2021-10-17   07:40:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Filbyter Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Filbyter Cup
Arrangör:
Plats: Tinnerbäcksbadet LASS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 31 maj 2019 till den 2 jun 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.66 297 38.87
2 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 285 39.41 +0.54
3 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap +0.75 239 41.76 +2.89
4 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.58 233 42.15 +3.28
5 Ektoras Vasileios Blithikiotis 2008 Karlstads Simsällskap 231 42.24 +3.37
6 Arsham Hassani 2007 Linköpings Allmänna SS +0.77 225 42.64 +3.77
7 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 196 44.61 +5.74
8 Elias Gustafsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.76 196 44.66 +5.79
9 Cesar Svan 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.53 182 45.71 +6.84
10 Erik Havskog 2007 Hultsfreds Simsällskap +0.74 182 45.75 +6.88
11 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 165 47.31 +8.44
12 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.66 163 47.46 +8.59
13 Noah Lagerman 2007 Linköpings Allmänna SS 162 47.56 +8.69
14 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.43 157 48.10 +9.23
15 Axel Coutts 2008 Linköpings Allmänna SS +0.76 156 48.14 +9.27
16 Oliwer Lindblom 2007 Arvika Simsällskap 144 49.44 +10.57
17 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS +0.79 139 50.02 +11.15
18 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.86 134 50.70 +11.83
19 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS 125 51.78 +12.91
20 Oscar Fors 2007 Arvika Simsällskap +0.90 125 51.89 +13.02
21 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.84 120 52.54 +13.67
22 Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap +0.64 119 52.66 +13.79
23 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap +0.63 115 53.25 +14.38
24 Ted Sundell 2009 Västerviks Simsällskap +0.62 115 53.26 +14.39
25 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 113 53.55 +14.68
26 Valter Ericsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 113 53.66 +14.79
27 Timon Rineholm 2009 Linköpings Allmänna SS 93 57.08 +18.21
28 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening 93 57.21 +18.34
29 Viggo Sillén 2007 Linköpings Allmänna SS 88 58.22 +19.35
30 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 74 1:01.72 +22.85
31 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap 73 1:02.01 +23.14
32 Alfons Lööke 2007 Linköpings Allmänna SS +0.56 64 1:04.71 +25.84
- Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Darin Saleh 2007 Linköpings Allmänna SS +0.65 DSQ
- Morgan Nyman 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.63 DSQ
- Simon Hamzehnejad 2009 Södertörns Simsällskap +0.21 DSQ
- Ture Lilllskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.62 DSQ
- Malte Klintåker 2009 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-05-31 20:23:45
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb +0.63 402 35.14
2 Levente Nagy 2005 Ljungby Simsällskap +0.51 388 35.56 +0.42
3 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.62 381 35.79 +0.65
4 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.69 367 36.23 +1.09
5 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.61 359 36.48 +1.34
6 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.77 357 36.58 +1.44
7 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening +0.70 352 36.73 +1.59
8 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.71 352 36.74 +1.60
9 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.56 350 36.80 +1.66
10 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.64 346 36.95 +1.81
11 Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 311 38.28 +3.14
12 Justin Rineholm 2006 Linköpings Allmänna SS +0.73 311 38.29 +3.15
13 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS +0.73 307 38.44 +3.30
14 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap 305 38.55 +3.41
15 Elias  Jansson 2006 Karlskoga Simförening +0.74 304 38.56 +3.42
16 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.69 270 40.14 +5.00
17 Albin Karlsson 2005 Ljungby Simsällskap +0.81 250 41.16 +6.02
18 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.71 239 41.81 +6.67
19 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 237 41.90 +6.76
20 Arvid Blom 2006 Linköpings Allmänna SS 234 42.10 +6.96
21 Kevin Sixtensson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.78 234 42.11 +6.97
22 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.79 228 42.43 +7.29
23 Robin Lundqvist 2005 Linköpings Allmänna SS +0.66 224 42.68 +7.54
24 Kacper Greczynski 2006 Linköpings Allmänna SS +0.76 222 42.84 +7.70
25 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap +0.74 216 43.22 +8.08
26 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.71 210 43.60 +8.46
27 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.64 207 43.82 +8.68
28 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.70 203 44.09 +8.95
29 Robert Hanouch 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 184 45.58 +10.44
30 Melker Karlsson 2006 Karlskoga Simförening +0.73 183 45.64 +10.50
31 Gustav  Kardfall 2006 Linköpings Allmänna SS +0.76 176 46.24 +11.10
32 Alvar Aktner 2006 Finspångs Simklubb +0.71 174 46.47 +11.33
33 Melvin Hilding 2005 Västerviks Simsällskap +0.68 172 46.66 +11.52
34 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap +0.98 170 46.81 +11.67
35 Aria Mokri 2005 Linköpings Allmänna SS +0.51 169 46.92 +11.78
36 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 163 47.49 +12.35
37 Hugo Larsson 2006 Linköpings Allmänna SS +0.70 151 48.66 +13.52
38 Lukas Specht 2005 Eksjö Sim- o Livräddnings SS +0.71 143 49.61 +14.47
39 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening +0.64 139 49.99 +14.85
40 Philip Kremer 2006 Västerviks Simsällskap +0.66 128 51.45 +16.31
41 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap +0.96 80 1:00.06 +24.92
42 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 49 1:10.45 +35.31
- Jonathan Runsten 2005 Ösmo Simsällskap +0.48 DSQ
- Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.44 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-31 20:23:45
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.62 570 31.28
2 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.67 463 33.53 +2.25
3 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.63 453 33.78 +2.50
4 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.73 441 34.07 +2.79
5 Erik Wallin 2003 Linköpings Allmänna SS +0.70 423 34.56 +3.28
6 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.73 401 35.18 +3.90
7 Stefanos Gavriliidis 2003 Västerviks Simsällskap +0.67 392 35.43 +4.15
8 Aldin Mandzo 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 368 36.20 +4.92
9 Markus  Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS +0.53 364 36.34 +5.06
10 Philip Turkowitch 2003 Kalmar Simsällskap +0.67 353 36.70 +5.42
11 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap +0.78 340 37.15 +5.87
12 Max Claesson 2004 Ösmo Simsällskap +0.80 336 37.31 +6.03
13 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb +0.74 332 37.47 +6.19
14 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.65 329 37.57 +6.29
15 Mattias Nad 2003 Västerviks Simsällskap +0.65 325 37.72 +6.44
16 Albin Mägiste 2003 Kalmar Simsällskap +0.78 308 38.40 +7.12
17 Amir Pehlivanovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 304 38.56 +7.28
18 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.81 303 38.62 +7.34
19 Emil Kilander 2004 Linköpings Allmänna SS +0.61 251 41.10 +9.82
20 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap +0.69 248 41.27 +9.99
21 Victor Taghikhani 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.58 235 42.01 +10.73
22 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 231 42.27 +10.99
23 Yannick Winkler 2003 Västerviks Simsällskap +0.78 225 42.66 +11.38
24 William Lindblom 2004 Arvika Simsällskap +0.84 192 44.98 +13.70
- Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ
- Lucas Yousef 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-31 20:23:45
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.70 673 29.61
2 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS +0.70 659 29.82 +0.21
3 Julius Gustavsson 2002 Täby Sim +0.68 602 30.73 +1.12
4 Nicola Lundqvist 2002 Linköpings Allmänna SS +0.66 574 31.22 +1.61
5 Axel Eriksson 1998 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 553 31.60 +1.99
6 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.78 528 32.10 +2.49
7 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.69 521 32.24 +2.63
8 Alexander Loo 2001 Kalmar Simsällskap +0.71 485 33.02 +3.41
9 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS +0.77 478 33.17 +3.56
10 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.76 417 34.71 +5.10
11 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.74 410 34.92 +5.31
12 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.74 392 35.45 +5.84
13 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap +0.73 385 35.65 +6.04
14 Pontus Sunnerborn 2000 Kalmar Simsällskap +0.71 377 35.91 +6.30
15 Konrad Ekström 1998 Linköpings Allmänna SS +0.72 346 36.93 +7.32
16 Viktor Malysjev 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.66 341 37.14 +7.53
17 Anton Kilander 1999 Linköpings Allmänna SS +0.73 314 38.16 +8.55
18 Elias Axelsson 2002 Linköpings Allmänna SS +0.72 281 39.58 +9.97
19 Daniel Colic 2001 Linköpings Allmänna SS +0.68 179 45.97 +16.36
- Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2019-05-31 20:23:45
2019-05-31 20:24:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner