2021-06-24   02:38:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for VAT Copenhagen Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  VAT Copenagen Open 2019    Udskriftsdato  10 maj 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangr  VAT Copenhagen         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  10 maj 2019         
 
 
Lb 2, 200m Butterfly Herrer, Indledende rg. 0-2019 
rg. 0-2019: Jakob M. Jrgensen (1997) 2:11.81 2018-05-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m        Opnet  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.66        2:08.77  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Jacob M. Jrgensen  1997  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.80        2:11.46  0-999 Aldersgruppe Rekord 
Jonas M. Jrgensen  2001  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.25        2:11.78   
Jonas Hansen  2001  Slagelse Svmmeklub    28.49        2:13.02   
Joakim Khn  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.62        2:15.46   
Philip Krogh Brnnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    28.94        2:16.76   
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svmmeklub    29.63        2:19.29  Deltager ikke i finalen 
Ferdinand Wahl  2000  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.46        2:19.75   
Valdemar Brns  2003  Hovedstadens Svmmeklub    29.54        2:20.41   
10  Carl Emil Hertz Bugge  2003  Hovedstadens Svmmeklub    30.53        2:20.84   
11  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    30.54        2:23.94  Deltager ikke i finalen 
12  Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004  Greve Svmmeklub    30.40        2:24.76   
13  Mert Kaya  2001  Kge Svmmeklub    31.04        2:25.18   
14  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    31.77        2:28.13   
15  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  Tune I.F. Svmmeafdeling    29.82        2:28.90   
16  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939    32.14        2:29.34   
17  Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    30.87        2:29.64   
18  Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub    32.96        2:36.66   
19  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svmmeklub    33.48        2:38.76   
20  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.01        2:52.91   
21  Viggo Prehn  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.44        2:57.02  Deltager ikke i finalen 
22  Frederik Rasmussen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.62        2:58.08   
Rasmus Nickelsen  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  10 maj 2019 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner