Results for VAT Copenhagen Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stvne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangr | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 10 maj 2019 |
Lb 29, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 0-2004 |
rg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
rg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
rg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svmmeklub | 33.84 | 1:10.17 | |||||
2 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.27 | 1:10.28 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.40 | 1:12.38 | |||||
4 | Sofie Bruun Hvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | 1:12.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:13.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.79 | 1:14.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Katrine Duus | 2003 | Nstved IF | 36.67 | 1:15.14 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Kge Svmmeklub | 35.92 | 1:15.74 | |||||
9 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.46 | 1:15.75 | |||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.17 | 1:16.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 37.66 | 1:16.18 | |||||
12 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 37.32 | 1:16.80 | |||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | 1:17.05 | |||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 37.55 | 1:17.14 | |||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 37.08 | 1:17.19 | |||||
16 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 37.32 | 1:17.52 | |||||
17 | Sophia Christensen | 2003 | Kge Svmmeklub | 38.29 | 1:19.64 | |||||
18 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.68 | 1:19.92 | |||||
19 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.94 | 1:23.25 | |||||
20 | Katrine Mrkeberg | 2004 | Nstved IF | 40.46 | 1:24.71 | |||||
21 | Emilia Hffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.48 | 1:33.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.78 | 1:44.54 | |||||
- | Olivia My Nielsen | 2004 | Nstved IF | DNS | ||||||
- | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Lb 29, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 |
rg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
rg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
rg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 34.65 | 1:10.59 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.93 | 1:16.35 | |||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.56 | 1:16.56 | |||||
4 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 37.18 | 1:16.65 | |||||
5 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 37.41 | 1:16.76 | |||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.03 | 1:17.77 | |||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.56 | 1:18.38 | |||||
8 | Annika Khn | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 38.56 | 1:18.40 | |||||
9 | Nicole Damshj Andersen | 2006 | Greve Svmmeklub | 38.48 | 1:18.58 | |||||
10 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.22 | 1:18.96 | |||||
11 | Katja Poulsen | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | 1:19.76 | |||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.05 | 1:19.92 | |||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.72 | 1:21.84 | |||||
13 | Hanna Rrbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.14 | 1:21.84 | |||||
15 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.68 | 1:22.27 | |||||
16 | Alma Mller-Ern | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:22.74 | |||||
17 | Frida Hj Andersen | 2005 | Ishj Svmme Klub | 40.38 | 1:23.68 | |||||
18 | Sarah Hjlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.36 | 1:25.19 | |||||
19 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.53 | 1:28.11 | |||||
20 | Malene Dithmar | 2006 | Greve Svmmeklub | 42.73 | 1:28.57 | |||||
21 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.12 | 1:30.53 | |||||
22 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.79 | 1:32.68 | |||||
23 | Rosa Cornelia Barrise | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.21 | 1:36.05 | |||||
24 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 53.51 | 1:44.86 | |||||
25 | Mathilde Bklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.26 | 1:46.20 | |||||
Lb 29, 100m Rygsvmning Damer, Indledende rg. 2007-2019 |
rg. 0-2004: Sofie Hansen (2002) 1:07.66 2018-05-13 |
rg. 2005-2006: Annika Britt Larsen (2005) 1:10.59 2019-05-12 |
rg. 2007-2019: Anna Andersen (2007) 1:15.34 2019-05-12 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 37.01 | 1:15.34 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.28 | 1:16.19 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.86 | 1:16.37 | |||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 37.36 | 1:18.33 | |||||
5 | Nadia Walle | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.95 | 1:20.41 | |||||
6 | Emma Hansen | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | 1:22.12 | |||||
7 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 40.40 | 1:22.76 | |||||
8 | Olivia Mllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.52 | 1:23.55 | |||||
9 | Signe C. H. Naaby | 2007 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 40.21 | 1:23.73 | |||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.68 | 1:24.64 | |||||
11 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.96 | 1:25.87 | |||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 43.02 | 1:26.97 | |||||
13 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 44.46 | 1:30.43 | |||||
14 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.93 | 1:30.49 | |||||
15 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.02 | 1:31.06 | |||||
16 | Mie Bysand | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.20 | 1:31.34 | |||||
17 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svmmeklub | 43.04 | 1:31.45 | |||||
17 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.24 | 1:31.45 | |||||
19 | Freja Rosenlund Menn | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.03 | 1:31.56 | |||||
20 | Jasmin Freja Hansen nal | 2007 | Greve Svmmeklub | 46.36 | 1:34.05 | |||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.55 | 1:35.80 | |||||
22 | Amalie Mller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.14 | 1:37.70 | |||||
23 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 47.58 | 1:40.27 | |||||
24 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.69 | 1:44.67 | |||||
25 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svmmeklub | 51.82 | 1:48.94 | |||||
26 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svmmeklub | 55.63 | 1:52.10 | |||||
27 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 1:05.33 | 2:12.06 | |||||
- | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | EFB 50m sw6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:30 |