Resultater for Earth Control Vejle Swim Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Earth Control Swim Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 januar 2020 |
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 627 | 4:36.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:20.10 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 593 | 4:41.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:25.02 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 588 | 4:42.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:33.56 | |||||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | 583 | 4:42.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:39.45 | |||||||||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | 572 | 4:44.84 | ||||||
H2Odense | 4:31.88 | |||||||||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 539 | 4:50.55 | ||||||
Kolding SK | 4:33.13 | |||||||||
7 | Kristine Hülsen | 2002 | 527 | 4:52.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:50.10 | |||||||||
8 | Louise Hvarre | 2001 | 508 | 4:56.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:36.84 | |||||||||
9 | Maiken Hougaard | 2002 | 470 | 5:04.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:05.09 | |||||||||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | 430 | 5:13.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:01.70 | |||||||||
11 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 395 | 5:22.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:04.44 | |||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:18.05 | |||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 639 | 4:34.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:17.27 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 597 | 4:40.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:13.34 | |||||||||
3 | Erika Kvaal | 2004 | 589 | 4:42.05 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:40.29 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 582 | 4:43.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:33.40 | |||||||||
5 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 578 | 4:43.76 | ||||||
Kolding SK | 4:35.49 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 558 | 4:47.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:46.91 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 550 | 4:48.45 | ||||||
Kolding SK | 4:32.72 | |||||||||
8 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 546 | 4:49.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.48 | |||||||||
9 | Christina M. Glargaard | 2004 | 543 | 4:49.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:59.83 | |||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 543 | 4:49.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:25.22 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 538 | 4:50.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.33 | |||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 537 | 4:50.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:05.19 | |||||||||
13 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 521 | 4:53.85 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:38.67 | |||||||||
14 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 4:54.86 | ||||||
H2Odense | 4:41.68 | |||||||||
15 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 501 | 4:57.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:54.36 | |||||||||
16 | Victoria Underbjerg | 2004 | 500 | 4:57.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:45.87 | |||||||||
17 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 489 | 4:59.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:38.57 | |||||||||
18 | Anna Toft Petersen | 2004 | 481 | 5:01.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.79 | |||||||||
19 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 476 | 5:02.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:02.34 | |||||||||
20 | Femke Iris Keulen | 2005 | 461 | 5:05.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.92 | |||||||||
21 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 453 | 5:07.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:08.51 | |||||||||
22 | Line Knudsen | 2005 | 443 | 5:09.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:57.20 | |||||||||
23 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 421 | 5:15.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.75 | |||||||||
24 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 405 | 5:19.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.40 | |||||||||
25 | Emilie Bie Bock | 2005 | 389 | 5:23.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:06.08 | |||||||||
- | Mille Maxwell Berthou | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.73 | |||||||||
Løb 26, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Allstage.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Emilie Stensaker Nilsen | 2006 | 572 | 4:44.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:38.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 506 | 4:56.73 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 4:43.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:27 |