2021-06-24   01:50:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  07:59   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  10 maj 2019         
 
 
Lb 3, 200m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 0-2019 
rg. 0-2019: Sofie Hansen (2002) 2:24.51 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svmmeklub    33.93  2:26.04      2:26.04   
Sofie Maage  2003  Hovedstadens Svmmeklub    36.44  2:31.29      2:31.29   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.63  2:32.05      2:32.05   
Annika Britt Larsen  2005  Tune I.F. Svmmeafdeling    36.37  2:34.65      2:34.65   
Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svmning    36.23  2:35.13      2:35.13  Deltager ikke i finalen 
Josefine Zebitz  2004  Hovedstadens Svmmeklub    35.89  2:35.53      2:35.53   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    36.46  2:38.22      2:38.22   
Emilia C. R. Olsen  2004  VAT Copenhagen-MK31    37.60  2:38.70      2:38.70   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.36  2:39.14      2:39.14   
10  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.88  2:40.28      2:40.28   
11  Sofie Ravn Herche  2007  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.07  2:40.49      2:40.49  Deltager ikke i finalen 
12  Christine Henriksen  2003  JGI Svmning    37.73  2:41.87      2:41.87  Deltager ikke i finalen 
13  Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svmmeklub    38.56  2:42.89      2:42.89   
14  Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svmmeklub    38.34  2:43.53      2:43.53   
15  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    38.19  2:43.72      2:43.72   
16  Alberte Crone Larsen  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling    38.39  2:43.84      2:43.84   
17  Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbk IF Af 1939    39.04  2:44.54      2:44.54   
18  Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.50  2:44.83      2:44.83   
19  Dicte Laurberg Vedel  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.73  2:44.90      2:44.90   
20  Luna Emilie Olsen  2003  Slangerup Svmmeklub    38.05  2:45.14      2:45.14  Deltager ikke i finalen 
21  Molly Namensen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.54  2:45.38      2:45.38   
22  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    38.24  2:47.29      2:47.29   
23  Silja Mortensen  2003  Albertslund IF    38.21  2:47.37      2:47.37   
24  Rebecca Ella Madsen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.94  2:47.46      2:47.46   
25  Nomi I. K. Schau  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    39.27  2:47.57      2:47.57   
26  Maya Krogh Brnnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    38.31  2:48.28      2:48.28   
27  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    39.62  2:48.54      2:48.54   
28  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    37.94  2:49.09      2:49.09   
29  Annika Khn  2005  Vallensbk IF Af 1939    39.72  2:49.66      2:49.66   
30  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31    39.83  2:50.17      2:50.17   
31  Hanna Rrbech  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.23  2:52.10      2:52.10   
32  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svmmeafdeling    38.80  2:52.17      2:52.17   
33  Nadia Walle  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.64  2:53.49      2:53.49   
34  Katja Poulsen  2006  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.83  2:55.41      2:55.41   
35  Frida Hj Andersen  2005  Ishj Svmme Klub    40.84  2:55.52      2:55.52   
36  Naja O. K. Neergaard  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling    41.97  2:56.65      2:56.65   
37  Astrid Hffer  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.64  2:58.60      2:58.60   
38  Marie Skole Srensen  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling    41.21  2:58.87      2:58.87   
39  Katrine Mrkeberg  2004  Nstved IF    41.51  2:59.50      2:59.50   
40  Ella Emilie Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.43  2:59.54      2:59.54   
41  Jasmin Freja Hansen nal  2007  Greve Svmmeklub    1:13.43  3:19.34      3:19.34   
42  Julie Bruun  2008  Greve Svmmeklub    57.05  3:56.57      3:56.57   
Julie Kryer Svendsen  2002  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  07:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner