Results for VAT Copenhagen Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
VAT Copenagen Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|
|
Arrangør |
VAT Copenhagen |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Naya Modin Thomsen (2003) 2:10.27 2019-05-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
30.36 |
1:02.87 |
1:37.04 |
|
2:10.27 |
0-999 Aldersgruppe Rekord |
2 |
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.60 |
1:04.68 |
1:39.37 |
|
2:13.92 |
Deltager ikke i finalen |
3 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
31.30 |
1:05.02 |
1:40.09 |
|
2:14.01 |
|
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
31.07 |
1:05.80 |
1:41.25 |
|
2:15.44 |
Deltager ikke i finalen |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
31.47 |
1:05.39 |
1:40.80 |
|
2:15.99 |
|
6 |
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.56 |
1:07.58 |
1:42.21 |
|
2:16.55 |
|
7 |
Olivia Callesen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.45 |
1:09.07 |
1:42.96 |
|
2:16.56 |
|
8 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.08 |
1:06.64 |
1:42.78 |
|
2:18.24 |
Deltager ikke i finalen |
9 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
31.54 |
1:07.14 |
1:43.16 |
|
2:18.36 |
|
10 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
Greve Svømmeklub |
|
32.16 |
1:06.91 |
1:42.69 |
|
2:18.41 |
|
11 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
32.38 |
1:08.11 |
1:43.45 |
|
2:18.68 |
Deltager ikke i finalen |
12 |
Ida Larsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.81 |
1:08.70 |
1:44.09 |
|
2:18.78 |
|
13 |
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.39 |
1:07.40 |
1:43.43 |
|
2:18.88 |
|
14 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
31.65 |
1:07.16 |
1:42.97 |
|
2:19.20 |
|
15 |
Regitze Gotthard |
2002 |
Slagelse Svømmeklub |
|
31.98 |
1:07.40 |
1:43.78 |
|
2:20.35 |
|
16 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
33.13 |
1:09.35 |
1:45.31 |
|
2:20.41 |
|
17 |
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
31.71 |
1:08.11 |
1:44.40 |
|
2:20.51 |
|
18 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
32.36 |
1:08.03 |
1:45.09 |
|
2:21.79 |
|
19 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
31.99 |
1:08.43 |
1:45.23 |
|
2:21.99 |
|
20 |
Katrine Duus |
2003 |
Næstved IF |
|
32.05 |
1:08.24 |
1:45.70 |
|
2:22.41 |
|
21 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.61 |
1:08.85 |
1:46.02 |
|
2:22.89 |
|
22 |
Cille Kirketerp |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
33.08 |
1:09.83 |
1:46.92 |
|
2:23.01 |
|
23 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
31.26 |
1:07.07 |
1:44.12 |
|
2:23.15 |
|
24 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
33.51 |
1:10.46 |
1:47.18 |
|
2:23.47 |
|
25 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
Næstved IF |
|
32.64 |
1:08.83 |
1:47.03 |
|
2:23.63 |
|
26 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
33.42 |
1:09.80 |
1:46.90 |
|
2:24.13 |
|
27 |
Klara Rödin |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.96 |
1:09.07 |
1:47.17 |
|
2:24.35 |
|
28 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.63 |
1:09.14 |
1:47.78 |
|
2:25.21 |
|
29 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
Slagelse Svømmeklub |
|
32.35 |
1:09.29 |
1:47.22 |
|
2:25.61 |
|
30 |
Filippa Eiler |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
32.62 |
1:09.51 |
1:47.85 |
|
2:26.21 |
|
31 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
Ishøj Svømme Klub |
|
32.30 |
1:08.52 |
1:46.81 |
|
2:26.72 |
|
32 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
34.34 |
1:11.79 |
1:50.17 |
|
2:27.30 |
|
33 |
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.46 |
1:12.22 |
1:50.43 |
|
2:28.22 |
|
34 |
Mille Giolbas |
2006 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
33.37 |
1:11.59 |
1:50.92 |
|
2:28.61 |
|
35 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
Albertslund IF |
|
35.38 |
1:13.99 |
1:52.30 |
|
2:29.18 |
|
36 |
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
33.49 |
1:11.92 |
1:50.78 |
|
2:29.47 |
|
37 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.04 |
1:11.85 |
1:51.40 |
|
2:30.14 |
|
38 |
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.24 |
1:11.13 |
1:50.59 |
|
2:30.66 |
|
39 |
Caroline Hansen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
35.01 |
1:14.04 |
1:53.31 |
|
2:30.93 |
|
40 |
Clara Schmedes |
2004 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
35.34 |
1:13.91 |
1:52.99 |
|
2:30.98 |
|
41 |
Laura Kristensen |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
34.81 |
1:15.08 |
1:54.69 |
|
2:32.45 |
|
42 |
Lise Refsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.73 |
1:14.22 |
1:54.00 |
|
2:33.00 |
|
43 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.10 |
1:14.79 |
1:54.30 |
|
2:33.17 |
|
44 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
35.91 |
1:14.55 |
1:55.01 |
|
2:33.35 |
|
45 |
Nora Kejser |
2004 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
34.67 |
1:13.57 |
1:54.12 |
|
2:33.45 |
|
46 |
Marie Skole Sørensen |
2006 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
34.28 |
1:13.88 |
1:54.40 |
|
2:34.12 |
|
47 |
Nicole Damshøj Andersen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
35.31 |
1:14.04 |
1:55.17 |
|
2:34.68 |
|
48 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
34.96 |
1:15.68 |
1:55.76 |
|
2:34.78 |
|
49 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
34.66 |
1:14.25 |
1:55.06 |
|
2:34.93 |
|
50 |
Sarah Højlund |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
36.47 |
1:15.88 |
1:56.13 |
|
2:34.97 |
|
51 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
36.05 |
1:17.02 |
1:58.88 |
|
2:35.40 |
|
52 |
Laura Thomadsen |
2004 |
Albertslund IF |
|
36.52 |
1:16.52 |
1:55.90 |
|
2:35.58 |
|
53 |
Julie Segato |
2005 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
35.92 |
1:15.95 |
1:55.94 |
|
2:35.69 |
|
54 |
Lærke Blond |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
34.16 |
1:13.00 |
1:54.29 |
|
2:36.03 |
|
55 |
Freja Juul |
2006 |
Næstved IF |
|
34.79 |
1:15.12 |
1:56.23 |
|
2:36.24 |
|
56 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
33.69 |
1:13.75 |
1:55.74 |
|
2:36.31 |
|
57 |
Julie Wolter |
2003 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
35.74 |
1:15.95 |
1:56.55 |
|
2:36.66 |
|
58 |
Emilia Gotfredsen |
2005 |
Ishøj Svømme Klub |
|
35.05 |
1:15.11 |
1:57.16 |
|
2:37.43 |
|
59 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
Greve Svømmeklub |
|
36.03 |
1:15.85 |
1:57.13 |
|
2:37.55 |
|
60 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
34.05 |
1:14.58 |
1:58.22 |
|
2:39.54 |
|
61 |
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.58 |
1:16.50 |
1:59.70 |
|
2:40.17 |
|
62 |
Nadia Walløe |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
36.03 |
1:16.91 |
1:59.42 |
|
2:40.52 |
|
63 |
Hanna Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
35.69 |
1:16.39 |
1:58.81 |
|
2:41.24 |
|
64 |
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
36.09 |
1:19.06 |
2:02.63 |
|
2:42.12 |
|
65 |
Frederikke Dyrby Pedersen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
37.31 |
1:19.45 |
2:02.35 |
|
2:42.13 |
|
66 |
Sophie Amalie Rasmussen |
2006 |
Greve Svømmeklub |
|
36.76 |
1:19.10 |
2:03.97 |
|
2:45.30 |
|
67 |
Signe C. H. Naaby |
2007 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
36.59 |
1:19.68 |
2:48.00 |
|
2:48.00 |
|
68 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
38.23 |
1:23.47 |
2:07.58 |
|
2:50.11 |
|
69 |
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
38.65 |
1:24.49 |
2:08.49 |
|
2:51.39 |
|
70 |
Emma Kestenholz |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
39.55 |
1:26.74 |
2:13.00 |
|
2:52.63 |
|
71 |
Aya Malling |
2006 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
39.07 |
1:23.65 |
2:09.09 |
|
2:52.70 |
|
72 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
39.52 |
1:23.79 |
2:10.38 |
|
2:53.59 |
|
73 |
Caroline Bjerre |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
39.23 |
1:25.33 |
2:12.15 |
|
2:54.26 |
|
74 |
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
40.81 |
1:28.15 |
2:13.66 |
|
2:56.09 |
|
75 |
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
40.82 |
1:26.65 |
2:12.89 |
|
2:58.37 |
|
76 |
Louise Popp-Madsen |
2007 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
38.71 |
1:23.60 |
2:12.56 |
|
2:59.68 |
|
77 |
Mie Bysand |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
38.69 |
1:24.73 |
2:13.28 |
|
3:00.38 |
|
78 |
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
Greve Svømmeklub |
|
39.51 |
1:26.19 |
2:15.08 |
|
3:01.87 |
|
79 |
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
44.21 |
1:32.92 |
2:19.60 |
|
3:02.23 |
|
80 |
Sally Emilie Bill |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
39.27 |
1:24.78 |
2:14.84 |
|
3:03.78 |
|
81 |
Maya Jacobsen |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
42.48 |
1:30.87 |
2:21.26 |
|
3:08.11 |
|
82 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
43.42 |
1:31.99 |
2:22.20 |
|
3:09.70 |
|
83 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
43.88 |
1:33.89 |
2:25.09 |
|
3:11.53 |
|
84 |
Julie Bruun |
2008 |
Greve Svømmeklub |
|
46.79 |
1:40.39 |
2:33.86 |
|
3:24.70 |
|
- |
Caroline Holm |
2004 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emilie Meng |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Luna Luminari |
2005 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lærke Rask Sander |
2002 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
13:30 |
|