Resultater for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:36 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:36 |
|
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:43 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:43 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:22 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
637 |
31.14 |
1:04.92 |
1:38.93 |
|
2:10.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
619 |
31.33 |
1:04.33 |
1:37.71 |
|
2:11.30 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
615 |
30.19 |
1:03.38 |
1:37.04 |
|
2:11.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
539 |
32.44 |
1:06.87 |
1:42.11 |
|
2:17.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
538 |
32.75 |
1:07.52 |
1:43.24 |
|
2:17.58 |
|
|
Vanders |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
529 |
32.62 |
1:07.67 |
1:43.38 |
|
2:18.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
508 |
32.92 |
1:08.62 |
1:44.83 |
|
2:20.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
502 |
32.33 |
1:08.22 |
1:45.27 |
|
2:20.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
497 |
32.97 |
1:08.58 |
1:45.00 |
|
2:21.24 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
490 |
32.04 |
1:07.71 |
1:44.80 |
|
2:21.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
485 |
32.19 |
1:07.72 |
1:45.24 |
|
2:22.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
479 |
32.43 |
1:08.89 |
1:46.47 |
|
2:23.02 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
476 |
32.46 |
1:08.87 |
1:47.09 |
|
2:23.32 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
469 |
32.18 |
1:07.92 |
1:46.36 |
|
2:23.99 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Annala |
2001 |
|
465 |
34.21 |
1:10.43 |
1:47.57 |
|
2:24.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
462 |
33.71 |
1:10.63 |
1:47.84 |
|
2:24.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
453 |
33.67 |
1:10.26 |
1:48.28 |
|
2:25.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
439 |
32.98 |
1:09.44 |
1:48.37 |
|
2:27.20 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
434 |
33.11 |
1:10.62 |
1:49.86 |
|
2:27.78 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
431 |
34.16 |
1:11.61 |
1:51.09 |
|
2:28.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Taavi Backman |
2004 |
|
425 |
34.88 |
1:11.86 |
1:50.57 |
|
2:28.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
411 |
34.73 |
1:12.52 |
1:51.81 |
|
2:30.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jere Kekola |
2000 |
|
405 |
33.25 |
1:10.67 |
1:50.88 |
|
2:31.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
396 |
33.41 |
1:12.18 |
1:52.48 |
|
2:32.38 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
360 |
36.56 |
1:15.96 |
1:56.79 |
|
2:37.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
359 |
35.44 |
1:14.83 |
1:57.12 |
|
2:37.45 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
354 |
35.08 |
1:14.70 |
1:57.06 |
|
2:38.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Hanski |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Kela |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Kallström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:09 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:34 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
682 |
29.64 |
1:01.96 |
1:34.81 |
|
2:07.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
642 |
30.09 |
1:02.60 |
1:36.88 |
|
2:09.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
548 |
31.89 |
1:05.66 |
1:41.63 |
|
2:16.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
525 |
31.59 |
1:06.79 |
1:43.18 |
|
2:18.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
517 |
32.67 |
1:07.96 |
1:44.35 |
|
2:19.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
507 |
32.38 |
1:07.32 |
1:44.46 |
|
2:20.33 |
|
|
Vanders |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
503 |
32.04 |
1:07.90 |
1:44.50 |
|
2:20.68 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
483 |
32.99 |
1:08.76 |
1:45.96 |
|
2:22.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:34 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:48 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
608 |
34.06 |
1:11.33 |
1:49.46 |
|
2:26.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martta Nygård |
2003 |
|
585 |
33.78 |
1:10.36 |
1:49.44 |
|
2:28.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
564 |
34.97 |
1:12.86 |
1:52.12 |
|
2:30.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
555 |
35.50 |
1:13.58 |
1:52.60 |
|
2:30.94 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liina Salin |
2002 |
|
554 |
35.18 |
1:13.94 |
1:52.85 |
|
2:30.97 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
550 |
35.43 |
1:13.58 |
1:51.78 |
|
2:31.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
547 |
35.97 |
1:14.08 |
1:53.30 |
|
2:31.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
545 |
35.20 |
1:13.55 |
1:52.93 |
|
2:31.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iris Hanski |
2003 |
|
537 |
34.67 |
1:12.73 |
1:52.95 |
|
2:32.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saana Yritys |
2003 |
|
535 |
35.06 |
1:14.17 |
1:54.16 |
|
2:32.80 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
535 |
34.77 |
1:13.16 |
1:53.40 |
|
2:32.81 |
|
|
TaTu Tampere |
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
532 |
35.73 |
1:15.11 |
1:54.99 |
|
2:33.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
530 |
35.98 |
1:13.79 |
1:53.63 |
|
2:33.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
518 |
35.61 |
1:14.49 |
1:54.87 |
|
2:34.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
515 |
36.23 |
1:15.31 |
1:55.53 |
|
2:34.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Paula Peltola |
2001 |
|
505 |
35.89 |
1:14.79 |
1:55.51 |
|
2:35.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maura Bergström |
2005 |
|
501 |
36.57 |
1:15.97 |
1:55.82 |
|
2:36.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
489 |
36.79 |
1:15.58 |
1:56.92 |
|
2:37.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
486 |
36.19 |
1:16.53 |
1:58.02 |
|
2:37.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
474 |
36.32 |
1:16.73 |
1:58.78 |
|
2:39.07 |
|
|
Oulun Lohet |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Enna Eho |
2004 |
|
468 |
35.49 |
1:16.25 |
1:58.40 |
|
2:39.68 |
|
|
Uinti Tampere |
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
455 |
36.13 |
1:16.56 |
1:58.99 |
|
2:41.23 |
|
|
TaTu Tampere |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
445 |
36.95 |
1:17.89 |
2:00.19 |
|
2:42.46 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
444 |
35.96 |
1:16.30 |
1:59.86 |
|
2:42.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
435 |
36.98 |
1:18.14 |
2:00.91 |
|
2:43.64 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
432 |
38.62 |
1:20.38 |
2:03.16 |
|
2:43.99 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aino Lepola |
2005 |
|
431 |
36.24 |
1:17.05 |
2:00.42 |
|
2:44.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
424 |
38.78 |
1:20.46 |
2:03.29 |
|
2:45.11 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sini Korin |
2003 |
|
419 |
37.75 |
1:19.81 |
2:03.15 |
|
2:45.77 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
405 |
40.26 |
1:22.67 |
2:06.06 |
|
2:47.61 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:48 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:34 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
620 |
34.14 |
1:11.29 |
1:48.98 |
|
2:25.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martta Nygård |
2003 |
|
597 |
33.95 |
1:11.28 |
1:49.52 |
|
2:27.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liina Salin |
2002 |
|
590 |
34.95 |
1:11.92 |
1:50.52 |
|
2:27.86 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
582 |
34.42 |
1:11.51 |
1:50.24 |
|
2:28.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
578 |
34.95 |
1:12.05 |
1:50.77 |
|
2:28.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
544 |
35.61 |
1:14.51 |
1:54.06 |
|
2:31.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
536 |
35.16 |
1:14.19 |
1:53.92 |
|
2:32.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
519 |
35.97 |
1:14.87 |
1:55.47 |
|
2:34.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:34 |
|
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:58 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
527 |
27.61 |
|
|
|
58.05 |
|
|
Uinti Tampere |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
508 |
27.52 |
|
|
|
58.79 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
481 |
28.22 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
458 |
29.08 |
|
|
|
1:00.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
449 |
29.29 |
|
|
|
1:01.24 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
439 |
29.30 |
|
|
|
1:01.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
432 |
29.48 |
|
|
|
1:02.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
423 |
29.75 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
410 |
30.57 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
410 |
30.92 |
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
402 |
30.08 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
398 |
30.97 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
396 |
30.95 |
|
|
|
1:03.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
387 |
30.89 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
374 |
30.57 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juho Törmä |
2005 |
|
373 |
30.68 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
370 |
30.98 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joni Routamo |
2005 |
|
360 |
30.92 |
|
|
|
1:05.93 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
356 |
31.52 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Adam Björkstrand |
2005 |
|
356 |
31.85 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
347 |
31.66 |
|
|
|
1:06.70 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
339 |
31.24 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
335 |
32.08 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Väinö Pitkänen |
2006 |
|
328 |
31.33 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Matias Leiwo |
2006 |
|
324 |
32.02 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sami Schrader |
2006 |
|
322 |
33.19 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Miro Järvinen |
2005 |
|
318 |
32.29 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
312 |
32.49 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
308 |
32.87 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
TaTu Tampere |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
André Salmi |
2006 |
|
302 |
33.62 |
|
|
|
1:09.89 |
|
|
Simmis Grani |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Eetu Autio |
2007 |
|
294 |
33.95 |
|
|
|
1:10.48 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
291 |
33.88 |
|
|
|
1:10.76 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
286 |
34.42 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
284 |
34.69 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Juho Rosenström |
2007 |
|
278 |
34.55 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
277 |
33.69 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Leevi Luoma |
2005 |
|
273 |
34.27 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Sebastian Sojolin |
2006 |
|
271 |
34.20 |
|
|
|
1:12.45 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Joona Talja |
2007 |
|
270 |
34.66 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Tomas Laine |
2006 |
|
270 |
34.20 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Väinö Hinkka |
2007 |
|
266 |
35.53 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Henrik Leinonen |
2005 |
|
265 |
35.25 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Georg Aspholm |
2008 |
|
253 |
35.10 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Pirkka Pyry Pyykkö |
2006 |
|
252 |
35.24 |
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Severi Muje |
2005 |
|
247 |
34.75 |
|
|
|
1:14.70 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Vlasov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valtteri Pellinen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:58 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:35 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
558 |
27.40 |
|
|
|
56.96 |
|
|
Uinti Tampere |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
504 |
27.95 |
|
|
|
58.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
467 |
28.29 |
|
|
|
1:00.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
464 |
28.56 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
448 |
29.25 |
|
|
|
1:01.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
441 |
29.02 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
440 |
29.48 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
426 |
29.81 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:35 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
590 |
29.68 |
|
|
|
1:02.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
586 |
30.45 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
580 |
30.37 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
563 |
30.42 |
|
|
|
1:03.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Granberg |
2006 |
|
536 |
30.92 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
514 |
31.17 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah Lamminmäki |
2006 |
|
493 |
32.03 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
483 |
31.86 |
|
|
|
1:06.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
470 |
31.93 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
469 |
32.61 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
467 |
31.80 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milana Virtanen |
2006 |
|
466 |
31.97 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Turunen |
2006 |
|
460 |
32.78 |
|
|
|
1:07.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanni Koski |
2007 |
|
450 |
32.72 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elli Kenttälä |
2006 |
|
438 |
32.66 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
436 |
33.09 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jessika Lampinen |
2006 |
|
433 |
33.09 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
429 |
32.91 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
425 |
32.70 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joanna Salonen |
2006 |
|
421 |
33.18 |
|
|
|
1:09.46 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoliina Hirvelä |
2006 |
|
416 |
33.55 |
|
|
|
1:09.74 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ines Pälviranta |
2007 |
|
414 |
33.00 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
413 |
33.30 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Heli Kuisma |
2006 |
|
393 |
33.43 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ippi Ranta |
2006 |
|
390 |
33.83 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lila Niskala |
2006 |
|
389 |
33.59 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Silva Salonniemi |
2006 |
|
389 |
33.73 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
389 |
33.69 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
375 |
34.05 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Hertta Nieminen |
2007 |
|
375 |
34.76 |
|
|
|
1:12.18 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anna Selin |
2006 |
|
373 |
34.46 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
372 |
33.78 |
|
|
|
1:12.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
369 |
33.98 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
364 |
34.47 |
|
|
|
1:12.87 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Liisa Peetsu |
2007 |
|
359 |
34.38 |
|
|
|
1:13.23 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
358 |
34.05 |
|
|
|
1:13.32 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Saaga Keränen |
2006 |
|
351 |
34.74 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Milja Korhonen |
2006 |
|
340 |
34.34 |
|
|
|
1:14.57 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Julia Jurttila |
2006 |
|
331 |
35.35 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Veera Nurmikolu |
2007 |
|
325 |
35.37 |
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Tytti Rantanen |
2006 |
|
317 |
36.05 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Aino Ruottinen |
2007 |
|
313 |
36.56 |
|
|
|
1:16.64 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Veera Rantala |
2006 |
|
313 |
35.42 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Essi Pyykkö |
2006 |
|
307 |
35.62 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
Salon Uimarit |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emma Tissari |
2007 |
|
302 |
36.86 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Malva Salmelin |
2006 |
|
295 |
37.12 |
|
|
|
1:18.17 |
|
|
Salon Uimarit |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:41 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
589 |
30.41 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
589 |
30.04 |
|
|
|
1:02.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janina Granberg |
2006 |
|
580 |
30.34 |
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
569 |
30.05 |
|
|
|
1:02.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
556 |
30.00 |
|
|
|
1:03.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
525 |
30.97 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hannah Lamminmäki |
2006 |
|
486 |
31.90 |
|
|
|
1:06.21 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
482 |
31.60 |
|
|
|
1:06.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:41 |
|
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:29 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
652 |
26.02 |
|
|
|
54.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
625 |
26.60 |
|
|
|
54.85 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
624 |
26.84 |
|
|
|
54.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
612 |
27.07 |
|
|
|
55.25 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
586 |
26.74 |
|
|
|
56.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
578 |
26.85 |
|
|
|
56.29 |
|
|
TaTu Tampere |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
569 |
27.00 |
|
|
|
56.60 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
563 |
27.45 |
|
|
|
56.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
559 |
27.36 |
|
|
|
56.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
547 |
27.56 |
|
|
|
57.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
544 |
28.01 |
|
|
|
57.45 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
539 |
27.15 |
|
|
|
57.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
520 |
28.42 |
|
|
|
58.31 |
|
|
TaTu Tampere |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
518 |
28.17 |
|
|
|
58.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
513 |
27.87 |
|
|
|
58.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
512 |
27.60 |
|
|
|
58.60 |
|
|
Uinti Tampere |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
499 |
27.81 |
|
|
|
59.11 |
|
|
Uinti Tampere |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
474 |
28.32 |
|
|
|
1:00.15 |
|
|
Uinti Tampere |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
474 |
29.37 |
|
|
|
1:00.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
467 |
28.42 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Cetus Espoo |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
465 |
28.87 |
|
|
|
1:00.53 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
458 |
29.08 |
|
|
|
1:00.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
456 |
28.97 |
|
|
|
1:00.92 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
453 |
28.75 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
453 |
28.64 |
|
|
|
1:01.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
435 |
29.83 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
433 |
28.88 |
|
|
|
1:01.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
433 |
29.90 |
|
|
|
1:02.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
432 |
30.13 |
|
|
|
1:02.04 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
431 |
29.94 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
430 |
29.81 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Antte Säilä |
2004 |
|
425 |
29.46 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Max Nikkari |
2004 |
|
425 |
30.21 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
423 |
30.27 |
|
|
|
1:02.47 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
422 |
29.90 |
|
|
|
1:02.52 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
418 |
29.65 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Tatu Kivimäki |
2004 |
|
409 |
29.97 |
|
|
|
1:03.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
402 |
29.03 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Olli Havia |
2004 |
|
401 |
29.89 |
|
|
|
1:03.60 |
|
|
Salon Uimarit |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
400 |
30.09 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
400 |
30.06 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
397 |
30.65 |
|
|
|
1:03.82 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Otto Ahvonen |
2003 |
|
395 |
29.83 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Leevi Lehtonen |
2003 |
|
379 |
31.11 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
371 |
30.98 |
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Lenni Lehtonen |
2004 |
|
365 |
31.42 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
364 |
31.66 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Joonatan Kuivalainen |
2003 |
|
355 |
31.05 |
|
|
|
1:06.23 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Sakari Gummerus |
2003 |
|
331 |
31.47 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
330 |
32.30 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Nieminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:29 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:46 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
651 |
26.15 |
|
|
|
54.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
638 |
26.93 |
|
|
|
54.49 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
592 |
26.97 |
|
|
|
55.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
574 |
27.02 |
|
|
|
56.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
573 |
26.81 |
|
|
|
56.46 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
567 |
27.29 |
|
|
|
56.65 |
|
|
TaTu Tampere |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
567 |
27.28 |
|
|
|
56.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
527 |
27.20 |
|
|
|
58.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:46 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
685 |
28.66 |
|
|
|
59.04 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
634 |
29.20 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
625 |
29.67 |
|
|
|
1:00.87 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
616 |
29.76 |
|
|
|
1:01.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
600 |
30.09 |
|
|
|
1:01.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
588 |
29.71 |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
587 |
30.03 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
579 |
29.99 |
|
|
|
1:02.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
575 |
31.01 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
565 |
30.55 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Oulun Lohet |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
558 |
30.19 |
|
|
|
1:03.24 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frida Ekman |
2004 |
|
556 |
30.28 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Rantala |
2004 |
|
548 |
30.31 |
|
|
|
1:03.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
545 |
30.31 |
|
|
|
1:03.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
544 |
30.53 |
|
|
|
1:03.77 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
543 |
30.28 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
543 |
30.02 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
539 |
30.84 |
|
|
|
1:03.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
|
537 |
30.88 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matilda Holmlund |
2005 |
|
536 |
31.18 |
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
530 |
30.87 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
526 |
30.73 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
522 |
31.02 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
522 |
31.23 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
520 |
31.49 |
|
|
|
1:04.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ella Suominen |
2005 |
|
520 |
31.32 |
|
|
|
1:04.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
504 |
31.02 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
500 |
30.95 |
|
|
|
1:05.59 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
499 |
31.32 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
498 |
31.64 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
497 |
31.20 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
492 |
31.70 |
|
|
|
1:05.92 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Hakala |
2004 |
|
489 |
31.21 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
487 |
32.39 |
|
|
|
1:06.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
484 |
31.43 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Inka Karjalainen |
2004 |
|
483 |
32.76 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Salla Rantala |
2004 |
|
483 |
32.04 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Lotta Nurminen |
2005 |
|
483 |
32.13 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Ilona Niemi |
2005 |
|
481 |
31.96 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
481 |
31.12 |
|
|
|
1:06.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Melissa Virtanen |
2004 |
|
479 |
32.01 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Aada Suotula |
2004 |
|
477 |
32.02 |
|
|
|
1:06.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Tilde Löfqvist |
2004 |
|
475 |
31.81 |
|
|
|
1:06.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
475 |
31.06 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
|
473 |
32.01 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Elina Gavrilov |
2004 |
|
468 |
31.79 |
|
|
|
1:07.05 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
466 |
32.59 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
463 |
31.28 |
|
|
|
1:07.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Aada Hakala |
2004 |
|
462 |
31.94 |
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
460 |
32.26 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
457 |
32.95 |
|
|
|
1:07.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
457 |
31.69 |
|
|
|
1:07.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
452 |
32.22 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
450 |
32.73 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Nokian Pyry |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
450 |
33.09 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
449 |
33.03 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Vilma Utriainen |
2005 |
|
449 |
32.78 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Essi Turkki |
2004 |
|
447 |
31.92 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Milla Marttila |
2005 |
|
442 |
33.31 |
|
|
|
1:08.34 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
442 |
32.67 |
|
|
|
1:08.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Aino Kunelius |
2005 |
|
441 |
32.83 |
|
|
|
1:08.39 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
435 |
33.27 |
|
|
|
1:08.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Ida Ekebohm |
2005 |
|
433 |
33.15 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Kaisu Leinonen |
2005 |
|
433 |
32.61 |
|
|
|
1:08.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Iida Heiko |
2004 |
|
432 |
33.04 |
|
|
|
1:08.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
|
429 |
32.78 |
|
|
|
1:09.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
427 |
33.33 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
425 |
32.97 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Heidi Helenius |
2005 |
|
424 |
32.76 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Noora Kekola |
2004 |
|
424 |
32.31 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
422 |
32.96 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Emmi Lapikisto |
2005 |
|
422 |
33.23 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
414 |
33.39 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
Iida Savulahti |
2004 |
|
414 |
33.29 |
|
|
|
1:09.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Saana Keskinen |
2005 |
|
411 |
33.17 |
|
|
|
1:09.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
Vilma Niskanen |
2004 |
|
409 |
33.37 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Oulun Lohet |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
Sini Salmi |
2004 |
|
406 |
32.68 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Henni Halme |
2005 |
|
405 |
33.59 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
404 |
34.17 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
399 |
33.92 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Venla Hauska |
2004 |
|
396 |
34.10 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
Veera Viskari |
2005 |
|
395 |
34.13 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
Kiia Alenius |
2005 |
|
391 |
34.17 |
|
|
|
1:11.20 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
Vilja Saarinen |
2005 |
|
390 |
33.92 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
Enni Halttunen |
2005 |
|
387 |
34.00 |
|
|
|
1:11.40 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
Elena Surakka |
2005 |
|
387 |
34.69 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
387 |
34.33 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
Lotta Kaarre |
2005 |
|
384 |
33.82 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
383 |
34.46 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Oulun Lohet |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
My Laverman |
2004 |
|
382 |
34.51 |
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
Elina Syvänne |
2004 |
|
379 |
34.34 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
|
372 |
33.81 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
370 |
33.92 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
Sani Nätynki |
2005 |
|
360 |
34.56 |
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
333 |
34.89 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
Eeva Toroi |
2005 |
|
331 |
35.53 |
|
|
|
1:15.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
Enni Huttunen |
2005 |
|
314 |
35.79 |
|
|
|
1:16.58 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Taiponen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:50 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
673 |
28.63 |
|
|
|
59.40 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
658 |
29.16 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
646 |
29.14 |
|
|
|
1:00.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
632 |
29.50 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
619 |
29.65 |
|
|
|
1:01.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
604 |
29.54 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
591 |
29.83 |
|
|
|
1:02.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
580 |
29.88 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:50 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:07 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:07 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:02 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
12:02 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:02 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
736 |
28.57 |
|
|
|
57.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Konkka |
2000 |
|
735 |
27.64 |
|
|
|
57.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tessa Nurminen |
1994 |
|
691 |
28.11 |
|
|
|
58.88 |
|
|
Eura Swimming Team |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
689 |
28.67 |
|
|
|
58.93 |
|
|
Cetus Espoo |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
680 |
28.10 |
|
|
|
59.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nina Haltia |
1999 |
|
661 |
28.33 |
|
|
|
59.77 |
|
|
Vanders |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
647 |
28.85 |
|
|
|
1:00.20 |
|
|
Cetus Espoo |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kurki |
1994 |
|
642 |
28.52 |
|
|
|
1:00.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:02 |
|
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:30 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:30 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:05 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:05 |
|
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:32 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:32 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:09 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
610 |
29.12 |
1:03.07 |
1:37.83 |
|
2:11.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
595 |
27.67 |
1:01.47 |
1:36.76 |
|
2:12.56 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
2:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
595 |
30.23 |
1:05.12 |
1:38.48 |
|
2:12.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
592 |
28.86 |
1:02.97 |
1:37.99 |
|
2:12.77 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
561 |
29.12 |
1:03.37 |
1:38.51 |
|
2:15.14 |
|
|
TaTu Tampere |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
556 |
30.32 |
1:05.88 |
1:41.30 |
|
2:15.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
528 |
29.39 |
1:03.59 |
1:39.53 |
|
2:17.93 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
524 |
30.21 |
1:05.48 |
1:41.34 |
|
2:18.29 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
431 |
31.12 |
1:08.77 |
1:47.31 |
|
2:27.55 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
428 |
31.16 |
1:06.34 |
1:45.44 |
|
2:27.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
428 |
29.99 |
1:06.66 |
1:46.48 |
|
2:27.94 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
425 |
31.18 |
1:08.92 |
1:48.58 |
|
2:28.27 |
|
|
TaTu Tampere |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
408 |
31.47 |
1:08.88 |
1:49.31 |
|
2:30.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
392 |
31.21 |
1:08.87 |
1:50.14 |
|
2:32.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
367 |
34.21 |
1:13.73 |
1:54.71 |
|
2:35.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Forsel |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Törmä |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Porin Uimaseura |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:20 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
648 |
29.00 |
1:01.17 |
1:34.83 |
|
2:08.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
624 |
29.56 |
1:03.54 |
1:36.93 |
|
2:10.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
583 |
30.12 |
1:04.95 |
1:40.05 |
|
2:13.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Efim Romanov |
2002 |
|
526 |
29.37 |
1:03.19 |
1:39.09 |
|
2:18.08 |
|
|
TaTu Tampere |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
510 |
30.88 |
1:05.10 |
1:41.92 |
|
2:19.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
507 |
29.71 |
1:04.56 |
1:41.65 |
|
2:19.79 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
425 |
30.51 |
1:07.41 |
1:48.50 |
|
2:28.28 |
|
|
TaTu Tampere |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
410 |
32.68 |
1:09.92 |
1:50.10 |
|
2:29.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:20 |
|
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:27 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
755 |
29.76 |
1:03.24 |
1:38.31 |
|
2:13.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
576 |
31.06 |
1:08.42 |
1:46.66 |
|
2:26.36 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Oura |
2001 |
|
554 |
32.73 |
1:09.97 |
1:48.89 |
|
2:28.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
528 |
32.06 |
1:09.24 |
1:50.45 |
|
2:30.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
484 |
32.44 |
1:12.29 |
1:53.89 |
|
2:35.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
429 |
35.47 |
1:15.93 |
1:58.89 |
|
2:41.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riina Niemi |
2005 |
|
420 |
33.84 |
1:15.10 |
1:59.84 |
|
2:42.65 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
403 |
34.45 |
1:17.36 |
2:02.95 |
|
2:44.82 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
390 |
33.66 |
1:16.44 |
1:59.47 |
|
2:46.65 |
|
|
TaTu Tampere |
2:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Korin |
2003 |
|
386 |
36.49 |
1:19.08 |
2:03.69 |
|
2:47.21 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
375 |
36.11 |
1:18.23 |
2:03.42 |
|
2:48.82 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
367 |
35.72 |
1:18.48 |
2:03.56 |
|
2:50.05 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
361 |
34.56 |
1:17.86 |
2:04.68 |
|
2:50.99 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilde Löfqvist |
2004 |
|
355 |
35.59 |
1:18.17 |
2:03.66 |
|
2:51.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
352 |
35.84 |
1:19.25 |
2:05.74 |
|
2:52.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
339 |
36.37 |
1:21.39 |
2:08.15 |
|
2:54.66 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Enni Halttunen |
2005 |
|
258 |
37.58 |
1:24.07 |
2:16.45 |
|
3:11.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Norismaa |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:27 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:21 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
675 |
29.92 |
1:04.02 |
1:40.30 |
|
2:18.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Oura |
2001 |
|
597 |
32.42 |
1:08.60 |
1:46.54 |
|
2:24.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
563 |
31.27 |
1:06.86 |
1:46.72 |
|
2:27.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
493 |
33.07 |
1:11.87 |
1:52.60 |
|
2:34.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
433 |
34.98 |
1:15.51 |
1:58.20 |
|
2:40.97 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
414 |
33.42 |
1:13.13 |
1:58.44 |
|
2:43.39 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
394 |
33.90 |
1:14.82 |
1:59.65 |
|
2:46.03 |
|
|
TaTu Tampere |
2:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sini Korin |
2003 |
|
384 |
36.83 |
1:20.23 |
2:04.47 |
|
2:47.53 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:21 |
|
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:23 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti P-14, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
469 |
36.12 |
|
|
|
1:15.22 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
417 |
36.90 |
|
|
|
1:18.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
376 |
37.75 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
370 |
1:21.37 |
|
|
|
1:21.37 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
360 |
38.02 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
360 |
37.87 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
358 |
1:22.33 |
|
|
|
1:22.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Törmä |
2005 |
|
344 |
1:23.40 |
|
|
|
1:23.40 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
341 |
40.15 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
336 |
38.67 |
|
|
|
1:24.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
331 |
40.12 |
|
|
|
1:24.50 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
327 |
1:24.85 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
320 |
41.51 |
|
|
|
1:25.41 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
314 |
1:25.99 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
305 |
1:26.84 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Sojolin |
2006 |
|
291 |
41.68 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
TaTu Tampere |
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ilmari Partanen |
2006 |
|
286 |
42.54 |
|
|
|
1:28.63 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
273 |
42.65 |
|
|
|
1:30.03 |
|
|
TaTu Tampere |
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Adam Björkstrand |
2005 |
|
268 |
44.09 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miro Järvinen |
2005 |
|
266 |
42.70 |
|
|
|
1:30.85 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
261 |
43.48 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
261 |
43.13 |
|
|
|
1:31.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Matias Leiwo |
2006 |
|
251 |
45.13 |
|
|
|
1:32.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
251 |
43.92 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Väinö Pitkänen |
2006 |
|
246 |
1:33.19 |
|
|
|
1:33.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
246 |
44.88 |
|
|
|
1:33.26 |
|
|
Uinti Tampere |
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
246 |
42.35 |
|
|
|
1:33.28 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Eetu Autio |
2007 |
|
243 |
44.28 |
|
|
|
1:33.61 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sami Schrader |
2006 |
|
238 |
45.95 |
|
|
|
1:34.23 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Markus Popov |
2005 |
|
238 |
44.47 |
|
|
|
1:34.29 |
|
|
TaTu Tampere |
1:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Leevi Luoma |
2005 |
|
235 |
44.68 |
|
|
|
1:34.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Juho Rosenström |
2007 |
|
230 |
1:35.28 |
|
|
|
1:35.28 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
221 |
44.78 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emil Ahvonen |
2005 |
|
211 |
46.25 |
|
|
|
1:38.11 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ossi Vienamo |
2006 |
|
210 |
46.41 |
|
|
|
1:38.29 |
|
|
Uinti Tampere |
1:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Joona Talja |
2007 |
|
204 |
46.57 |
|
|
|
1:39.16 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lev Vlasov |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saku Pietilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tomas Laine |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:23 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:26 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Rintauinti P-14, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
507 |
34.39 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
419 |
36.26 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
371 |
38.27 |
|
|
|
1:21.29 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Törmä |
2005 |
|
362 |
37.12 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
356 |
38.36 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
348 |
38.54 |
|
|
|
1:23.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
347 |
38.87 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
337 |
38.91 |
|
|
|
1:23.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:26 |
|
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti T-13, Alkuerät 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
670 |
34.84 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
616 |
36.26 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
540 |
37.78 |
|
|
|
1:18.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Granberg |
2006 |
|
518 |
37.43 |
|
|
|
1:20.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
495 |
39.11 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
476 |
38.82 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
475 |
38.36 |
|
|
|
1:22.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
463 |
39.08 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silva Salonniemi |
2006 |
|
418 |
40.55 |
|
|
|
1:26.00 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
417 |
40.50 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ippi Ranta |
2006 |
|
407 |
40.67 |
|
|
|
1:26.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anni Kärkkäinen |
2006 |
|
398 |
40.85 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Saaga Keränen |
2006 |
|
398 |
41.08 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jessika Lampinen |
2006 |
|
393 |
41.08 |
|
|
|
1:27.81 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hannah Lamminmäki |
2006 |
|
380 |
42.46 |
|
|
|
1:28.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
377 |
42.18 |
|
|
|
1:29.07 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Diana Raduly Baka |
2006 |
|
364 |
41.10 |
|
|
|
1:30.11 |
|
|
Salon Uimarit |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoliina Hirvelä |
2006 |
|
361 |
42.83 |
|
|
|
1:30.36 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
356 |
43.13 |
|
|
|
1:30.72 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Essi Pyykkö |
2006 |
|
353 |
43.12 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Salon Uimarit |
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lila Niskala |
2006 |
|
343 |
43.20 |
|
|
|
1:31.86 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
342 |
44.60 |
|
|
|
1:31.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Malva Salmelin |
2006 |
|
342 |
42.73 |
|
|
|
1:31.98 |
|
|
Salon Uimarit |
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aino Ruottinen |
2007 |
|
331 |
45.10 |
|
|
|
1:33.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hertta Nieminen |
2007 |
|
325 |
44.58 |
|
|
|
1:33.57 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anni Turunen |
2006 |
|
323 |
44.82 |
|
|
|
1:33.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Elli Kenttälä |
2006 |
|
322 |
43.80 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hanni Koski |
2007 |
|
319 |
43.38 |
|
|
|
1:34.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Tytti Rantanen |
2006 |
|
314 |
44.77 |
|
|
|
1:34.61 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
311 |
45.72 |
|
|
|
1:34.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Heli Kuisma |
2006 |
|
309 |
43.89 |
|
|
|
1:35.18 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
308 |
45.13 |
|
|
|
1:35.24 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
305 |
45.53 |
|
|
|
1:35.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
300 |
45.45 |
|
|
|
1:36.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Tissari |
2007 |
|
299 |
45.33 |
|
|
|
1:36.19 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anna Selin |
2006 |
|
296 |
46.66 |
|
|
|
1:36.48 |
|
|
Uinti Tampere |
1:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Vilma Paajanen |
2006 |
|
294 |
45.82 |
|
|
|
1:36.70 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
288 |
46.18 |
|
|
|
1:37.37 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Maija Mikkonen |
2008 |
|
284 |
46.96 |
|
|
|
1:37.81 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Joanna Salonen |
2006 |
|
284 |
46.89 |
|
|
|
1:37.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Veera Nurmikolu |
2007 |
|
274 |
47.91 |
|
|
|
1:39.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Milja Korhonen |
2006 |
|
272 |
47.20 |
|
|
|
1:39.22 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ilona Salonen |
2006 |
|
257 |
48.27 |
|
|
|
1:41.21 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sofia Mustonen |
2006 |
|
237 |
48.83 |
|
|
|
1:43.87 |
|
|
TaTu Tampere |
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Sonja Heikkilä |
2006 |
|
236 |
47.60 |
|
|
|
1:44.02 |
|
|
Salon Uimarit |
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Elsa Joseph |
2007 |
|
232 |
47.71 |
|
|
|
1:44.70 |
|
|
TaTu Tampere |
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nella Pesonen |
2006 |
|
223 |
50.56 |
|
|
|
1:46.01 |
|
|
Uinti Tampere |
1:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmiina Eho |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liisa Peetsu |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:09 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:31 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Rintauinti T-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
643 |
34.64 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
599 |
36.79 |
|
|
|
1:16.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
557 |
37.36 |
|
|
|
1:18.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Granberg |
2006 |
|
493 |
38.56 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
487 |
38.64 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
473 |
38.64 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
466 |
38.65 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
455 |
39.01 |
|
|
|
1:23.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:31 |
|
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:25 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
606 |
32.75 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
571 |
33.48 |
|
|
|
1:10.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
541 |
34.31 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
534 |
33.84 |
|
|
|
1:12.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
519 |
33.79 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
510 |
34.84 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
500 |
35.12 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
489 |
35.40 |
|
|
|
1:14.20 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
484 |
35.24 |
|
|
|
1:14.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sihan Yu |
2003 |
|
447 |
35.53 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taavi Backman |
2004 |
|
441 |
35.46 |
|
|
|
1:16.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
427 |
36.74 |
|
|
|
1:17.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
426 |
36.65 |
|
|
|
1:17.66 |
|
|
TaTu Tampere |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
407 |
36.40 |
|
|
|
1:18.84 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
403 |
36.57 |
|
|
|
1:19.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
401 |
36.99 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olavi Männistö |
2003 |
|
388 |
37.54 |
|
|
|
1:20.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
386 |
37.55 |
|
|
|
1:20.29 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
382 |
36.68 |
|
|
|
1:20.56 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Antte Säilä |
2004 |
|
374 |
39.13 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lenni Lehtonen |
2004 |
|
359 |
38.12 |
|
|
|
1:22.21 |
|
|
Uinti Tampere |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
358 |
37.99 |
|
|
|
1:22.28 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
347 |
38.35 |
|
|
|
1:23.19 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sakari Gummerus |
2003 |
|
344 |
37.31 |
|
|
|
1:23.40 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
337 |
38.81 |
|
|
|
1:23.97 |
|
|
TaTu Tampere |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Otto Ahvonen |
2003 |
|
322 |
39.05 |
|
|
|
1:25.21 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sohneel Mandpe |
2004 |
|
320 |
40.73 |
|
|
|
1:25.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Olli Havia |
2004 |
|
302 |
40.71 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Salon Uimarit |
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lauri Mäkinen |
2004 |
|
301 |
39.45 |
|
|
|
1:27.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
295 |
41.50 |
|
|
|
1:27.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
293 |
41.15 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jan Byskov |
2004 |
|
293 |
40.72 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
290 |
42.11 |
|
|
|
1:28.22 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
290 |
41.31 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
TaTu Tampere |
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Onni Pajumäki |
2004 |
|
284 |
41.94 |
|
|
|
1:28.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
284 |
41.70 |
|
|
|
1:28.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Akseli Maaranen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskar Turunen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Paukola |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:25 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Rintauinti P-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
614 |
32.19 |
|
|
|
1:08.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
583 |
34.04 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
531 |
33.50 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
529 |
34.11 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
526 |
34.25 |
|
|
|
1:12.40 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
524 |
34.24 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
508 |
33.96 |
|
|
|
1:13.22 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
469 |
35.27 |
|
|
|
1:15.22 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:30 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
663 |
34.91 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
643 |
35.61 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
610 |
36.09 |
|
|
|
1:15.85 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
587 |
36.90 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
572 |
37.17 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
569 |
36.43 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
563 |
36.53 |
|
|
|
1:17.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
539 |
37.33 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
537 |
37.99 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aada Hakala |
2004 |
|
533 |
37.29 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
519 |
37.53 |
|
|
|
1:20.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
509 |
37.86 |
|
|
|
1:20.59 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
507 |
38.29 |
|
|
|
1:20.69 |
|
|
Oulun Lohet |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
503 |
37.76 |
|
|
|
1:20.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
491 |
38.32 |
|
|
|
1:21.54 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frida Ekman |
2004 |
|
488 |
38.11 |
|
|
|
1:21.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Essi Turkki |
2004 |
|
483 |
38.82 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julia Tuura |
2004 |
|
480 |
39.13 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maura Bergström |
2005 |
|
479 |
38.91 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
473 |
38.61 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
TaTu Tampere |
1:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
466 |
40.19 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Salla Rantala |
2004 |
|
465 |
39.85 |
|
|
|
1:23.04 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
463 |
38.44 |
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Milla Marttila |
2005 |
|
461 |
39.54 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
458 |
40.13 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
452 |
39.23 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
444 |
39.72 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
442 |
39.54 |
|
|
|
1:24.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
437 |
40.01 |
|
|
|
1:24.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
437 |
40.10 |
|
|
|
1:24.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
436 |
40.85 |
|
|
|
1:24.81 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Inka Karjalainen |
2004 |
|
429 |
40.27 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ella Suominen |
2005 |
|
424 |
40.33 |
|
|
|
1:25.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aino Rantala |
2004 |
|
423 |
40.36 |
|
|
|
1:25.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
420 |
40.23 |
|
|
|
1:25.87 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jenna Luoma |
2005 |
|
415 |
41.43 |
|
|
|
1:26.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Vilma Niskanen |
2004 |
|
408 |
40.23 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
Oulun Lohet |
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
403 |
40.94 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
395 |
41.66 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Kaisu Leinonen |
2005 |
|
393 |
41.38 |
|
|
|
1:27.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
389 |
40.34 |
|
|
|
1:28.11 |
|
|
Nokian Pyry |
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Aada Lehtoniemi |
2005 |
|
386 |
42.98 |
|
|
|
1:28.35 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Iida Heiko |
2004 |
|
385 |
42.79 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sini Kaivola |
2005 |
|
379 |
40.24 |
|
|
|
1:28.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Lotta Kaarre |
2005 |
|
378 |
40.80 |
|
|
|
1:28.99 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
370 |
41.49 |
|
|
|
1:29.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Susanna Uitto |
2004 |
|
368 |
43.13 |
|
|
|
1:29.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Aino Kunelius |
2005 |
|
366 |
42.95 |
|
|
|
1:29.88 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Noora Kekola |
2004 |
|
358 |
42.57 |
|
|
|
1:30.56 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ida Ekebohm |
2005 |
|
358 |
44.41 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
355 |
42.92 |
|
|
|
1:30.82 |
|
|
Oulun Lohet |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Vilja Saarinen |
2005 |
|
354 |
42.06 |
|
|
|
1:30.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
347 |
42.92 |
|
|
|
1:31.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
345 |
42.50 |
|
|
|
1:31.70 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Emmi Lapikisto |
2005 |
|
341 |
43.84 |
|
|
|
1:32.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Enna Eho |
2004 |
|
340 |
43.39 |
|
|
|
1:32.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Heidi Helenius |
2005 |
|
339 |
43.84 |
|
|
|
1:32.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Enni Huttunen |
2005 |
|
330 |
41.97 |
|
|
|
1:33.09 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Roona Karola |
2004 |
|
329 |
43.07 |
|
|
|
1:33.21 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
327 |
44.16 |
|
|
|
1:33.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
326 |
44.13 |
|
|
|
1:33.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Sofia Kivelä |
2005 |
|
322 |
44.19 |
|
|
|
1:33.80 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Sani Nätynki |
2005 |
|
316 |
44.08 |
|
|
|
1:34.42 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
286 |
45.26 |
|
|
|
1:37.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Eeva Toroi |
2005 |
|
275 |
46.16 |
|
|
|
1:38.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Taiponen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Savulahti |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:30 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:40 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Rintauinti T-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:40 |
|
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:28 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
746 |
30.82 |
|
|
|
1:04.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vanders |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
729 |
30.13 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
Vanders |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
723 |
30.40 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
663 |
31.25 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
661 |
31.46 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
656 |
31.98 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
649 |
31.11 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Vanders |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
644 |
32.05 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
625 |
31.92 |
|
|
|
1:08.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petri Lampela |
1996 |
|
616 |
32.04 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jyri Lähde |
1996 |
|
615 |
31.07 |
|
|
|
1:08.73 |
|
|
TaTu Tampere |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
599 |
32.52 |
|
|
|
1:09.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
579 |
32.51 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Malvela |
2000 |
|
574 |
32.65 |
|
|
|
1:10.31 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miika Pentti |
1997 |
|
572 |
31.92 |
|
|
|
1:10.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
572 |
31.83 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
570 |
33.21 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joel Knaapi |
2001 |
|
558 |
32.27 |
|
|
|
1:11.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
552 |
33.25 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
547 |
33.76 |
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
545 |
33.28 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
542 |
32.69 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
542 |
32.50 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Juho Eerola |
1995 |
|
542 |
33.27 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
539 |
33.48 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jonni Aho |
1999 |
|
533 |
33.22 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
532 |
33.85 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
529 |
33.83 |
|
|
|
1:12.24 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
511 |
33.15 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
474 |
33.90 |
|
|
|
1:14.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
470 |
35.77 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jere Kekola |
2000 |
|
453 |
34.86 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
446 |
34.93 |
|
|
|
1:16.47 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jon Byskov |
2000 |
|
400 |
36.00 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
397 |
37.17 |
|
|
|
1:19.51 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Eetu Einto |
2001 |
|
390 |
34.39 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Vanders |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Harald Åström |
2001 |
|
390 |
36.80 |
|
|
|
1:19.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Atte Pennanen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:28 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:45 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
735 |
30.44 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Vanders |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
697 |
30.96 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
680 |
31.30 |
|
|
|
1:06.47 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
670 |
30.69 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
650 |
31.49 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
632 |
31.49 |
|
|
|
1:08.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
628 |
31.96 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
602 |
30.23 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Vanders |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:45 |
|
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
810 |
32.48 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Murto |
2001 |
|
767 |
32.82 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
750 |
33.08 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aida Pasma |
2003 |
|
656 |
34.97 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
656 |
34.51 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ina Pollari |
2002 |
|
621 |
35.41 |
|
|
|
1:15.42 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
614 |
35.21 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
598 |
35.79 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
597 |
36.60 |
|
|
|
1:16.39 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
545 |
37.64 |
|
|
|
1:18.78 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
540 |
37.29 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
537 |
37.10 |
|
|
|
1:19.14 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
518 |
37.13 |
|
|
|
1:20.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lotta Aho |
1999 |
|
513 |
36.92 |
|
|
|
1:20.37 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
511 |
37.85 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Otava |
1999 |
|
507 |
38.63 |
|
|
|
1:20.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milja Lahtinen |
1999 |
|
498 |
38.35 |
|
|
|
1:21.16 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Kontiainen |
2002 |
|
494 |
38.03 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pinja Penttilä |
2001 |
|
479 |
37.99 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miina Laukka |
2003 |
|
468 |
38.65 |
|
|
|
1:22.88 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
454 |
39.45 |
|
|
|
1:23.71 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
452 |
38.72 |
|
|
|
1:23.83 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
439 |
39.91 |
|
|
|
1:24.66 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
435 |
39.84 |
|
|
|
1:24.87 |
|
|
Oulun Lohet |
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
422 |
39.30 |
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Oulun Lohet |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Saara Svahn |
2001 |
|
422 |
39.87 |
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
413 |
39.43 |
|
|
|
1:26.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Liia Louhikoski |
2001 |
|
411 |
40.83 |
|
|
|
1:26.49 |
|
|
Vanders |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Saana Järvinen |
2003 |
|
398 |
41.21 |
|
|
|
1:27.42 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Peppi-Stiina Ahti |
2003 |
|
384 |
40.98 |
|
|
|
1:28.47 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Enni Silvennoinen |
2003 |
|
370 |
42.16 |
|
|
|
1:29.56 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
345 |
42.38 |
|
|
|
1:31.73 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
315 |
43.65 |
|
|
|
1:34.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cinja Åvist |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Myller |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
840 |
31.92 |
|
|
|
1:08.20 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Murto |
2001 |
|
742 |
32.84 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
677 |
33.84 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aida Pasma |
2003 |
|
671 |
34.61 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ina Pollari |
2002 |
|
662 |
34.77 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
654 |
34.75 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
609 |
35.48 |
|
|
|
1:15.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
598 |
35.61 |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:50 |
|
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:05 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
|
1:08.24 |
2:26.12 |
3:52.27 |
|
4:59.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
|
1:09.93 |
2:28.61 |
3:55.16 |
|
5:03.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Harald Åström |
2001 |
|
|
1:13.44 |
2:39.21 |
4:07.19 |
|
5:21.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:05 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:59 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
690 |
1:02.88 |
2:15.76 |
3:33.61 |
|
4:35.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
653 |
1:02.37 |
2:16.44 |
3:31.29 |
|
4:41.06 |
|
|
Vanders |
4:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
614 |
1:04.82 |
2:19.48 |
3:40.82 |
|
4:46.83 |
|
|
Cetus Espoo |
4:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
590 |
1:05.71 |
2:22.52 |
3:40.61 |
|
4:50.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
571 |
1:06.83 |
2:22.73 |
3:47.26 |
|
4:53.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
560 |
1:07.05 |
2:24.84 |
3:46.60 |
|
4:55.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
543 |
1:05.76 |
2:25.42 |
3:48.44 |
|
4:58.84 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
537 |
1:08.24 |
2:26.12 |
3:52.27 |
|
4:59.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
518 |
1:09.93 |
2:28.61 |
3:55.16 |
|
5:03.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
517 |
1:06.82 |
2:24.43 |
3:52.92 |
|
5:03.74 |
|
|
Vanders |
4:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Harald Åström |
2001 |
|
434 |
1:13.44 |
2:39.21 |
4:07.19 |
|
5:21.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:59 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:05 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maura Bergström |
2005 |
|
|
1:20.44 |
2:47.19 |
4:21.61 |
|
5:38.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
|
1:21.19 |
2:49.56 |
4:24.95 |
|
5:40.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
|
1:22.51 |
2:51.49 |
4:25.97 |
|
5:44.58 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
|
1:23.75 |
2:54.22 |
4:26.50 |
|
5:45.71 |
|
|
Uinti Tampere |
5:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilda Holmlund |
2005 |
|
|
1:24.24 |
2:54.95 |
4:36.39 |
|
5:49.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
|
1:18.36 |
2:57.15 |
4:42.63 |
|
6:05.36 |
|
|
Uinti Tampere |
5:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:05 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:08 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
610 |
1:14.28 |
2:38.51 |
4:07.00 |
|
5:16.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
609 |
1:11.64 |
2:38.04 |
4:06.05 |
|
5:16.54 |
|
|
Uinti Tampere |
5:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
595 |
1:10.38 |
2:32.59 |
4:05.82 |
|
5:19.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
573 |
1:11.84 |
2:38.76 |
4:11.13 |
|
5:23.18 |
|
|
Cetus Espoo |
5:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minka Halava |
2001 |
|
559 |
1:11.33 |
2:38.57 |
4:12.64 |
|
5:25.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
539 |
1:11.99 |
2:39.86 |
4:13.55 |
|
5:29.64 |
|
|
Oulun Lohet |
5:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
501 |
1:15.95 |
2:42.35 |
4:18.22 |
|
5:37.80 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
5:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maura Bergström |
2005 |
|
499 |
1:20.44 |
2:47.19 |
4:21.61 |
|
5:38.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
491 |
1:21.19 |
2:49.56 |
4:24.95 |
|
5:40.12 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
483 |
1:15.50 |
2:42.41 |
4:24.10 |
|
5:41.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
472 |
1:22.51 |
2:51.49 |
4:25.97 |
|
5:44.58 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
468 |
1:23.75 |
2:54.22 |
4:26.50 |
|
5:45.71 |
|
|
Uinti Tampere |
5:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matilda Holmlund |
2005 |
|
453 |
1:24.24 |
2:54.95 |
4:36.39 |
|
5:49.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
396 |
1:18.36 |
2:57.15 |
4:42.63 |
|
6:05.36 |
|
|
Uinti Tampere |
5:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:08 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:13 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:13 |
|
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:45 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:45 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:17 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:17 |
|
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:43 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
615 |
28.29 |
58.41 |
1:30.07 |
|
1:59.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
603 |
28.13 |
58.82 |
1:29.93 |
|
2:00.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
600 |
28.45 |
59.03 |
1:30.60 |
|
2:00.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
588 |
28.26 |
59.24 |
1:30.74 |
|
2:01.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
588 |
28.31 |
59.69 |
1:31.05 |
|
2:01.73 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
580 |
28.27 |
59.45 |
1:31.04 |
|
2:02.25 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
570 |
28.66 |
59.87 |
1:31.92 |
|
2:03.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
569 |
28.56 |
1:00.14 |
1:32.26 |
|
2:03.03 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
561 |
28.03 |
59.26 |
1:31.81 |
|
2:03.61 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
554 |
28.79 |
1:00.71 |
1:32.19 |
|
2:04.12 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
552 |
28.73 |
59.97 |
1:33.05 |
|
2:04.28 |
|
|
Uinti Tampere |
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Janne Tyni |
2000 |
|
546 |
29.59 |
1:01.20 |
1:33.30 |
|
2:04.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
546 |
28.70 |
1:00.72 |
1:33.32 |
|
2:04.76 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
531 |
29.36 |
1:00.89 |
1:33.27 |
|
2:05.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
524 |
27.87 |
59.75 |
1:32.99 |
|
2:06.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
522 |
29.18 |
1:00.98 |
1:34.09 |
|
2:06.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
515 |
28.28 |
59.81 |
1:33.00 |
|
2:07.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
514 |
28.57 |
1:00.35 |
1:33.71 |
|
2:07.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
503 |
28.51 |
1:00.91 |
1:34.84 |
|
2:08.21 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
502 |
28.85 |
1:01.24 |
1:34.58 |
|
2:08.31 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
499 |
28.91 |
1:01.59 |
1:35.80 |
|
2:08.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Kela |
2002 |
|
499 |
28.51 |
1:00.63 |
1:34.80 |
|
2:08.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
484 |
30.20 |
1:02.60 |
1:36.53 |
|
2:09.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
474 |
29.26 |
1:02.47 |
1:36.72 |
|
2:10.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
472 |
28.78 |
1:00.63 |
1:33.90 |
|
2:10.94 |
|
|
TaTu Tampere |
2:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eemeli Raninen |
2001 |
|
472 |
29.91 |
1:02.95 |
1:36.90 |
|
2:10.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kasperi Koskinen |
2001 |
|
469 |
28.60 |
1:01.14 |
1:35.89 |
|
2:11.21 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
465 |
29.08 |
1:02.33 |
1:37.26 |
|
2:11.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Manu Ursin |
2002 |
|
462 |
29.76 |
1:02.76 |
1:37.77 |
|
2:11.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
453 |
29.46 |
1:03.16 |
1:38.31 |
|
2:12.76 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
445 |
30.12 |
1:04.02 |
1:38.22 |
|
2:13.60 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
426 |
30.29 |
1:04.10 |
1:40.10 |
|
2:15.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
418 |
30.13 |
1:04.61 |
1:40.63 |
|
2:16.33 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Hjelm |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:43 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:23 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
634 |
27.84 |
57.41 |
1:28.09 |
|
1:58.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
624 |
28.48 |
59.20 |
1:30.85 |
|
1:59.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
607 |
27.24 |
56.44 |
1:27.86 |
|
2:00.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
598 |
28.41 |
58.55 |
1:30.13 |
|
2:01.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
587 |
27.99 |
58.60 |
1:30.54 |
|
2:01.78 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
580 |
28.04 |
58.77 |
1:30.47 |
|
2:02.29 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
576 |
28.32 |
59.05 |
1:31.12 |
|
2:02.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
516 |
27.97 |
1:00.24 |
1:33.43 |
|
2:07.12 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:23 |
|
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:22 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
679 |
30.27 |
1:03.41 |
1:36.54 |
|
2:08.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Konkka |
2000 |
|
658 |
30.08 |
1:02.86 |
1:36.02 |
|
2:09.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
643 |
31.00 |
1:04.20 |
1:37.72 |
|
2:10.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
641 |
30.70 |
1:04.47 |
1:38.70 |
|
2:10.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
640 |
30.72 |
1:03.94 |
1:37.64 |
|
2:11.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
630 |
30.26 |
1:03.30 |
1:37.37 |
|
2:11.73 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Slöör |
2001 |
|
630 |
31.00 |
1:04.72 |
1:39.13 |
|
2:11.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mila Manner |
2001 |
|
629 |
30.37 |
1:03.41 |
1:38.01 |
|
2:11.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
629 |
30.64 |
1:03.96 |
1:38.23 |
|
2:11.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
599 |
31.10 |
1:04.99 |
1:40.02 |
|
2:13.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
597 |
31.07 |
1:05.32 |
1:39.72 |
|
2:14.11 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
579 |
31.55 |
1:05.98 |
1:41.04 |
|
2:15.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
578 |
31.73 |
1:06.22 |
1:41.47 |
|
2:15.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
575 |
30.51 |
1:04.18 |
1:39.25 |
|
2:15.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
574 |
31.01 |
1:05.09 |
1:40.30 |
|
2:15.87 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
572 |
31.28 |
1:05.79 |
1:41.19 |
|
2:16.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
571 |
31.68 |
1:05.98 |
1:41.56 |
|
2:16.17 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
564 |
31.57 |
1:06.31 |
1:41.85 |
|
2:16.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
562 |
31.49 |
1:06.33 |
1:42.14 |
|
2:16.88 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
557 |
31.41 |
1:05.88 |
1:42.10 |
|
2:17.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
553 |
31.91 |
1:07.00 |
1:42.27 |
|
2:17.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
551 |
31.75 |
1:06.08 |
1:42.26 |
|
2:17.75 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Heta Koivuluoma |
1999 |
|
550 |
31.66 |
1:06.58 |
1:42.64 |
|
2:17.84 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Heini Hammar |
1999 |
|
549 |
32.03 |
1:07.16 |
1:43.07 |
|
2:17.91 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
549 |
31.91 |
1:06.81 |
1:42.85 |
|
2:17.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
542 |
31.90 |
1:06.51 |
1:42.60 |
|
2:18.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Liina Salin |
2002 |
|
540 |
31.85 |
1:06.91 |
1:42.94 |
|
2:18.74 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
535 |
32.57 |
1:08.63 |
1:44.74 |
|
2:19.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
530 |
32.65 |
1:08.32 |
1:44.77 |
|
2:19.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ella Suominen |
2005 |
|
520 |
32.74 |
1:08.57 |
1:45.08 |
|
2:20.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Riina Niemi |
2005 |
|
518 |
32.34 |
1:07.90 |
1:44.68 |
|
2:20.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
511 |
32.34 |
1:07.59 |
1:44.22 |
|
2:21.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Maria Yritys |
2002 |
|
508 |
32.54 |
1:08.41 |
1:45.50 |
|
2:21.53 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
|
505 |
32.54 |
1:09.31 |
1:46.40 |
|
2:21.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Melinda Moilanen |
2000 |
|
502 |
32.37 |
1:08.79 |
1:46.32 |
|
2:22.15 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
500 |
32.61 |
1:08.77 |
1:47.21 |
|
2:22.34 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Julia Tuura |
2004 |
|
493 |
33.25 |
1:09.88 |
1:47.29 |
|
2:22.97 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
492 |
32.60 |
1:08.78 |
1:46.08 |
|
2:23.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Aada Viitamäki |
2003 |
|
481 |
31.35 |
1:07.89 |
1:46.44 |
|
2:24.19 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
480 |
33.70 |
1:10.73 |
1:48.23 |
|
2:24.23 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Aada Suotula |
2004 |
|
470 |
33.43 |
1:09.63 |
1:48.70 |
|
2:25.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Roona Karola |
2004 |
|
461 |
33.31 |
1:10.53 |
1:48.90 |
|
2:26.19 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
459 |
32.73 |
1:09.80 |
1:48.16 |
|
2:26.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
|
456 |
34.61 |
1:12.89 |
1:51.66 |
|
2:26.73 |
|
|
Oulun Lohet |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
445 |
33.19 |
1:10.59 |
1:49.27 |
|
2:27.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Enni Silvennoinen |
2003 |
|
413 |
34.85 |
1:13.14 |
1:52.92 |
|
2:31.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
My Laverman |
2004 |
|
407 |
34.61 |
1:13.30 |
1:52.60 |
|
2:32.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
404 |
35.27 |
1:13.79 |
1:53.28 |
|
2:32.73 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Hilda Helo |
2003 |
|
394 |
35.77 |
1:15.11 |
1:54.33 |
|
2:34.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:22 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
20:28 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
704 |
29.89 |
1:02.15 |
1:34.86 |
|
2:06.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
655 |
29.71 |
1:02.66 |
1:36.63 |
|
2:10.04 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
655 |
30.36 |
1:03.44 |
1:37.13 |
|
2:10.09 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
646 |
30.93 |
1:04.59 |
1:38.91 |
|
2:10.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
640 |
31.13 |
1:04.02 |
1:37.99 |
|
2:11.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
633 |
30.66 |
1:04.11 |
1:38.43 |
|
2:11.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Konkka |
2000 |
|
628 |
29.82 |
1:02.07 |
1:35.94 |
|
2:11.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
599 |
30.89 |
1:04.57 |
1:39.58 |
|
2:13.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
20:28 |
|
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:28 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m SKUV Miehet (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:28 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X50m SKUV Miehet (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:21 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m SKUV Naiset (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:24 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 4X50m SKUV Naiset (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:24 |
|
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:10 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
723 |
32.14 |
1:08.84 |
1:44.74 |
|
2:21.46 |
|
|
Vanders |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
675 |
33.14 |
1:11.94 |
1:48.78 |
|
2:24.72 |
|
|
Vanders |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
609 |
34.03 |
1:12.54 |
1:51.08 |
|
2:29.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
608 |
33.46 |
1:11.14 |
1:50.32 |
|
2:29.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
598 |
33.46 |
1:12.34 |
1:51.78 |
|
2:30.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
585 |
34.65 |
1:14.03 |
1:52.96 |
|
2:31.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
583 |
34.12 |
1:12.44 |
1:52.67 |
|
2:31.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
568 |
34.42 |
1:14.04 |
1:53.44 |
|
2:33.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
554 |
35.07 |
1:14.69 |
1:55.25 |
|
2:34.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
550 |
34.33 |
1:14.26 |
1:54.60 |
|
2:34.98 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
542 |
34.90 |
1:14.96 |
1:55.77 |
|
2:35.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
540 |
35.47 |
1:16.10 |
1:56.48 |
|
2:35.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
538 |
36.07 |
1:15.71 |
1:56.20 |
|
2:36.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janne Tyni |
2000 |
|
532 |
34.96 |
1:14.12 |
1:54.62 |
|
2:36.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
522 |
34.68 |
1:13.16 |
1:54.69 |
|
2:37.72 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
520 |
34.91 |
1:15.89 |
1:57.89 |
|
2:37.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
503 |
34.91 |
1:14.97 |
1:56.67 |
|
2:39.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
486 |
35.20 |
1:16.20 |
1:58.56 |
|
2:41.49 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
463 |
36.54 |
1:19.26 |
2:02.24 |
|
2:44.15 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
458 |
35.78 |
1:17.59 |
2:01.20 |
|
2:44.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
451 |
37.15 |
1:18.89 |
2:01.59 |
|
2:45.53 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
445 |
36.19 |
1:17.67 |
2:01.40 |
|
2:46.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jere Broman |
2002 |
|
436 |
37.08 |
1:19.88 |
2:03.75 |
|
2:47.37 |
|
|
Uinti Tampere |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jerry Roine |
2002 |
|
430 |
37.57 |
1:20.71 |
2:03.99 |
|
2:48.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Saku Romo |
2000 |
|
427 |
38.17 |
1:21.84 |
2:05.24 |
|
2:48.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Harald Åström |
2001 |
|
415 |
37.07 |
1:21.78 |
2:05.60 |
|
2:50.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
414 |
38.21 |
1:22.29 |
2:06.18 |
|
2:50.29 |
|
|
Uinti Tampere |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
414 |
38.62 |
1:22.00 |
2:07.19 |
|
2:50.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
404 |
38.22 |
1:22.30 |
2:08.12 |
|
2:51.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sihan Yu |
2003 |
|
403 |
37.18 |
1:20.48 |
2:05.90 |
|
2:51.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
400 |
38.06 |
1:21.39 |
2:06.98 |
|
2:52.32 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
365 |
39.30 |
1:24.95 |
2:11.58 |
|
2:57.57 |
|
|
TaTu Tampere |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Kekola |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:10 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
751 |
31.69 |
1:06.76 |
1:43.30 |
|
2:19.67 |
|
|
Vanders |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
742 |
31.94 |
1:07.42 |
1:43.48 |
|
2:20.27 |
|
|
Vanders |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
639 |
33.69 |
1:11.72 |
1:49.84 |
|
2:27.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
617 |
32.98 |
1:10.71 |
1:49.50 |
|
2:29.19 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
607 |
34.68 |
1:13.86 |
1:51.72 |
|
2:29.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
587 |
33.98 |
1:11.92 |
1:51.95 |
|
2:31.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
575 |
34.34 |
1:13.17 |
1:52.77 |
|
2:32.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
558 |
34.78 |
1:13.44 |
1:54.29 |
|
2:34.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:40 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:40 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
760 |
34.52 |
1:12.89 |
1:52.66 |
|
2:32.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aida Pasma |
2003 |
|
665 |
36.21 |
1:16.32 |
1:57.78 |
|
2:39.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
647 |
37.59 |
1:16.97 |
2:00.33 |
|
2:40.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
647 |
35.85 |
1:16.17 |
1:57.88 |
|
2:40.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
612 |
36.95 |
1:18.94 |
2:01.57 |
|
2:43.84 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
608 |
37.38 |
1:19.14 |
2:01.81 |
|
2:44.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
538 |
38.77 |
1:22.57 |
2:07.09 |
|
2:51.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
535 |
39.22 |
1:22.57 |
2:06.67 |
|
2:51.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P-14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
389 |
34.32 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
375 |
34.65 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
373 |
34.77 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
368 |
34.94 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
366 |
35.00 |
|
|
|
1:12.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
359 |
35.13 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
357 |
35.16 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Törmä |
2005 |
|
352 |
35.41 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
350 |
35.30 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
346 |
35.25 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
345 |
35.54 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
343 |
35.50 |
|
|
|
1:14.20 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
339 |
36.43 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Adam Björkstrand |
2005 |
|
319 |
36.55 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
317 |
36.42 |
|
|
|
1:16.15 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
311 |
36.77 |
|
|
|
1:16.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
300 |
36.95 |
|
|
|
1:17.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joni Routamo |
2005 |
|
295 |
37.16 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
294 |
38.54 |
|
|
|
1:18.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miro Järvinen |
2005 |
|
282 |
38.28 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
279 |
38.59 |
|
|
|
1:19.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
276 |
38.01 |
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
269 |
38.70 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Valtteri Pellinen |
2007 |
|
254 |
39.30 |
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Eetu Autio |
2007 |
|
249 |
39.77 |
|
|
|
1:22.55 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
247 |
40.10 |
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lev Vlasov |
2007 |
|
245 |
38.98 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
TaTu Tampere |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tomas Laine |
2006 |
|
244 |
40.65 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Juho Rosenström |
2007 |
|
241 |
40.48 |
|
|
|
1:23.41 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Daniel Kontula |
2005 |
|
241 |
40.03 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
238 |
40.59 |
|
|
|
1:23.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Väinö Pitkänen |
2006 |
|
237 |
39.83 |
|
|
|
1:23.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Urho Käkelä |
2005 |
|
226 |
40.88 |
|
|
|
1:25.18 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Leevi Luoma |
2005 |
|
226 |
42.24 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Albert Laakkonen |
2007 |
|
225 |
40.40 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Henrik Leinonen |
2005 |
|
219 |
41.92 |
|
|
|
1:26.09 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sebastian Sojolin |
2006 |
|
215 |
42.05 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
TaTu Tampere |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Matias Leiwo |
2006 |
|
205 |
42.39 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Sami Schrader |
2006 |
|
202 |
43.08 |
|
|
|
1:28.49 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markus Koskinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:38 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m Selkäuinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
448 |
32.88 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
409 |
34.02 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
393 |
34.84 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
389 |
34.48 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
377 |
35.09 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
370 |
35.38 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
357 |
34.91 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juho Törmä |
2005 |
|
356 |
34.99 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:38 |
|
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:51 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Selkäuinti T-13, Alkuerät 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
571 |
34.11 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
554 |
34.06 |
|
|
|
1:10.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
505 |
36.00 |
|
|
|
1:12.94 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
504 |
34.68 |
|
|
|
1:13.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
492 |
35.86 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
471 |
36.94 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Granberg |
2006 |
|
466 |
36.53 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Turunen |
2006 |
|
455 |
37.06 |
|
|
|
1:15.51 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
438 |
37.29 |
|
|
|
1:16.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
411 |
38.03 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milana Virtanen |
2006 |
|
405 |
38.08 |
|
|
|
1:18.54 |
|
|
Uinti Tampere |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
400 |
39.21 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
399 |
38.59 |
|
|
|
1:18.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anni Kärkkäinen |
2006 |
|
396 |
38.88 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
393 |
37.84 |
|
|
|
1:19.28 |
|
|
Uinti Tampere |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
392 |
38.83 |
|
|
|
1:19.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
370 |
39.26 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
365 |
39.24 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hanni Koski |
2007 |
|
362 |
39.48 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hannah Lamminmäki |
2006 |
|
352 |
40.38 |
|
|
|
1:22.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Milja Korhonen |
2006 |
|
342 |
39.59 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathilda Heikiö |
2006 |
|
341 |
40.22 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Joanna Salonen |
2006 |
|
338 |
39.60 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lila Niskala |
2006 |
|
331 |
40.69 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tytti Rantanen |
2006 |
|
331 |
40.94 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Veera Rantala |
2006 |
|
326 |
40.28 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ippi Ranta |
2006 |
|
326 |
41.17 |
|
|
|
1:24.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emmiina Eho |
2007 |
|
322 |
40.42 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilia Pakkanen |
2006 |
|
322 |
42.05 |
|
|
|
1:24.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ronja Suuronen |
2006 |
|
320 |
41.02 |
|
|
|
1:24.94 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Elli Kenttälä |
2006 |
|
318 |
40.89 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ines Pälviranta |
2007 |
|
314 |
41.52 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Aino Ruottinen |
2007 |
|
307 |
42.37 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Joanna Kivelä |
2007 |
|
293 |
43.60 |
|
|
|
1:27.45 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Katri Kulovuori |
2007 |
|
286 |
43.75 |
|
|
|
1:28.14 |
|
|
Uinti Tampere |
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
280 |
43.58 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Liisa Peetsu |
2007 |
|
258 |
44.06 |
|
|
|
1:31.26 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saaga Keränen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:51 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:41 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Selkäuinti T-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
588 |
34.13 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
561 |
34.53 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
527 |
35.64 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
517 |
34.77 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
500 |
35.80 |
|
|
|
1:13.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
494 |
35.74 |
|
|
|
1:13.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Granberg |
2006 |
|
465 |
36.44 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
430 |
36.96 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:41 |
|
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:03 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:03 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti P-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
620 |
29.87 |
|
|
|
1:00.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
577 |
30.37 |
|
|
|
1:02.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
534 |
31.11 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
533 |
30.87 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
519 |
31.34 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
476 |
32.21 |
|
|
|
1:06.50 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
468 |
31.25 |
|
|
|
1:06.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
460 |
31.62 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:45 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
670 |
32.72 |
|
|
|
1:06.40 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
654 |
32.30 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
610 |
33.06 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
595 |
33.59 |
|
|
|
1:09.10 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
593 |
33.60 |
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
577 |
33.96 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
563 |
34.31 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
546 |
34.49 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
527 |
35.00 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
518 |
35.02 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
514 |
35.14 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Oulun Lohet |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Lepola |
2005 |
|
504 |
34.13 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maura Bergström |
2005 |
|
496 |
35.79 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
484 |
35.36 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
482 |
36.31 |
|
|
|
1:14.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Rantala |
2004 |
|
469 |
36.33 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
468 |
35.68 |
|
|
|
1:14.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
467 |
35.99 |
|
|
|
1:14.91 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Liinu Louhikoski |
2004 |
|
463 |
36.05 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Vanders |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
459 |
36.04 |
|
|
|
1:15.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
458 |
35.96 |
|
|
|
1:15.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
458 |
36.13 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Suominen |
2005 |
|
447 |
37.25 |
|
|
|
1:16.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
437 |
36.68 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Elena Surakka |
2005 |
|
436 |
37.07 |
|
|
|
1:16.59 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
436 |
36.71 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sini Salmi |
2004 |
|
436 |
36.77 |
|
|
|
1:16.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
429 |
37.35 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iida Savulahti |
2004 |
|
420 |
37.17 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
412 |
37.40 |
|
|
|
1:18.08 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
403 |
38.19 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
392 |
38.18 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ilona Niemi |
2005 |
|
390 |
39.04 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
388 |
38.09 |
|
|
|
1:19.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
387 |
38.75 |
|
|
|
1:19.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Heidi Helenius |
2005 |
|
384 |
38.41 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
383 |
38.12 |
|
|
|
1:19.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
382 |
38.28 |
|
|
|
1:20.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Aada Suotula |
2004 |
|
382 |
38.20 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
381 |
39.43 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
376 |
38.56 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Oulun Lohet |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Tilde Löfqvist |
2004 |
|
376 |
38.42 |
|
|
|
1:20.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
|
369 |
38.84 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Kaisu Leinonen |
2005 |
|
368 |
39.48 |
|
|
|
1:21.07 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Riina Niemi |
2005 |
|
361 |
39.13 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
360 |
39.99 |
|
|
|
1:21.63 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Elina Gavrilov |
2004 |
|
359 |
39.26 |
|
|
|
1:21.73 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Iida Heiko |
2004 |
|
351 |
38.63 |
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Emmi Lapikisto |
2005 |
|
350 |
39.98 |
|
|
|
1:22.46 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
349 |
40.08 |
|
|
|
1:22.54 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Vilma Utriainen |
2005 |
|
346 |
39.98 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Emma Lång |
2004 |
|
338 |
40.45 |
|
|
|
1:23.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
337 |
39.91 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Henni Halme |
2005 |
|
333 |
40.56 |
|
|
|
1:23.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Venla Hauska |
2004 |
|
331 |
42.00 |
|
|
|
1:23.97 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
My Laverman |
2004 |
|
330 |
40.34 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
|
320 |
40.94 |
|
|
|
1:24.94 |
|
|
Oulun Lohet |
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
319 |
40.72 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Noora Kekola |
2004 |
|
318 |
41.21 |
|
|
|
1:25.13 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Matilda Nyberg |
2004 |
|
311 |
42.92 |
|
|
|
1:25.71 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Eeva Toroi |
2005 |
|
303 |
42.02 |
|
|
|
1:26.45 |
|
|
Uinti Tampere |
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
294 |
43.10 |
|
|
|
1:27.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
|
279 |
42.92 |
|
|
|
1:28.92 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:45 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:51 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti T-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
689 |
32.38 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alina Antila |
2004 |
|
686 |
32.16 |
|
|
|
1:05.88 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
619 |
33.02 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
614 |
33.28 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
586 |
33.70 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
556 |
34.67 |
|
|
|
1:10.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
552 |
34.03 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
552 |
34.23 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:51 |
|
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:53 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
753 |
27.63 |
|
|
|
57.09 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Riihimäen Uimaseura |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
650 |
29.95 |
|
|
|
59.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
650 |
29.17 |
|
|
|
59.96 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
640 |
29.02 |
|
|
|
1:00.25 |
|
|
TaTu Tampere |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
632 |
29.15 |
|
|
|
1:00.52 |
|
|
Cetus Espoo |
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Vasko |
1993 |
|
623 |
29.91 |
|
|
|
1:00.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
616 |
29.36 |
|
|
|
1:01.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
572 |
30.31 |
|
|
|
1:02.57 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
568 |
29.85 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
563 |
30.37 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isak Gramén |
2001 |
|
560 |
30.07 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Laine |
2002 |
|
540 |
29.87 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
539 |
30.95 |
|
|
|
1:03.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
515 |
31.50 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Annala |
2001 |
|
494 |
32.32 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
492 |
31.63 |
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Latikka |
1990 |
|
485 |
31.43 |
|
|
|
1:06.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
480 |
31.77 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
479 |
31.67 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
472 |
31.96 |
|
|
|
1:06.67 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
469 |
31.93 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
463 |
32.46 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oliver Kela |
2002 |
|
461 |
32.16 |
|
|
|
1:07.19 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
429 |
32.63 |
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
400 |
31.77 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
396 |
33.32 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
392 |
33.84 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Eetu Einto |
2001 |
|
371 |
35.15 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Vanders |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:53 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:07 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
728 |
31.67 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Pentti |
2002 |
|
697 |
31.68 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
679 |
32.27 |
|
|
|
1:06.10 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
622 |
32.42 |
|
|
|
1:08.08 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
615 |
32.87 |
|
|
|
1:08.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saana Yritys |
2003 |
|
611 |
33.26 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
610 |
33.57 |
|
|
|
1:08.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
601 |
33.14 |
|
|
|
1:08.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oona Laakso |
2002 |
|
596 |
33.26 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
592 |
33.45 |
|
|
|
1:09.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Konkka |
2000 |
|
582 |
34.06 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liina Salin |
2002 |
|
578 |
34.37 |
|
|
|
1:09.76 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
573 |
34.17 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
564 |
34.22 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iris Hanski |
2003 |
|
563 |
33.51 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
556 |
34.11 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Paula Peltola |
2001 |
|
550 |
33.92 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
549 |
33.71 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
543 |
34.43 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
541 |
33.81 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mila Manner |
2001 |
|
532 |
34.47 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
520 |
35.25 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
514 |
34.20 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
510 |
35.13 |
|
|
|
1:12.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anna Rantanen |
2001 |
|
509 |
34.89 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
509 |
34.95 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Aino Mononen |
2001 |
|
500 |
35.47 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
498 |
36.09 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
488 |
35.74 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
484 |
36.05 |
|
|
|
1:13.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Noora Kokko |
2001 |
|
476 |
34.86 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
470 |
36.06 |
|
|
|
1:14.75 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
462 |
35.86 |
|
|
|
1:15.16 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Venla Pesu |
2002 |
|
446 |
36.45 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
443 |
35.50 |
|
|
|
1:16.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Melinda Moilanen |
2000 |
|
440 |
37.13 |
|
|
|
1:16.38 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
413 |
37.88 |
|
|
|
1:18.03 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emilia Härkönen |
2001 |
|
403 |
38.62 |
|
|
|
1:18.64 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
402 |
38.48 |
|
|
|
1:18.74 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Inna Pajuluoma |
1999 |
|
400 |
38.14 |
|
|
|
1:18.83 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Minna Kinnunen |
2003 |
|
397 |
37.98 |
|
|
|
1:19.03 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Viivi Nieminen |
2002 |
|
395 |
38.61 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
384 |
39.58 |
|
|
|
1:19.95 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
365 |
38.08 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Salon Uimarit |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Elina Palojärvi |
2002 |
|
360 |
38.86 |
|
|
|
1:21.65 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saana Liikonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Puomila |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:07 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
807 |
29.04 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Pentti |
2002 |
|
706 |
31.74 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
701 |
31.61 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martta Nygård |
2003 |
|
637 |
32.68 |
|
|
|
1:07.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saana Yritys |
2003 |
|
621 |
32.58 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
607 |
33.38 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
595 |
32.97 |
|
|
|
1:09.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oona Laakso |
2002 |
|
579 |
33.17 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:45 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:45 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:23 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
12:23 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Hulkko |
1998 |
|
848 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
TaTu Tampere |
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ina Pollari |
2002 |
|
690 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
Uinti Tampere |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
677 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
Uinti Tampere |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
636 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
Cetus Espoo |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
633 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
626 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
616 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
583 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:11 |
|
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
739 |
26.09 |
1:00.23 |
1:36.75 |
|
2:06.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
614 |
28.50 |
1:03.31 |
1:42.66 |
|
2:14.12 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
607 |
28.83 |
1:05.85 |
1:42.82 |
|
2:14.64 |
|
|
Vanders |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
598 |
28.71 |
1:05.62 |
1:45.14 |
|
2:15.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
598 |
29.42 |
1:05.95 |
1:44.74 |
|
2:15.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
573 |
29.25 |
1:06.97 |
1:46.85 |
|
2:17.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
567 |
29.45 |
1:05.72 |
1:45.59 |
|
2:17.66 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
567 |
28.01 |
1:03.40 |
1:43.89 |
|
2:17.72 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
564 |
28.98 |
1:06.06 |
1:45.14 |
|
2:17.90 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
564 |
29.14 |
1:04.94 |
1:44.93 |
|
2:17.91 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
550 |
28.76 |
1:04.42 |
1:45.33 |
|
2:19.13 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
546 |
28.74 |
1:05.00 |
1:47.25 |
|
2:19.44 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
546 |
29.23 |
1:07.16 |
1:45.39 |
|
2:19.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
535 |
29.28 |
1:05.22 |
1:46.30 |
|
2:20.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
535 |
28.99 |
1:04.43 |
1:48.08 |
|
2:20.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
530 |
29.42 |
1:04.72 |
1:49.20 |
|
2:20.86 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
517 |
31.08 |
1:07.91 |
1:50.53 |
|
2:22.03 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
508 |
30.26 |
1:07.64 |
1:50.30 |
|
2:22.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
501 |
31.11 |
1:07.61 |
1:52.45 |
|
2:23.52 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saku Romo |
2000 |
|
498 |
29.70 |
1:08.24 |
1:52.64 |
|
2:23.75 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
494 |
30.45 |
1:07.30 |
1:52.48 |
|
2:24.20 |
|
|
TaTu Tampere |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
489 |
29.91 |
1:07.18 |
1:52.08 |
|
2:24.65 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
488 |
28.06 |
1:05.39 |
1:48.10 |
|
2:24.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
483 |
30.00 |
1:09.37 |
1:51.68 |
|
2:25.29 |
|
|
TaTu Tampere |
2:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
455 |
31.59 |
1:10.60 |
1:53.67 |
|
2:28.20 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
437 |
30.66 |
1:11.95 |
1:56.45 |
|
2:30.16 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
425 |
31.06 |
1:10.56 |
1:55.47 |
|
2:31.54 |
|
|
Vanders |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
415 |
32.31 |
1:12.81 |
1:58.78 |
|
2:32.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
400 |
29.21 |
1:06.52 |
1:56.08 |
|
2:34.64 |
|
|
Uinti Tampere |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:09 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
766 |
26.24 |
58.69 |
1:35.19 |
|
2:04.56 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
612 |
28.29 |
1:04.95 |
1:42.87 |
|
2:14.23 |
|
|
Vanders |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
592 |
28.77 |
1:05.89 |
1:45.61 |
|
2:15.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
581 |
29.76 |
1:05.05 |
1:44.20 |
|
2:16.59 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
560 |
29.09 |
1:05.75 |
1:44.62 |
|
2:18.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
542 |
29.00 |
1:05.09 |
1:45.40 |
|
2:19.75 |
|
|
Uinti Tampere |
2:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
522 |
30.93 |
1:06.67 |
1:49.01 |
|
2:21.55 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:13 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
656 |
31.22 |
1:09.01 |
1:48.77 |
|
2:25.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
650 |
31.03 |
1:07.94 |
1:50.83 |
|
2:25.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
641 |
31.58 |
1:09.63 |
1:53.26 |
|
2:26.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mila Manner |
2001 |
|
633 |
30.50 |
1:10.33 |
1:53.51 |
|
2:26.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Slöör |
2001 |
|
630 |
31.84 |
1:09.50 |
1:53.52 |
|
2:27.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
629 |
32.57 |
1:12.28 |
1:53.93 |
|
2:27.21 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kouvolan Uimarit |
2:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
599 |
31.15 |
1:12.65 |
1:54.76 |
|
2:29.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
595 |
32.44 |
1:12.87 |
1:54.65 |
|
2:29.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
590 |
30.36 |
1:08.90 |
1:55.08 |
|
2:30.39 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
589 |
31.57 |
1:12.23 |
1:55.01 |
|
2:30.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Minka Halava |
2001 |
|
582 |
31.49 |
1:11.73 |
1:56.39 |
|
2:31.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
574 |
32.42 |
1:12.64 |
1:56.80 |
|
2:31.73 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aida Pasma |
2003 |
|
573 |
33.25 |
1:13.54 |
1:54.19 |
|
2:31.80 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
564 |
31.91 |
1:11.41 |
1:57.86 |
|
2:32.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
561 |
32.37 |
1:11.90 |
1:56.75 |
|
2:32.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
553 |
32.95 |
1:11.80 |
1:57.72 |
|
2:33.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
546 |
32.27 |
1:12.57 |
1:58.70 |
|
2:34.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
526 |
31.79 |
1:12.51 |
1:59.77 |
|
2:36.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
520 |
34.10 |
1:14.90 |
2:00.61 |
|
2:36.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
515 |
34.31 |
1:14.67 |
2:01.69 |
|
2:37.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Liina Salin |
2002 |
|
513 |
32.97 |
1:12.52 |
2:00.70 |
|
2:37.58 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
509 |
36.11 |
1:19.20 |
2:02.15 |
|
2:37.93 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
500 |
32.95 |
1:16.06 |
2:02.51 |
|
2:38.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ella Suominen |
2005 |
|
496 |
35.08 |
1:17.59 |
2:03.29 |
|
2:39.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
493 |
34.53 |
1:15.44 |
2:02.50 |
|
2:39.61 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
487 |
35.53 |
1:16.18 |
2:04.14 |
|
2:40.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
487 |
34.53 |
1:16.67 |
2:04.42 |
|
2:40.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Matilda Holmlund |
2005 |
|
485 |
36.38 |
1:17.51 |
2:07.27 |
|
2:40.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
484 |
36.11 |
1:18.29 |
2:04.67 |
|
2:40.57 |
|
|
Uinti Tampere |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
482 |
35.17 |
1:15.79 |
2:03.66 |
|
2:40.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frida Ekman |
2004 |
|
480 |
33.68 |
1:17.09 |
2:04.58 |
|
2:41.05 |
|
|
Uinti Tampere |
2:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
478 |
36.66 |
1:19.93 |
2:06.50 |
|
2:41.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
471 |
34.82 |
1:17.82 |
2:06.00 |
|
2:42.04 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
471 |
34.73 |
1:18.77 |
2:04.62 |
|
2:42.05 |
|
|
Oulun Lohet |
2:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
465 |
33.54 |
1:15.29 |
2:04.66 |
|
2:42.78 |
|
|
TaTu Tampere |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
464 |
36.65 |
1:19.03 |
2:05.68 |
|
2:42.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ella Ekman |
2003 |
|
458 |
33.34 |
1:16.61 |
2:05.93 |
|
2:43.58 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Oona Lehtola |
2003 |
|
454 |
35.92 |
1:18.09 |
2:05.59 |
|
2:44.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
451 |
35.58 |
1:16.83 |
2:08.11 |
|
2:44.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Roona Karola |
2004 |
|
445 |
35.03 |
1:15.80 |
2:06.15 |
|
2:45.12 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Essi Turkki |
2004 |
|
445 |
35.31 |
1:20.38 |
2:07.25 |
|
2:45.23 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
442 |
35.99 |
1:20.59 |
2:07.68 |
|
2:45.53 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sini Korin |
2003 |
|
438 |
33.48 |
1:15.72 |
2:07.65 |
|
2:46.01 |
|
|
Uinti Tampere |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Aada Hakala |
2004 |
|
431 |
37.71 |
1:21.53 |
2:07.28 |
|
2:46.97 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
430 |
35.56 |
1:17.33 |
2:09.09 |
|
2:47.03 |
|
|
Uinti Tampere |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Amalia Siekkinen |
2002 |
|
427 |
36.12 |
1:20.00 |
2:09.27 |
|
2:47.47 |
|
|
Oulun Lohet |
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
423 |
37.62 |
1:21.38 |
2:11.44 |
|
2:48.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Sara Myller |
2003 |
|
421 |
34.41 |
1:22.07 |
2:07.81 |
|
2:48.27 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Anni Kärkkäinen |
2006 |
|
416 |
35.25 |
1:20.35 |
2:11.96 |
|
2:48.97 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Sini Heikkilä |
2003 |
|
393 |
36.00 |
1:19.56 |
2:13.71 |
|
2:52.08 |
|
|
Salon Uimarit |
2:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Nea Elomaa |
2006 |
|
391 |
39.39 |
1:23.44 |
2:12.66 |
|
2:52.50 |
|
|
Uinti Tampere |
2:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Siiri Tiilikka |
2004 |
|
361 |
38.10 |
1:21.62 |
2:15.36 |
|
2:57.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Helenius |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:13 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:21 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
736 |
31.08 |
1:05.68 |
1:46.78 |
|
2:19.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mila Manner |
2001 |
|
653 |
30.87 |
1:08.90 |
1:51.98 |
|
2:25.36 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Slöör |
2001 |
|
623 |
32.03 |
1:11.48 |
1:54.00 |
|
2:27.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
616 |
31.62 |
1:08.92 |
1:54.07 |
|
2:28.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
583 |
32.42 |
1:13.09 |
1:55.98 |
|
2:30.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
583 |
31.73 |
1:12.66 |
1:55.30 |
|
2:31.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
575 |
31.47 |
1:12.85 |
1:55.27 |
|
2:31.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minka Halava |
2001 |
|
573 |
31.25 |
1:11.45 |
1:56.14 |
|
2:31.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:21 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Perhosuinti P-14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
417 |
30.10 |
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
389 |
31.31 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
376 |
31.69 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
368 |
32.38 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
363 |
31.93 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
353 |
32.56 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
350 |
32.42 |
|
|
|
1:10.65 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Rauman Uimaseura |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
345 |
33.48 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
336 |
32.51 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Törmä |
2005 |
|
333 |
32.07 |
|
|
|
1:11.87 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
324 |
33.63 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
322 |
33.59 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Akseli Liukkonen |
2005 |
|
314 |
33.49 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
304 |
33.66 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julius Sandelin |
2005 |
|
284 |
34.29 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
282 |
34.55 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
273 |
34.92 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Adam Björkstrand |
2005 |
|
267 |
35.64 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Joni Routamo |
2005 |
|
257 |
34.46 |
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
255 |
35.67 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
254 |
34.91 |
|
|
|
1:18.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eetu Autio |
2007 |
|
250 |
38.12 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lev Vlasov |
2007 |
|
237 |
35.01 |
|
|
|
1:20.45 |
|
|
TaTu Tampere |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
226 |
37.78 |
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Perhosuinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
426 |
30.01 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
420 |
31.00 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
|
402 |
31.67 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
379 |
31.50 |
|
|
|
1:08.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
375 |
32.35 |
|
|
|
1:09.08 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
346 |
33.47 |
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
344 |
32.71 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
331 |
32.47 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:06 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Perhosuinti T-13, Alkuerät 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
485 |
33.98 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
482 |
32.59 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
469 |
33.96 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
449 |
33.63 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Granberg |
2006 |
|
436 |
33.38 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
433 |
34.51 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
371 |
36.73 |
|
|
|
1:17.87 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
370 |
36.38 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Piia Lahtinen |
2006 |
|
365 |
35.40 |
|
|
|
1:18.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ines Pälviranta |
2007 |
|
350 |
37.74 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
344 |
36.66 |
|
|
|
1:19.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hannah Lamminmäki |
2006 |
|
323 |
37.17 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
|
312 |
36.20 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilma Turpeinen |
2006 |
|
300 |
39.96 |
|
|
|
1:23.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoliina Hirvelä |
2006 |
|
288 |
38.07 |
|
|
|
1:24.70 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nella Kortteinen |
2007 |
|
282 |
39.65 |
|
|
|
1:25.31 |
|
|
Uinti Tampere |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hanni Koski |
2007 |
|
275 |
38.29 |
|
|
|
1:26.00 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Hynönen |
2006 |
|
235 |
39.54 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:06 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:31 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Perhosuinti T-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
497 |
32.14 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
479 |
33.80 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
463 |
34.56 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
456 |
33.93 |
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
444 |
34.09 |
|
|
|
1:13.36 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
414 |
35.74 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Granberg |
2006 |
|
388 |
34.40 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Rantanen |
2007 |
|
371 |
35.29 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:31 |
|
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:14 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Perhosuinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
605 |
27.57 |
|
|
|
58.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
603 |
27.68 |
|
|
|
58.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
586 |
27.59 |
|
|
|
59.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
534 |
28.83 |
|
|
|
1:01.40 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
512 |
28.83 |
|
|
|
1:02.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
501 |
29.16 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
445 |
30.36 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Taavi Backman |
2004 |
|
444 |
30.59 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
438 |
30.75 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
428 |
30.04 |
|
|
|
1:06.07 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
428 |
30.42 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
420 |
30.47 |
|
|
|
1:06.50 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
415 |
30.29 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
406 |
31.45 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
377 |
32.16 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
368 |
32.98 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
367 |
29.98 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
367 |
31.13 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
356 |
31.87 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Nieminen |
2004 |
|
349 |
32.20 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
338 |
33.75 |
|
|
|
1:11.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
337 |
33.56 |
|
|
|
1:11.54 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
337 |
32.08 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
335 |
32.94 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leevi Lehtonen |
2003 |
|
332 |
32.98 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Max Nikkari |
2004 |
|
331 |
33.16 |
|
|
|
1:12.02 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kalle Haavisto |
2003 |
|
325 |
33.59 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sohneel Mandpe |
2004 |
|
322 |
33.48 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
321 |
32.50 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Antte Säilä |
2004 |
|
319 |
32.17 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
317 |
33.25 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Niko Akkanen |
2003 |
|
300 |
33.98 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Miko Vaikkola |
2003 |
|
295 |
33.81 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
TaTu Tampere |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Lenni Lehtonen |
2004 |
|
295 |
33.23 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Jan Byskov |
2004 |
|
293 |
35.57 |
|
|
|
1:14.99 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jeremy Valkeavuori |
2004 |
|
284 |
34.48 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Akseli Soini |
2004 |
|
274 |
35.34 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
253 |
33.34 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Olli Paukola |
2003 |
|
251 |
34.68 |
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:14 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:37 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Perhosuinti P-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
626 |
27.15 |
|
|
|
58.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
625 |
27.39 |
|
|
|
58.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
622 |
27.81 |
|
|
|
58.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
510 |
28.25 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
509 |
29.02 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
471 |
29.73 |
|
|
|
1:04.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
465 |
29.85 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Taavi Backman |
2004 |
|
411 |
30.51 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:37 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:15 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Perhosuinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
622 |
30.78 |
|
|
|
1:05.57 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
573 |
31.70 |
|
|
|
1:07.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
561 |
31.54 |
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Niemi |
2005 |
|
522 |
32.52 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
520 |
31.73 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
518 |
32.41 |
|
|
|
1:09.67 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kempeleen Pyrintö |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
498 |
31.62 |
|
|
|
1:10.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
493 |
33.14 |
|
|
|
1:10.84 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
483 |
32.75 |
|
|
|
1:11.32 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
480 |
33.52 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
476 |
33.05 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Ahonen |
2005 |
|
472 |
32.61 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
463 |
33.40 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
461 |
32.95 |
|
|
|
1:12.43 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Rantala |
2004 |
|
458 |
33.43 |
|
|
|
1:12.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tilde Löfqvist |
2004 |
|
450 |
32.90 |
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
448 |
33.26 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
446 |
33.25 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maura Bergström |
2005 |
|
438 |
34.65 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Adeliina Kaarlenkaski |
2004 |
|
434 |
34.01 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Melissa Virtanen |
2004 |
|
430 |
33.69 |
|
|
|
1:14.16 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
417 |
34.00 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
403 |
35.00 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Siiri Reinonen |
2004 |
|
397 |
34.56 |
|
|
|
1:16.14 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
395 |
34.70 |
|
|
|
1:16.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
395 |
33.58 |
|
|
|
1:16.26 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julia Tuura |
2004 |
|
392 |
35.66 |
|
|
|
1:16.46 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Henni Halme |
2005 |
|
389 |
1:16.65 |
|
|
|
1:16.65 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
385 |
35.27 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Vilja Saarinen |
2005 |
|
379 |
35.88 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
372 |
35.81 |
|
|
|
1:17.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
370 |
34.81 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Inka Karjalainen |
2004 |
|
368 |
35.57 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Enni Halttunen |
2005 |
|
362 |
34.31 |
|
|
|
1:18.49 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
359 |
35.39 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
|
345 |
36.23 |
|
|
|
1:19.78 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Siiri Levonoja |
2004 |
|
345 |
37.08 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
345 |
36.33 |
|
|
|
1:19.81 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
340 |
36.12 |
|
|
|
1:20.19 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
337 |
37.18 |
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Vilma Niskanen |
2004 |
|
329 |
36.98 |
|
|
|
1:21.01 |
|
|
Oulun Lohet |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emma Lähteenmäki |
2004 |
|
322 |
36.77 |
|
|
|
1:21.60 |
|
|
Uinti Tampere |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Ilona Niemi |
2005 |
|
321 |
37.85 |
|
|
|
1:21.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Sani Nätynki |
2005 |
|
309 |
36.19 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Bettina Sandelin |
2005 |
|
303 |
38.26 |
|
|
|
1:23.29 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Venla Hauska |
2004 |
|
300 |
36.89 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
282 |
38.05 |
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Aino Lepola |
2005 |
|
278 |
35.44 |
|
|
|
1:25.76 |
|
|
TaTu Tampere |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Noora Kekola |
2004 |
|
269 |
36.12 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Noora Pätiälä |
2004 |
|
246 |
40.59 |
|
|
|
1:29.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Beata Niskanen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heidi Helenius |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:15 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:41 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Perhosuinti T-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
642 |
30.57 |
|
|
|
1:04.86 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
579 |
31.21 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
570 |
31.43 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
566 |
31.54 |
|
|
|
1:07.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riina Niemi |
2005 |
|
528 |
32.20 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
489 |
32.30 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
475 |
33.57 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
464 |
32.94 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:41 |
|
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
16:13 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
662 |
26.27 |
|
|
|
57.16 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
644 |
26.61 |
|
|
|
57.69 |
|
|
Uinti Tampere |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
603 |
27.14 |
|
|
|
58.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
589 |
27.40 |
|
|
|
59.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
588 |
27.37 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Eerola |
1995 |
|
581 |
27.39 |
|
|
|
59.70 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
TaTu Tampere |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
572 |
27.44 |
|
|
|
59.99 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Efim Romanov |
2002 |
|
571 |
27.94 |
|
|
|
1:00.03 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roni Kallström |
2001 |
|
566 |
27.59 |
|
|
|
1:00.21 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Nuottajärvi |
2000 |
|
544 |
28.21 |
|
|
|
1:01.00 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
535 |
27.85 |
|
|
|
1:01.36 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Järvenpään Uintiklubi |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
534 |
27.99 |
|
|
|
1:01.40 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
528 |
27.62 |
|
|
|
1:01.61 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
527 |
27.74 |
|
|
|
1:01.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
525 |
29.02 |
|
|
|
1:01.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
524 |
28.04 |
|
|
|
1:01.77 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Petri Lampela |
1996 |
|
520 |
28.15 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
517 |
28.35 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
516 |
28.46 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
513 |
28.78 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Leevi Luhtanen |
2000 |
|
506 |
28.97 |
|
|
|
1:02.52 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
501 |
29.03 |
|
|
|
1:02.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
499 |
29.09 |
|
|
|
1:02.81 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Arttu Vänttinen |
1996 |
|
495 |
28.50 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
494 |
28.56 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
494 |
28.43 |
|
|
|
1:03.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
489 |
28.57 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
484 |
28.42 |
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
478 |
29.00 |
|
|
|
1:03.70 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Oskari Ovaskainen |
2000 |
|
472 |
29.20 |
|
|
|
1:03.97 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
470 |
28.54 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
468 |
29.30 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mio Harju |
2002 |
|
461 |
29.38 |
|
|
|
1:04.45 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
454 |
29.27 |
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
452 |
30.49 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
427 |
30.77 |
|
|
|
1:06.12 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jere Kekola |
2000 |
|
422 |
30.15 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Kasperi Koskinen |
2001 |
|
419 |
31.24 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Manu Ursin |
2002 |
|
408 |
30.37 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Oliver Kela |
2002 |
|
393 |
30.98 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jonni Aho |
1999 |
|
387 |
30.91 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
370 |
30.31 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Porkkala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Einto |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vanders |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isak Gramén |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Topias Nygård |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
16:13 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:47 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
763 |
24.95 |
|
|
|
54.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
656 |
26.35 |
|
|
|
57.33 |
|
|
Uinti Tampere |
57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
608 |
26.97 |
|
|
|
58.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
599 |
27.33 |
|
|
|
59.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
587 |
27.52 |
|
|
|
59.47 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Lehti |
2000 |
|
583 |
27.58 |
|
|
|
59.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Törmä |
2000 |
|
526 |
28.22 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
517 |
27.29 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:47 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
15:43 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
747 |
29.08 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
735 |
28.06 |
|
|
|
1:02.03 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kampuksen Plaani |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
694 |
29.85 |
|
|
|
1:03.21 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tessa Nurminen |
1994 |
|
631 |
29.63 |
|
|
|
1:05.24 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Eura Swimming Team |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
619 |
31.01 |
|
|
|
1:05.67 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
612 |
31.32 |
|
|
|
1:05.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
597 |
31.50 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
595 |
30.86 |
|
|
|
1:06.54 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
589 |
30.35 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
588 |
31.30 |
|
|
|
1:06.79 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
585 |
31.15 |
|
|
|
1:06.93 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
583 |
31.29 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nina Haltia |
1999 |
|
570 |
30.93 |
|
|
|
1:07.50 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vanders |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
568 |
31.25 |
|
|
|
1:07.57 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nurmijärven Uinti |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
568 |
30.41 |
|
|
|
1:07.58 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heini Hammar |
1999 |
|
567 |
32.10 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
562 |
31.85 |
|
|
|
1:07.83 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
557 |
31.68 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ina Pollari |
2002 |
|
556 |
31.04 |
|
|
|
1:08.05 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
547 |
32.14 |
|
|
|
1:08.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
527 |
34.23 |
|
|
|
1:09.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ronja Nätynki |
2002 |
|
525 |
32.15 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iris Hanski |
2003 |
|
520 |
32.08 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Olga Koskinen |
2002 |
|
510 |
32.03 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
510 |
31.94 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
509 |
32.92 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
506 |
31.81 |
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julia Sottinen |
2000 |
|
504 |
32.20 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aino Mononen |
2001 |
|
489 |
32.54 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sini Korin |
2003 |
|
479 |
32.83 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Vera Vartiainen |
2002 |
|
476 |
32.38 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
474 |
34.62 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Martta Nygård |
2003 |
|
467 |
33.85 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
462 |
33.30 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
455 |
33.27 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
452 |
32.75 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Oona Laakso |
2002 |
|
444 |
32.05 |
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Venla Pesu |
2002 |
|
443 |
33.49 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Oona Parviainen |
2002 |
|
442 |
33.44 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anni-Maria Laakso |
2003 |
|
418 |
34.75 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Sara Myller |
2003 |
|
399 |
34.90 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
383 |
34.06 |
|
|
|
1:17.07 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Emma Mangeloja |
2003 |
|
376 |
36.74 |
|
|
|
1:17.55 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Veera Lahtinen |
2002 |
|
374 |
34.92 |
|
|
|
1:17.69 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Hilda Helo |
2003 |
|
327 |
35.00 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Norismaa |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
15:43 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:52 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
738 |
28.61 |
|
|
|
1:01.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
641 |
30.02 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
591 |
30.96 |
|
|
|
1:06.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alisa Ponomareva |
1991 |
|
586 |
30.72 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
568 |
31.03 |
|
|
|
1:07.56 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
565 |
31.56 |
|
|
|
1:07.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heini Hammar |
1999 |
|
562 |
31.73 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
540 |
31.49 |
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:52 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:59 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
1:01.70 |
2:07.06 |
3:12.38 |
|
4:14.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Tyni |
2000 |
|
|
1:02.24 |
2:07.51 |
3:13.01 |
|
4:17.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
|
1:01.97 |
2:08.08 |
3:15.03 |
|
4:20.58 |
|
|
Cetus Espoo |
4:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Broman |
2002 |
|
|
1:01.86 |
2:08.16 |
3:15.33 |
|
4:22.55 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
|
1:02.10 |
2:10.48 |
3:19.97 |
|
4:29.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
|
1:03.37 |
2:14.05 |
3:25.31 |
|
4:36.99 |
|
|
TaTu Tampere |
4:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
|
1:06.12 |
2:17.66 |
3:31.17 |
|
4:43.81 |
|
|
TaTu Tampere |
4:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mio Harju |
2002 |
|
|
1:06.91 |
2:19.30 |
3:33.04 |
|
4:45.87 |
|
|
TaTu Tampere |
4:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Harald Åström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:59 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
648 |
1:01.70 |
2:07.06 |
3:12.38 |
|
4:14.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
638 |
1:01.05 |
2:06.41 |
3:12.39 |
|
4:15.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
627 |
59.78 |
2:04.57 |
3:10.80 |
|
4:17.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Tyni |
2000 |
|
623 |
1:02.24 |
2:07.51 |
3:13.01 |
|
4:17.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
609 |
1:02.11 |
2:07.56 |
3:13.68 |
|
4:19.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
602 |
1:01.97 |
2:08.08 |
3:15.03 |
|
4:20.58 |
|
|
Cetus Espoo |
4:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jere Broman |
2002 |
|
588 |
1:01.86 |
2:08.16 |
3:15.33 |
|
4:22.55 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
583 |
1:03.72 |
2:11.31 |
3:18.55 |
|
4:23.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
578 |
1:01.22 |
2:08.26 |
3:17.34 |
|
4:24.08 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
545 |
1:02.10 |
2:10.48 |
3:19.97 |
|
4:29.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
535 |
1:03.02 |
2:12.08 |
3:22.65 |
|
4:30.95 |
|
|
Vanders |
4:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
528 |
1:05.19 |
2:14.64 |
3:23.75 |
|
4:32.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
501 |
1:03.37 |
2:14.05 |
3:25.31 |
|
4:36.99 |
|
|
TaTu Tampere |
4:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
466 |
1:06.12 |
2:17.66 |
3:31.17 |
|
4:43.81 |
|
|
TaTu Tampere |
4:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mio Harju |
2002 |
|
456 |
1:06.91 |
2:19.30 |
3:33.04 |
|
4:45.87 |
|
|
TaTu Tampere |
4:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Harald Åström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
|
1:07.78 |
2:20.36 |
3:33.78 |
|
4:46.36 |
|
|
Cetus Espoo |
4:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
|
1:09.72 |
2:24.06 |
3:39.70 |
|
4:51.96 |
|
|
Uinti Tampere |
4:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Suominen |
2005 |
|
|
1:10.05 |
2:25.51 |
3:41.39 |
|
4:52.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
|
1:10.31 |
2:25.08 |
3:39.38 |
|
4:53.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Yritys |
2002 |
|
|
1:10.15 |
2:24.96 |
3:39.19 |
|
4:53.54 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
|
1:09.61 |
2:25.69 |
3:41.80 |
|
4:54.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
|
1:10.45 |
2:25.64 |
3:41.37 |
|
4:56.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
|
1:11.56 |
2:27.49 |
3:44.18 |
|
4:57.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
|
1:10.39 |
2:25.30 |
3:41.83 |
|
4:58.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
|
1:11.13 |
2:27.78 |
3:43.97 |
|
4:58.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Salla Rantala |
2004 |
|
|
1:10.24 |
2:25.90 |
3:42.81 |
|
4:59.15 |
|
|
Uinti Tampere |
4:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
|
1:09.96 |
2:25.49 |
3:43.13 |
|
4:59.45 |
|
|
Kampuksen Plaani |
5:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
|
1:12.10 |
2:28.48 |
3:45.74 |
|
5:01.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aada Suotula |
2004 |
|
|
1:12.62 |
2:31.41 |
3:49.93 |
|
5:04.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
|
1:13.30 |
2:30.87 |
3:49.82 |
|
5:05.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
|
1:12.94 |
2:31.25 |
3:50.09 |
|
5:07.97 |
|
|
Nokian Pyry |
5:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
|
1:13.05 |
2:32.19 |
3:52.60 |
|
5:11.19 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
|
1:12.65 |
2:30.50 |
3:50.47 |
|
5:11.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Iida Heiko |
2004 |
|
|
1:13.59 |
2:33.73 |
3:54.79 |
|
5:13.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
My Laverman |
2004 |
|
|
1:14.86 |
2:36.74 |
3:58.06 |
|
5:18.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
|
1:12.47 |
2:35.01 |
3:59.67 |
|
5:21.19 |
|
|
Oulun Lohet |
5:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
|
1:14.76 |
2:37.30 |
4:00.35 |
|
5:21.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minttu Kiili |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:15 |
|
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:07 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
671 |
1:05.72 |
2:15.87 |
3:25.52 |
|
4:32.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
632 |
1:06.13 |
2:17.46 |
3:28.78 |
|
4:38.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
602 |
1:08.18 |
2:20.40 |
3:32.48 |
|
4:42.75 |
|
|
Cetus Espoo |
4:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
587 |
1:06.96 |
2:19.61 |
3:33.08 |
|
4:45.19 |
|
|
Cetus Espoo |
4:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
583 |
1:07.57 |
2:20.45 |
3:34.06 |
|
4:45.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
580 |
1:07.78 |
2:20.36 |
3:33.78 |
|
4:46.36 |
|
|
Cetus Espoo |
4:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
580 |
1:07.55 |
2:20.02 |
3:33.84 |
|
4:46.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
576 |
1:08.19 |
2:21.13 |
3:35.05 |
|
4:46.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
547 |
1:09.72 |
2:24.06 |
3:39.70 |
|
4:51.96 |
|
|
Uinti Tampere |
4:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Suominen |
2005 |
|
544 |
1:10.05 |
2:25.51 |
3:41.39 |
|
4:52.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
540 |
1:10.31 |
2:25.08 |
3:39.38 |
|
4:53.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maria Yritys |
2002 |
|
538 |
1:10.15 |
2:24.96 |
3:39.19 |
|
4:53.54 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
4:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Ellonen |
2004 |
|
533 |
1:09.61 |
2:25.69 |
3:41.80 |
|
4:54.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
522 |
1:10.45 |
2:25.64 |
3:41.37 |
|
4:56.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
519 |
1:08.57 |
2:23.36 |
3:40.51 |
|
4:57.06 |
|
|
Helsingin Uimarit |
4:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
517 |
1:11.56 |
2:27.49 |
3:44.18 |
|
4:57.47 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
513 |
1:10.39 |
2:25.30 |
3:41.83 |
|
4:58.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
510 |
1:11.13 |
2:27.78 |
3:43.97 |
|
4:58.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Salla Rantala |
2004 |
|
509 |
1:10.24 |
2:25.90 |
3:42.81 |
|
4:59.15 |
|
|
Uinti Tampere |
4:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
507 |
1:09.96 |
2:25.49 |
3:43.13 |
|
4:59.45 |
|
|
Kampuksen Plaani |
5:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ronja Hellberg |
2003 |
|
497 |
1:12.10 |
2:28.48 |
3:45.74 |
|
5:01.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aada Suotula |
2004 |
|
484 |
1:12.62 |
2:31.41 |
3:49.93 |
|
5:04.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
475 |
1:13.30 |
2:30.87 |
3:49.82 |
|
5:05.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nelli Lehmijoki |
2005 |
|
466 |
1:12.94 |
2:31.25 |
3:50.09 |
|
5:07.97 |
|
|
Nokian Pyry |
5:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
452 |
1:13.05 |
2:32.19 |
3:52.60 |
|
5:11.19 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
5:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
451 |
1:12.65 |
2:30.50 |
3:50.47 |
|
5:11.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Iida Heiko |
2004 |
|
443 |
1:13.59 |
2:33.73 |
3:54.79 |
|
5:13.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
My Laverman |
2004 |
|
422 |
1:14.86 |
2:36.74 |
3:58.06 |
|
5:18.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
411 |
1:12.47 |
2:35.01 |
3:59.67 |
|
5:21.19 |
|
|
Oulun Lohet |
5:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
409 |
1:14.76 |
2:37.30 |
4:00.35 |
|
5:21.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minttu Kiili |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:07 |
|
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:25 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:25 |
|
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:12 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:12 |
|
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:42 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:42 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
19:29 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tessa Nurminen |
1994 |
|
734 |
|
|
|
|
26.30 |
|
|
Eura Swimming Team |
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
732 |
|
|
|
|
26.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Konkka |
2000 |
|
702 |
|
|
|
|
26.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Pentti |
2002 |
|
685 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Kurki |
1994 |
|
681 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Venäläinen |
1995 |
|
675 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
658 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
651 |
|
|
|
|
27.38 |
|
|
Kampuksen Plaani |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
05 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
19:29 |
|