjerg Svmmeklub  1:50.05                 
                     
Marius Toustrup Elkjr  2007              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  1:30.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Lb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 1921-2002 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    694          1:12.42   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.43                 
Regitze Gaard  2001    621          1:15.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.40                 
Maiken Hougaard  2002    593          1:16.30   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.84                 
Kristine Hlsen  2002    473          1:22.27   
  Vejle Svmmeklub  1:16.77                 
Nanna Bgild Lundahl  2001    462          1:22.91   
  Silkeborg Svmmeklub  1:22.14                 
Frederikke Skau Hansen  2002    451          1:23.60   
  Kolding SK  1:21.75                 
Smilla Bruun Christensen  2001    441          1:24.25   
  Agfs Svmmeafdeling  1:18.11                 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Staghj Andersen  2004    624          1:15.04   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.11                 
Mette Holstein  2005    617          1:15.31   
  Silkeborg Svmmeklub  1:11.48                 
Amanda Busk Olesen  2005    580          1:16.89   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.77                 
Emilie Egerup  2003    578          1:16.97   
  Vejle Svmmeklub  1:10.43                 
Emilie Meng  2003    530          1:19.24   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.85                 
Mathilde Thy Asmussen  2004    521          1:19.67   
  DeltaSwim  1:15.80                 
Louise Sjrup Jensen  2003    513          1:20.08   
  Vejle Svmmeklub  1:14.02                 
Annika Hausgaard Godt  2003    478          1:21.98   
  Vejle Svmmeklub  1:13.55                 
Marie Zou Jensen  2005    477          1:22.04   
  Esbjerg Svmmeklub  1:17.68                 
10  Caroline Gttrup Bagge  2003    476          1:22.10   
  Vejle Svmmeklub  1:16.52                 
11  Sofie Dyg Holme  2005    473          1:22.26   
  Vejle Svmmeklub  1:19.43                 
12  Stine Mejdahl  2005    470          1:22.43   
  Aalborg Svmmeklub  1:22.26                 
13  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    459          1:23.11   
  Aalborg Svmmeklub  1:15.60                 
14  Jazmin Jensen  2005    454          1:23.44   
  Aalborg Svmmeklub  1:18.40                 
15  Emma Nygaard  2005    448          1:23.76   
  H2Odense  1:19.54                 
16  Freja Romanski  2003    439          1:24.33   
  Aalborg Svmmeklub  1:20.51                 
16  Ida Emilie Hindberg  2005    439          1:24.33   
  Agfs Svmmeafdeling  1:21.69                 
18  Clara Carlquist  2003    433          1:24.71   
  Gentofte Svmme Klub  1:19.62                 
19  Barbara Ammentorp  2003    431          1:24.87   
  Nyborg Svmmeklub  1:19.89                 
20  Josephine Holst Vinther  2004    414          1:25.99   
  Gentofte Svmme Klub  1:23.67                 
21  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    413          1:26.10   
  H2Odense  1:21.82                 
22  Natalie Da Silva Jensen  2004    408          1:26.44   
  Esbjerg Svmmeklub  1:19.81                 
23  Line Knudsen  2005    382          1:28.33   
  Silkeborg Svmmeklub  1:24.06                 
24  Cecilie G. Mortensen  2005    360          1:30.12   
  Gentofte Svmme Klub  1:25.38                 
25  Amalie Tolderlund  2005    346          1:31.32   
  Silkeborg Svmmeklub  1:28.26                 
26  Astrid Gregersen  2005    337          1:32.15   
  Esbjerg Svmmeklub  1:27.61                 
27  Sofie Skovgaard Srensen  2004    326          1:33.09   
  Swim Team Neptun  1:28.75                 
28  Sophie Mller Madsen  2005    307          1:35.00   
  DeltaSwim  1:34.14                 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    452          1:23.54   
  Vejle Svmmeklub  1:18.82                 
Mille Holmberg  2006    391          1:27.70   
  Vejle Svmmeklub  1:24.37                 
Sarah Laursen  2007    367          1:29.55   
  Vejle Svmmeklub  1:24.98                 
Alista Maslobojeva  2007    329          1:32.87   
  Vejle Svmmeklub  1:26.10                 
Nora Gombos  2006    315          1:34.17   
  Svmmeklubben Snderborg  1:31.63                 
Laura Worm Glsner  2006    314          1:34.27   
  Esbjerg Svmmeklub  1:28.71                 
Louise Kipper Pedersen  2006    297          1:36.06   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.96                 
Line Bach-Henriksen  2007    274          1:38.64   
  Esbjerg Svmmeklub  1:32.89                 
Anna Emilie Damgaard  2006    222          1:45.76   
  Svmmeklubben Snderborg  1:41.25                 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Ella Kjems  2008    298          1:35.94   
  Esbjerg Svmmeklub  1:37.49                 
Olivia Macartney  2008    240          1:43.13   
  Esbjerg Svmmeklub  1:38.86                 
Sofie Barack Se  2008    166          1:56.50   
  Esbjerg Svmmeklub  2:00.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:19 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1921-2005 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    683  34.34        1:12.81   
  Esbjerg Svmmeklub  1:08.43                 
                     
Mette Holstein  2005    634  35.65        1:14.62   
  Silkeborg Svmmeklub  1:11.48                 
                     
Amalie Staghj Andersen  2004    632  35.52        1:14.70   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.11                 
                     
Regitze Gaard  2001    603  36.04        1:15.88   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.40                 
                     
Maiken Hougaard  2002    595  36.43        1:16.24   
  Agfs Svmmeafdeling  1:11.84                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    591  35.53        1:16.38   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.77                 
                     
Emilie Egerup  2003    581  35.69        1:16.85   
  Vejle Svmmeklub  1:10.43                 
                     
Emilie Meng  2003    536  36.47        1:18.94   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.85                 
                     
 
Lb 6, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ann-Katrine Windfeld  2006    476  38.30        1:22.11   
  Vejle Svmmeklub  1:18.82                 
                     
Mille Holmberg  2006    395  41.73        1:27.40   
  Vejle Svmmeklub  1:24.37                 
                     
Sarah Laursen  2007    379  42.83        1:28.57   
  Vejle Svmmeklub  1:24.98                 
                     
Laura Worm Glsner  2006    342  43.13        1:31.65   
  Esbjerg Svmmeklub  1:28.71                 
                     
Alista Maslobojeva  2007    341  43.23        1:31.73   
  Vejle Svmmeklub  1:26.10                 
                     
Nora Gombos  2006    340  42.96        1:31.88   
  Svmmeklubben Snderborg  1:31.63                 
                     
Louise Kipper Pedersen  2006    317  43.84        1:34.05   
  Nyborg Svmmeklub  1:31.96                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    297  45.11        1:36.02   
  Esbjerg Svmmeklub  1:37.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 1921-2001 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    633          27.94   
  Gentofte Svmme Klub  25.46                 
Sebastian Ovesen  1994    623          28.10   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  25.89                 
Christoffer Vang-Jensen  2001    599          28.47   
  Gentofte Svmme Klub  26.30                 
David Hjort  2000    569          28.95  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svmmeafdeling  26.59                 
Martin H. Abel  2001    529          29.67   
  Esbjerg Svmmeklub  26.51                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    508          30.06   
  Vejle Svmmeklub  28.77                 
Valdemar Kjrgaard  2001    472          30.82   
  Agfs Svmmeafdeling  28.87                 
Christian Holm Jrgensen  1999    459          31.10  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svmmeklub  27.52                 
Mads Srensen  2001    433          31.71   
  Vejle Svmmeklub  28.02                 
10  Jacob Schelde Jensen  2001    411          32.27   
  Kolding SK  30.25                 
Jens Riisgaard  2000              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  29.91                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Warberg  2004    612          28.26   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  26.71                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    594          28.54   
  Agfs Svmmeafdeling  25.93                 
Thor Brunsgaard  2003    584          28.70   
  Agfs Svmmeafdeling  28.66                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    554          29.21   
  H2Odense  28.28                 
Jonas Kjr  2003    534          29.58   
  Esbjerg Svmmeklub  27.06                 
Carl Heyn Stage  2003    525          29.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  27.75                 
Viggo Prehn  2004    509          30.04   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.42                 
Oliver Nrgaard Frost  2002    492          30.39   
  Aalborg Svmmeklub  29.89                 
Gustav Stahl  2002    491          30.41   
  H2Odense  28.94                 
10  Sander Kudahl Zaccarin  2003    480          30.65   
  Agfs Svmmeafdeling  29.32                 
11  Andreas Kronborg  2002    471          30.84   
  Vejle Svmmeklub  32.26                 
12  Sebastian Jacobsen  2004    450          31.31   
  Aalborg Svmmeklub  29.61                 
13  Julius Henriksen  2002    447          31.38   
  Holstebro Svmme Club  28.22                 
14  Christoffer R.s. Pedersen  2004    440          31.55   
  H2Odense  30.48                 
15  Simon Kutsko Jensen  2004    438          31.58   
  Aalborg Svmmeklub  30.50                 
16  Jonas Krammer Knudsen  2003    419          32.05   
  Esbjerg Svmmeklub  30.54                 
17  Emil Lykke Grann  2003    418          32.09   
  Silkeborg Svmmeklub  29.86                 
18  Nichlas Nordlund Hansen  2004    351          34.01   
  Kolding SK  31.54                 
19  Piotr Stadnicki  2004    325          34.90   
  Nyborg Svmmeklub  34.95                 
20  Gustav Flche Fuglsang  2002    324          34.92   
  Silkeborg Svmmeklub  33.40                 
21  Axel Hvam  2003    313          35.33   
  Swim Team Neptun  34.22                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matti Andersen  2005    370          33.41   
  Brdstrup Svmmeklub  33.33                 
Emil Togsverd  2005    311          35.41   
  Silkeborg Svmmeklub  32.75                 
Lukas Skov Christiansen  2005    210          40.34   
  Nyborg Svmmeklub  42.29                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  31.74                 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2019 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lykke Sandison  2007    303          35.72   
  Nyborg Svmmeklub  34.32                 
Tristan Bjerre  2007    200          40.99   
  Vejle Svmmeklub  40.15                 
Hjalte Gregersen  2008    199          41.07   
  Esbjerg Svmmeklub  39.17                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.94   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svmme Klub            27.99   
Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svmme Klub            28.07   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svmmeafdeling            28.11   
Thor Brunsgaard  2003  Agfs Svmmeafdeling            28.25   
Mikkel Podiss Petersen  2002  H2Odense            28.76   
Jonas Kjr  2003  Esbjerg Svmmeklub            29.17   
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Neddyk over 15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:52 
 
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 1921-2002 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Sylvest  2000    688          30.56   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.26                 
Melanie Eggertsen  2002    664          30.92   
  Esbjerg Svmmeklub  28.76                 
Sofie Hansen  2002    657          31.02   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  28.36                 
Marie Christensen  2002    595          32.06   
  Agfs Svmmeafdeling  31.35                 
Cecilie B. Andersen  2001    587          32.21   
  Vejle Svmmeklub  30.15                 
Line J. V. Hededal  2001    537          33.19   
  Vejle Svmmeklub  29.53                 
Isabella Rosendahl Bach  2002    524          33.45   
  Holstebro Svmme Club  30.67                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    458          35.00   
  H2Odense  33.36                 
Julie Fink  2001    360          37.92   
  Svmmeklubben Snderborg  35.58                 
Amalie Brentsen  2000              DNS   
  Aalborg Svmmeklub  33.56                 
Sofia Ingeberg  2002              DSQ  Neddyk v15 SW6.3 
  Agfs Svmmeafdeling  32.87                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2003-2005 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    661          30.97   
  Gentofte Svmme Klub  29.42                 
Mia Rindshj  2003    641          31.29   
  Gentofte Svmme Klub  29.54                 
Alma Heyn Stage  2004    639          31.32   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  29.81                 
Louise Lie Thisted  2005    619          31.65   
  Aalborg Svmmeklub  30.73                 
Annabella Bing Lauritzen  2005    599          31.99   
  Silkeborg Svmmeklub  31.17                 
Asta Poulsen Dolan  2004    589          32.17   
  Gentofte Svmme Klub  30.02                 
Josephine Holst Vinther  2004    579          32.36   
  Gentofte Svmme Klub  30.82                 
Anna Toft Petersen  2004    545          33.03   
  Aalborg Svmmeklub  30.83                 
Malou Soelberg  2004    539          33.15   
  Gentofte Svmme Klub  32.04                 
10  Freja Rjkjr Rasmussen  2004    533          33.26   
  Swim Team Neptun  32.02                 
11  Astrid M. stergaard  2004    526          33.41   
  Gentofte Svmme Klub  30.50                 
12  Femke Iris Keulen  2005    507          33.82   
  Esbjerg Svmmeklub  33.58                 
13  Karoline L. Kristensen  2003    504          33.90   
  Aalborg Svmmeklub  33.69                 
14  Viola Demuth Andersen  2003    502          33.93   
  Gentofte Svmme Klub  32.56                 
15  My Phuong Bui  2003    498          34.02   
  H2Odense  31.49                 
16  Cecilie Hingebjerg  2004    495          34.09   
  Vejle Svmmeklub  32.90                 
17  Sofie Kruse Rasmussen  2005    495          34.10   
  Swim Team Neptun  32.66                 
18  Mia T. Klver-Kristensen  2004    492          34.16   
  H2Odense  30.71                 
19  Kathrine Weide  2004    479          34.47   
  Esbjerg Svmmeklub  31.94                 
20  Emma Kutsko Jensen  2004    476          34.55   
  Aalborg Svmmeklub  33.37                 
21  Emilie Moberg  2005    474          34.59   
  Vejle Svmmeklub  33.97                 
22  Anna Bjerrum Mller  2004    455          35.06   
  Esbjerg Svmmeklub  32.61                 
23  Johanne Heilmann  2005    454          35.09   
  Kolding SK  33.41                 
24  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    454          35.10   
  DeltaSwim  33.08                 
25  Sarah Sirek Hansen  2003    451          35.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  33.22                 
26  Stine Mejdahl  2005    448          35.24   
  Aalborg Svmmeklub  33.53                 
27  Sophie Kronborg  2005    436          35.56   
  Vejle Svmmeklub  33.65                 
28  Astrid Marie Hassing  2004    429          35.76   
  Aalborg Svmmeklub  34.44                 
29  Nicoline Kornum-Svensson  2005    425          35.88   
  Kolding SK  34.09                 
30  Kathrine Sofie Jensen  2003    424          35.91   
  Vejle Svmmeklub  32.94                 
31  Sarah Hansen  2005    423          35.92   
  Kolding SK  34.73                 
32  Mathilde Hedekr Mischorr  2005    421          35.98   
  Esbjerg Svmmeklub  34.75                 
33  Mathilde Stilund  2005    406          36.43   
  H2Odense  38.19                 
34  Victoria W. Stahl  2005    395          36.77   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.47                 
35  Natalie Da Silva Jensen  2004    363          37.79   
  Esbjerg Svmmeklub  35.12                 
36  Emma Karoline Guldberg  2005    361          37.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  34.32                 
37  Amalie Schou  2003    359          37.93   
  Gentofte Svmme Klub  32.59                 
38  Cathrine Hst  2004    358          37.97   
  Nyborg Svmmeklub  35.69                 
39  Freja S. Falkenstrm  2004    353          38.14   
  Nyborg Svmmeklub  36.88                 
40  Thea Brndum  2004    349          38.32   
  Swim Team Neptun  35.26                 
41  Mathilde Mller  2004    331          38.97   
  Swim Team Neptun  36.80                 
42  Nina Seirup  2005    325          39.21   
  Nyborg Svmmeklub  39.55                 
43  Freya Mikkelsen  2005    295          40.50   
  Swim Team Neptun  38.60                 
44  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004    268          41.84   
  Swim Team Neptun  38.43                 
Freja Buchholt Kristensen  2005              DNS   
  Silkeborg Svmmeklub  33.75                 
Karoline Kristensen  2004              DNS   
  DeltaSwim  33.38                 
Melanie Petersen  2004              DNS   
  Kolding SK  32.63                 
Mille Lindeblad  2005              DNS   
  DeltaSwim  37.12                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2006-2007 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Solsvik  2006    496          34.08   
  Vestkantsvmmerne  32.36                 
Katrine Stoltenhoff  2006    444          35.36   
  Brdstrup Svmmeklub  33.45                 
Julie Guldmann Mller  2007    347          38.39   
  Vejle Svmmeklub  36.68                 
Stella Harpth  2006    324          39.28   
  Brdstrup Svmmeklub  37.57                 
Sarah Qvist  2007    280          41.23   
  Nyborg Svmmeklub  41.87                 
Alista Maslobojeva  2007    272          41.61   
  Vejle Svmmeklub  40.72                 
Marie Thorup  2006    246          43.03   
  Esbjerg Svmmeklub  41.53                 
Annemone Rasmussen  2006              DNS   
  Brdstrup Svmmeklub  34.04                 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2008-2019 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oceane Cailho  2008    282          41.14   
  Nyborg Svmmeklub  42.38                 
Sille Augustesen  2008    265          41.97   
  Brdstrup Svmmeklub  40.01                 
Olivia Macartney  2008    226          44.26   
  Esbjerg Svmmeklub  42.62                 
Sofie Barack Se  2008    215          45.02   
  Esbjerg Svmmeklub  44.11                 
Dicte S. Falkenstrm  2008    198          46.22   
  Nyborg Svmmeklub  43.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 8, 50m Rygsvmning Damer, Finaler 
Sponsor: Klubmodul.dk 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            29.99   
Melanie Eggertsen  2002  Esbjerg Svmmeklub            30.59   
Sara Sylvest  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.63   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svmme Klub            30.89   
Alma Heyn Stage  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.05   
Mia Rindshj  2003  Gentofte Svmme Klub            31.20   
Annabella Bing Lauritzen  2005  Silkeborg Svmmeklub            31.42   
Louise Lie Thisted  2005  Aalborg Svmmeklub            32.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:53 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1921-2001 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    709  26.63  1:00.67  1:38.31    2:07.83   
  Vejle Svmmeklub  2:01.85                 
                     
Jacob M. Jrgensen  1997    703  28.15  1:02.69  1:39.26    2:08.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.85                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    688  27.49  1:03.78  1:39.86    2:09.11   
  Esbjerg Svmmeklub  1:59.90                 
                     
Frans Johannessen  1992    674  27.66  1:02.09  1:40.19    2:10.00   
  Esbjerg Svmmeklub  1:58.93                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    553  27.68  1:07.87  1:48.59    2:18.82   
  Agfs Svmmeafdeling  2:15.79                 
                     
Nicklas Rasmussen  1997    546  27.70  1:04.26  1:46.98    2:19.41   
  Agfs Svmmeafdeling  2:18.88                 
                     
Jonas M. Jrgensen  2001    538  28.47  1:06.15  1:50.65    2:20.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.86                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    538  28.95  1:05.55  1:48.17    2:20.14   
  Holstebro Svmme Club  2:12.02                 
                     
Mads Holm  1998    519  28.24  1:05.49  1:50.56    2:21.81   
  Esbjerg Svmmeklub  2:14.27                 
                     
10  Mathias Bech  1996    518  28.29  1:06.86  1:49.85    2:21.91   
  H2Odense  2:26.63                 
                     
11  Alexander Fenger  1999    506  30.49  1:08.63  1:50.88    2:22.97   
  Vejle Svmmeklub  2:14.26                 
                     
12  Daniel Jensen  2001    485  28.68  1:06.61  1:50.60    2:25.00   
  DeltaSwim  2:17.88                 
                     
13  Kasper Laursen  1998    340  35.17  1:17.33  2:04.34    2:43.18   
  Holstebro Svmme Club  2:14.47                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    636  27.69  1:03.63  1:40.99    2:12.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.37                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    593  28.13  1:04.82  1:44.58    2:15.65   
  Vejle Svmmeklub  2:06.98                 
                     
Joakim Khn  2003    587  28.06  1:05.44  1:45.71    2:16.09   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:08.80                 
                     
Jonas Kjr  2003    580  29.62  1:04.14  1:44.99    2:16.63   
  Esbjerg Svmmeklub  2:08.00                 
                     
Victor Nygaard  2003    567  28.36  1:06.21  1:45.88    2:17.68   
  H2Odense  2:12.58                 
                     
Alexander L. Bjrn  2003    558  28.62  1:03.93  1:48.49    2:18.40   
  Vejle Svmmeklub  2:13.11                 
                     
Leo Badaker  2002    552  28.41  1:03.52  1:46.96    2:18.92   
  Gentofte Svmme Klub  2:13.59                 
                     
Tobias Bostrm  2002    533  28.60  1:06.42  1:48.84    2:20.52   
  Esbjerg Svmmeklub  2:16.97                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004    523  29.67  1:05.97  1:49.20    2:21.49   
  Aalborg Svmmeklub  2:17.94                 
                     
10  Rasmus Warberg  2004    505  29.21  1:04.77  1:48.18    2:23.14   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.27                 
                     
11  Andreas Getz Bjartland  2003    491  30.02  1:08.31  1:50.01    2:24.47   
  Vestkantsvmmerne  2:13.27                 
                     
12  Aske Sommerlund Pedersen  2003    489  30.44  1:09.17  1:51.02    2:24.61   
  Esbjerg Svmmeklub  2:17.48                 
                     
13  Niklas Wiese Dobel  2004    488  30.63  1:10.28  1:50.83    2:24.75   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.96                 
                     
14  Jacob Christensen  2002    483  30.09  1:11.59  1:51.60    2:25.21   
  Vejle Svmmeklub  2:24.45                 
                     
15  Mathias Marbk Nielsen  2004    483  29.91  1:09.27  1:53.94    2:25.29   
  Esbjerg Svmmeklub  2:21.64                 
                     
16  Mikkel Podiss Petersen  2002    482  31.66  1:09.37  1:51.91    2:25.35   
  H2Odense  2:18.23                 
                     
17  Ole Hovmand  2003    475  29.56  1:08.52  1:52.92    2:26.10   
  Svmmeklubben Syd  2:18.97                 
                     
18  Oliver Hallenborg  2002    468  30.89  1:11.92  1:50.24    2:26.81   
  H2Odense  2:15.37                 
                     
19  Tobias Svenningsen  2003    466  31.41  1:12.79  1:52.66    2:26.98   
  Esbjerg Svmmeklub  2:23.01                 
                     
20  Christopher G. Trandum  2003    463  29.63  1:08.09  1:55.47    2:27.34   
  Gentofte Svmme Klub  2:19.70                 
                     
21  Anders Mose  2004    452  30.56  1:11.28  1:53.14    2:28.49   
  Esbjerg Svmmeklub  2:21.62                 
                     
22  Kasper Hansen  2004    434  31.88  1:11.75  1:57.32    2:30.54   
  Silkeborg Svmmeklub  2:29.01                 
                     
23  Christoffer Skinhj  2003  427  31.08  1:11.81  1:57.23    2:31.33   
  Gentofte Svmme Klub  2:31.60                 
                     
24  Sren Have  2004  424  32.07  1:12.38  1:57.85    2:31.71   
  Agfs Svmmeafdeling  2:34.51                 
                     
25  Joost Rijkhoff  2004    422  31.39  1:14.01  1:56.74    2:31.92   
  Aalborg Svmmeklub  2:28.63                 
                     
26  Andreas Eriksen Tankmar  2004  402  31.34  1:13.55  1:59.86    2:34.41   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.00                 
                     
27  Asger Als Olsen  2004    379  33.39  1:16.39  2:00.39    2:37.39   
  Kolding SK  2:29.93                 
                     
Alexander Griffin  2004              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  2:32.94                 
                     
Mikkel Jrgensen  2003              DNS   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.25                 
                     
Oliver Fenger  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  2:10.46                 
                     
Sune Schaarup  2003              DNS   
  Vejle Svmmeklub  2:21.84                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Majgrd  2005    451  31.03  1:11.19  1:53.23    2:28.58   
  Vejle Svmmeklub  2:25.29                 
                     
Anders Bank Hansen  2006    363  32.94  1:15.46  2:03.37    2:39.78   
  Vejle Svmmeklub  2:39.38                 
                     
Alexander Drachmann  2005    357  33.72  1:16.12  2:04.31    2:40.56   
  Esbjerg Svmmeklub  2:37.21                 
                     
Max Venborg Kromann  2005    348  34.11  1:15.13  2:04.98    2:42.04   
  Vejle Svmmeklub  2:36.59                 
                     
Magnus Marschall  2005    332  35.07  1:19.10  2:08.44    2:44.56   
  Esbjerg Svmmeklub  2:41.74                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    310  34.70  1:20.23  2:13.39    2:48.43   
  Esbjerg Svmmeklub  2:40.58                 
                     
Tobias Holt Poulsen  2005    306  33.81  1:20.81  2:07.74    2:49.14   
  Vejle Svmmeklub  2:41.20                 
                     
Mads Rager Larsen  2005  291  34.73  1:21.79  2:14.11    2:51.85   
  Swim Team Neptun  2:49.36                 
                     
Nikolai Uekermann Olsen  2006    290  36.94  1:23.39  2:14.27    2:52.04   
  Vejle Svmmeklub  2:45.80                 
                     
10  Mathias Gramstrup Madsen  2006  287  37.26  1:24.02  2:14.21    2:52.81   
  Nyborg Svmmeklub  3:00.12                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006  276  35.40  1:24.63  2:16.25    2:55.06   
  Esbjerg Svmmeklub  2:56.32                 
                     
12  Andreas Laursen  2006  271  37.44  1:24.08  2:18.01    2:56.03   
  Swim Team Neptun  2:55.84                 
                     
13  Sigurd Salskov Iversen  2006  237  39.08  1:26.62  2:23.92    3:04.01   
  Esbjerg Svmmeklub  2:56.32                 
                     
14  Sebastian Kingo  2006  201  40.89  1:31.04  2:29.57    3:14.43   
  Nyborg Svmmeklub  3:23.53                 
                     
Oskar Mhring  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svmmeklub  2:46.20                 
                     
Sofus Funder  2005              DSQ  Ind.vnd fdder v100 
  Vejle Svmmeklub  2:59.60                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2019 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marius Toustrup Elkjr  2007    348  33.70  1:12.56  2:02.76    2:41.93   
  Vejle Svmmeklub  2:38.01                 
                     
Toke stergaard Pedersen  2007    313  33.63  1:18.26  2:08.88    2:47.89   
  Vejle Svmmeklub  2:48.43                 
                     
Erik Hauge Srensen  2007    305  34.64  1:20.49  2:10.26    2:49.25   
  Esbjerg Svmmeklub  2:44.82                 
                     
Moritz Hartmann  2007    276  34.07  1:19.19  2:12.50    2:55.03   
  Vejle Svmmeklub  2:43.84                 
                     
Frederik Mhring Madsen  2007    272  35.57  1:22.50  2:15.68    2:55.83   
  Esbjerg Svmmeklub  2:52.69                 
                     
Terkel Klinkowsky  2007  228  41.05  1:29.86  2:23.30    3:06.58   
  Vejle Svmmeklub  3:12.60                 
                     
Magne Andersen  2007    223  39.57  1:26.75  2:24.83    3:07.84   
  Brdstrup Svmmeklub  3:03.67                 
                     
Frey Nielsen Memborg  2010  207  46.21  1:35.95  2:29.95    3:12.66   
  Nyborg Svmmeklub  3:26.86                 
                     
Malthe Le Fevre  2008    205  39.50  1:27.06  2:29.70    3:13.09   
  Brdstrup Svmmeklub  3:05.32                 
                     
10  Sebastian Holt Poulsen  2007  201  46.27  1:35.33  2:30.66    3:14.31   
  Vejle Svmmeklub  3:11.76                 
                     
11  Johan Lundsgaard Palm  2008  198  45.74  1:36.96  2:33.08    3:15.27   
  Nyborg Svmmeklub  3:18.65                 
                     
12  Adrian Vaarning  2007  183  46.55  1:36.07  2:38.81    3:20.51   
  Nyborg Svmmeklub  3:29.99                 
                     
13  Oscar Hgensen  2008  174  46.71  1:41.39  2:40.59    3:23.82   
  Esbjerg Svmmeklub  3:26.12                 
                     
14  Gilbert Eskildsen  2008  158  50.19  1:45.44  2:43.34    3:30.74   
  Nyborg Svmmeklub  3:40.71                 
                     
15  Danilo Vaarning  2009  151  50.34  1:44.45  2:48.50    3:33.82   
  Nyborg Svmmeklub  3:44.10                 
                     
16  Bertram Poser Jensen  2008    151  49.40  1:45.42  2:46.80    3:34.03   
  Nyborg Svmmeklub  3:50.18                 
                     
17  Hjalte Mller Carlsen  2008    113  56.80  1:57.24  3:05.68    3:55.68   
  Nyborg Svmmeklub  4:29.36                 
                     
Malte Neuber  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  3:09.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 januar 2020 
Licens til Vejle Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Earth Control Swim Cup 2020    Udskriftsdato  24 januar 2020   
  Stvne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  19:27   
  Arrangr  Vejle Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  24 januar 2020         
 
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 1921-2002 
Sponsor: Earth Control 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    768  29.03  1:04.24  1:45.97    2:17.69   
  Holstebro Svmme Club  2:14.51                 
                     
Regitze Gaard  2001    675  29.84  1:09.01  1:49.92    2:23.76   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.49                 
                     
Sofie Hansen  2002    639  31.53  1:08.36  1:52.08    2:26.37   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.95                 
                     
Liva Schmid  2000    608  30.24  1:10.07  1:54.34    2:28.86   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:21.64