2021-06-24   01:58:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:52   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  10 maj 2019         
 
 
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 0-2003 
rg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
rg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
rg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            53.33   
Frederik Bojesen  2002  JGI Svmning            54.71  Deltager ikke i finalen 
August Ryom  2002  Kge Svmmeklub            55.25   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            55.45   
Roar Andersen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            55.67   
Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svmmeklub            55.97   
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svmmeklub            56.15   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub            56.28  Deltager ikke i finalen 
Christian Rasmussen  1998  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            56.30   
10  Lauge Bastian Maar  2001  Nstved IF            56.43   
11  Philip Krogh Brnnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31            56.96   
12  Lucas rmon  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            57.58   
13  Alexander Rendlev  2001  Vallensbk IF Af 1939            57.76   
14  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svmmeafdeling            58.02   
15  Mikkel Bjellekjr Jensen  2003  JGI Svmning            58.15   
16  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svmmeklub            58.24   
17  Mads rsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.25   
18  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.39   
19  Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            58.43  Deltager ikke i finalen 
20  Mikkel Jrgensen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            58.53   
21  Lucas Jul Pedersen  2003  Nstved IF            58.63   
22  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            58.80   
23  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            59.34  Deltager ikke i finalen 
24  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            59.35   
25  Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:00.21   
26  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:00.39   
27  Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.48   
28  Harald Franck  2003  Nstved IF            1:00.80   
29  Jeppe Seelig Larsen  2002  Hovedstadens Svmmeklub            1:00.99   
30  Magnus Bklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.06   
31  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svmmeklub            1:05.35   
32  David Kristensen  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:05.77   
33  William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:23.24   
                     
 
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2004-2005 
rg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
rg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
rg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svmmeklub            57.55   
Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling            58.47   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svmmeklub            58.98   
Eskil Ramng  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            59.18   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svmmeklub            59.87   
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004  Greve Svmmeklub            1:00.05   
Emil Sby  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:00.36   
Daniel Bastholm  2005  Greve Svmmeklub            1:00.65   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.01   
10  Oscar Kroos  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.10   
11  Jeppe Kjr  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.15  Deltager ikke i finalen 
12  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            1:01.30   
13  Noah Tranum  2004  JGI Svmning            1:01.42   
14  Viggo Prehn  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.63  Deltager ikke i finalen 
15  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:01.72   
16  Cilas Madsen  2005  Greve Svmmeklub            1:02.13   
17  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:02.20   
18  Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:03.41   
19  Alex Baes Maidens  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:03.46   
20  Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.97   
21  Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.14   
22  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            1:08.42   
23  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:10.67   
24  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:11.51   
25  August Juel Bragge  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:17.71   
Jannik Jrgensen  2004  Slagelse Svmmeklub            DNS   
Frederik Knakkergaard  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart sw4.4 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svmmeklub            DSQ  tyvstart sw 4.4 
                     
 
Lb 8, 100m Frisvmning Herrer, Indledende rg. 2006-2019 
rg. 0-2003: Sebastian Ovesen (1994) 52.25 2018-05-12 
rg. 2004-2005: Alexander Tullberg (2003) 55.85 2018-05-12 
rg. 2006-2019: Malte Berlin (2005) 1:01.68 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbk IF Af 1939            57.55  0-13 Aldersgruppe Rekord 
Anders Gaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:02.88   
William F. Pilgaard  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:09.21   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:09.73   
Emil Szipli Pedersen  2006  Greve Svmmeklub            1:11.01   
Victor Bjrneborg  2007  Greve Svmmeklub            1:11.21   
Mark Dimon  2006  Greve Svmmeklub            1:15.29   
Frederik William Holm  2007  Ishj Svmme Klub            1:15.38   
Asbjrn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:15.56   
10  Oliver Holst Bgeskov  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:15.86   
11  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.52   
12  Nicolai stergaard Hansen  2007  Greve Svmmeklub            1:17.25   
13  Frederik Luca Lamprecht  2006  Ishj Svmme Klub            1:17.33   
14  Alex Leander Dabelsteen  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:24.19   
15  William Zuk Rasmussen  2008  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:28.06   
16  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:30.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner