2021-06-24   02:18:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  10 maj 2019         
 
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 0-2004 
rg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
rg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
rg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svmmeklub            1:14.21  15-999 Aldersgruppe Rekord 
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svmning            1:14.87   
Benedicte Them Jensen  2004  Kge Svmmeklub            1:16.11  Deltager ikke i finalen 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            1:16.74   
Emilie Meng  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.77   
Regitze Gaard  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.96   
Lrke Blond  2003  Vallensbk IF Af 1939            1:19.30   
Caroline Gttrup Bagge  2003  Kge Svmmeklub            1:19.37   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF            1:19.41   
10  Freja Mller  2004  Slangerup Svmmeklub            1:21.61   
11  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:24.62   
12  Maya Wallstrm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            1:25.15   
13  Mathilde Svendsen  2004  Greve Svmmeklub            1:26.14   
14  Sidse M. . Engsbro  2004  Greve Svmmeklub            1:28.25   
15  Julie Wolter  2003  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:30.49   
16  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:30.83   
17  Olivia My Nielsen  2004  Nstved IF            1:32.15   
18  Alice Devinder  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            1:32.36   
19  Caroline Mller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:37.48   
20  Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:49.62   
Amalie Michelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Caroline Brink  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 
rg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
rg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
rg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Caroline Koch  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:22.34  Deltager ikke i finalen 
Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.71   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:23.82   
Amalie Backhausen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.04   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:25.50   
Emilie Hartvig-Olsen  2006  Vallensbk IF Af 1939            1:25.79   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svmmeklub            1:25.87   
Alma Mller-Ern  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:26.03   
Sarah Ankjr Pedersen  2006  Greve Svmmeklub            1:26.47   
10  Freja Juul  2006  Nstved IF            1:26.73  Deltager ikke i finalen 
11  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:27.35   
12  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:27.36   
13  Malene Dithmar  2006  Greve Svmmeklub            1:28.12   
14  Mathilde Willumsen  2006  Greve Svmmeklub            1:29.86   
15  Lrke Marie Clausen  2005  Greve Svmmeklub            1:31.89   
16  Emma Haagen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:33.03   
17  Filippa Walle  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.20   
18  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:34.30   
19  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:37.65   
20  Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:38.07   
21  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svmmeklub            1:40.17   
22  Luna Hein  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:41.91   
23  Mathilde Bklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:05.38   
                     
 
Lb 5, 100m Brystsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2019 
rg. 0-2004: Johanna Berthelsen (2000) 1:15.94 2018-05-12 
rg. 2005-2006: Schastine Skifter Tabor (2005) 1:15.68 2018-05-12 
rg. 2007-2019: Emilie Hartvig-Olsen (2006) 1:27.79 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:21.76  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:32.66   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svmmeklub            1:34.08   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:35.83   
Signe C. H. Naaby  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:39.19   
Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling            1:39.24   
Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939            1:42.66   
Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:43.81   
Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:44.48   
10  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  Greve Svmmeklub            1:54.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner