Resultater for Glostrup Forårs Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 36.66 | ||||||
2 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.76 | ||||||
3 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 41.44 | ||||||
4 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.55 | ||||||
5 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.58 | ||||||
6 | Briet Natalia Tomasdottir | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | ||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.12 | ||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.21 | ||||||
9 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 43.79 | ||||||
10 | Hannah Vestergaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.80 | ||||||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.28 | ||||||
12 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.58 | ||||||
13 | Andrea Mathilde Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.86 | ||||||
14 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.04 | ||||||
15 | Linnea Nielsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.58 | ||||||
16 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.88 | ||||||
17 | Freja Max Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.25 | ||||||
18 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 54.48 | ||||||
19 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 55.32 | ||||||
20 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.40 | ||||||
- | Alma Aabenhus | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Obel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fl. flyben eft start | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 37.77 | ||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 39.99 | ||||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.94 | ||||||
5 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.99 | ||||||
6 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 45.50 | ||||||
7 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.55 | ||||||
8 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.60 | ||||||
9 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 46.42 | ||||||
10 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 46.48 | ||||||
11 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 46.71 | ||||||
12 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.26 | ||||||
13 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 51.29 | ||||||
14 | Ida Englund Kickbusch | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.09 | ||||||
15 | Nanna Toft | 2007 | Næstved IF | 55.44 | ||||||
16 | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.85 | ||||||
17 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.54 | ||||||
18 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.24 | ||||||
19 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.92 | ||||||
- | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 armt uv 25m | |||||
- | Sofia Samsøe Hinsby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk ben eft. start | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.77 | ||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.21 | ||||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.83 | ||||||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 47.37 | ||||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.58 | ||||||
6 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.98 | ||||||
7 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 49.20 | ||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.30 | ||||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.67 | ||||||
10 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.81 | ||||||
11 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.06 | ||||||
12 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.34 | ||||||
13 | Caroline Sofie Sørensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.40 | ||||||
14 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.56 | ||||||
- | Candice Painvin | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlarm u v eft sta | |||||
- | Charlotte Beck | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ESB 25m | |||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v25m | |||||
- | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v40m | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.11 | ||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.65 | ||||||
3 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.39 | ||||||
4 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.52 | ||||||
5 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.88 | ||||||
6 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.81 | ||||||
7 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 59.48 | ||||||
8 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 59.70 | ||||||
9 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.57 | ||||||
10 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
11 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:01.09 | ||||||
12 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.28 | ||||||
13 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.74 | ||||||
14 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:05.08 | ||||||
15 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.98 | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 1:00.33 | ||||||
2 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.49 | ||||||
3 | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.60 | ||||||
4 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.24 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.34 | ||||||
6 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.98 | ||||||
7 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:17.75 | ||||||
8 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:36.57 | ||||||
- | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |